כיבוי לא כבה לחלוטין את Windows 10 (אך הפעלה מחדש עושה זאת)

כשלוחצים על "כיבוי" במחשב Windows 10, Windows אינו נסגר לחלוטין. זה שינה את הגרעין, ושומר את מצבו כדי שיוכל לאתחל מהר יותר. אם אתה נתקל בבעיות במחשב ואתה צריך לאפס את המצב הזה, תצטרך להפעיל מחדש את המחשב במקום זאת.

באופן אישי חווינו בעייה זו. כאשר נתקלנו בבעיות מערכת משונות שעלולות להיגרם על ידי מנהל התקן באגי או בעיות תוכנה ברמה נמוכה אחרת, הבעיה נמשכה לאחר כיבוי המחשב והפעלת אותו מחדש.

מדוע אפשרות "כיבוי" אינה נסגרת לחלוטין?

המוזרות הזו היא כל הודות לתכונה "הפעלה מהירה" של Windows 10, שמופעלת כברירת מחדל. תכונה זו הוצגה ב- Windows 8, וכונתה גם Fast Boot ו- Boot Hybrid או כיבוי היברידי.

קשורים: היתרונות והחסרונות של מצב "הפעלה מהירה" של Windows 10

בתהליך הכיבוי המסורתי, Windows מכבה לחלוטין את הכל, משליך את מצב המערכת הפועל ומתחיל מאפס בפעם הבאה שהמחשב יאתחל. כשאתה במצב שינה, Windows שומר את כל מצב המערכת, כולל כל התוכניות והקבצים הפתוחים שלך, בדיסק כדי שתוכל להמשיך במהירות מהמקום בו הפסקת.

הפעלה מהירה מערבבת את תהליך הכיבוי המסורתי עם מצב שינה. כאשר הפעלה מהירה מופעלת, Windows 10 משליך את כל התוכניות והקבצים הפתוחים שלך (כפי שהיה עושה במהלך כיבוי מסורתי), אך שומר את מצב ליבת Windows בדיסק (כפי שהיה במצב שינה). בפעם הבאה שתאתחל את המחשב, Windows משחזר את הליבה ומפעיל את שאר המערכת.

הגרעין הוא תוכנית הליבה ברמה הנמוכה בלב מערכת ההפעלה. יש לו שליטה מלאה על המחשב שלך וזה אחד הדברים הראשונים שנטענים בתהליך האתחול. מנהלי ההתקן של החומרה שבהם המחשב שלך משתמש כדי לקיים אינטראקציה עם התקני החומרה שלו הם חלק מהליבה. טעינת תמונת מצב של הליבה מזרזת את תהליך ההפעלה, מכיוון של- Windows לא צריך לקחת זמן לטעון את כל מנהלי ההתקן ולהפעיל מחדש את התקני החומרה שלך.

תהליך תרדמת ליבות זה מתרחש אוטומטית כאשר אתה לוחץ על "כבה", ואנשים לעתים רחוקות יבחינו בהבדל. אך המשמעות היא שאם מנהל התקן של חומרה בגרעין שלך תקוע במצב מוזר, כיבוי המחשב ואז אתחולו מחדש לא יפתור את הבעיה. Windows שומר את המצב הנוכחי ומשחזר אותו במקום לאתחל הכל מחדש.

כיצד לבצע כיבוי מלא והפעלתו מחדש

אם אתה פותר בעיות בעיות במערכת, תרצה לבצע כיבוי מלא של הליבה כדי להבטיח ש- Windows מאתחל מחדש את הדברים מאפס. לשם כך, פשוט לחץ על האפשרות "הפעל מחדש" בתפריט במקום על האפשרות "כיבוי". Windows מפעיל מחדש את המחשב שלך, אך הוא מבצע כיבוי מלא תחילה ומשליך את מצב הגרעין תוך כדי כך.

קשורים: מדוע אתחול מחדש של מחשב פותר כל כך הרבה בעיות?

מיקרוסופט קיבלה את ההחלטה הזו מכיוון שאנשים שחווים בעיות מרבים לאתחל את המחשבים שלהם כדי לתקן אותם, אז זה הגיוני. מצד שני, זה לא אינטואיטיבי שאפשרות "הפעלה מחדש" מבצעת כיבוי מלא יותר מאשר אפשרות "כיבוי". אבל ככה זה עובד!

תוכל גם לבצע כיבוי מלא על ידי לחיצה ממושכת על מקש Shift במקלדת תוך כדי לחיצה על האפשרות "כיבוי" ב- Windows. זה עובד בין אם אתה לוחץ על האפשרות בתפריט התחל, במסך הכניסה או על המסך שמופיע לאחר לחיצה על Ctrl + Alt + Delete.

אם אתה מעדיף, במקום זאת תוכל לבצע כיבוי מלא באמצעות shutdown הפקודה משורת הפקודה או מחלון PowerShell. לשם כך, פתח שורת פקודה או חלון PowerShell - למשל, על ידי חיפוש "שורת פקודה" בתפריט התחלה ולחיצה על קיצור הדרך שלו, או לחיצה ימנית על לחצן התחל ובחירה באפשרות "Windows PowerShell". הקלד את הפקודה הבאה ולחץ על Enter:

כיבוי / s / f / t 0

פקודה זו מורה ל- Windows להיסגר באופן מיידי ולסגור בכוח כל יישום פתוח. shutdown הפקודה תמיד יהיה מבצע כיבוי מלא, אלא אם אתה מוסיף את /hybridהאפשרות. ואם זה משהו שאתה רוצה לשמור עליו, אתה יכול גם לעשות קיצור דרך שמבצע פקודה זו. כל שעליך לעשות הוא ללחוץ לחיצה כפולה על קיצור הדרך כדי לבצע כיבוי מלא.

אם לעולם לא תרצה להשתמש בתכונת ההפעלה המהירה, תוכל להשבית אותה מלוח הבקרה. לדוגמה, ייתכן שהתקני חומרה ישנים יותר אינם תואמים להפעלה מהירה וייתכן שלא יפעילו מחדש את עצמם כראוי כאשר אתחול מחדש. לחלופין, ייתכן שתפעל אתחול כפול של לינוקס, ולא תוכל לגשת למערכת הקבצים של Windows NTFS מתוך לינוקס אם Windows מבצע כיבוי היברידי במקום כיבוי מלא.

כדי להשבית את ההפעלה המהירה, עבור אל לוח הבקרה> מערכת ואבטחה> אפשרויות צריכת חשמל> בחר מה עושה לחצן ההפעלה. לחץ על הקישור "שנה הגדרות שאינן זמינות כרגע" בחלקו העליון של החלון, בטל את הסימון של האפשרות "הפעל הפעלה מהירה (מומלץ)" תחת הגדרות כיבוי, ואז לחץ על כפתור "שמור שינויים".

אנו לא ממליצים להשבית את ההפעלה המהירה אלא אם כן יש לך סיבה טובה לעשות זאת. זה עוזר למחשב שלך לאתחל מהר יותר רוב הזמן, ותמיד תוכל לבצע כיבוי מלא בעזרת הטריקים עליהם דנו קודם. עם זאת, אם אי פעם תצטרך לכבות ולהפעיל מחדש את המחשב כדי לפתור בעיות במערכת, זכור ללחוץ על "הפעל מחדש" או להחזיק את מקש Shift תוך כדי לחיצה על "כיבוי" כדי לבצע כיבוי מלא.