כיצד להתקין את Windows 10 במחשב האישי שלך

ישנן מספר דרכים להתקין את Windows 10 במחשב האישי שלך, בין אם אתה משדרג מ- Windows 7 או 8, מתקין מערכת הפעלה חדשה מאפס או מתקין מחדש גרסה חדשה של Windows 10. יש עדיין דרכים להשיג Windows 10 בחינם. גם שדרוג רישיון.

כיצד להשיג רישיון ל- Windows 10

קשורים: כל הדרכים שאתה עדיין יכול לשדרג ל- Windows 10 בחינם

ישנן מגוון דרכים בהן אתה יכול לקבל רישיון Windows 10 למחשב שלך, ורבים מהם עדיין בחינם.

  • שדרג מ- Windows 7 או 8 : מיקרוסופט עדיין מציעה שדרוג בחינם של Windows 10 למשתמשי מחשב המשתמשים בכלי נגישות. אתה יכול גם להתקין את Windows 10 ולהזין מפתח Windows 7 או 8 במתקין כדי לקבל רישיון שדרוג בחינם של Windows 10. לאחר שביצעת את השדרוג פעם אחת, למחשב שלך יש רישיון Windows 10 לנצח. לכן, אם שדרגתם כש- Windows 10 שוחרר ושדרג לאחור זמן קצר לאחר מכן, אתם עדיין זכאים לשדרג ל- Windows 10 בחינם. רישיון המשויך למחשב האישי שלך מאוחסן בשרתי מיקרוסופט.
  • קנו מחשב חדש עם Windows 10 : אם המחשב שלכם הותקן עם Windows 10 מותקן, ככל הנראה מוטבע מפתח רישיון בקושחת UEFI שלו. היצרן שילם עבור רישיון ותוכל להתקין מחדש את Windows 10 במחשב מבלי להזין את המפתח. המתקין של Windows 10 ישלוף את המפתח משבב בלוח האם.
  • רכוש רישיון ל- Windows 10 : אם אתה בונה מחשב משלך ואין לך עדיין מערכת הפעלה, תוכל לרכוש רישיון Windows 10 ממיקרוסופט, בדיוק כפי שאתה יכול לעשות עם גרסאות קודמות של Windows.
  • אל תקבל רישיון : אתה יכול גם להתקין את Windows 10 מבלי להזין מפתח מוצר. תראה הודעות המודיעות לך שמערכת Windows 10 שלך אינה מורשית ויש להפעיל אותה, אך ניתן יהיה להשתמש בה לחלוטין. אתה יכול אפילו לרכוש רישיון Windows 10 מהחנות בתוך Windows 10 כדי להפוך אותו למחשב Windows 10 עם רישיון מתאים. זהו פתרון נוח לבדיקת חלונות 10 במחשב מבלי לרכוש אותו תחילה.

לאחר שתדע איזו שיטה הולכת לעבוד עבורך, המשך לאחד מהסעיפים שלמטה כדי להתקין את Windows 10.

כיצד לשדרג ל- Windows 10 מ- Windows 7 או 8

קשורים: אתה עדיין יכול לקבל את Windows 10 בחינם מאתר הנגישות של מיקרוסופט

אתה יכול להשתמש בכלי השדרוג של מיקרוסופט כדי להתקין את Windows 10 במחשב שלך אם כבר מותקן ב- Windows 7 או 8.1. זה גם יאפשר לשדרג לאחור ולחזור ל- Windows 7 או 8.1 לאחר ביצוע השדרוג, אם אתה לא אוהב את זה.

אם אתה מנצל את ההיצע של טכנולוגיות מסייעות, פשוט הורד את הכלי מאתר טכנולוגיות מסייעות ולחץ דרך האשף. זה ייתן למחשב שלך רישיון Windows 10 בחינם ולהתקין את Windows 10.

המבצע של טכנולוגיות מסייעות יפוג בתאריך 31 בדצמבר 2017. עם זאת, אם תנצל את ההצעה לפני כן, למחשב האישי שלך יהיה לצמיתות רישיון אמיתי ל- Windows 10.

אם אתה משדרג ל- Windows 10 מסיבה אחרת - אולי שדרגת בעבר ל- Windows 10 במחשב הנוכחי ויש לו כבר רישיון תקף - תוכל להשתמש בכלי הורד את Windows 10. לחץ על "הורד את הכלי עכשיו", הפעל אותו ובחר "שדרג את המחשב הזה". בצע את ההוראות שעל המסך שלך להשלמת תהליך השדרוג.

הכלי בו אתה משתמש יוריד את קבצי ההתקנה של Windows 10 ויתחיל בתהליך ההתקנה.

כיצד להשיג מדיה להתקנה ולבצע התקנה נקייה של Windows 10

קשורים: כיצד לבצע התקנה נקייה של Windows 10 בדרך הקלה

אם אינך רוצה לשדרג מהתקנה קיימת של Windows, תוכל להוריד את מדיה ההתקנה הרשמית של Windows 10 בחינם ממיקרוסופט ולבצע התקנה נקייה. לשם כך, בקר בדף הורדת Windows 10 של מיקרוסופט, לחץ על "הורד את הכלי כעת" והפעל את הקובץ שהורדת. בחר "צור מדיה התקנה למחשב אחר".

הקפד לבחור את השפה, המהדורה והארכיטקטורה שברצונך להתקין של Windows 10. אם אתה מתקין אותה במחשב עם מעבד 64 סיביות, אתה כנראה רוצה את גרסת 64 סיביות. אם אתה מתקין אותו במחשב עם מעבד 32 סיביות, תזדקק לגרסת 32 סיביות. אתה יכול לבדוק איזה סוג מעבד יש למחשב שלך אם אינך יודע מעל לראשך.

אם אתה מתקין את Windows 10 במחשב הנוכחי, פשוט סמן את התיבה "השתמש באפשרויות המומלצות למחשב זה" והכלי יוריד אוטומטית את הגרסה הנכונה עבור המחשב הנוכחי שלך.

הכלי יאפשר לך להעתיק את קבצי ההתקנה של Windows 10 לכונן USB או לצרוב אותם ל- DVD. אם אתה משתמש בכונן USB, הוא חייב להיות בגודל 4 ג'יגה-בייט ומעלה. כל הקבצים בכונן ה- USB יימחקו כחלק מתהליך זה.

אם ברצונך להתקין את Windows 10 במכונה וירטואלית, בחר באפשרות "קובץ ISO" כאן. הכלי יוריד קובץ ISO, ואז תוכל לאתחל את ה- ISO שהורד במכונה וירטואלית כדי להתקין את Windows 10 בתוכו

קשורים: כיצד לאתחל את המחשב מדיסק או מכונן USB

לאחר שיצרתם אמצעי התקנה, יהיה עליכם להכניס אותו למחשב האישי עליו תרצו להתקין את Windows 10. לאחר מכן אתחול ממדיה ההתקנה. זה עשוי לדרוש שינוי סדר האתחול ב- BIOS או בקושחת ה- UEFI של המחשב.

במסך ההתקנה של Windows, בחר את השפה, פורמט הזמן והמטבע ואת פריסת המקלדת. לחץ על "הבא" כדי להמשיך.

כשאתה מגיע למסך ההתקנה, בחר "התקן עכשיו" ופעל לפי ההוראות להתקנת Windows 10 במחשב האישי שלך.

כשתראה את המסך הפעל את Windows, יהיה עליך להזין מפתח או לדלג עליו. ייתכן שלא תראה מסך זה אם Windows 10 מזהה אוטומטית מפתח המשויך לחומרת המחשב.

  • אם מעולם לא התקנת והפעלת את Windows 10 במחשב זה לפני כן, הזן כאן את מפתח Windows 10 שלך. אם אין לך מפתח, אך יש לך מפתח חוקי של Windows 7, 8 או 8.1, הזן אותו כאן במקום זאת.
  • אם ניצלת בעבר את הצעת השדרוג החינמית של Windows 10 במחשב זה, לחץ על "אין לי מפתח מוצר". Windows יופעל אוטומטית עם "רישיון דיגיטלי" המשויך לחומרת המחשב שלך בשרתי מיקרוסופט לאחר התקנתו.

כשתגיע ל"איזה סוג התקנה אתה רוצה? " המסך, לחץ על "מותאם אישית" כדי לבצע התקנה נקייה ולהסיר את כל מה שבמחשב שלך. (אם שינית את דעתך וברצונך לשדרג את ההתקנה הקיימת שלך, תוכל ללחוץ על "שדרג").

במסך הבא בחר בכונן הקשיח עליו ברצונך להתקין את Windows ומחק אותו. אם יש לך מספר מחיצות בכונן זה, ייתכן שתרצה למחוק גם אותן.

אזהרה : כאשר אתה מוחק מחיצה, אתה מוחק גם את כל הקבצים במחיצה זו. ודא שיש לך גיבויים של קבצים חשובים לפני שתעשה זאת!

כשתסיים למחוק מחיצות, אמור להיות לך גוש גדול של "שטח לא מוקצה". בחר באפשרות זו, לחץ על "חדש" וברגע שהוא מעצב את הכונן שלך, לחץ על הבא.

Windows 10 יתקין את עצמו ועשוי להפעיל מחדש מספר פעמים במהלך תהליך זה. לאחר שתסיים, תראה את ממשק ההתקנה הרגיל שתראה בעת הגדרת Windows 10 בכל מחשב חדש, שבו תוכל להוסיף חשבונות משתמש ולהתאים הגדרות שונות.

כיצד להתקין מחדש את Windows 10 במחשב שכבר יש לו Windows 10

קשורים: כיצד להתקין מחדש את Windows 10 בקלות ללא Bloatware

אם כבר יש לך Windows 10 במחשב שלך וברצונך לבצע התקנה חדשה, אתה יכול גם לעשות זאת.

עדכון היוצרים של Windows 10 מקל על התקנת Windows 10 מאפס. תוכל להשתמש באפשרות "התחלה חדשה" ב- Windows Defender כדי לקבל מערכת Windows 10 חדשה לגמרי ממיקרוסופט. בניגוד לאפשרויות הרענון והאיפוס הסטנדרטיות, השומרות על כל תוכנות נפח שהתקין יצרן המחשבים האישיים שלך, הדבר ימחק את כל הדברים שהותקנו על ידי היצרן ופשוט ישאיר מערכת Windows 10 חדשה.

אם כרגע לא מותקן אצלך Windows 10 או שאתה פשוט מעדיף לעשות דברים בדרך המיושנת, תוכל גם להשתמש ביישום הורד את Windows 10 כדי ליצור מדיה התקנה של Windows 10 ולהתקין מחדש מאפס, אם אתה מעדיף. בין אם המחשב האישי שלך הגיע עם רישיון Windows 10 ובין אם ניצלת בעבר את הצעת השדרוג בחינם, לא תצטרך להזין מפתח רישיון במהלך תהליך זה. רישיון Windows 10 שלך יירכש באופן אוטומטי מחומרת המחשב האישי שלך או דרך שרתי מיקרוסופט.