כיצד לשנות את השם והסיסמה של רשת ה- Wi-Fi שלך

אם אינך אוהב את שם רשת ה- Wi-Fi והסיסמה שאליה הגיע הנתב שלך, תוכל לשנות אותם לכל דבר שתרצה בכמה לחיצות בלבד.

נתב ה- Wi-Fi שלך כולל שם רשת וסיסמה המוגדרים כברירת מחדל. לעתים קרובות, שניהם מודפסים על המקרה של הנתב עצמו. שינוי שם הרשת המוגדר כברירת מחדל נותן לך הזדמנות להשתמש במשהו מותאם אישית יותר מ- "NETGEAR30" או "Linksys". אתה יכול גם להשתמש בסיסמה שקל יותר לזכור. כדי לעשות זאת, יהיה עליך לגשת לממשק הניהולי של הנתב שלך. וכדי לעשות זאת, תחילה תצטרך למצוא את כתובת ה- IP המקומית של הנתב שלך ברשת שלך. כך.

שלב ראשון: מצא את כתובת ה- IP של הנתב שלך

רוב הנתבים מספקים ממשק אדמיניסטרטיבי מבוסס אליו תוכלו לגשת דרך הדפדפן באמצעות הקלדת כתובת ה- IP המקומית של הנתב. הצעד הראשון שלך הוא למצוא את כתובת ה- IP הזו.

הערה: נתבים מסוימים מספקים ממשקי מנהל שונים. לדוגמה, אם יש לך נתב של שדה התעופה של אפל, אתה יכול להשתמש ב"כלי השירות לשדה התעופה "ב- Mac שלך כדי לשנות את הגדרותיו. יצרני נתבים אחרים מציעים אפליקציות לסמארטפונים לשינוי הגדרות, וכמה נתבים יקרים יותר אפילו מתחילים לכלול מסכי מגע מובנים. אז הקפד לבדוק הוראות ספציפיות עבור הנתב שלך.

הסיכוי גדול למדי שתצטרך להשתמש בדפדפן כדי לגשת לנתב שלך. עדיף לעשות זאת ממחשב, מכיוון שלנתבים רבים אין ממשק אינטרנט המותאם לניידים שעובד היטב בסמארטפונים וטאבלטים.

במחשב אישי שמריץ כל גרסת Windows, הדרך המהירה ביותר למצוא מידע זה היא בשורת הפקודה. כדי לפתוח אותו, לחץ על Windows + R, הקלד "cmd" ואז לחץ על Enter.

בשורת הפקודה, הקלד את הפקודה ipconfigולחץ על Enter. בתוצאות, חפש את החלק המציג את חיבור הרשת הנוכחי שלך כתובת ה- IP של הנתב מוצגת מימין לערך "שער ברירת המחדל".

ב- macOS, לחץ על תפריט Apple ולאחר מכן בחר "העדפות מערכת". בחלון העדפות המערכת, לחץ על סמל "רשת", בחר את ה- Wi-Fi או חיבור ה- Ethernet הקווי שלך, ואז לחץ על "מתקדם".

עבור לכרטיסייה "TCP / IP" וחפש את כתובת הנתב מימין ל"נתב ".

שלב שני: גישה לממשק האינטרנט

לאחר מכן, יהיה עליך לגשת לממשק האינטרנט של הנתב שלך. פתח את הדפדפן המועדף עליך, הקלד את כתובת ה- IP שמצאת בתיבת הכתובת ולחץ על Enter.

תתבקש להזין את שם המשתמש והסיסמה של הנתב כדי להתחבר. אם מעולם לא שינית אותם בעבר, תשתמש באישורי הכניסה המוגדרים כברירת מחדל.

אם אתה לא בטוח מה אלה, אתה יכול להתנסות קצת. לעתים קרובות, סיסמת ברירת המחדל היא "אדמין" או רק ריקה. בחלק מהנתבים, ייתכן שיהיה עליך להזין "admin" כשם המשתמש וסיסמה ריקה, "admin" כשם המשתמש והסיסמה, או "admin" כסיסמה עם שם משתמש ריק בלבד.

קשורים: כיצד לגשת לנתב שלך אם אתה שוכח את הסיסמה

אם אינך מצליח להבין את האישורים, תוכל לחפש אותם. במדריך הנתב שלך יש ככל הנראה את המידע - אם כי רוב הנתבים כוללים מדריך ב- PDF ולא במדריך מודפס. אתה יכול גם לנסות לבצע חיפוש באינטרנט אחר "סיסמת ברירת מחדל" ואת דגם הנתב שלך. אתה יכול גם לנסות לבקר בדף זה, ומציע רשימה של שמות משתמש וסיסמאות ברירת מחדל עבור נתבים רבים ושונים.

ואם הגדרת סיסמה מותאמת אישית אך אינך זוכר אותה, יהיה עליך לאפס את הנתב שלך להגדרות ברירת המחדל שלו.

שלב שלישי: שנה את שם הרשת של ה- Wi-Fi ואת הסיסמה

לאחר הכניסה לנתב שלך, חפש את הגדרות ה- Wi-Fi. תלוי בנתב שלך, הם עשויים להיות בעמוד הראשון שאתה רואה, או קבורים בחלק שנקרא משהו כמו "Wi-Fi", "אלחוטי" או "רשתות אלחוטיות". לחץ סביב וכדאי שתמצא אותו.

תראה הגדרה בשם "SSID" או "שם רשת". זה אותו הדבר - שם הרשת האלחוטית שלך.

קשורים: אבטחת Wi-Fi: האם להשתמש WPA2-AES, WPA2-TKIP או שניהם?

לשינוי סיסמת ה- Wi-Fi שלך, חפש הגדרות בשם "סיסמה", "משפט סיסמה", "מפתח אלחוטי" או "מפתח WPA-PSK". נתבים שונים משתמשים בשמות שונים. אנו ממליצים להשתמש בסיסמה אלחוטית ארוכה למדי, או אפילו להשתמש בביטוי במקום במילה אחת. ובעודך כאן, המשך וודא שאתה משתמש בשיטת האימות המאובטחת ביותר שיש לך.

לאחר הזנת שם ורשת ה- Wi-Fi החדשה וביטוי הסיסמה שלך, יהיה עליך ללחוץ על "החל", "שמור" או על כפתור בעל שם דומה כדי לשמור את ההגדרות שלך.

אם אתה מחובר לממשק האינטרנט של הנתב שלך באמצעות Wi-Fi, המכשיר שלך יתנתק כאשר הנתב מכבה את רשת ה- Wi-Fi הישנה שלו ומביא רשת חדשה. נתבים מסוימים צריכים להפעיל מחדש את עצמם לחלוטין כדי להחיל הגדרות חדשות, כך שאתה עלול לאבד את החיבור לנתב גם אם אתה נמצא בחיבור קווי.

לאחר שינוי הגדרות הנתב, תצטרך לחבר מחדש את כל ההתקנים האלחוטיים שלך לרשת האלחוטית החדשה ולספק את סיסמת ה- Wi-Fi החדשה. המכשירים שלך לא יוכלו להתחבר עד שתעשה זאת.

קשורים: כיצד להפעיל נקודת גישה לאורח ברשת האלחוטית שלך

תלוי בנתב שלך, ייתכן שיש לך מספר רשתות Wi-Fi שתוכל לשנות. חלקם כוללים רשת 2.4 GHz ו- 5 GHz נפרדים, למשל, או אפילו רשת אורחים נפרדת. בדוק את מסכי הגדרות הנתב שלך למידע נוסף על האפשרויות הזמינות.