מהו קובץ MOBI (ואיך אוכל לפתוח קובץ אחד)?

קובץ עם סיומת הקובץ .MOBI משמש לאחסון ספרים אלקטרוניים. במקור זה היה פורמט Mobipocket Reader אך מאז אומץ גם על ידי כמה קוראים שונים. אמזון רכשה את Mobipocket בשנת 2005, ומאוחר יותר הפסיקה את פורמט MOBI בשנת 2011.

מהו קובץ MOBI?

קובץ MOBI תוכנן במיוחד עבור מכשירים ניידים - או eReader - מכשירים. הפורמט קל מאוד בגודלו ותומך בסימניות, הערות, תיקונים ו- JavaScript. כמו כן, הכלול בקובץ, יחד עם הספר האלקטרוני, יכול להיות DRM, או הגנת זכויות יוצרים, כדי למנוע העתקה וצפייה בלתי חוקית.

הפורמטים הנוכחיים של קינדל (AZW3, KF8 ו- KFX) מבוססים על MOBI והוא פורמט קנייני המשמש אך ורק במכשירי קינדל. ולמעשה, אתה עדיין יכול לפתוח קבצים בפורמט MOBI ישירות ב- Kindle שלך ​​- אתה רק צריך לשלוח אותם לקינדל שלך קודם.

קשורים: כיצד לגשת לספריית הספרים האלקטרוניים שלך ב- iPad שלך באמצעות Dropbox

כיצד אוכל לפתוח אחת?

מכיוון ש- MOBI הוא פורמט eBook, מרבית תוכניות ה- eReader השולחניות החינמיות תומכות בפתיחתן וצפייהן - כמו Caliber, FBReader, Mobipocket Reader או Mobi File Reader, עד כמה שמות רבים בלבד.

לאחר הורדת והתקנת אחד היישומים החינמיים, פתיחת קובצי MOBI קלה יחסית. עבור קליבר, כל שעליך לעשות הוא ללחוץ על כפתור "הוסף ספרים", ואז לבחור באחת מהאפשרויות המוצגות בתמונה למטה.

קשורים: קרא ספרים אלקטרוניים של Mobi ב- Kindle למחשב האישי

כיצד ניתן להמיר אחד?

בדיוק כמו כל פורמטים אחרים של קבצים, אתה זקוק לתוכנה מיוחדת כדי להתמודד עם המרת MOBI לפורמט אחר. אם אתה פשוט מנסה לשנות את התוסף, אתה יכול לסיים קובץ מושחת ולא שמיש.

לצד היותו קורא אלקטרוני, קליבר מגיע עם כלי המרה שימושי שיכול להמיר כל אחד מהספרים האלקטרוניים שלך ל -16 פורמטים שונים.

אם אינך רוצה להוריד יישום של צד שלישי כדי להמיר את הקבצים שלך, ישנם כמה ממירים מקוונים טובים באמת המאפשרים המרה לכמה מהפורמטים הפופולאריים יותר, כמו ePUB, PDF, FB2 ו- LRF. זו כנראה אחת הדרכים המהירות ביותר, מכיוון שאינך צריך להוריד שום תוכנה ולהמתין להתקנתה.

כמה אתרי המרת קבצים מקוונים בחינם כוללים: DocsPal, Convertio, ConvertFiles ו- Zamzar.

פשוט עבור לאחד מאותם אתרים, העלה את הקובץ שלך ואת הפורמט שאליו ברצונך להמיר אותו.

משם התוכנה דואגת לכל דבר ותספק לך קישור או תשלח לך דוא"ל עם הקובץ שהומר להורדה.