כיצד להסיר את ההתקנה של עדכון Windows 10 במאי 2020

למרות תהליך בדיקה ארוך, ראינו דיווחים על באגים בעדכון של Windows 10 במאי 2020. אם התקנת את הגרסה האחרונה של Windows 10 ונתקלת בבעיות, תוכל להסיר אותה. כך תסיר את ההתקנה של עדכון מאי 2020 או כל עדכון גדול אחר של Windows 10.

אזהרה: יש לך רק 10 ימים

מיקרוסופט מאפשרת לך להסיר עדכון גדול ו"לחזור "לגרסה הישנה של Windows 10 - ככל הנראה עדכון נובמבר 2019 - אך יש לך רק עשרה ימים לאחר התקנת העדכון לעשות זאת. לאחר עשרה ימים, Windows 10 ימחק באופן אוטומטי את הקבצים הנדרשים מהמחשב כדי לפנות מקום. מיקרוסופט מצפה שאם אתה נתקל בבעיות, תחזור בעשרת הימים הראשונים.

אם בחרת באופן ידני "להסיר התקנות קודמות של Windows" מהמחשב שלך באמצעות כלי כמו ניקוי דיסק במהלך עשרת הימים הראשונים, אתה גם לא יכול להחזיר לאחור. הקבצים הנדרשים נעלמו מהמחשב האישי שלך.

בתרחיש הגרוע ביותר שבו אינך יכול להסיר את ההתקנה של העדכון, אתה תמיד יכול להתקין מחדש את Windows 10 או "לאפס" את המחשב שלך כדי לקבל מערכת Windows 10 חדשה.

קשורים: מה חדש בעדכון של Windows 10 במאי 2020, זמין כעת

כיצד להסיר את ההתקנה של העדכון מתוך Windows 10

אם אתה יכול להשתמש ב- Windows 10 כרגיל, תוכל להסיר את ההתקנה מהעדכון מאפליקציית ההגדרות.

כדי למצוא אפשרות זו, עבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> שחזור. תחת "חזור לגירסה הקודמת של Windows 10", לחץ על "התחל בעבודה" ולחץ דרך האשף שמופיע.

אם אינך רואה אפשרות זו כאן, אינך יכול לחזור לגירסה הקודמת של Windows 10 מכיוון שהקבצים שלה הוסרו מהמחשב האישי שלך.

כיצד להסיר את ההתקנה של העדכון מתפריט השחזור

אם המחשב שלך אינו אתחול ופועל כרגיל - או אם הוא ממשיך להקרין כחול או לקרוס אחרת בזמן שאתה משתמש בו - תוכל גם להסיר את ההתקנה של עדכון מאי 2020 מחוץ ל- Windows 10 באמצעות סביבת השחזור.

כדי לגשת אליו, החזק את מקש Shift ולחץ על האפשרות "הפעל מחדש" בתפריט התחלה של Windows 10 או על מסך התחל של Windows 10. אם המחשב האישי שלך אינו יכול לאתחל את Windows כרגיל, עליו גם להציע לטעון את סביבת השחזור באופן אוטומטי.

אתה יכול גם לנסות לאתחל את המחשב מכונן שחזור USB כדי לגשת לתפריט זה.

מכאן, לחץ על "פתרון בעיות" כדי למצוא אפשרויות לפתרון בעיות.

לחץ על "אפשרויות מתקדמות" כדי למצוא אפשרויות נוספות.

האפשרות "אפס מחשב זה" כאן תתקין מחדש את Windows לחלוטין; אתה יכול להשתמש בו אם אין לך אפשרות להסיר את ההתקנה של העדכון.

בחר "הסר התקנת עדכונים" כדי להסיר עדכון שהותקן לאחרונה כמו עדכון Windows 10 במאי 2020.

לחץ על "הסר את עדכון התכונות האחרון" כדי להסיר את עדכון מאי 2020 מהמערכת שלך. לחץ דרך האשף.

עדכונים גדולים נחשבים "עדכוני תכונות", בעוד שתיקוני אבטחה ותיקוני באגים קטנים יותר כמו אלה המגיעים מדי חודש בתיקון יום שלישי נחשבים ל"עדכוני איכות ".

התהליך יכלול מתן סיסמת חשבון משתמש של Windows להמשך. עקוב אחר ההוראות שעל המסך כדי להסיר את ההתקנה של העדכון.

אם אינך יכול להסיר את ההתקנה של העדכון

אם אינך רואה את אפשרות הסרת ההתקנה, אינך יכול פשוט להסיר את ההתקנה של העדכון ולקבל את המערכת הישנה שלך בחזרה. אתה עדיין יכול לבחור להתקין מחדש את Windows 10 או לאפס את המחשב ולקבל מערכת חדשה.

Windows 10 לא יסיר אף אחד מהקבצים האישיים שלך אם תאפס את המחשב ואומר לו לשמור עליהם, אך יהיה עליך להתקין מחדש את כל היישומים שבהם אתה משתמש לאחר מכן.

קשורים: כל מה שאתה צריך לדעת על "אפס את המחשב הזה" ב- Windows 8 ו- 10