הרמאים משתמשים בגרסה מזויפת של AdwCleaner כדי להערים על אנשים

הטרנד האחרון במערכת האקולוגית הנוראית של חלונות הוא די מגוחך - לרמאים יש גרסה מזויפת של הכלי המכובד AdwCleaner, שהוא כלי אמיתי עבור מומחי Windows. וזה מעמיד פנים שהמחשב שלך נגוע ומנסה לגרום לך לשלם להם כדי להסיר אותו.

AdwCleaner הוא אכן כלי חופשי אמיתי, עם מוניטין טוב של הסרת תוכנות ריגול ותוכנות פרסום. זה לא ידוע כמו MalwareBytes כי זה לא כל כך ידידותי למשתמש, מכיוון שהוא מיועד למומחי Windows ולא למשתמשים רגילים. והרמאים ניסו לחקות את הממשק, לגנוב את הלוגו, ואפילו לקרוע את הסמל (רע) לגרסתם המזויפת.

AdwCleaner מזויף מופץ באמצעות זיהומי פרסום

הדבר האירוני הוא שזה עולה למחשבים של אנשים שכבר נגועים בתוכנות פרסום או בתוכנות ריגול מסוג כלשהו, ​​ואז ממשיכים לצוץ חלונות לדף שנראה כמו זה ... שמספר לך שמזהים תוכנות פרסום. וזה מדויק להפליא, אם כי האפליקציה המזויפת לא מתכוונת להסיר את תוכנת הפרסום הזו.

ברגע שתלחץ על תיבת הדו-שיח הזו, היא תעביר לך הודעה מפחידה כזו שתאמר לך להוריד את AdwCleaner. מכיוון שבוודאי שמעתם את החברים החנונים שלכם מדברים על AdwCleaner, משתמש רגיל עלול להתפתות להוריד אותו.

אם אתה טועה להוריד ולהפעיל את AdwCleaner המזויף הזה, יוצג בפניך במהירות חלון שנראה נורא כמו הדבר האמיתי.

לאחר שהמזויף יסיים את הסריקה, הוא יציג בפניך דו-שיח שאומר שהמחשב נגוע לחלוטין בתוכנות ריגול וחוטפי דפדפנים, ואז הוא יציע להסיר אותו, כל עוד אתה משלם להם 59.99 דולר באמצעות Paypal. וכמובן שמכירת האש מסתיימת מחר.

חשוב לציין כאן כי AdwCleaner האמיתי הוא לגמרי בחינם. אתה יכול להוריד אותו מ BleepingComputer.

אני מקווה שמישהו ב- PayPal יכול להשעות את החשבון על ידי Mardel Innovations, כי הם בבירור חבורה של רמאים.

הדבר האירוני הוא ש- AdwCleaner האמיתי לא ממש מזהה את הגרסה המזויפת הזו בשלב זה.

הסרת AdwCleaner המזויף מהמחשב האישי שלך

הסרת גרסה מזויפת זו של AdwCleaner היא למרבה המזל ממש קלה. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הסמל בשורת המשימות ולחץ על סגור חלון, וודא שאתה שם לב שהוא אכן מודה שמדובר בחתיכת פרסום בשם AdwareBooC. מניח שהם שכחו לשנות את זה.

עבור למחוק את הקובץ שהורדת מכל תיקיה ששמרת אותו.

עכשיו כדי להפסיק את הופעתו בעת ההפעלה, השתמש ב- WIN + R כדי לפתוח תיבת דו-שיח הפעלה, הקלד  msconfig  ולחץ על מקש Enter. ברגע שתצורת המערכת פתוחה, עברו לכרטיסייה אתחול, חפשו את קו הפרסום ופרקו את הסימון. שימו לב לנתיב שנמצא כרגע בתיקיית האפליקציות המקומית שלנו.

אם אין לך msconfig מכיוון שאתה משתמש ב- Windows 8, אתה יכול גם להשתמש בהפעלות אוטומטיות מ- SysInternals (שהיא חלק ממיקרוסופט). מצא את ערך ההפעלה בכרטיסיית הכניסה ומחק אותו.

כעת פתח את סייר Windows והקלד% localappdata% בסרגל המיקום.

אתה אמור לראות את אותו הקובץ שנטען בעת ​​ההפעלה. למחוק את זה.

בשלב זה המחשב האישי שלך צריך להיות נקי מ- AdwCleaner המזויף. אבל זה לא נקי מוירוסים ותוכנות זדוניות, כי כנראה נדבקת בדבר הזה בגלל שהמחשב שלך נגוע בתוכנות זדוניות אחרות.

סרוק באמצעות MalwareBytes כדי להסיר תוכנות ריגול ותוכנות פרסום אחרות

ההימור הטוב ביותר לניקוי תוכנות ריגול ותוכנות זדוניות הוא Malwarebytes. אתה יכול לשאול את עצמך מדוע לא תשתמש סתם במוצר האנטי-וירוס הרגיל שלך, אך העובדה היא שאנטי-וירוס פשוט לא מזהה תוכנות ריגול לעיתים קרובות מאוד. זה שימושי רק לווירוסים שמנסים להרוס את המחשב האישי שלך, שנמצא מעט מאוד בשלב זה. כמעט כל התוכנות הזדוניות שם מנסות לרגל אחריך, להפנות את הגלישה שלך ולהכניס מודעות נוספות לדפים שאתה מציג. הכל קשור לכסף.

אז המוצר היחיד והטוב באמת בשוק שמוצא ויסיר תוכנות ריגול, תוכנות פרסום ותוכנות זדוניות אחרות הוא Malwarebytes. למרבה המזל יש להם גרסה חינמית שתאפשר לך לנקות ולהסיר הכל - אם אתה רוצה לשלם עבור הגרסה המלאה עם ההגנה האקטיבית כדי למנוע מהדברים האלה להתרחש, זה גם בסדר.

לאחר שהורדת והתקנת אותו, תתבקש לבצע סריקה, אז לחץ על הלחצן הירוק הגדול הזה סרוק עכשיו.

לאחר השלמת הסריקה, הוא ימצא רשימה ענקית גדולה של דברים להסיר. לחץ על הלחצן החל פעולות כדי להסיר בפועל את כל התוכנות הזדוניות.

אתה רוצה לאתחל את המחשב שלך כדי לוודא שהכל מנוקה לחלוטין. אם נראה שמשהו חוזר, הפעל שוב את Malwarebytes, הסר כל דבר שנמצא ואז אתחל מחדש.