כיצד להקליט את משחק המחשב שלך עם NVIDIA ShadowPlay

ShadowPlay של NVIDIA, המכונה כיום NVIDIA Share, מציע הקלטת משחק קלה, סטרימינג בשידור חי ואפילו שכבת-על נגד FPS. זה יכול להקליט משחק באופן אוטומטי ברקע - רק בפלייסטיישן 4 וב- Xbox One - או להקליט משחק רק כאשר אתה אומר זאת.

אם יש לך מחשב עם חומרת גרפיקה מודרנית של NVIDIA, יש סיכוי טוב שיש לך גישה לתכונה זו. זה דומה למשחק ה- DVR של Windows 10, אך יש לו יותר תכונות - והוא עובד גם ב- Windows 7.

כן, ShadowPlay משפיע על ביצועי המשחק

לפני שמתחילים, עם זאת, עלינו לשים לב: הקלטה באמצעות ShadowPlay תקטין מעט את ביצועי המשחק שלך. NVIDIA מציין כי קנס ביצועים של 5% הוא אופייני, בעוד שהוא יכול להיות 10% במשחקים תובעניים יותר.

אם יש לך מחשב מהיר מספיק, זה לא בהכרח צריך להיות חשוב. כל פתרונות הקלטת המשחק לוקחים משאבי מערכת, כולל תכונת ה- DVR של Windows 10. אך ייתכן שתרצה להשבית את ShadowPlay כאשר אינך משתמש בה.

עדכון: כיצד להקליט GamePlay עם NVIDIA Share

NVIDIA מיתגה מחדש את "ShadowPlay" כ- "NVIDIA Share" ושינתה את מראה הממשק. אתה יכול לשלוט ב- NVIDIA Share (ShadowPlay) משכבת ​​העל של NVIDIA GeForce Experience. כדי לפתוח את הכיסוי, לחץ על Alt + Z.

אם אינך רואה דבר, פתח את היישום "חוויית GeForce" מתפריט התחל. לחץ על הלחצן הירוק "שתף" שמשמאל ללחצן ההגדרות בסרגל הכלים כדי לפתוח את הכיסוי.

אם יישום זה עדיין לא הותקן, הורד והתקן את יישום GeForce Experience מ- NVIDIA. בנוסף ל- ShadowPlay, יישום זה מציע גם עדכוני מנהל התקן גרפיים של NVIDIA, אופטימיזציה של הגדרות משחק בלחיצה אחת והזרמת משחקים מהמחשב האישי שלך - כל אלה תכונות שימושיות למדי.

להפעלת מצב הפעלה חוזרת מיידית, כאשר ShadowPlay יתעד באופן אוטומטי את כל המשחק שלך ברקע, לחץ על סמל "הפעלה חוזרת מיידית" ולחץ על "הפעל".

כאשר מצב הפעלה חוזרת מיידית מופעלת, תוכלו ללחוץ על Alt + F10 כדי לשמור את חמש הדקות האחרונות של המשחק לקובץ. אם לא תשמור ידנית, NVIDIA Share יזרוק באופן אוטומטי את המשחק שהוקלט.

כדי להתחיל בהקלטה עכשיו, לחץ על כפתור "הקלט" ולחץ על "התחל" או לחץ על Alt + F9. NVIDIA ShadowPlay יוקלט עד שתפסיק.

כדי להפסיק את ההקלטה, לחץ שוב על Alt + F9 או פתח את הכיסוי, לחץ על כפתור "הקלט" ולחץ על "עצור ושמור".

כדי לבחור אם כלול בהקלטה סרטון מצלמת האינטרנט שלך או שמע מהמיקרופון שלך, לחץ על לחצני המיקרופון והמצלמה בצד ימין של הכיסוי.

כדי להתאים אישית את הגדרות ShadowPlay שלך, לחץ על הלחצנים "הפעלה חוזרת מיידית" או "הקלטה" בשכבת העל ובחר "הגדרות". אתה יכול לבחור אפשרויות איכות, אורך, FPS, קצב סיביות ורזולוציה.

כדי לשנות את קיצורי המקשים בהם הכיסוי משתמש - מקיצור הדרך Alt + Z הפותח אותו לקיצורי הדרך Alt + F9 ו- Alt + F10 להקלטה - לחץ על סמל "הגדרות" בצד ימין של הכיסוי ובחר "קיצורי מקשים. ”

הגדרות אחרות זמינות גם בתפריט ההגדרות. לדוגמה, תוכל ללחוץ על הגדרות> פריסת HUD כדי לבחור היכן (או אם) מצלמת האינטרנט שלך או מונה FPS יופיעו על המסך.

הקלטותיך יופיעו בתיקיה ספציפית למשחק בתוך תיקיית הווידיאו של חשבון המשתמש שלך כברירת מחדל. לדוגמה, אם אתה מקליט את שולחן העבודה שלך, תמצא את ההקלטות ב- C: \ Users \ NAME \ Videos \ Desktop.

לבחירת תיקייה אחרת, לחץ על הגדרות> הקלטות בכיסוי ושנה את ספריית "Videos".

בדוק אם המחשב שלך תומך ב- ShadowPlay

עדכון : עדכנו מאמר זה במידע חדש אודות אופן הפעולה של ShadowPlay (המכונה כיום NVIDIA Share) בשנת 2020. עיין בהוראות שלמעלה כדי ללמוד כיצד הוא פועל בגרסאות העדכניות ביותר של תוכנת NVIDIA. אנו משאירים את ההוראות המקוריות עבור גרסאות ישנות יותר של ShadowPlay כאן לעיון היסטורי.

קשורים: כיצד להגדיר את הגדרות הגרפיקה של משחקי המחשב שלך ללא מאמץ

אתה יכול לבדוק באתר של NVIDIA כדי לראות רשימה של חומרת גרפיקה של NVIDIA התומכת ב- ShadowPlay. עם זאת, אם יש לך חומרה של NVIDIA, אתה יכול פשוט לבדוק גם את המחשב האישי שלך.

לשם כך, פתח את היישום "חוויית GeForce" מתפריט התחל. אם הוא עדיין לא מותקן, הורד והתקן את יישום GeForce Experience מ- NVIDIA. בנוסף ל- ShadowPlay, יישום זה מציע גם עדכוני מנהל התקן גרפיים של NVIDIA, אופטימיזציה של הגדרות משחק בלחיצה אחת והזרמת משחקים מהמחשב האישי שלך - כל אלה תכונות שימושיות למדי.

בכרטיסייה "ההתקנה שלי" ביישום, לחץ על הכרטיסייה "ShadowPlay" ובדוק אם המחשב שלך עומד בדרישות המערכת. אם כן, ShadowPlay יהיה "מוכן". אם לא, היישום יגיד לך מדוע.

כיצד להקליט או להזרים משחק באמצעות ShadowPlay

כברירת מחדל, ShadowPlay כבוי ולא עושה שום דבר ברקע. כדי לאפשר את זה, יהיה עליך להפעיל את היישום NVIDIA GeForce Experience ולחץ על כפתור "ShadowPlay" בפינה השמאלית העליונה של החלון.

לחץ על המתג שמשמאל לחלון ShadowPlay כדי להפעיל אותו. נורה ירוקה תופיע, המציינת כי NVIDIA ShadowPlay מופעלת.

כברירת מחדל, ShadowPlay משתמש במצב "צל ומדריך". מצב צל יתעד באופן אוטומטי את המשחק שלך וישמור על חמש הדקות האחרונות. כשתלחץ על מקש הקיצור Alt + F10, ShadowPlay ישמור קליפ של חמש הדקות האחרונות של המשחק בתיקיית הווידאו שלך.

במצב ידני, אתה יכול ללחוץ על מקש הקיצור Alt + F9 כדי להתחיל להקליט ידנית קליפ, ואז ללחוץ על Alt + F9 כדי לעצור את הקליפ לאחר שתסיים להקליט. ShadowPlay מאפשר גם ללחוץ על Alt + F12 כדי להציג מונה FPS חי בכל משחק, גם אם אינך מקליט.

תוכל לשנות את ההגדרות האלה לאחר הפעלת ShadowPlay (כמתואר בהמשך במדריך זה), אך אם הן נראות לך בסדר, תוכל להתחיל להקליט כעת. פשוט התחל משחק והשתמש במקשי הקיצור שלמעלה כדי להקליט משחק ולהראות את מונה FPS.

הקלטות יופיעו בתיקיית משנה ספציפית למשחק בתיקיית הסרטונים שלך כברירת מחדל.

כיצד להקליט משחקי OpenGL (ואת שולחן העבודה השלם של Windows)

לא כל משחק יעבוד עם NVIDIA ShadowPlay כברירת מחדל. ShadowPlay תומך ישירות רק במשחקים המשתמשים ב- Direct3D ולא ב- OpenGL. בעוד שרוב המשחקים משתמשים ב- Direct3D, ישנם כמה המשתמשים ב- OpenGL במקום זאת. לדוגמא, DOOM, בו השתמשנו כדוגמה לעיל, משתמש ב- OpenGL וכך גם Minecraft.

כדי להקליט משחקי OpenGL שאינם עובדים עם ShadowPlay, עבור אל NVIDIA GeForce Experience> העדפות> ShadowPlay והפעל את האפשרות "אפשר לכידת שולחן עבודה". כעת ShadowPlay יוכל להקליט את שולחן העבודה של Windows שלך, כולל כל משחקי OpenGL הפועלים בחלון על שולחן העבודה שלך.

הקלטת "צל" אוטומטית ברקע ומונה FPS אינם פועלים במצב זה. עם זאת, אתה עדיין יכול להתחיל ולהפסיק הקלטות ידניות באמצעות מקשי הקיצור.

כיצד להגדיר את תצורת NVIDIA ShadowPlay

כדי לשנות את הגדרות ShadowPlay, פשוט לחץ על הסמלים בתחתית חלון ShadowPlay. אתה יכול לבחור במצב "צל" לשימוש בשיטת חמש הדקות האחרונות להקלטה בלבד או "ידני" להקלטת משחק באופן ידני בלבד. אתה יכול גם לבחור באפשרות "Twitch" כאן כדי להשתמש ב- NVIDIA ShadowPlay כדי לשדר בשידור חי את המשחק שלך ל- Twitch במקום לשמור אותו בכונן הקשיח.

האפשרות "זמן צל" מאפשרת לך לבחור כמה משחק חוסך ShadowPlay במאגר שלו. אתה יכול לבחור בכל זמן שבין 1 ל -20 דקות. זכור כי זמן רב יותר דורש יותר מקום בדיסק הקשיח. כמה שטח דיסק נוסף תלוי ברמת האיכות שתבחרו.

אפשרות "איכות" מאפשרת לך להגדיר את איכות ההקלטה שלך. כברירת מחדל, הוא מוגדר כ- High, ויקליט את הווידאו ברזולוציה במשחק, 60 פריימים לשנייה, איכות 50 Mbps וכמו וידאו H.264. באפשרותך לבחור בפרופילים נמוכים או בינוניים, או לבחור בהתאמה אישית ולשנות את ההגדרות האישיות באופן ידני.

האפשרות "שמע" מאפשרת לך לבחור אילו רצועות שמע כלולות בסרטון שהוקלט שלך. כברירת מחדל, ההקלטה תכלול תכלול את כל האודיו במשחק. אתה יכול גם לבחור "במשחק ובמיקרופון", ומאפשר לך לדבר לתוך המיקרופון שלך ולהכניס אותו להקלטה, או לבחור "כבוי" כדי להשבית את כל הקלטת השמע.

מתחת למתג משמאל, שני הכפתורים פותחים את תיקיית ההקלטה שלך (תיקיית "הסרטונים" של חשבון המשתמש שלך כברירת מחדל) ואת חלון ההעדפות של ShadowPlay. לחלון זה ניתן לגשת גם מהעדפות> ShadowPlay ביישום GeForce Experience.

מסך ההעדפות מאפשר לך לבחור שכבות-על - באפשרותך לכסות את מצלמת האינטרנט שלך, מחוון הסטטוס או מונה FPS ולבחור היכן יופיעו. אתה יכול גם לבחור בין "תמיד פועל" ל"דחיפה לדבר "עבור המיקרופון שלך, אם תבחר לכלול את הטלפון שלך

ניתן להגדיר מכאן את מקשי הקיצור להקלטה, שידור, החלפת המצלמה והפעלת דחיפה לדבר במיקרופון. אתה יכול גם לבחור מיקום שמירה אחר להקלטות הווידאו שלך, אם אתה לא רוצה שהם יושלכו בתיקיית הסרטונים הרגילה שלך.

ל- AMD אין תכונה משלה כמו ShadowPlay, כך שתזדקק ליישום הקלטת משחקים של צד שלישי כדי לעשות זאת עם חומרת גרפיקה של AMD.