6 טיפים לארגון אפליקציות ה- iPhone שלך

ארגון מסך הבית של ה- iPhone או ה- iPad יכול להיות חוויה לא נעימה. גם אם יש לך פריסה בראש, הגישה הנוקשה של אפל למיקום האייקונים יכולה להיות לא מדויקת ומתסכלת.

למרבה המזל, עדכון ה- iOS 14 של אפל ישפר את מסך הבית בהמשך השנה. בינתיים, הנה כמה טיפים לארגון האפליקציות שלך ולהפוך את מסך הבית למרחב פונקציונלי יותר.

כיצד לארגן את מסך הבית שלך

כדי לסדר מחדש את סמלי האפליקציות במסך הבית, הקש והחזק אחד עד שכל הסמלים יתחילו לרגש. ניתן גם להקיש והחזק אחד, ואז להקיש על "ערוך מסך בית" בתפריט שמופיע.

לאחר מכן, התחל לגרור סמלים לאן שאתה רוצה אותם במסך הבית.

גרירת אפליקציה לקצה שמאל או ימין תעביר אותה למסך הקודם או הבא. לפעמים זה קורה כשאתה לא רוצה את זה. בפעמים אחרות, תצטרך לרחף לרגע לפני שה- iPhone שלך ​​מחליף את מסכי הבית.

באפשרותך ליצור תיקיות על ידי גרירת אפליקציה אחת והחזקתה על גבי השנייה למשך שנייה. בזמן שהאפליקציות מצחקקות, אתה יכול לשנות שם של תיקיות על ידי הקשה עליהן ואז הקשה על הטקסט. אתה יכול גם להשתמש באימוג'י בתוויות תיקיות אם אתה רוצה.

גרירת אייקונים סביב המסך בזה אחר זה יכולה להיות זמן רב ומתסכל. למרבה המזל, אתה יכול לבחור מספר סמלים בו זמנית ולהפקיד את כולם על גבי מסך או בתיקיה. בזמן שהאייקונים ממצחקים, קח אפליקציה באצבע אחת. ואז (תוך כדי החזקת האפליקציה), הקש על אחת אחרת באצבע אחרת. אתה יכול לערום מספר אפליקציות בדרך זו כדי להאיץ באמת את תהליך הארגון.

כשתסיים לארגן, החלק למעלה מלמטה (iPhone X ואילך) או לחץ על כפתור הבית (iPhone 8 או SE2) כדי לגרום לאפליקציות להפסיק לנהוג. אם בשלב כלשהו תרצה לחזור לארגון המניות של אפל ב- iOS, פשוט עבור אל הגדרות> כללי> אפס> אפס פריסת מסך הבית.

קשורים: כיצד iOS 14 עומד להפוך את מסך הבית של האייפון שלך

שים אפליקציות חשובות על מסך הבית הראשון

אינך צריך למלא מסך בית שלם לפני שתעבור למסך הבא. זוהי דרך שימושית נוספת ליצור חלוקות בין סוגים מסוימים של אפליקציות. לדוגמה, באפשרותך להכניס את היישומים שבהם אתה משתמש לרוב ב- Dock, וכל הנותרים במסך הבית שלך.

בכל פעם שאתה פותח את נעילת המכשיר שלך, מסך הבית הוא הדבר הראשון שאתה רואה. תוכל להפיק את המרב מהמרחב הזה על ידי הצבת היישומים שאליהם אתה רוצה יוכלו לגשת במהירות על המסך הראשון.

אם אתה מעדיף מראה נקי יותר, שקול לא למלא את המסך לחלוטין. לתיקיות לוקח זמן לפתוח ולגלול, אז אולי עדיף למקם אותן במסך הבית השני.

אתה יכול לשים תיקיות ברציף

אחת הדרכים להפוך את ה- Dock לשימושי יותר היא להכניס לתיקיה תיקייה. אתה יכול אפילו למלא את ה- Dock בתיקיות אם אתה רוצה, אבל זה כנראה לא השימוש הנבון ביותר במרחב. רוב האנשים סומכים על ה- Dock באופן לא מודע כדי לגשת לאפליקציות כמו הודעות, ספארי או דואר. אם אתה מוצא את זה מגביל, עם זאת, צור תיקיה שם.

כעת תהיה לך גישה לאפליקציות אלה, ללא קשר למסך הבית שאתה מעיין בו. בתיקיות מוצגות תשע אפליקציות בו זמנית, כך שהוספת אחת יכולה להגדיל את קיבולת ה- Dock מארבע אפליקציות ל- 12 כאשר העונש היחיד הוא ברז נוסף.

ארגן תיקיות לפי סוג אפליקציה

הדרך הברורה ביותר לארגן את היישומים שלך היא לחלק אותם לפי מטרה לתיקיות. כמה תיקיות תזדקק תלוי בכמה אפליקציות שיש לך, מה הן עושות ובאיזו תדירות אתה ניגש אליהן.

יצירת מערכת ארגון משלך המותאמת לזרימת העבודה שלך תעבוד בצורה הטובה ביותר. התבונן באפליקציות שלך והבין כיצד תוכל לקבץ אותן בדרכים משמעותיות ומעשיות.

לדוגמה, יכול להיות שיש לך הרגל צביעה בריא וכמה אפליקציות קשב. אתה יכול לקבץ את כולם יחד בתיקייה בשם "בריאות". עם זאת, סביר להניח שיהיה יותר הגיוני ליצור תיקיית "ספרי צביעה" נפרדת כדי שלא תצטרכו לגלול בין אפליקציות שאינן קשורות כשרוצים לצבוע.

כמו כן, אם אתה עושה מוזיקה ב- iPhone שלך, כדאי לך להפריד בין הסינתיסייזרים שלך לבין מכונות התוף שלך. אם התוויות שלך רחבות מדי, זה מקשה על מציאת הדברים כשצריך אותם.

עדכון ה- iOS 14, שצפוי לצאת בסתיו השנה, יכלול "ספריית אפליקציות" שמסדרת באופן אוטומטי את האפליקציות שלכם כך. עד אז, ארגון אותם תלוי בך.

ארגן תיקיות על סמך פעולות

תוכל לסווג יישומים נוספים על סמך הפעולות שהם עוזרים לך לבצע. כמה תוויות תיקיות נפוצות תחת מערכת ארגון זו עשויות לכלול "צ'אט", "חיפוש" או "הפעל".

אם אינך מוצא תוויות כלליות כמו "צילום" או "עבודה" מועילות ביותר, תן זאת ליתרון במקום זאת. אתה יכול גם להשתמש באימוג'ים כדי לציין פעולות, מכיוון שיש עכשיו כמעט הכל.

התארגנו באלפבית

ארגון האפליקציות שלך באופן אלפביתי הוא אפשרות אחרת. אתה יכול לעשות זאת בקלות על ידי איפוס מסך הבית - פשוט עבור אל הגדרות> כללי> אפס> אפס פריסת מסך הבית. אפליקציות מלאי יופיעו במסך הבית הראשון, אך כל השאר יופיעו בסדר אלפביתי. אתה יכול לאפס בכל נקודה כדי לארגן מחדש דברים.

מכיוון שלתיקיות ב- iOS אין מגבלה קשה לאפליקציות, תוכלו גם לארגן אותן לפי אלפביתיות בתיקיות. זהה לארגון האפליקציות שלך לפי סוג, עם זאת, חשוב לא ליצור מחסום על ידי הכנסת מאות אפליקציות לתיקייה אחת.

הדבר הטוב ביותר בשיטה זו הוא שאתה לא צריך לחשוב מה עושה אפליקציה כדי למצוא אותה. אתה רק תדע שאפליקציית Airbnb נמצאת בתיקיה "AC", בעוד שסטראבה נמצאת בתיקיה "MS".

ארגן סמלי אפליקציות לפי צבע

אתה כנראה כבר משייך את האפליקציות המועדפות עליך לצבע הסמלים שלהן. כשאתה מחפש את Evernote, ייתכן שאתה סורק אחר מלבן לבן וכתם ירוק. קל למצוא אפליקציות כמו Strava ו- Twitter כי המיתוג החזק והתוסס שלהן בולט, אפילו על מסך בית עמוס.

קיבוץ אפליקציות לפי צבע לא מתאים לכל אחד. זו אופציה בעיקר לאפליקציות שתבחר לא לשמור בתיקיות. בנוסף, זה יעבוד רק טוב עבור אלה שאתה משתמש בתדירות הגבוהה ביותר.

טוויסט אחד בגישה זו יהיה לעשות זאת לפי תיקיה, באמצעות אמוג'ים צבעוניים כדי לסמן אילו אפליקציות שייכות לתיקייה זו. ישנם עיגולים, ריבועים ולבבות בצבעים שונים בקטע הסמלים של בוחר האימוג'י.

השתמש ב- Spotlight במקום בסמלים של אפליקציות

הגישה הטובה ביותר לארגון אפליקציות היא להימנע מכך לחלוטין. תוכל למצוא כל אפליקציה במהירות וביעילות פשוט על ידי הקלדת האותיות הראשונות של שמה במנוע החיפוש Spotlight.

לשם כך, משוך את מסך הבית כלפי מטה כדי לחשוף את סרגל החיפוש. התחל להקליד ואז הקש על האפליקציה כאשר היא מופיעה בתוצאות שלמטה. אתה יכול אפילו לקחת את זה צעד קדימה ולחפש נתונים בתוך יישומים, כמו הערות Evernote או מסמכי Google Drive.

זו ללא ספק הדרך המהירה ביותר לקיים אינטראקציה עם אפליקציות מחוץ למסך העגינה או למסך הבית הראשי. אתה יכול לחפש קטגוריות של אפליקציות (כמו "משחקים"), לוחות הגדרות, אנשים, סיפורי חדשות, פודקאסטים, מוסיקה, סימניות או היסטוריה של Safari, ועוד כל כך הרבה.

אתה יכול אפילו לחפש באינטרנט, בחנות האפליקציות, במפות או בסירי ישירות על ידי הקלדת החיפוש שלך, גלילה לתחתית הרשימה ואז בחירה מבין האפשרויות הזמינות. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, תוכל גם להתאים אישית את חיפוש הזרקורים באופן מלא כדי להראות לך רק מה שאתה רוצה.

קשורים: כיצד להשתמש בחיפוש זרקור ב- iPhone או ב- iPad שלך