כיצד להעביר את המאמת של גוגל לטלפון חדש (או למספר טלפונים)

אימות דו-גורמי הפך לאמצעי ביטחון חיוני עבור אנשים רבים, אך הוא יכול גם להוות מקור לחרדה. כשאתה משנה או משדרג טלפונים, מאמת גוגל אינו מעביר קודים באופן אוטומטי - עליך לעשות זאת באופן ידני.

למרבה המזל, לא קשה להעביר קודי מאמת גוגל מטלפון אחד למשנהו, אם כי, אמנם, זה יכול להיות מסורבל וגוזל זמן רב. גוגל התכוונה לכך, פחות או יותר, לפי עיצוב. זה לא צריך להיות קל מדי לאחזר קודי אימות מכל מקום למעט המכשיר שבו אתה משתמש לאימות הדו-גורמי שלך, או שהערך השלם של 2FA יהיה מועט.

עם זאת, הנה מה שאתה צריך לדעת כדי לקבל את המאמת של גוגל (ואת כל קודי האימות שלך) מטלפון ישן לטלפון חדש. בין אם אתה קופץ לפלטפורמות או להישאר בתוך יקומי iOS או Android שלך, התהליך זהה.

העבר את מאמת גוגל לטלפון חדש

ראשית, אל תעשה דבר להעתק של מאמת גוגל בטלפון הישן שלך. השאר את זה בינתיים, אחרת אתה עלול להיתפס בלי דרך להזין קודי 2FA לפני הגדרת הטלפון החדש. התחל בהתקנת מאמת גוגל במכשיר החדש שלך - או מאמת גוגל לאייפון או מאמת גוגל לאנדרואיד.

לאחר מכן תזדקק למחשב שלך. פתח את דף האימות הדו-שלבי של גוגל בדפדפן והיכנס לחשבון Google שלך ​​כאשר הוא מבקש ממך. בקטע "אפליקציית המאמת" בדף, לחץ על "החלף טלפון".

בחר את סוג הטלפון שאליו אתה מעביר ולחץ על "הבא".

כעת אתה אמור לראות את המסך "הגדר מאמת", עם ברקוד. פתח את Google Authenticator בטלפון החדש ופעל לפי ההנחיות לסריקת הברקוד. הקש על "התקנה" ואז על "סרוק ברקוד".

לאחר הסריקה, תרצה להזין את הקוד החד פעמי כדי לאמת שהוא פועל.

העבר את קודי המאמת של Google לאתרים אחרים

מזל טוב! העברת כעת את קוד האימות של גוגל לטלפון החדש, אבל זה הכל; השירות היחיד שהגדרת הוא גוגל. כנראה שעדיין יש לך שלל אפליקציות ושירותים אחרים המחוברים למאמת גוגל - אולי Dashlane, Slack, Dropbox, Reddit או אחרים. יהיה עליך להעביר כל אחד מאלה, אחד בכל פעם. זה החלק שגוזל זמן שרמזנו עליו קודם.

אבל התהליך הכללי הוא פשוט, גם אם אתה צריך לחפש קצת את ההגדרות. בחר אתר או שירות המופיעים בעותק הישן שלך של מאמת גוגל (בטלפון הישן) והיכנס לאתר שלו או פתח את האפליקציה. מצא את הגדרת 2FA של אתר זה. זה כנראה בקטע החשבון, הסיסמה או האבטחה של האתר, אם כי אם לשירות יש אפליקציה לנייד או לשולחן העבודה, הוא עשוי להיות שם במקום זאת. מקרה לדוגמא: הגדרות 2FA עבור Dashlane נמצאות באפליקציית שולחן העבודה, לא באתר, ואילו Reddit מציבה את פקדי 2FA באתר בתפריט "הגדרות משתמש", בלשונית "פרטיות ואבטחה".

לאחר שתמצא את הפקדים הנכונים, השבת את 2FA עבור אתר זה. ככל הנראה תצטרך להזין את הסיסמה לאתר, או אולי את קוד האימות, ולכן תרצה שיהיה לך את הטלפון הישן ואת העותק שלו של מאמת גוגל.

לבסוף, הפעל מחדש את 2FA, הפעם סרוק את קוד ה- QR באמצעות מאמת גוגל בטלפון החדש. חזור על התהליך עבור כל אתר או שירות המופיעים בעותק הישן שלך של מאמת Google.

אפשר 2FA במכשיר יותר ממכשיר אחד בכל פעם

בעולם מושלם, 2FA מאפשר לך לאשר את האישורים שלך באמצעות טלפון נייד או מכשיר אחר שאתה סוחב איתך כל הזמן, שרק לך יש גישה אליו. זה מקשה מאוד על האקרים לזייף את המערכת, מכיוון (שבניגוד לקבל קודים באמצעות SMS, שאינו מאובטח במיוחד) אין דרך קלה לחבר'ה רעים לשים את ידיהם על אישור גורם שני שמועבר באמצעות אפליקציה מקומית שקיימת. רק בכיס שלך.

הנה מה שקורה מאחורי הקלעים. כשאתה מוסיף אתר או שירות חדש למאמת גוגל, הוא משתמש במפתח סודי כדי ליצור קוד QR. זה, בתורו, מודיע לאפליקציית המאמת של גוגל כיצד ליצור מספר בלתי מוגבל של סיסמאות חד פעמיות מבוססות זמן. לאחר סריקת קוד ה- QR וסגירת חלון הדפדפן, לא ניתן ליצור קוד QR מסוים זה והמפתח הסודי נשמר באופן מקומי בטלפון שלך.

אם מאמת גוגל היה מסוגל לסנכרן בין מספר מכשירים, המפתח הסודי או קודי האימות הנובעים ממנו יצטרכו לחיות בענן איפשהו, מה שהופך אותו לפגיע לפריצה. זו הסיבה שגוגל לא מאפשרת לך לסנכרן את הקודים שלך בין מכשירים. עם זאת, ישנן שתי דרכים לשמור על קודי אימות במספר מכשירים בו זמנית.

ראשית, כשאתה מוסיף אתר או שירות למאמת גוגל, אתה יכול לסרוק את קוד ה- QR למספר מכשירים בו זמנית. האתר שמייצר את קוד ה- QR לא יודע (ולא מעניין אותו) שסרקת אותו. אתה יכול לסרוק אותו לכל מספר מכשירים ניידים נוספים, וכל עותק של מאמת גוגל שתסרוק מאותו ברקוד ייצור את אותו קוד בן שש ספרות.

אנו לא ממליצים לעשות זאת בדרך זו. קודם כל, אתה מפיץ את קודי האימות שלך למספר מכשירים שעלולים לאבד או לגנוב. אבל, חשוב מכך, מכיוון שהם לא באמת מסונכרנים, אתה מסתכן בכך שהמכשירים השונים יהיו מסונכרנים זה עם זה. אם אתה צריך לכבות את 2FA עבור שירות מסוים, למשל, ואז רק להפעיל אותו מחדש במכשיר אחד, ייתכן שלא תדע עוד איזה מכשיר מכיל את קודי האימות העדכניים והנכונים ביותר. זה אסון שמחכה לקרות.

השתמש ב- Authy כדי להפוך את זה לקל יותר

זה הוא אפשרי לסנכרן קודי האימות שלכם במכשירים-אתה פשוט לא יכול לעשות את זה עם Google Authenticator. אם אתה מעוניין בגמישות שיש את כל קודי ה- 2FA שלך במספר מכשירים, אנו ממליצים על Authy. זה עובד עם כל האתרים והשירותים המשתמשים ב- Google Authenticator, והוא מצפין את הקודים בסיסמה שאתה מספק ומאחסן אותם בענן. זה הופך מכשירים ומגירה מרובים להרבה יותר קלים, והסינכרון המבוסס על ענן מוצפן מציע איזון של אבטחה ונוחות.

עם Authy, אינך צריך להגדיר אימות דו-גורמי לכל המכשירים שלך בכל פעם שאתה עובר לטלפון חדש. אנו ממליצים לבצע את המעבר מ- Google Authenticator ל- Authy כדי להקל על תהליך העברת הטלפון החדש בעתיד.

קשורים: כיצד להגדיר Authy לאימות דו-גורמי (ולסנכרן את הקודים שלך בין התקנים)