כיצד אצווה לשנות שם של מספר קבצים ב- Windows

יש לך חבורה של קבצים שברצונך לשנות שם, אבל לא רוצה לעבור עליהם כל אחד אחד? Windows מספק דרכים רבות יותר לעשות זאת ממה שאתה עשוי להבין.

אתה יכול לשנות שם של קובץ אחד או יותר בקלות רק עם סייר Windows, אבל אתה יכול לעשות אפילו יותר עם שורת הפקודה או PowerShell. הוסף כלי עזר לשינוי שם צד שלישי, והאפשרויות הן אינסופיות. בואו נסתכל על כל אפשרות וכיצד היא עובדת.

שנה שם של מספר קבצים בסייר Windows

סייר Windows (המכונה סייר הקבצים ב- Windows 10) הוא חזק להפליא. אתה בטח יודע לשנות שם של קובץ יחיד, אבל בוא נתחיל עם היסודות, מכיוון שהטריקים המתקדמים בונים אותם.

אם אתה משתמש בעכבר, יש לך לא פחות משלוש דרכים לבחור את שם הקובץ ולשנות את שמו. אתה יכול:

  • לחץ כדי לבחור את הקובץ ואז לחץ על כפתור "שנה שם" בתפריט הבית.
  • לחץ כדי לבחור קובץ ואז לחץ על שם הקובץ שנבחר.
  • לחץ לחיצה ימנית על הקובץ ולאחר מכן בחר "שנה שם" בתפריט ההקשר.

ואם אתה מעדיף להישאר עם המקלדת שלך, אתה יכול פשוט להשתמש במקשי החצים שלך (או להתחיל להקליד את שם הקובץ) כדי לבחור קובץ ואז ללחוץ על F2 כדי לבחור את שם הקובץ.

לאחר שנבחר שם הקובץ - ותבחין שרק שם הקובץ עצמו נבחר ולא הסיומת - תוכל להקליד שם קובץ חדש.

כשתסיים להקליד את שם הקובץ, תוכל להקיש על Enter (או פשוט ללחוץ במקום אחר) כדי לשמור את השם החדש.

כאן הדברים מעניינים: אתה יכול גם ללחוץ על מקש Tab כדי לבחור באופן אוטומטי את שם הקובץ הבא בתיקיה, כך שתוכל להתחיל מיד להקליד שם חדש עבורו. המשך ללחוץ על Tab ולהקליד שמות בצורה כזו ותוכל לשנות בקלות את שם כל הקבצים בתיקיה אם אתה נוטה כל כך.

אם אתה משנה שם קבוצה של קבצים באותה תיקיה וקבצים אלה אינם זקוקים לשמות שונים לחלוטין זה מזה, Windows מספקת דרך קלה יותר לשנות את שם הקבצים האלה באופן קבוצתי. התחל על ידי בחירת קבוצה של קבצים - תוכל להחזיק את מקש Ctrl לחוץ כדי לבחור מספר קבצים בו זמנית, או Shift כדי לבחור טווח קבצים. לאחר שבחרת את הקבצים, השתמש באחת מפקודות השם - הלחצן בתפריט הבית, הפקודה בתפריט ההקשר או פשוט לחץ על F2. תראה שכל הקבצים נותרו נבחרים, אך הראשון בקבוצה מדגיש את שמו כך שתוכל להקליד שם חדש.

הקלד שם חדש עבור הקובץ ואז הקש Enter או לחץ במקום אחר בחלון. שמם של כל הקבצים שנבחרו שונה בשם שהקלדתם זה עתה ומצורף להם מספר בסוגריים כדי להבדיל ביניהם.

שנה שם של מספר קבצים משורת הפקודה

אם אתה זקוק ליותר כוח מזה, תוכל להשתמש  בפקודה rename או renבחלון שורת הפקודה לקובץ אחד או יותר. הפקודה מקבלת תווים כלליים כמו * ו? להתאמה של מספר קבצים, דבר שיכול להועיל אם ברצונך לשנות שם של מבחר קבצים מסוים בתיקיה מלאה ברבים.

הדרך המהירה ביותר לפתוח חלון שורת פקודה במיקום הרצוי היא לפתוח תחילה את התיקיה בסייר הקבצים. בתפריט "קובץ", הצבע על "פתח שורת פקודה" ולאחר מכן בחר "פתח שורת פקודה".

כדי לשנות שם לקובץ יחיד, אתה יכול להשתמש בתחביר הפקודה הבא:

ren " current_filename.ext" "new_filename.ext"

הציטוטים חשובים אם שמות הקבצים שלך מכילים רווחים כלשהם. אם לא, לא תזדקק להצעות המחיר. כך, למשל, כדי לשנות שם של קובץ מ- "wordfile (1) .docx" ל "file my word (01) .docx", תשתמש בפקודה הבאה:

ren "wordfile (1) .docx" "קובץ המילים שלי (01) .docx"

מכיוון renשהפקודה יכולה לטפל בסיומות, אתה יכול גם להשתמש בה כדי לשנות את ההרחבות של מספר קבצים בבת אחת. נניח, למשל, היה לך מבחר של קבצי .txt שרצית להפוך לקבצי .html. אתה יכול להשתמש בפקודה הבאה יחד עם התו הכללי * (אשר בעצם אומר ל- Windows כי טקסט בכל אורך צריך להיחשב כהתאמה):

ren * .txt * .html

ובעוד שאנחנו בנושא כרטיסי בר, ​​אתה יכול גם לעשות כמה דברים מעניינים עם? תו כללי, המשמש לעמוד בכל דמות אחת. נגיד, למשל, היו לך חבורה של קבצי .html שרצית להפוך לקבצי .htm במקום. אתה יכול להשתמש בפקודה הבאה כדי לבצע את השינוי:

ren * .html *. ???

זה אומר ל- Windows לשנות את שם כל הקבצים עם סיומת .html כדי להשתמש באותו שם קובץ ובאותן שלוש האותיות הראשונות בלבד של סיומת הקובץ, ובסופו של דבר חותך את ה- "l" מכל התוספים בתיקיה.

קשורים: כיצד לכתוב סקריפט אצווה ב- Windows

וזה רק מתחיל לטפל בסוגי אשף שורת הפקודה שאתה יכול להיכנס אליהם אם אתה רוצה לבנות פקודות מסובכות יותר - או אפילו סקריפטים אצווהיים - על ידי שזירת פקודות ותנאים אחרים לדברים. אם אתה מעוניין, לאנשים בפורומים של לגמונסטר יש כתיבה מצוינת בנושא.

שנה שם של מספר קבצים באמצעות PowerShell

PowerShell מציע גמישות רבה עוד יותר לשינוי שם קבצים בסביבת שורת פקודה. באמצעות PowerShell, אתה יכול לצנן את הפלט של פקודה אחת - המכונה "פקודה" במונחי PowerShell - לפקודה אחרת, בדיוק כמו שאתה יכול לעשות בלינוקס ובמערכות אחרות הדומות ל- UNIX. שתי הפקודות החשובות שתזדקק להן הן Dirהמפרטות את הקבצים בספריה הנוכחית Rename-Item, ושמות שם לפריט (קובץ, במקרה זה). צנח את הפלט של Dir לשם שינוי שם-פריט ואתה בעסק.

הדרך המהירה ביותר לפתוח חלון PowerShell במיקום הרצוי לך היא לפתוח תחילה את התיקיה בסייר הקבצים. בתפריט "קובץ", הצבע על "פתח את PowerShell של Windows", ואז בחר "פתח את Windows PowerShell".

ראשית, בואו נסתכל על שינוי שם של קובץ יחיד. לשם כך תשתמש בתחביר הבא:

שנה שם-פריט " current_filename.ext" "new_filename.ext"

כך, למשל, כדי לשנות שם של קובץ מ- "wordfile.docx" ל"קובץ Word שלי.docx ", תשתמש בפקונלט הבא:

שנה שם-פריט "wordfile.docx" "קובץ Word שלי.docx"

קל מספיק. אבל הכוח האמיתי ב- PowerShell נובע מהיכולת לצינור פקודות יחד ולחלק מהמתגים המותנים הנתמכים על ידי rename-itemהפקומלט. נניח, למשל, היו לנו חבורה של קבצים בשם "wordfile (1) .docx", "wordfile (2) .docx", וכן הלאה.

נניח שרצינו להחליף את הרווח בשמות הקבצים האלה בקו תחתון כך ששמות הקבצים לא יכילו רווחים. נוכל להשתמש ב- commandlet הבא:

דיר | שנה שם-פריט-חדש שם {$ _. שם -מקום "", "_"}

dirחלק מזה רשימות commandlet כל הקבצים בתיקייה וצינורות אותם (זה |סמל) אל rename-itemcommandlet. $_.name החלק עומד עבור כל אחד מהקבצים מקבלים זורמים. -replaceהמתג מציין כי תחליף הולך לקרות. שאר ה- commandlet רק מסמל שיש " "להחליף כל רווח ( ) בקו תחתון ( "_").

ועכשיו, הקבצים שלנו נראים כמו שאנחנו רוצים.

קשורים: בית ספר חנון: למד כיצד להפוך חלונות לאוטומטיים באמצעות PowerShell

כפי שניתן היה לצפות, PowerShell מציע כוח עצום בכל הנוגע למתן שמות לקבצים שלך ואנחנו רק מגרדים את השטח כאן. לדוגמא, rename-itemהפקלטון מציע גם תכונות כמו -recurseמתג שיכול להחיל את הפקודה על קבצים בתיקיה וכל התיקיות המקוננות בתוך אותה תיקיה, -forceמתג שיכול לאלץ שינוי שם לקבצים נעולים או שאינם זמינים בדרך אחרת, ואפילו -whatifמתג המתאר מה היה קורה אם הפקודה יוצאה לפועל (מבלי לבצע אותה בפועל). וכמובן, ניתן גם לבנות מבני פקודות מסובכים יותר הכוללים אפילו IF/THENלוגיקה. תוכל ללמוד עוד על PowerShell באופן כללי מהמדריך שלנו לבית ספר חנון, וללמוד עוד על rename-itemהפקמונלט מספריית TechNet של מיקרוסופט.

שנה שם של מספר קבצים באמצעות אפליקציית צד שלישי

קשורים: כלי שינוי שם בתפזורת הוא כלי לשינוי קובץ קל אך חזק

אם אתה זקוק לדרך עוצמתית לשנות שם של מספר קבצים בבת אחת ואתה פשוט לא מוכן לשלוט בפקודות שורת הפקודה או PowerShell, אתה תמיד יכול לפנות אל כלי צד שלישי. יש אינספור אפליקציות לשינוי שם שלנו - ורבות מהן טובות - אבל יש לנו שני מועדפים ברורים: תוכנית השירות לשינוי שמות גורפים ו- AdvancedRenamer.

כיצד להשתמש בכלי השירות לשינוי שם גורפת

ל- Bulk Rename Utility יש ממשק עמוס ומאיים במקצת, אך הוא חושף את המספר העצום של אפשרויות שבדרך כלל תקבלו רק עם ביטויים רגילים ואפשרויות שורת פקודה מורכבות.

לאחר התקנת הכלי, הפעל אותו, נווט אל הקבצים שברצונך לשנות את שמם ובחר בהם.

שנה אפשרויות באחד או יותר מהחלונות הרבים הזמינים ותראה תצוגה מקדימה של השינויים שלך מופיעה בעמודה "שם חדש" שבו רשומים הקבצים שלך. בדוגמה זו ביצעתי שינויים בארבעה פאנלים, המודגשים כעת בכתום כך שקל יותר לדעת מה שיניתי. אמרתי לתוכנת השירות לשנות את שם כל הקבצים ל"קובץ וורד "ולהשתמש במקרה הכותרת. צירפתי את תאריך יצירת הקובץ בפורמט YMD. והוספתי גם מספר קובץ אוטומטי שמופיע בסוף שם הקובץ, מתחיל באחד, מרווח אחד, ומופרד משם הקובץ על ידי קו תחתון. וזה רק מעט ממה שאתה יכול לעשות עם תוכנית השירות לשינוי שם גורפת. כאשר אתה מרוצה מאיך שמות הקבצים החדשים שלך ייראו, כל שעליך לעשות הוא ללחוץ על כפתור "שנה שם".

וכפי שאתה יכול לראות, כלי השירות טיפל בקלות בבקשותיי הפשוטות.

כיצד להשתמש ב- AdvancedRenamer

כלי השם המועדף האחר שלנו, AdvancedRenamer, חושף גם מספר עצום של שיטות שינוי שם, אך במקום להציג את כולם כחלוניות בממשק, הוא מבקש שתשתמש בתחביר די פשוט אך חזק כדי ליצור שיטות שינוי. זה לא קשה ללמוד ויש להם תמיכה טובה, לצד דוגמאות. הכלי כולל ממשק ידידותי הרבה יותר ותומך בהגדרת עבודות אצווה מתקדמות, כך שתוכל לשלב מספר שיטות שינוי שם ולהחיל אותן על מספר רב של קבצים. אתה יכול גם לשמור שיטות שינוי שאתה יוצר לשימוש מאוחר יותר.

בדוגמה שלהלן יצרתי שיטת שינוי שם תוך שימוש בתחביר הבא:

קובץ מילה____()

זה אומר ל- AdvancedRenamer לקרוא לכל הקבצים שלי בשם "קובץ Word" ולהוסיף את תאריך היצירה בפורמט YMD (מפריד כל חלק בקו תחתון). זה גם מוסיף מספר קבצים מצטבר בסוגריים ומופרד על ידי קו תחתון נוסף.

וכפי שאתה יכול לראות, הקבצים שלי שונו בדיוק כמו שאני רוצה. ל- AdvancedRenamer עקומת למידה תלולה מעט יותר מ- Rename File Bulk, אך התגמול על כך הוא שאתה מקבל שליטה הרבה יותר טובה על שמות הקבצים שלך.

האם יש דרכים אחרות לשנות שם של קבצים ב- Windows שלא כיסינו? הקפד להשאיר לנו תגובה ולהודיע ​​לנו על כך.