USB 2.0 לעומת USB 3.0: האם לשדרג את כונני הפלאש שלך?

מחשבים חדשים מגיעים כעת עם יציאות USB 3.0 כבר שנים. אבל עד כמה USB 3.0 מהיר יותר? האם תראה שיפור מהיר גדול אם תשדרג את כונני ה- USB 2.0 הישנים שלך?

התקני USB 3.0 תואמים לאחור ליציאות USB 2.0. הם יתפקדו כרגיל, אך רק במהירות USB 2.0. החיסרון היחיד הוא שמכשירי USB 3.0 עדיין מעט יקרים יותר.

שיפורי מהירות תיאורטיים

USB הוא תקן ומגדיר "מהירויות איתות" מקסימליות לתקשורת דרך יציאת USB. תקן USB 2.0 מציע קצב איתות מקסימלי תיאורטי של 480 מגה לשניה, ואילו USB 3.0 מגדיר קצב מרבי של 5 ג'יגה לשניה. במילים אחרות, USB 3.0 תיאורטית מהיר פי עשרה מ- USB 2.0.

אם ההשוואה תסתיים כאן, שדרוג לא יעבוד. מי לא היה רוצה שכונני ה- USB שלהם יהיו מהירים פי עשרה?

במציאות, תקן זה מגדיר רק את קצב העברת הנתונים המרבי דרך יציאת USB. למכשירים יהיו צווארי בקבוק אחרים. לדוגמה, כונני USB יוגבלו על ידי מהירות זיכרון הפלאש שלהם.

אם אתה לא בטוח אם יש לך יציאות USB 3.0, פשוט תסתכל על יציאות ה- USB עצמן - בדרך כלל יציאות USB 3.0 צבעוניות כחולות. במחשבים רבים יש גם יציאות USB 2.0 וגם יציאות USB 3.0. בתמונה למטה, היציאה משמאל היא USB 2.0 והיציאה מימין היא USB 3.0.

מידות אמת בעולם

אל תשכחו את התיאוריה, בואו נסתכל על ביצועי כונני הבזק מסוג USB 3.0 בעולם האמיתי. אז כמה מהירים יותר כונני הבזק מסוג USB 3.0 מאשר כונני USB 2.0? ובכן, זכרו שזה יהיה תלוי בכונן הספציפי.

יש לא מעט אמות מידה שם בחוץ, אך מבחן חומרת האצבע 3.0 של טומ'ס חומרה 2013 הוא עדכני ומקיף במיוחד. הבדיקה כוללת גם כמה כונני USB 2.0, שנמצאים בתחתית התרשימים במהירות של 7.9 מגהבייט לשנייה עד 9.5 מגהבייט לשנייה במהירות הכתיבה. כונני ה- USB 3.0 שבדקו עוברים בין 11.4 מגה-בייט לשנייה עד 286.2 מגה-בייט.

מה שבאמת מעניין כאן הוא השונות העצומה במהירויות. כונן ה- USB הגרוע ביותר 3.0 היה מהיר יותר מכונני ה- USB 2.0, אך רק במעט. כונן USB 3.0 הטוב ביותר היה מהיר פי 28.

הערת העורך:  אם אתה מעוניין בכונן פלאש USB 3.0 מעולה, לחץ כאן על זה שבו How-To Geek משתמש.

באופן לא מפתיע, הכוננים האיטיים ביותר היו הזולים ביותר, ואילו המהירים יותר יקרים יותר. נראה שהכונן המהיר ביותר משיג את מהירותו באמצעות זיכרון "ארבעה ערוצי פלאש" במקום אחד. זה כמובן יקר יותר.

מחיר

המחיר הוא עדיין גורם עצום כאן. כונני הבזק מסוג USB 2.0 רבים הם זולים במיוחד - לדוגמה, באמזון אתה יכול להרים כונן הבזק מסוג USB 2.0 בנפח 8 ג'יגה-בייט במחיר נמוך מ- $ 10. לעתים קרובות ניתן למצוא כונני פלאש של 4 ג'יגה בייט במחיר של 5 דולר.

לשם השוואה, כונני USB 3.0 הם יקרים יותר. כונני ה- USB 3.0 המהירים ביותר יהיו גם היקרים ביותר. יתכן שתצטרך להפגיז 40 דולר ומעלה כדי לראות שיפור מהיר משמעותי באמת.

יהיה עליך לשאול את עצמך כמה אתה רוצה להוציא ולשם מה תשתמש בכונן. האם אתה רק רוצה נסיעה קטנה וזולה להעברת מסמכים מדי פעם? USB 2.0 הוא בסדר בשביל זה. מצד שני, אם אתה רוצה כונן לשימוש תכוף ומהירות היא קריטית, במיוחד אם אתה מעביר קבצים גדולים, סביר להניח שתרצה כונן USB 3.0.

זכור כי זה שכונן הוא USB 3.0 לא אומר שהוא הרבה יותר מהר. כרגע אמזון מוכרת כונן הבזק מסוג USB 3.0 בנפח 3.0 ג'יגה-בתים במחיר של 15 דולר בלבד. עם זאת, ביקורות מצביעות על כך שהיא מבצעת במהירויות דומות לכונני USB 2.0. תצטרך להוציא יותר כסף לשיפור המהירות בפועל.

עיין במדדי ביצוע ספציפיים לכונן

USB 3.0 מאפשר מהירויות העברה מהירות בהרבה, אך לא כל כונן ינצל זאת. גורמים אחרים, כגון מהירות זיכרון הפלאש בתוך הכונן, הם קריטיים.

קשורים: 8 דרכים יצרניות חומרה שוללות אותך

אם אתם מחפשים כונן USB מהיר ומהיר לשימוש רציני - ולא הכונן הזול ביותר ב- $ 5 - עליכם לחפש את המדדים מבעוד מועד ולקבוע עד כמה כונן הבחירה שלכם מהיר. אל תאמין רק לשיעור המהירות המצוטט של היצרן, מכיוון שלעתים קרובות היצרנים נותנים לך את המספרים המוגזמים ביותר כדי להטעות אותך - חפש בעצמך מידות עצמאיות.

זכור שסוגים רבים של מכשירים לא יופיעו מהר יותר רק בגלל שהם משתמשים ב- USB 3.0. אם אתה משתמש בעכבר ומקלדת USB, לא תראה שום סוג של שיפור מהירות הקלט על ידי מעבר ל- USB 3.0. כמובן, בסופו של דבר USB 3.0 ישתלט וכל המכשירים ישתמשו ב- USB 3.0 ואילך. אין שום נזק בכך שהתקנים כאלה יהיו מסוג USB 3.0 - במיוחד בהתחשב בתאימות לאחור - אבל אין שום טעם לשלם תוספת על כך. אתה יכול לחבר התקני USB 2.0 גם ליציאות USB 3.0.