כיצד ליצור קיצורי דרך בשולחן העבודה ב- Windows 10 בדרך הקלה

Windows 10 עדיין מאפשר לך ליצור קיצורי דרך בשולחן העבודה ליישומים, קבצים, תיקיות ואפילו אתרים. סמלי שולחן העבודה עשויים קצת לצאת מהאופנה, אך הם עדיין שימושיים כחלק משולחן העבודה המאורגן היטב.

כיצד ליצור קיצור דרך ליישום

כדי לעשות זאת בדרך הקלה, פתח את תפריט התחל של Windows 10. חפש את היישום שבו ברצונך להשתמש על ידי גלילה ברשימת היישומים שבצד שמאל של התפריט. אם זה נמצא ברשימת האריחים בצד ימין של התפריט, אתה יכול גם לגרור אותו משם.

לאחר שמצאת אותו, גרור ושחרר את קיצור הדרך של היישום מתפריט התחל לשולחן העבודה שלך. תראה את המילה "קישור" כאשר אתה מרחף מעל שולחן העבודה. שחרר את לחצן העכבר כדי ליצור קישור לתוכנית, המכונה גם קיצור דרך בשולחן העבודה.

שים לב שאתה לא יכול לחפש את היישום לפי שם בתפריט התחל. Windows 10 לא יאפשר לך לגרור ולשחרר שום דבר מתוצאות החיפוש. זה צריך, אבל זה לא.

כיצד ליצור קיצור דרך לקובץ או לתיקיה

כדי ליצור קיצור דרך בשולחן העבודה לקובץ, ראשית אתר את הקובץ איפשהו בסייר הקבצים. לחץ לחיצה ממושכת על מקש Alt במקלדת ואז גרור ושחרר את הקובץ או התיקיה לשולחן העבודה שלך. המילים "צור קישור בשולחן העבודה" יופיעו. שחרר את לחצן העכבר כדי ליצור את הקישור.

החזקת Alt היא הכרחית. אם לא תחזיק את מקש Alt, Windows יראה את המילים "העבר לשולחן העבודה", והיא תעביר את התיקיה או הקובץ לשולחן העבודה שלך במקום ליצור קישור.

כיצד ליצור קיצור דרך לאתר

ב- Google Chrome או ב- Mozilla Firefox, באפשרותך ליצור קיצורי דרך בשולחן העבודה לאתרים. כאשר דף אינטרנט פתוח, גרור ושחרר את הסמל משמאל לסרגל הכתובות - זה בדרך כלל מנעול או "i" במעגל - לשולחן העבודה.

זה לא עובד ב- Microsoft Edge מסיבה כלשהי. Edge לא מאפשר לך ליצור ישירות קיצורי דרך בשולחן העבודה. עם זאת, תוכל ליצור אותם ב- Chrome או ב- Firefox, והם ייפתחו אוטומטית בדפדפן האינטרנט המוגדר כברירת מחדל שלך - גם אם זה Microsoft Edge.

עבודה עם קיצורי הדרך שלך

לא משנה איזה סוג קיצור דרך תיצור, תוכל ללחוץ לחיצה ימנית עליו לאחר מכן, לבחור "שנה שם" ולשנות את השם לכל מה שתרצה.

תוכל להשתמש בכל השיטות שלעיל כדי ליצור קיצורי דרך בתיקיות אחרות. רוצה ליצור קיצור דרך לאתר או ליישום בתיקיית ההורדות שלך? קדימה ממש! פשוט גרור ושחרר אותו למיקום הרצוי לך במקום לשולחן העבודה.

אם אינך רואה קיצורי דרך בשולחן העבודה שלך, הם עשויים להיות מוסתרים. לחץ לחיצה ימנית על שולחן העבודה ובחר תצוגה> הצג סמלי שולחן עבודה כדי לבטל הסתרה שלהם.

אתה יכול גם לבחור את גודל סמלי שולחן העבודה שלך מכאן - גדול, בינוני או קטן. לקבלת אפשרויות גודל נוספות, מקם את סמן העכבר מעל שולחן העבודה, החזק את מקש Ctrl לחוץ וגלול מעלה ומטה עם גלגל העכבר.

קשורים: כיצד לארגן את שולחן העבודה של Windows המבולגן שלך (ולשמור כך)