כיצד לבטל או למחוק עבודת הדפסה תקועה ב- Windows

לפעמים מסמכים שאתה מדפיס נתקעים בתור המדפסת ומונעים הדפסת מסמכים נוספים. הנה איך לתקן את זה כשזה קורה.

בין אם אתה משתמש במדפסת רשת מקומית או משותפת, לפעמים הדפסה לא מסתדרת לגמרי. אם ניסית לפתור בעיות בולטות במדפסת - חסימות נייר, ללא נייר, דיו נמוך או טונר, או פשוט להפעיל מחדש את המדפסת - הגיע הזמן להפנות את תשומת ליבך לעבר תור ההדפסה. לעתים קרובות, פשוט ניקוי סליל ההדפסה והפעלתו מחדש - התוכנה המכינה ומנהלת הדפסת מסמכים - יכולה לפתור את הבעיה. אם זה נכשל, יתכן שתצטרך לבטל מסמך אחד או יותר בתור ההדפסה שלך ולבדוק אם זה מפעיל דברים שוב.

פעולה זו אמורה לעבוד ב- Windows Vista, 7, 8 ו- 10.

נקה והפעל מחדש את סליל ההדפסה

ניקוי והפעלת מחדש של סליל ההדפסה אמור להיות הצעד הראשון שלך כשמנסים לתקן עבודות הדפסה תקועות מכיוון שהוא למעשה לא יבטל אף אחד ממסמכי ההדפסה שלך. במקום זאת, הוא מפעיל מחדש את הדברים וממשיך כאילו כל המסמכים האלה נשלחו לראשונה למדפסת.

לשם כך, תפסיק את שירות הדפסת הדפדפן, תמחק את המטמון הזמני בו משתמש Windows לסלילת עבודות הדפסה ואז תתחיל את השירות שוב. אנו נראה לך שתי דרכים לעשות זאת. ראשית, נבדוק כיצד לעשות זאת באופן ידני, ואז נבדוק כיצד ליצור סקריפט אצווה כך שתוכל לעשות זאת בכל עת שתרצה בלחיצה אחת בלבד.

קשורים: כיצד להגדיר מדפסת רשת משותפת ב- Windows 7, 8 או 10

נקה והפעל מחדש את סליל ההדפסה באופן ידני

כדי לנקות ולהפעיל מחדש את סליל ההדפסה באופן ידני, תחילה תצטרך להפסיק את שירות הדפסה הדפסה. לחץ על התחל, הקלד "שירותים" ולאחר מכן לחץ על אפליקציית השירותים.

בחלונית הימנית של חלון השירותים, מצא ולחץ לחיצה כפולה על השירות "הדפסת סליל" כדי לפתוח את חלון המאפיינים שלו.

בחלון המאפיינים, בכרטיסייה "כללי", לחץ על כפתור "עצור". תתחיל מחדש את השירות מעט מאוחר יותר, אז המשך והשאיר את חלון המאפיינים הזה פתוח לעת עתה.

הפעל את סייר הקבצים ודפדף למיקום הבא - או פשוט העתק והדבק טקסט זה בשורת הכתובת של סייר הקבצים ולחץ על Enter:

% windir% \ System32 \ spool \ PRINTERS

סביר להניח שתתבקש לספק הרשאה לגשת לתיקיה זו. קדימה וקבל.

מחק את תוכן התיקיה כולה על ידי לחיצה על Ctrl + A ואז על מקש Delete.

כעת חזור לחלון המאפיינים הפתוח באפליקציית השירותים ולחץ על "התחל" כדי להפעיל מחדש את שירות הדפסת הדפדפן. לחץ על "אישור" כדי לסגור את חלון המאפיינים ותוכל גם להמשיך ולצאת מאפליקציית השירותים.

ברגע שאתה מפעיל מחדש את שירות הדפסה הדפסה, כל המסמכים בתור שלך נשלפים מחדש ונשלחים למדפסת. אם הכל ילך כשורה, עליהם להתחיל להדפיס שוב מייד.

נקה והפעל מחדש את סליל ההדפסה עם קובץ אצווה

קשורים: כיצד לכתוב סקריפט אצווה ב- Windows

אם ניקוי תור ההדפסה על ידי הפעלה מחדש של שירות הדפסת הדפדפן הוא משהו שאתה חושב שתעשה יותר מפעם אחת - או שאתה מעדיף לא לעבור את הבעיה בשימוש באפליקציית השירותים - תוכל גם ליצור קובץ אצווה פשוט לעשות את העבודה.

הפעל את פנקס הרשימות או את עורך הטקסט המועדף עליך. העתק והדבק את הטקסט הבא כשורות נפרדות למסמך הריק:

סליל עצירת רשת
del / Q / F / S "% windir% \ System32 \ spool \ PRINTERS \ *. *"
סליל התחלה נטו

לאחר מכן תשמור את המסמך כקובץ .bat. פתח את תפריט "קובץ" ולחץ על הפקודה "שמור בשם". בחלון "שמירה בשם", דפדף למיקום שברצונך לשמור את הקובץ. בתפריט הנפתח "שמור כסוג" בחר את הערך "כל הקבצים (*. *)". תן שם לקובץ כל מה שתרצה, אך כלול בסוף את ".bat". לחץ על "שמור" כשתסיים.

כעת תוכל ללחוץ לחיצה כפולה על קובץ האצווה כדי לנקות את סליל ההדפסה מתי שתרצה. יתרה מכך, צור קיצור דרך לקובץ האצווה ואז מקם את קיצור הדרך במקום בו הגיוני ביותר עבורך - שולחן העבודה, תפריט התחל או שורת המשימות - ותהיה לך גישה בלחיצה אחת כדי לנקות ולהפעיל מחדש את סליל ההדפסה בכל פעם שאתה רוצה.

הפעל מחדש או בטל חלק ממסמכי ההדפסה שלך או את כולם

אם ניקוי והפעלת מחדש של סליל ההדפסה לא עשה את הטריק, הצעד הבא שתרצה לנקוט הוא לראות אם תוכל לזהות - ולבטל - את המסמך התקוע כלשהו. לפעמים, ניקוי מסמך תקוע יחיד יביא למדפסת שלך שוב וכל עבודות הדפסה אחרות בתור יכולות לסיים את ההדפסה כרגיל. בפעמים אחרות, ייתכן שיהיה עליך לבטל את כל המסמכים המודפסים כעת ולאחר מכן לנסות להדפיס אותם שוב.

לחץ על התחל, הקלד "התקנים" ואז לחץ על אפליקציית לוח הבקרה "התקנים ומדפסות".

בחלון התקנים ומדפסות, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על המדפסת שאתה מתקשה בה ואז לחץ על הפקודה "ראה מה מדפיס" כדי לפתוח את תור ההדפסה.

חלון תור ההדפסה מציג את עבודות ההדפסה הממתינות כעת להדפסה. אם מסמך בודד גורם לבעיה ויש לך יותר ממסמך אחד בתור, זה בדרך כלל המסמך המוקדם ביותר שנתקע. לחץ על הכותרת בעמודה "הוגש" כך שהמסמכים מסודרים לפי סדר הגשתם, כשהראשון בראשם. שים לב שבדוגמה שלנו, סידרנו את העמודות כך שיתאימו טוב יותר לצילום המסך שלנו, כך שהעמודה "הוגשה" עשויה להיות רחוקה יותר מימין.

לחץ לחיצה ימנית על עבודת ההדפסה המוקדמת ביותר ואז בחר "הפעל מחדש" מתפריט ההקשר.

אם המדפסת שלך מתכווצת ומתחילה להדפיס לאחר הפעלת המסמך מחדש, אתה יכול להתחיל. אחרת תצטרך לנסות לבטל את המסמך. לחץ לחיצה ימנית על המסמך ובחר בפקודה "בטל".

לחץ על "כן" כדי לאשר שברצונך לבטל את המסמך.

אם הביטול הצליח, המסמך אמור להיעלם מתור ההדפסה והמדפסת תתחיל להדפיס את המסמך הבא בתור. אם המסמך בכלל לא בוטל - או אם המסמך אכן בוטל אך ההדפסה עדיין לא מתרחשת - תצטרך לנסות לבטל את כל המסמכים בתור. לחץ על תפריט "מדפסת" ואז בחר בפקודה "בטל את כל המסמכים".

כל המסמכים בתור צריכים להיעלם ותוכלו לנסות להדפיס מסמך חדש כדי לראות אם הוא עובד.

אם הפעלה מחדש של סליל ההדפסה וניקוי מסמכים מתור ההדפסה לא פתרו את בעיית ההדפסה שלך - והמדפסת שלך עבדה בהצלחה בעבר - סביר להניח שתצטרך להפנות את תשומת ליבך לדברים כמו עדכון או התקנה מחדש של מנהלי ההתקן של המדפסת שלך או להמשיך הלאה. לכל אבחון המסופק על ידי יצרן המדפסת שלך. אבל אני מקווה, צעדים אלה סייעו לתקן את עבודת ההדפסה התקועה שלך לפני שהגיע עד כה.