כיצד להפעיל ולהשתמש בהיסטוריה של הלוח ב- Windows 10

Windows 10 מעביר העתקה והדבקה לרמה אחרת עם תכונה בשם היסטוריית הלוח, המאפשרת לראות רשימה של פריטים שהעתקת ללוח לאחרונה. פשוט לחץ על Windows + V. כך להפעיל אותו ולהציג את היסטוריית הלוח שלך.

מה נשמר בהיסטוריה של הלוח?

היסטוריית הלוח הופיעה לראשונה בעדכון של Windows 10 באוקטובר 2018 (גרסה 1809). נכון לעכשיו, היסטוריית הלוח תומכת בטקסט, HTML ותמונות בגודל של פחות מ -4 מגה. פריטים גדולים יותר לא יאוחסנו בהיסטוריה.

היסטוריית הלוח מאחסנת מקסימום 25 רשומות, כאשר הפריטים העתיקים ביותר נעלמים עם הופעתם חדשים. כמו כן, אלא אם כן פריט מוצמד ללוח, רשימת ההיסטוריה של הלוח תתאפס בכל פעם שתפעיל מחדש את המחשב או ההתקן.

כיצד להפעיל את היסטוריית הלוח ב- Windows 10

ראשית, לחץ על כפתור "התחל" ולאחר מכן לחץ על סמל "ציוד" בצד שמאל של תפריט התחלה כדי לפתוח את תפריט "הגדרות Windows". אתה יכול גם ללחוץ על Windows + i כדי להגיע לשם.

בהגדרות Windows, לחץ על "מערכת".

בסרגל הצד של ההגדרות, לחץ על "הלוח". בהגדרות הלוח, אתר את החלק שנקרא "היסטוריית הלוח" והעבר את המתג למצב "פועל".

היסטוריית הלוח מופעלת כעת. כעת תוכל לסגור את ההגדרות ולהשתמש בתכונה בכל יישום.

כיצד להציג את היסטוריית הלוח ב- Windows 10

לאחר שהפעלת את היסטוריית הלוח, תוכל להזמין רשימה של פריטים שהעתקת לאחרונה בעת שימוש בכל יישום. לשם כך, לחץ על Windows + V.

חלון קטן יצוץ. הפריטים האחרונים שהעתקת נמצאים בראש הרשימה.

אתה יכול ללחוץ על כל פריט ברשימת ההיסטוריה של הלוח כדי להדביק אותו ביישום פתוח.

כדי להסיר פריטים מהיסטוריית הלוח, לחץ על האליפסות (שלוש נקודות) לצד הפריט שברצונך למחוק. בחר "מחק" מהתפריט הקטן שצץ.

אם ברצונך להסיר את כל הפריטים מהיסטוריית הלוח, לחץ על "נקה הכל" בתפריט האליפסות.

אפשר גם להצמיד פריט ברשימת ההיסטוריה של הלוח. באופן זה, הוא יישאר ברשימה גם אם תפעיל מחדש את המחשב או תלחץ על "נקה הכל". לשם כך לחץ על תפריט שלוש הנקודות ובחר "הצמד". תוכל לבטל את הצמדה של הפריט מאוחר יותר על ידי בחירה באפשרות "בטל הצמדה" מתפריט האליפסות.

לממשק ההיסטוריה של הלוח יש מראה שונה במקצת בגירסאות ישנות יותר של Windows. להלן הוראות למי שניהל בנייה לפני 1909.

לאחר השימוש בקיצור המקשים של Windows + V, חלון צף קטן יופיע ליד היישום שבו אתה משתמש, או אם כל החלונות סגורים או ממוזערים, בפינה השמאלית התחתונה של המסך. הפריטים האחרונים שהעתקת יופיעו בראש הרשימה.

בזמן שחלון ההיסטוריה של הלוח פתוח, אתה יכול ללחוץ על כל פריט ברשימה כדי להדביק אותו ביישום או במסמך פתוחים.

כדי להסיר פריטים מהיסטוריית הלוח, לחץ על "X" ליד פריט ברשימה. לחלופין, תוכל למחוק את כל הרשימה על ידי לחיצה על "נקה הכל" בפינה השמאלית העליונה של חלון ההיסטוריה של הלוח.

ניתן גם להצמיד פריט לרשימת ההיסטוריה של הלוח על ידי לחיצה על סמל הנעץ הזעיר שליד הפריט. באופן זה, הפריט יישאר ברשימת ההיסטוריה של הלוח, גם אם אתה מפעיל מחדש את המחשב או לוחץ על "נקה הכל".

כיצד להשבית את היסטוריית הלוח ב- Windows 10

כדי לכבות את היסטוריית הלוח ב- Windows 10, נווט אל הגדרות> מערכת> לוח. אתר את האפשרות שכותרתה "היסטוריית הלוח" והעבר את המתג למצב "כבוי".

לאחר השבתה, אם תלחץ על Windows + V, תראה חלון קטן המתריע בפניך ש- Windows 10 אינו יכול להציג את היסטוריית הלוח שלך מכיוון שהתכונה כבויה.