כיצד לשחק משחקי Wii U במחשב שלך באמצעות Cemu

Cemu - אמולטור ה- Wii U של נינטנדו - הוא כיום תוכנית בוגרת עם ביצועים טובים ברוב המערכות. אם ברצונך לשחק משחקי Wii U במחשב שלך עם כל היתרונות של אמולטור, Cemu היא הדרך ללכת.

קשורים: כיצד לשחק במשחקי Wii ו- GameCube במחשב האישי שלך עם Dolphin

למה להתעסק עם אמולטורים?

יש הרבה סיבות לחיקוי משחק במקום לשחק בו בחומרה רשמית.

  • גרפיקה טובה יותר: משחקים מדומים יכולים לפרוץ את גבולות מחשב הגיימינג שלך, להציע איכות גרפיקה גבוהה בהרבה ובמקרים מסוימים אפילו ביצועים מוגברים. בעוד שהאגדה של זלדה: נשימת הטבע פועלת על 720p בסביבות 30fps ב- Nintendo Wii U, Cemu יכול בקלות לנהל 4K @ 60fps במערכות יוקרה, עם מרקם ואופני גרפיקה לאתחול.
  • קלות שימוש: Wii U רגיל מחייב שתחבר מכשיר נוסף לטלוויזיה, אליו תצטרך לעבור ואז להחריץ את דיסק המשחק. עם Cemu, אתה יכול להחזיק את כל המשחקים שלך בצורה דיגיטלית במחשב האישי שלך, שגם הם יטענו הרבה יותר מהר מאשר חומרת מלאי.
  • גמישות בקר: אתה יכול לשחק עם שלטי Wii רשמיים, אך אינך צריך. אם אתה מעדיף להשתמש בבקר PS4, אתה יכול לחבר את זה גם ל- Cemu.

Cemu לא יכול לתפוס בקלות מקום של קונסולה ביתית בסלון שלך, אבל הוא עושה עבודה טובה מאוד (וניתן לטעון לטובה) לשחק משחקי Wii U במחשב האישי.

כיצד להשיג משחקי Wii U באופן חוקי

למרות שמשמשים בדרך כלל אמולטורים להפעלת משחקים פיראטיים, זה לגמרי חוקי להריץ משחקים שקרעתם מדיסק אמיתי. כדי לקרוע משחקים, תזדקק לקונסולת Nintendo Wii U בפועל שתוכלו להכין בבית. תהליך ה- homebrew הוא מעט מסובך, אך כדאי לעשות זאת בכל מקרה שכן Wii U מבושל ביתי הוא שימושי בפני עצמו כקונסולת משחקים רטרו.

ברגע שקיבלתם את ה- Wii U הביתית, תוכלו לקרוע משחקים באמצעות תוכנית הנקראת ddd Title Dumper. העבר אותם למחשב שלך, ואחסן את כולם במקום אחד בכונן הקשיח כדי ש- Cemu יוכל לגשת אליו בקלות. רוב משחקי ה- Wii U הם קטנים למדי, בסביבות 2-10 ג'יגה-בתים, כך שהם לא יתפסו יותר מדי מקום.

קשורים: האם הורדת ROMs למשחקי וידאו רטרו היא חוקית?

הגדרת Cemu

Cemu הוא לא הכי ידידותי למשתמש של אמולטורים. תהליך ההתקנה מעורב מעט, ותצטרך להוריד כמה קבצים שמצורפים בדרך כלל לתוכניות כאלה. זה עשוי להשתנות בעתיד, אך לעת עתה, רוב זה יהיה ידני.

הורד את המהדורה האחרונה של Cemu מאתר האינטרנט שלה ופתח את התיקיה. התיקיה תיקרא לשם "cemu_1.15.3", אך תוכל לשנות את שם זה לכל מה שתרצה, ולאחסן אותו בכל מקום שקל לגשת אליו (כמו תיקיות שולחן העבודה או המסמכים). התוכן ייראה בערך כך:

אל תנהל את Cemu עדיין; עדיין צריך לעשות כמה תצורות. יש mod שנקרא Cemuhook שתרצה עבור חבילות גרפיקה ספציפיות ואפשרויות ביצועים. הורד את המהדורה התואמת את גרסת ה- Cemu שלך, ופתח את תיקיית Cemuhook המקוונת. אתה יכול לגרור את הכל לכאן לתיקיית ההתקנה של Cemu.

הבא מגיע חבילות הגרפיקה. חבילות גרפיקה ב- Cemu משרתות תפקידים רבים, החל מתיקונים חיוניים לבאגים בחומרה ספציפית, ועד לגרום למשחק להראות או לרוץ טוב יותר, וכלה במצבים מלאים למשחקי Wii U. אתה יכול להוריד את כל החשובים מ- tracker זה ב- Github.

פתח את תיקיית הרוכסן, לחץ על Ctrl + A כדי לבחור הכל וגרור את כולם graphicsPacksלתיקיה בהתקנת ה- Cemu שלך. אתה לא צריך להעתיק את כולם אם אתה משחק רק משחק אחד, אבל הם רק קבצי טקסט קטנים מספיק כדי שזה לא משנה הרבה.

הדבר האחרון שתצטרך להתקין הוא מטמני צל. עם האופן שבו Cemu עובד, בכל פעם שהוא צריך לחשב גוון חדש, המשחק שלך יתמהמה לא מעט בזמן שהוא מבין את זה. למרבה המזל לאחר שעשית זאת פעם אחת, התשובה נשמרת במטמון ומשמשת לכל החישובים בעתיד, כך שאם תשחק מספיק זמן, היא תהיה חלקה מאוד. מכיוון שכנראה אתה לא רוצה לשבת שעות של גמגום קבוע, אתה יכול להוריד את המטמון של מישהו אחר ולהשתמש בו במקום זאת. תוכל למצוא רשימה של מטמונים מלאים למשחקים שונים בתת-עריכת CemuCaches.

הורד את המטמונים עבור המשחקים שאתה משחק, ופתח את תיקיית .rar. קובץ המטמון האמיתי הוא קובץ .bin אליו תרצו להעביר shaderCache/transferable/בתיקיית Cemu.

אחרי כל זה, אתה יכול סוף סוף לפתוח את Cemu.exe להפעלת האמולטור. אם אינך יכול לפתוח את Cemu, ודא שהתקנת את ספריות C ++ האחרונות.

קשורים: מדוע מותקנים במחשב שלי כל כך הרבה "הפצה מחדש של Microsoft Visual C ++"?

באמצעות Cemu

ל- Cemu יש הרבה אפשרויות להגדרה, כך שנעמוד על החשובות ביותר.

חבילות גרפיקה

ניתן להפעיל חבילות גרפיקה שונות תחת אפשרויות> חבילות גרפיקה. הם ימוינו לפי משחק ויש להם קטגוריות שונות בכל משחק.

רזולוציה היא אפשרות חשובה להגדרה, הן לביצועים והן לחזות. תמצאו את זה יחד עם רזולוציית צללים ואיכות ההקלדה בקטגוריה "גרפיקה" עבור רוב המשחקים. תמצאו גם אופנות ותיקונים למשחקים גם בחבילות הגרפיקה. ניתן להחיל את רוב חבילות הגרפיקה בזמן שהמשחק פועל, אז התעסקו עם האפשרויות ומצאו מה מתאים לכם ביותר.

חיבור בקרים

יתרון משמעותי של אמולטורים הוא שאתה יכול לשחק עם כל בקר שאתה מעדיף. Cemu עדיין תומך בשלט Wii אמיתי, כל עוד אתה מחבר אותם באמצעות Bluetooth, אך אתה יכול להשתמש בבקרי Xbox ו- PlayStation באותה צורה. יהיה עליך להגדיר את כל הכפתורים באופן ידני תחת אפשרויות> הגדרות קלט, אך תוכל לשמור את התצורה שלך בפרופיל כך שלא תצטרך לעשות זאת פעמיים.

Cemu יחקה בקר ספציפי מתחת למכסה המנוע, ובשביל תאימות, אתה כנראה צריך לדבוק "בקר Wii U Pro". זאת בכדי שהמשחק שאתה משחק ינהג כאילו מכשיר ה- Wii U Gamepad שלך כבוי ולא יראה שום דבר על המסך שלו. אם אתה משחק במשחק המשתמש במסך ה- Gamepad, יהיה עליך להפעיל את "תצוגת Gamepad נפרדת" תחת האפשרויות.

ביצועים

הביצועים של האמולטור יהיו בסופו של דבר תלויים במערכת שלך, אך ישנן כמה הגדרות המאפשרות למקסם את שלך. תחת "איתור באגים", תמצא שתי אפשרויות להתאמת הטיימר של המשחק. ודא שהם מוגדרים כפי שמוצג כאן, ל- QPC ו- 1ms בהתאמה.

אפשרות עיקרית היא הגדרות המעבד, שנמצאות תחת מעבד> מצב. אם יש לך מערכת מרובעת ליבות ומעלה, הגדר זאת למחשב כפול או משולש ליבות. זה יגרום ל- Cemu להשתמש בשרשורים נוספים ולהקל על המעבד שלך.

תחת אפשרויות, הגדר את "דיוק המטמון של חיץ GPU" ל- Low.

זה אמור להספיק כדי ש- Cemu יפעל היטב על המעבד שלך (בהנחה שאתה לא משחק על טוסטר). אם אתה עדיין נתקל בבעיות ביצועים, יתכן שזה קשור ל- GPU, אז נסה להקטין את רזולוציית המשחק והגרפיקה בהגדרות חבילות הגרפיקה.

לאחר שתסיים, אתה מוכן להתחיל לשחק. אם אינך רואה את המשחקים שלך בחלון הראשי, ייתכן שיהיה עליך להוסיף את הנתיב תחת אפשרויות> הגדרות כלליות> נתיבי משחק.