כיצד לחסום יישום מגישה לאינטרנט באמצעות חומת האש של Windows

לרוב אנו  רוצים  שהיישומים שלנו מקוונים ומחוברים גם לרשת המקומית וגם לאינטרנט הגדול יותר. ישנם מקרים, עם זאת, כאשר אנו רוצים למנוע מאפליקציה להתחבר לאינטרנט. המשך לקרוא כאשר אנו מראים לך כיצד לנעול יישום באמצעות חומת האש של Windows.

מדוע אני רוצה לעשות זאת?

ייתכן שחלקכם נמכרו מייד בכותרת, מכיוון שחסימת אפליקציה היא בדיוק מה שרציתם לעשות. אחרים אולי פתחו את המדריך הזה בסקרנות מדוע מלכתחילה יחסום יישום.

למרות שאתה בדרך כלל רוצה שהיישומים שלך יקבלו גישה חופשית לרשת (אחרי הכל מה שדפדפן אינטרנט לא יכול להגיע לרשת) ישנם מגוון מצבים בהם תרצה למנוע מאפליקציה לגשת לרשת.

כמה דוגמאות פשוטות ונפוצות הן כדלקמן. ייתכן שיש לך יישום שמתעקש לעדכן את עצמו באופן אוטומטי, אך מצא כי עדכונים אלה שוברים פונקציונליות כלשהי ואתה רוצה לעצור אותם. יכול להיות שיש לך משחק וידאו שנוח לך עם ילדך לשחק, אבל לא כל כך נוח לך עם האלמנטים המקוונים (ולא מפוקחים) מרובי משתתפים. ייתכן שאתה משתמש ביישום עם מודעות מגונות באמת שניתן להשתיק על ידי ניתוק הגישה לאינטרנט של היישום.

לא משנה מדוע ברצונך להפיל את חרוט השתיקה של קישוריות רשת ביישום נתון, נסיעה למעיים של חומת האש של Windows היא דרך קלה לעשות זאת. בואו נסתכל כיצד לחסום יישום מגישה לרשת המקומית ולאינטרנט כעת.

יצירת כלל חומת האש של Windows

למרות שנדגים את הטריק הזה ב- Windows 10, הפריסה הבסיסית והנחת היסוד נותרו ללא שינוי לאורך השנים ותוכלו בקלות להתאים הדרכה זו לגירסאות קודמות של Windows.

כדי ליצור כלל חומת אש של חלון, ראשית עליך לפתוח את ממשק חומת האש המתקדם, אשר נקרא, באופן הולם מספיק, חומת האש של Windows עם אבטחה מתקדמת. לשם כך נווט אל לוח הבקרה ובחר "חומת האש של Windows". בחלון "חומת האש של Windows" לחץ על הקישור "הגדרות מתקדמות" משמאל.

הערה:   בממשק המתקדם מתרחש המון ואנו ממליצים לך לעקוב מקרוב ולהשאיר כל דבר מחוץ לתחום ההדרכה ורמת החוויה שלך לבד. לשבור את כללי חומת האש שלך היא דרך בטוחה לכאב ראש גדול.

בחלונית הניווט השמאלית הקיצונית, לחץ על הקישור "כללים יוצאים" זה מציג את כל כללי חומת האש היוצאת הקיימת בחלונית האמצעית. אל תתפלאו שהוא כבר מאוכלס בעשרות ועשרות ערכים שנוצרו על ידי Windows.

בחלונית הימנית ביותר לחץ על "כלל חדש" כדי ליצור כלל חדש לתעבורה יוצאת.

ב"אשף כלל יוצא חדש ", אשר כי האפשרות" תוכנית "נבחרה, ואז לחץ על כפתור" הבא ".

במסך "תוכנית" בחר באפשרות "נתיב תוכנית זה" ואז הקלד (או חפש) את הנתיב לתוכנית שברצונך לחסום. למטרות הדרכה זו, אנו נחסום עותק נייד של דפדפן האינטרנט Maxthon - בעיקר בגלל שיהיה קל להדגים לך שהדפדפן חסום. אבל אל תלחץ עדיין על "הבא".

יש שינוי חשוב שעליך לעשות לפני שתמשיך. תסמכו עלינו על זה. אם תדלג על שלב זה בסופו של דבר אתה מתוסכל.

כאשר אתה משתמש בפקודה "עיון" כדי לבחור קובץ EXE, Windows מחדל להשתמש במה שמכונה משתנים סביבתיים אם הנתיב המסוים כולל חלק נתיב נתון המיוצג על ידי אחד מאותם משתנים. לדוגמא, במקום להכניס  C:\Users\Steve\, הוא יחליף את החלק הזה למשתנה הסביבתי  %USERPROFILE% .

מסיבה כלשהי, למרות העובדה שזו דרך ברירת המחדל בה אכלס את שדה נתיב התוכנית,  הוא ישבור את כלל חומת האש . אם הקובץ אליו דפדפת נמצא בכל מקום המשתמש במשתנה סביבתי (כמו  /User/ הנתיב או  /Program Files/ הנתיב), עליך לערוך ידנית את ערך נתיב התוכנית כדי להסיר את המשתנה ולהחליף אותו בנתיב הקובץ הנכון והמלא. אם זה מעט מבלבל הבה נמחיש בעזרת תוכנית הדוגמה שלנו מלמעלה.

כשדפדפנו לקובץ EXE עבור דפדפן האינטרנט Maxthon שלנו, Windows חיבר את המידע על נתיב התוכנית הבא עבור הקובץ, שנמצא בתיקיית המסמכים שלנו:

% USERPROFILE% \ Documents \ MaxthonPortable \ App \ Maxthon \ Bin \ Maxthon.exe

נתיב קובץ זה מובן על ידי Windows, אך משום מה אינו מזוהה עוד כאשר הוא מוכנס לכלל חומת אש. במקום זאת, עלינו להחליף את נתיב הקובץ הכולל את המשתנה הסביבתי עם נתיב הקובץ המלא. במקרה שלנו זה נראה כך:

C: \ Users \ Jason \ Documents \ MaxthonPortable \ App \ Maxthon \ Bin \ Maxthon.exe

יתכן שמדובר באיזה מוזרה המבודדת לגירסה הנוכחית של חומת האש של Windows 10, ושתוכלו להשתמש במשתנים סביבתיים בגרסאות אחרות, אך אנו ממליצים לכם פשוט להסיר את המשתנה ולהשתמש בנתיב הקובץ המלא והמוחלט כדי להציל את עצמכם כאב ראש היום ובהמשך הדרך.

לבסוף, יש לזכור כאן דבר אחד קטן אך חשוב. עבור רוב היישומים, קובץ ה- EXE הראשי הוא זה שברצונך לחסום, אך ישנן דוגמאות ליישומים שבהם הדברים מעט אינטואיטיביים. קחו למשל את מיינקראפט. במבט ראשון נראה שכדאי לכם לחסום  Minecraft.exe , אך  Minecraft.exe למעשה הוא רק קובץ המשגר ​​וקישוריות הרשת בפועל מתרחשת דרך Java. לכן, אם ברצונכם להגביל את התחברות ילדכם לשרתי Minecraft מקוונים עליכם לחסום  Javaw.exe ולא  Minecraft.exe . עם זאת, זה לא טיפוסי, מכיוון שרוב היישומים ניתנים לחסימה דרך ההפעלה הראשית.

בכל מקרה, לאחר שבחרת את הבקשה שלך ואישרת את הנתיב, תוכל סוף סוף ללחוץ על כפתור "הבא". במסך "פעולה" של האשף, בחר באפשרות "חסום את החיבור" ואז לחץ על "הבא".

במסך "פרופיל" תתבקש לבחור מתי הכלל יחול. הנה, יש לך שלוש אפשרויות:

  • דומיין:  הכלל חל כאשר מחשב מחובר לדומיין.
  • פרטי:  הכלל חל כאשר מחשב מחובר לרשת פרטית, כגון הבית או הרשת העסקית הקטנה שלך.
  • ציבורי:  הכלל חל כאשר מחשב מחובר לרשת ציבורית, כגון בבית קפה או במלון.

קשורים: מה ההבדל בין רשתות פרטיות וציבוריות ב- Windows?

כך, למשל, אם יש לך מחשב נייד בו אתה משתמש בבית (רשת שהגדרת כפרטית) ובבית קפה (רשת שהגדרת כציבורית) ואתה רוצה שהכלל יחול על שני המקומות , עליך לבדוק את שתי האפשרויות. אם אתה רוצה שהכלל יחול רק כאשר אתה נמצא במקום ה- Wi-Fi הציבורי בבית הקפה, פשוט בדוק את 'ציבורי'. במקרה של ספק, פשוט בדוק את כולם כדי לחסום את היישום בכל הרשתות. לאחר שבחרת לחץ על "הבא".

השלב האחרון הוא לתת שם לכלל שלך. תן לו שם ברור שתזהה בהמשך. קראנו בפשטות שלנו לחסימת המרתון כדי לציין איזה יישום אנו חוסמים. אם תרצה, תוכל להוסיף תיאור מלא יותר. לאחר שמילאת את המידע המתאים, לחץ על כפתור "סיום".

כעת תופיע ערך בראש הרשימה "כללים יוצאים" עבור הכלל החדש שלך. אם המטרה שלך הייתה חסימת שמיכה הכל סיימת. אם אתה רוצה לשנות ולחדד את הכלל, אתה יכול ללחוץ לחיצה כפולה על הערך ולבצע התאמות - כמו להוסיף חריגים מקומיים (למשל, היישום לא יכול לגשת לאינטרנט אבל הוא יכול להתחבר כך למחשב אחר ברשת שלך כדי שתוכל להשתמש ברשת. משאב וכדומה).

בשלב זה השגנו את המטרה המתוארת בכותרת מאמר זה: כל התקשורת החוצה מהיישום המדובר מנותקת כעת. אם ברצונך להדק עוד יותר את האחיזה שיש לך ביישום תוכל לבחור באפשרות "כללים נכנסים" בלוח הניווט הימני של "חומת האש של Windows עם אבטחה מתקדמת" ולחזור על התהליך, שלב אחר שלב, ליצור מחדש כלל חומת אש זהה. השולט בתעבורה נכנסת גם לאפליקציה זו.

בדיקת הכלל

כעת כשהכלל פעיל הגיע הזמן להפעיל את היישום המדובר ולבדוק אותו. יישום הבדיקה שלנו היה דפדפן האינטרנט Maxthon. באופן מעשי, ומסיבות ברורות, זה לא מאוד שימושי לחסום את דפדפן האינטרנט שלך מגישה לאינטרנט. אך היא משמשת דוגמה שימושית מכיוון שנוכל להדגים באופן ברור וברור כי כלל חומת האש נמצא בתוקף.