מהי מדריך System32? (ולמה לא כדאי לך למחוק את זה)

ספריית C: Windows System32 היא חלק קריטי במערכת ההפעלה Windows בה מאוחסנים קבצי מערכת חשובים. כמה קונדסנים ברשת עשויים לומר לך למחוק אותו, אך לא כדאי לך - ונראה בדיוק מה יקרה אם תנסה.

מהי תיקיית System32?

התיקיה System32 הממוקמת ב- C: Windows System32 היא חלק מכל הגרסאות המודרניות של Windows. הוא מכיל קבצי מערכת הפעלה חשובים ש- Windows זקוק להם על מנת לתפקד כראוי.

ספריה זו מכילה סוגים רבים ושונים של קבצים, אך DLL ו- EXE הם מהסוגים הנפוצים ביותר שתמצאו אם תתחילו לחפור בתיקיה. קבצי Dynamic Link Library (DLL) הם קבצי ספרייה משותפים המשמשים תוכניות Windows - הן כלי השירות המובנים ב- Windows והן תוכנות צד שלישי שתתקין - לצורך ביצוע פונקציות שונות.

קשורים: מהם קבצי DLL ולמה חסר אחד מהמחשב שלי?

קבצי EXE בתיקיה System32 מייצגים כלי עזר שונים של מערכת Windows. לדוגמה, כאשר אתה מפעיל את מנהל המשימות, Windows פותח את קובץ התוכנית Taskmgr.exe שנמצא בתוך תיקיית System32.

כאן נמצאים גם קבצי מערכת חשובים רבים יותר. לדוגמה, התיקיה C: \ Windows \ System32 \ Drivers מכילה את קבצי SYS המשויכים למנהלי החומרה, שהמערכת שלך צריכה לתקשר כראוי עם החומרה שלה. אפילו קבצי הרישום של Windows ברחבי המערכת מאוחסנים כאן, בתיקיה C: \ Windows \ System32 \ Config.

למרות שמה, תיקיית System32 חשובה גם בגרסאות 64 סיביות של Windows, שם היא עדיין מכילה ספריות מערכת חשובות והפעלה בצורה 64 סיביות.

קשורים: מה ההבדל בין תיקיות "System32" ו- "SysWOW64" ב- Windows?

מה קורה אם תנסה למחוק את תיקיית System32 שלך

יש מתיחה מטומטמת שצפה ברחבי האינטרנט במשך זמן רב, שם בדיחות מנסים להערים על אנשים למחוק את תיקיית System32 שלהם. אתה לא צריך לעשות זאת, מכיוון שהתיקיה System32 חשובה. אם אכן מחקת את תיקיית System32 שלך, הדבר ישבור את מערכת ההפעלה שלך ב- Windows ותצטרך להתקין מחדש את Windows כדי שהיא תעבוד כראוי שוב.

כדי להדגים ניסינו למחוק את תיקיית System32 כדי שנוכל לראות בדיוק מה קורה.

אזהרה : אל תנסו את זה בבית!

ניסינו למחוק את התיקיה באופן רגיל גם ב- Windows 10 וגם ב- Windows 7, ושניהם מנעו מאיתנו בחוכמה למחוק את תיקיית המערכת הזו עם הודעת "גישה לתיקיה נדחתה". אבל אנחנו עקשנים, אז עברנו את זה.

רצינו מאוד לראות מה יקרה, אז לקחנו בעלות על תיקיית System32 ונתנו לחשבון המשתמש של Windows שלנו שליטה מלאה על תוכנו.

לאחר מכן ניסינו למחוק את התיקיה שוב, אך Windows אמר שלא נוכל למחוק אותה מכיוון שקבצים שבתיקיית System32 היו פתוחים בתוכנית אחרת.

אנחנו כבר לומדים כאן דבר אחד: קשה מאוד למחוק את תיקיית System32 שלך בפועל. אם מישהו אי פעם אומר "אופס, מחקתי את תיקיית System32 שלי בטעות", יש סיכוי טוב שהם מתבדחים. נדרשת נחישות וחפירה דרך הגדרות מתקדמות.

מתוסכל עם סייר הקבצים, החלטנו להפעיל את שורת הפקודה ולהשתמש delבפקודה כדי למחוק כמה שיותר קבצים ב- System32. הפקודה עדיין לא תיגע בקבצים שהיו בשימוש כרגע, אך היא מחקה קבצים רבים אחרים.

Windows התחיל להתפרק לאחר שמחקנו רבים מהקבצים בתיקיה System32. ניסינו לפתוח את תפריט התחל וללחוץ על כפתור ההפעלה, אך שום דבר לא קרה. לאחר מכן ניסינו לפתוח את מנהל המשימות - והתבשרנו שמנהל המשימות עצמו כבר לא קיים. ראינו שגיאות כשלחצנו גם על אפשרויות תפריט אחרות ב- Windows.

לא יכולנו שנכבה את המחשב כרגיל, אז הפעלנו אותו מחדש בכוח כדי לראות מה יקרה. Windows ניסתה לבצע אתחול לתיקון אוטומטי אך לא הצליחה לתקן את המחשב האישי שלנו, אולי בגלל שמחקנו את קבצי התיקון.

לבסוף, לחצנו על "אפשרויות מתקדמות" ואמרנו ל- Windows בכל מקרה לאתחל. שום דבר לא קרה. פשוט ראינו מסך שחור למשך שנייה לפני שהמחשב התחל למצב תיקון אוטומטי שוב. ברור שקבצים חשובים הנדרשים לצורך אתחול Windows נעלמו ומערכת ההפעלה אפילו לא יכלה להתחיל.

זו לא הפתעה גדולה: מחיקת System32 שוברת את Windows. אין פיצוץ מספק מספק גם כשאתה שובר דברים. חלקים של Windows פשוט מתחילים להיכשל בזמן שאתה משתמש בו ואז Windows מסרב לבצע אתחול מחדש.

ושוב, התקנה מחדש של Windows הייתה התיקון היחיד.

כיצד לבדוק אם יש תוכנה זדונית

קשורים: מהו האנטי-וירוס הטוב ביותר עבור Windows 10? (האם Windows Defender מספיק טוב?)

התיקיה System32 אמנם אינה תוכנה זדונית עצמה ואין לנסות למחוק אותה, אך ייתכן ותוכנה זדונית שמדביקה את המחשב האישי שלך תסתתר בכל מקום - אפילו בתוך תיקיית System32. אם אתה חושש שלמחשב שלך יש תוכנה זדונית, עליך לבצע סריקת מערכת עם תוכנית האנטי-וירוס המועדפת עליך.