כיצד לשחזר סימניות שנמחקו בטעות ב- Chrome ו- Firefox

גם Chrome וגם Firefox יכולים לשחזר סימניות שמחקת, אך Chrome לא מקל על כך. Chrome מכיל קובץ גיבוי סימניות יחיד, מוסתר. באפשרותך לשחזר את קובץ הגיבוי באופן ידני בלבד, וקובץ זה מוחלף לעתים קרובות.

למשתמשי Firefox זה קל יותר - מנהל הסימניות של Firefox מכיל תכונה ביטול. Firefox מבצע גם גיבוי סימניות אוטומטי רגיל. Firefox שומר את הגיבויים למשך מספר ימים ומאפשר לך לשחזר סימניות בקלות מבלי לחפור בתיקיות נסתרות.

גוגל כרום

עדכון : למנהל הסימניות של Chrome יש כעת אפשרות לבטל! לביטול מחיקת סימניה במנהל הסימניות, לחץ על Ctrl + Z. גם אם מנהל הסימניות לא פתוח כאשר מחקת את הסימנייה, אתה יכול ללחוץ על Ctrl + Shift + O כדי לפתוח אותה ואז להשתמש ב- Ctrl + Z כדי לבטל את מחיקת הסימנייה. יתכן שתצטרך ללחוץ ברשימת הסימניות לפני שתלחץ על Ctrl + Z. (ב- Mac, לחץ במקום זאת על Command + Z.)

למנהל הסימניות של Chrome אין אפשרות לבטל. אם האצבע שלך מחליקה, אתה יכול למחוק תיקיה שלמה מלאה בסימניות ללא דרך ברורה לשחזר אותן. אם ביצעת גיבוי באמצעות אפשרות הייצוא, תוכל לייבא את הגיבוי - אך ייתכן שגיבוי זה כבר אינו מעודכן.

קודם כל. אם מחקת בטעות סימניה, סגור את כל החלונות הפתוחים של Chrome, אבל אל לא פותחים מחדש את Chrome. אם כבר סגרת את Chrome, השאר אותו סגור. Chrome שומר גיבוי יחיד של קובץ הסימניות שלך, והוא מחליף את הגיבוי בכל פעם שאתה מפעיל את Chrome.

הפעל את סייר Windows וחבר את המיקום הבא לשורת הכתובת שלו - החלף את "NAME" בשם חשבון המשתמש שלך ב- Windows:

C: \ Users \ NAME \ AppData \ Local \ Google \ Chrome \ Data Data \ Default

התיקיה מכילה שני קבצי סימניות - Bookmarks ו- Bookmarks.bak. Bookmarks.bak הוא הגיבוי האחרון שצולם כשפתחת את הדפדפן בפעם האחרונה.

קשורים: כיצד ליצור חלונות להראות סיומות קבצים

הערה: אם אינך רואה את סיומת הקובץ .bak ורק רואה שני קבצים בשם סימניות, תצטרך לגרום ל- Windows להציג את התוספים לקבצים. בסייר הקבצים, עבור אל קובץ> שנה תיקיות ואפשרויות חיפוש> תצוגה, ואז נקה את תיבת הסימון "הסתר סיומות לסוגי קבצים ידועים". אם אתה זקוק לפרטים נוספים, עיין במדריך שלנו להכנת סיומות קבצים של Windows.

לשחזור הגיבוי (שוב, ודא שכל חלונות הדפדפן של Chrome סגורים), בצע את הצעדים הבאים:

  1. שנה את שם קובץ הסימניות הנוכחי שלך למשהו כמו Bookmarks.old. זה רק שומר על עותק של קובץ הסימניות הנוכחי למקרה שתזדקק לו.
  2. שנה את שם קובץ Bookmarks.bak שלך לסימניות בלבד (הסרת הסיומת .bak). זה גורם ל- Chrome לטעון את קובץ הגיבוי בעת פתיחתו.
  3. פתח את Chrome ובדוק אם הצלחת לשחזר את הסימניה החסרה.

אם צעדים אלה אינם משחזרים את הסימנייה שלך, פירוש הדבר שקובץ הגיבוי נשמר לאחרונה מכיוון שהסימניה נעלמה. למרבה הצער, זה גם אומר שיש לך מזל, אלא אם כן יש לך גיבוי של המחשב האישי שלך אתה יכול לשלוף קובץ גיבוי ישן עוד יותר.

רק שים לב ששימוש בתהליך זה גם יסיר את כל הסימניות שיצרת מאז שהפעלת את Chrome לאחרונה.

Mozilla Firefox

למשתמשי פיירפוקס זה הרבה יותר קל. אם מחקת רק סימניה או תיקיית סימניות, תוכל פשוט ללחוץ על Ctrl + Z בחלון הספרייה או בסרגל הצד של הסימניות כדי להחזיר אותו. בחלון הספרייה תוכלו למצוא את הפקודה Undo בתפריט "Organize".

עדכון : לחץ על Ctrl + Shift + B ב- Firefox כדי לפתוח חלון ספרייה זה.

אם מחקת את הסימניות לפני מספר ימים, השתמש בתפריט המשנה שחזר תחת ייבוא ​​וגיבוי. Firefox יוצר אוטומטית גיבוי של הסימניות שלך בכל יום ושומר כמה שווה ימים.

רק שים לב ששחזור הגיבוי יחליף לחלוטין את הסימניות הקיימות שלך עם הסימניות מהגיבוי, כלומר תאבד את כל הסימניות שיצרת מאז שמירת הגיבוי.

כדי למנוע אובדן של סימניות חשובות וחדשות, תוכל גם להשתמש באפשרות ייצוא סימניות ל- HTML לפני שחזור הגיבוי. לאחר שחזור הגיבוי תוכלו לייבא את קובץ ה- HTML או להציג אותו ב- Firefox.

אם אתה מעריך את הסימניות שלך, מומלץ לבצע גיבויים קבועים באמצעות תכונת הייצוא במנהל הסימניות של הדפדפן. אם אי פעם תאבד את הסימניות שלך - או אם הכונן הקשיח נכשל - תוכל לשחזר את הסימניות מהגיבוי באמצעות אפשרות הייבוא ​​בכל דפדפן אינטרנט.