המדריך כיצד לבצע חנון לניקוי מסך LCD

בין אם אתה מנסה להוריד את האבק מהצג שלך או את טביעות האצבע של ילדך ממערכת HDTV החדשה והמדהימה שלך, הסרת אבק, לכלוך ושמן משלל המסכים סביבך דורשת כלים נכונים ומגע נכון. המשך לקרוא כאשר אנו מראים לך כיצד לנקות את המסכים היקרים שלך בבטחה.

מדוע אני רוצה לעשות זאת?

כאשר אתה מנקה את המסך בצורה לא נכונה, בין אם זה צג המחשב או הטלוויזיה שלך, זה רק עניין של זמן עד שתפגע בו. מסכי HDTV מודרניים ומסכי מחשב הם בהירים, חדים ומגיבים מאי פעם, אך הם גם עדינים יותר. נדרש לא מעט קסם ייצור כדי ליצור תמונה חדה כתער בגורם צורה כה דק, וליטוש גס עם בקבוק ווינדקס וסמרטוט שתפסתם מהמטבח הוא דרך אש בטוחה לקצר את חיי המסך. ולהרוס את התמונה.

זה לא עולה הרבה כדי לנקות את זה כמו שצריך ולמנוע מהמסך שלך להכות את המזבלה בטרם עת.

מה אני לא צריך לעשות?

בדרך כלל, אנו מתחילים את הדרכות ה- How-To Geek על ידי הצגת הנושא, רשימת הכלים הדרושים לך, והדרכה להדגיש את ה"איך "ב- How-To Geek. עם זאת, מכיוון שכל כך הרבה אנשים מנקים את המסכים שלהם בצורה לא נכונה במשך זמן כה רב, אנו נוקטים היום טקט אחר בכך שאנחנו מתחילים עם רשימה של דברים שלא כדאי לכם   לעשות, מכיוון שיש סיכוי טוב שכולנו עשינו אותם. לפני.

קשורים: כיצד לנקות בזול ובבטיחות את חיישן ה- DSLR של המצלמה שלך

עכשיו, לפני שנתחיל לפרט את כל הדברים שאסור לכם לעשות על המסך המסכן שלכם, הבה נתנתק כל מחאה בכניסה. כבר עכשיו אנו יכולים לחוש בקוראים רבים העומדים להיזכר בחזרה עם "But How-To Geek! אני משתמש  ב- X בצג שלי ואף פעם לא הייתה לי בעיה! ” באותו הרוח, אתה יכול לעבור עשר שנים מבלי להחליף את השמן במכסחת הדשא שלך. זה לא אומר שרק בגלל שמכסח הדשא שלך לא תפס או נכשל בך אחרת, זה ללכת תוכנית עשר שנים מבלי לשנות את השמן (או אפילו מומלץ מרחוק על ידי היצרן או כל מכונאי). כולנו עשינו דברים מטומטמים עם הציוד שלנו, אבל זה לא אומר שלא היה לנו מזל שנמנע מהרסנו או שנמשיך להתעלל בו בעתיד.

לעולם אל תמרח נוזל ניקוי ישירות על המסך. ריסוס נוזל ניקוי ישירות על הצג או HDTV הוא מתכון מוחלט לאסון. אף על פי  שמעולם לא הומלץ לרסס מוצר ניקיון ישירות על צג או מכשיר טלוויזיה, מבחינה היסטורית רכיב ה- CRT של צגים ומכשירי טלוויזיה היה למעשה כלי זכוכית ענק שהיה, לפחות כשהוא ניגש מלפנים עם בקבוק ריסוס, אטום למים. הסיכוי שתפגע במסך זכוכית בעובי של 2 ″ עשור של שנות השמונים עם פיצוץ מהיר של נוזל ניקוי ומגבון עם סמרטוט היה קרוב ככל האפשר.

זה בהחלט לא המקרה במסכים מודרניים. צגים עם מסך שטוח וערכות HDTV מיוצרים בשכבה על שכבת חומר הכוללים פלסטיק שונים, משקפיים, דבקים, מערכי אלמנטים לתצוגה, וחומרים משובחים ודקים אחרים. כאשר נגיעות נוזלות קצה המסך השכבתי דק אלה שיכולים נוזליים  מאוד פתיל בקלות, באמצעות כוח הנימיות, ממש עד בתוך השכבות בדיוק כמו מהלכי מים במהירות בכל פיסת הבד כי נגיעות זה.

הצילום בתחילת קטע זה, עם הכף השחורה והנוראית בפינת הצג, הוא דוגמה למה שקורה כאשר נוזל מגיע לקצה לוח התצוגה של המסך ומתעורר פנימה. למרות שהנקודה הפגועה עשויה להתכווץ מעט, הסיכוי שהנוזל יתאדה הוא קרוב לאפס והסיכוי שהוא יתאדה מבלי להשאיר נזק שיורי הוא אפס.

לעולם אל תשתמש בנוזל ניקוי מבוסס אלכוהול או אמוניה על המסך.  אנו מבינים מדוע אנשים רבים משתמשים בניקוי חלונות על צגיהם, רבים ממסכי מחשב עם מסך שטוח יוקרתי וערכות HDTV כוללים מסך זכוכית מבריק ונחמד. אולם הבעיה היא כי גם חומרי ניקוי על בסיס אמוניה (למשל מנקי חלונות כמו Windex) וגם חומרי ניקוי על בסיס אלכוהול (אלכוהול שפשוף מדולל או חומרי ניקוי אלכוהול מיוחדים הנמכרים בחנויות אלקטרוניקה) יכולים להפשיט ציפויים אנטי-רפלקטיביים מהמסכים, לגרום להתעננות, או אחרת פוגעים במסך. גם אם יש לך מסך זכוכית מבריק, קרוב לוודאי שמסך זה מצופה בדברים שאינם עמידים ועמידים כימית כמו זכוכית. אין להסתכן בשימוש בנוזלי ניקוי על בסיס אלכוהול או אמוניה.

לעולם אל תשתמש במגבות נייר או בסמרטוטי ניקוי למטרות כלליות. בסיכון להישמע כאילו אנו חוזרים על אותה זהירות שוב ושוב - תצוגות מודרניות  מאוד עדינות . מגבות נייר אינן מיועדות לניקוי משטחים עדינים, אלא מיועדות לניגוב שומן בייקון וכדורי שיער; המשטח של מגבת הנייר, ברמה המיקרוסקופית, שוחק למדי ויכול להוביל לנקודות שריטות ושריטות בצג. באותה ליגה כמו מגבות נייר הם סמרטוטים למטרות כלליות מרחבי הבית. מפרט זעיר יחיד של  כל דברשוחקים בסמרטוט (למשל רסיס זעיר של מתכת מהמוסך או תקלה שמטיילת בגרגר חול מטיול בחוף) יזרע לך הרס מוחלט על המסך. עד שביצעת מעבר או שניים עם הסמרטוט המזוהם, כבר השארת שריטה במסך.

אם אתה יכול לציית באדיקות לשלושת הכללים האלה: לעולם לא לרסס על המסך עצמו, לעולם לא להשתמש בחומרי ניקוי קשים על בסיס אמוניה / אלכוהול, ולעולם לא להשתמש במגבות נייר או סמרטוטים ביתיים, תמנע באופן אוטומטי כמעט מכל טרגדיה הקשורה לניקיון שיכולה לקרות צג תמימים.

כיצד לנקות את המסך בבטחה

עכשיו, אחרי שהפחדנו אתכם מווינדקס וסמרטוטים (כמו שמצג המסך הרחב היפה שלכם עליכם להיות), הגיע הזמן לעסוק בניקוי נכון של המסכים.

לפני שנמשיך, כדאי לציין שהדרך הטובה ביותר לנקות את המסך היא להימנע מלכתחילה לנקות אותו. משמעות הדבר היא לאמן את ילדיך שלא לרסק את ידיהם המכוסות בחטיף מול מכשיר הטלוויזיה בניסיון להגיע לחמישה בוב הבנאי, ולהכשיר את בן / בת הזוג שלך לא להקיש על מסך המחשב הנייד בכף האצבע כדי להדגיש את מה שהם '. מנסה להראות לך. ככל שתצטרך לנקות את המסך פחות טוב יותר, ודברים כמו שמן עור ושאר דברים דבוקים למסך כל כך הרבה יותר קשה לרדת מאשר דברים פשוטים כמו חלקיקי אבק. עם זאת, אפילו במשקי הבית המסודרים ביותר, ניקוי קטן חייב להתרחש מדי פעם.

השלב החשוב ביותר:

קבל לעצמך מטלית מיקרופייבר - הם זמינים בכמה דולרים באמזון.

הוראות הניקיון שלהלן נועדו לפעול לפי סדר מההתחלה ועד הסוף; עצור בשלב שמסיים את העבודה והמשיך רק אם יש עדיין אבק או שמן על המסך שזקוק להסרה.

הכן את המסך. לכל הפחות לכבות את המכשיר, אך באופן אידיאלי כדאי לנתק אותו. אין לנקות מסך עד שהוא קריר למגע. ניקוי מסכים חמים / חמים (כמו אלה שנמצאים בטלוויזיות HD פלזמה) מקשה עליהם לנקות במקרה הטוב ויכול לפגוע בהם במקרה הרע.

אבק את המסך. הצעד הראשון שלך בניקוי מסך צריך להיות תמיד להסיר כמה שיותר מהמסך מבלי לגעת בו בפועל. לשם כך ניתן להשתמש בפחית אוויר דחוס (המוחזקת זקופה ולפחות רגל או יותר מהמסך) כדי לעקור את רוב חלקיקי האבק המודבקים אלקטרוסטטית. אידיאלי יותר מפחית אוויר דחוס (שעלול לפוצץ את המסך עם דלק שיורי מהפחית) יהיה להשתמש בנורת אבק גומי פשוטה (בדומה לסוג ששימשנו לניקוי מצלמת DSLR). זכור שככל שאתה נוגע במסך שלך פחות טוב.

נגב קלות את המסך במטלית מיקרופייבר יבשה ונקייה. מיקרופייבר הוא נס הטכנולוגיה המודרנית; שימו אותו טוב. ללא מגבות נייר, ללא מגבות מטבח, ללא סמרטוטים ביתיים; רק מיקרופייבר צריך לגעת במסך שלך. עבור אבק עקשן שלא ינשוף מהמסך וטביעת אצבע מדי פעם, מעבר פשוט עם מטלית מיקרופייבר נקייה ויבשה מספיק בדרך כלל.

בעת ניגוב המסך, הימנע תמיד מביצוע תנועות "חיבוק" מעגליות. נקה עם מגע איטי וקליל הנעה בתנועה רחבה ככל שתוכל משמאל לימין או למעלה ולמטה על פני המסך. למרות שהמיקרו-סיב אמור להוות סיכון מועט עד אין למסך, על ידי הימנעות מניקוי בתנועות מעגליות קטנות, אתה נמנע מהסיכון ליצירת כתמים חצוצים או סימני שורש על פני המסך. לחץ קל ותנועות רחבות הם הבטוחים ביותר.

קשורים: כיצד לנקות את הטלפון החכם המלוכלך שלך (מבלי לשבור משהו)

נגב קלות את המסך במטלית מיקרופייבר הרטובה במים מזוקקים. בעוד שמיקרופייבר בדרך כלל די טוב בהרמת האבק והשמן בפני עצמו, אם אתה זקוק לעוצמת ניקוי נוספת, אל תהסס להרטיב מעט את המטלית במים מזוקקים (הימנע ממי ברז מכיוון שהם יכולים להשאיר מרבצים מינרליים וסרטים על המסך ). מים מזוקקים זמינים אצל המכולת המקומית ומשמשים בדרך כלל למכשירי אדים ומגהצים. המטלית צריכה להיות לחה מספיק כדי שהיא תרגיש רטובה למגע אך לא כל כך לחה שכל מים יכולים להיפרש ממנה. זכור: אתה לא רוצה שזרוק טיפה אחת של מים לאורך המסך ונכנסת למסגרת.

נגב קלות את המסך במטלית מיקרופייבר הרטובה בתערובת מים מזוקקים 50/50 וחומץ לבן. עבור 99% מהאבק והטביעות האצבע היומיומיות שלך, מטלית מיקרופייבר לחה תציל את היום. אבל בואו נגיד שזה לא חותך את זה כי הילד שלכם ניסה להאכיל את ביג בירד חתיכת חמאת בוטנים מצופה טוסט דרך מכשיר הטלוויזיה. זה המקום שבו יש צורך בחומר ניקוי נוסף כדי לחתוך את הלכלוך. אלכוהול ואמוניה נגמרו, אך יש תערובת של 50% מים מזוקקים וחומץ ביתי לבן.

לאחר דילול התערובת והשחתת קלות של מטלית המיקרופייבר שלך, השתמש באותו לחץ קל ובתנועות רחבות עליהם דנו בעבר. אין צורך לעקוב אחר תערובת החומץ עם מים רגילים או מטלית מיקרופייבר יבשה (אלא אם כן כמובן שהפכתם את המסך לח מדי - נגבו את כל עודפי הלחות במטלית מיקרופייבר יבשה מיד).

זה כל מה שיש: לפוצץ את האבק הרופף, להשתמש רק במיקרופייבר, ולעולם לא להשתמש בנוזל ניקוי אלא במים מזוקקים ו / או חומץ לבן חתוך 50/50 במים מזוקקים. בכך תימנע מנזקי נוזלים, שפשופים, שריטות ועננים ששלחו רבים מוניטור וטלוויזיה לקבר מוקדם.