כיצד להתקין ולנהל גופנים באפליקציית ההגדרות של Windows 10

Windows 10 כולל דרך חדשה להתקין ולנהל גופנים ישירות מאפליקציית ההגדרות. אתה יכול אפילו להוריד גופנים מהחנות. כלי הגופנים הישן בלוח הבקרה עדיין זמין, אבל זה כבר לא האפשרות היחידה שלך.

כדי למצוא אפשרויות אלה, עבור אל הגדרות> התאמה אישית> גופנים. תראה רשימה של כל הגופנים המותקנים במחשב שלך, עם תיבת חיפוש.

תכונה זו נוספה בעדכון של Windows 10 באפריל 2018. אם אינך רואה את אפשרות הגופנים באפליקציית ההגדרות שלך, עדיין לא התקנת את העדכון.

קשורים: כל מה שחדש בעדכון Windows 10 באפריל 2018, זמין כעת

לחץ על הקישור "קבל עוד גופנים בחנות Microsoft" כדי לעבור לקטע הגופנים החדש באפליקציית Microsoft Store. זה מפרט גופנים בחינם ובתשלום שאתה יכול להתקין, וגופנים נוספים אמורים להופיע בחנות לאורך זמן. אתה יכול להתקין אותם כמו שהתקנת כל דבר אחר מהחנות - לחץ על גופן ואז לחץ על כפתור "קבל" כדי להוריד אותו.

Windows בדרך כלל מתקין גופנים רק עבור השפות בהן אתה משתמש. לדוגמה, אם אתה מתקין גרסת Windows בשפה האנגלית, Windows מתקין את הגופנים שאתה צריך עבור ערכת התווים הלטינית ולא את הגופנים המשמשים לשפות עם ערכות תווים אחרות. להתקנת גופנים עבור שפות אחרות, לחץ על האפשרות "הורד גופנים לכל השפות" בפינה השמאלית העליונה של מסך הגופנים.

גופנים אלה ייקחו מקום נוסף בכונן הקשיח, לכן לא כדאי להתקין גופנים אלה אלא אם כן אתה זקוק להם מסיבה כלשהי.

כדי להסיר גופן מהמערכת שלך, לחץ עליו ברשימת הגופנים ואז לחץ על כפתור "הסר התקנה". מסך זה מציג גם תצוגה מקדימה של הגופן שנבחר בגדלים שונים ומציג את הנתיב לקובץ הגופנים במערכת שלכם.

אנו לא ממליצים להסיר התקנת גופנים אלא אם התקנתם אותם ואינכם מעוניינים בהם יותר. גופנים רבים כלולים ב- Windows וביישומים שאתה מתקין, והם נחוצים לתצוגה נכונה של היישומים המותקנים שלך.

תמיד תוכל לשחזר את הגופנים המוגדרים כברירת מחדל אם ברצונך לחזור לחוויית גופני וניל של Windows, להסיר את ההתקנה של כל הגופנים שהתקנת ולשחזר את הגופנים שמחקת.

קשורים: הסרת גופנים כנראה לא תאיץ את המחשב האישי או ה- Mac שלך

Windows מאפשר גם להתקין קבצי גופנים בפורמט TrueType (.ttf), OpenType (.otf), TrueType Collection (.ttc) או PostScript Type 1 (.pfb + .pfm). עם זאת, אינך יכול לעשות זאת מחלונית הגופנים באפליקציית ההגדרות. עליך להתקין אותם מחלון סייר הקבצים.

להתקנת קובץ גופן, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני עליו ובחר בפקודה "התקן" או לחץ פעמיים על הגופן כדי להציג אותו בתצוגה מקדימה, ואז לחץ על כפתור "התקן". הגופן יופיע בחלון הגופנים וביישומים אחרים במערכת שלך לאחר התקנתו.

קשורים: כיצד להתקין, להסיר ולנהל גופנים ב- Windows, Mac ו- Linux