כיצד ליצור סיסמה חזקה (ולזכור אותה)

"הקפד להשתמש בסיסמה חזקה" היא עצה שכולנו רואים כל הזמן באינטרנט. כך תוכל ליצור סיסמה חזקה - וחשוב מכך, כיצד לזכור אותה בפועל.

השימוש במנהל סיסמאות עוזר כאן, מכיוון שהוא יכול ליצור סיסמאות חזקות ולזכור אותן עבורך. אבל, גם אם אתה משתמש במנהל סיסמאות, לפחות תצטרך ליצור ולזכור סיסמה חזקה עבור מנהל הסיסמאות שלך.

התמודדות עם סיסמאות בדרך הקלה

קשורים: מדוע כדאי להשתמש במנהל סיסמאות וכיצד להתחיל

עם שלל האתרים שכנראה יש לך חשבונות עבורם, פשוט אין דרך לזכור בקלות כל סיסמה אחת מבלי לשכפל סיסמאות או לנקוט בדפוס כלשהו. כאן נכנס מנהל סיסמאות - כל עוד אתה יוצר סיסמת מאסטר חזקה שתוכל לזכור, זו הסיסמה האחרונה שתצטרך להתמודד איתה.

ישנם מספר מנהלי סיסמאות, אך דשליין היא כנראה הבחירה הטובה ביותר עבור האדם הממוצע. יש להם אפליקציות קלות לשימוש לכל פלטפורמה אחת, הם משתלבים בכל דפדפן אינטרנט, וזה לגמרי בחינם להשתמש בתכונות הבסיסיות. אם ברצונך לסנכרן את הסיסמאות שלך בין מכשירים שונים, יהיה עליך לשדרג לחשבון פרמיום, אך אנו ממליצים לבדוק תחילה את הגרסה החינמית במחשב הראשי שלך.

למנהלי סיסמאות יש המון תכונות נהדרות כמו לוח מחוונים לאבטחה, מחליף סיסמאות ועוד. אם אתה רציני בנוגע לאבטחה, תדאג להשתמש בסיסמאות חזקות בכל מקום, והדרך הקלה ביותר לנהל אותן היא מנהל סיסמאות כמו Dashlane.

הייעוץ המסורתי לסיסמאות

על פי העצה המסורתית - שעדיין טובה - סיסמה חזקה:

  • בעל 12 תווים, מינימום : עליך לבחור סיסמה ארוכה מספיק. אין אורך סיסמא מינימלי שכולם מסכימים עליו, אך בדרך כלל עליכם ללכת על סיסמאות באורך של 12 עד 14 תווים לפחות. סיסמה ארוכה יותר תהיה טובה עוד יותר.
  • כולל מספרים, סמלים, אותיות רישיות ואותיות קטנות : השתמש בתערובת של סוגים שונים של תווים כדי להקשות על סיסמת הסיסמה.
  • האם אין מילת מילון או שילוב של מילים במילון : התרחק ממילים מילוניות מובנות ושילובים של מילים במילון. כל מילה בפני עצמה היא גרועה. כל שילוב של כמה מילים, במיוחד אם הן ברורות מאליו, הוא גם רע. לדוגמא, "בית" הוא סיסמא איומה. "בית אדום" הוא גם רע מאוד.
  • לא מסתמך על תחליפים ברורים : גם אל תשתמש בתחליפים נפוצים - למשל, "H0use" אינו חזק רק בגלל שהחלפת o ב- 0. זה פשוט ברור.

נסה לערבב את זה - לדוגמה, "BigHouse $ 123" תואם לדרישות רבות כאן. זה 12 תווים וכולל אותיות קטנות, אותיות קטנות, סמל ומספרים מסוימים. אבל זה די ברור - זה ביטוי מילוני שבו כל מילה באותיות רישיות. יש רק סמל יחיד, כל המספרים בסוף, והם בסדר קל לנחש.

טריק ליצירת סיסמאות בלתי נשכחות

עם הטיפים לעיל, די קל להעלות סיסמה. רק תשתפו את האצבעות מול המקלדת ותוכלו להעלות סיסמה חזקה כמו 3o (t & gSp & 3hZ4 # t9. זו די טובה - היא כוללת 16 תווים, כוללת שילוב של סוגים רבים ושונים של תווים, וקשה לנחש מכיוון שהיא סדרה של דמויות אקראיות.

הבעיה היחידה כאן היא שינון סיסמה זו. בהנחה שאין לך זיכרון צילומי, תצטרך להשקיע זמן בקידוח הדמויות האלה במוח שלך. ישנם מחוללי סיסמאות אקראיים שיכולים להמציא סיסמה מסוג זה עבורך - הם בדרך כלל שימושיים ביותר כחלק ממנהל סיסמאות שיזכור גם את הסיסמאות עבורך.

יהיה עליך לחשוב כיצד להמציא סיסמה בלתי נשכחת. אתה לא רוצה להשתמש במשהו ברור עם תווי מילון, אז שקול להשתמש בטריק כלשהו כדי לשנן אותו.

לדוגמה, אולי יהיה לך קל יותר לזכור משפט כמו "הבית הראשון שאי פעם גרתי בו היה רחוב מזויף 613. שכר הדירה היה 400 דולר לחודש. " אתה יכול להפוך את המשפט לסיסמה באמצעות הספרות הראשונות של כל מילה, כך שהסיסמה שלך תהפוך ל- TfhIeliw613FS.Rw $ 4pm. זו סיסמה חזקה עם 21 ספרות. בטח, סיסמה אקראית אמיתית עשויה לכלול עוד כמה מספרים וסמלים ואותיות גדולות מקושקשות, אבל זה לא רע בכלל.

החשוב מכל, זה בלתי נשכח. אתה רק צריך לזכור את שני המשפטים הפשוטים האלה.

משפט הסיסמה / כלי תוכנה

קומיקס מ- XKCD

העצות המסורתיות אינן העצה הטובה היחידה לבוא עם סיסמה. XKCD עשה קומיקס נהדר על כך לפני שנים רבות, שעדיין מקושר בהרבה להיום. משליך את כל העצות הרגילות, הקומיקס ממליץ לבחור בארבע מילים אקראיות ולמתוח אותן כדי ליצור משפט סיסמה - סיסמה הכוללת מספר מילים. האקראיות של בחירת המילה ואורך ביטוי הסיסמה הופך אותה לחזקה.

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור כאן הוא שהמילים צריכות להיות אקראיות. לדוגמה, "חתול בכובע" יהיה שילוב נורא מכיוון שזה ביטוי כל כך נפוץ והמילים הגיוניות ביחד. "הבית האדום היפה שלי" יהיה גם רע מכיוון שהמילים הגיוניות ביחד בדקדוק והגיוני. אבל, משהו כמו "מצרך מצומצם של סוללות סוסים" או "מולסה נועזת על צדף בלתי נראה" הוא אקראי. המילים אינן הגיוניות ביחד ואינן בסדר נכון מבחינה דקדוקית, וזה טוב. זה צריך להיות הרבה יותר קל לזכור מאשר סיסמא אקראית מסורתית.

אנשים אינם טובים בלהעלות צירופי מילים אקראיים מספיק, כך שיש כאן כלי שאתה יכול להשתמש בו. אתר Diceware מספק רשימת מילים ממוספרת. אתה מגלגל קוביות בעלות 6 צדדים מסורתיות והמספרים שעולים בוחרים את המילים שבהן אתה צריך להשתמש. זוהי דרך נהדרת לבחור ביטוי סיסמה מכיוון שהוא מבטיח לך להשתמש בשילוב אקראי של מילים - אתה עשוי אפילו להשתמש במילים שאינן חלק רגיל מאוצר המילים שלך. אבל מכיוון שאנחנו רק בוחרים מתוך רשימת מילים, זה צריך להיות קל למדי לזכור.

היוצרים של Diceware ממליצים כעת להשתמש בשש מילים לפחות בגלל ההתקדמות הטכנולוגית שמקלה על פיצוח סיסמאות, אז זכור זאת בעת יצירת סיסמה מסוג זה.

ובעוד שאורך המילים השונה מקשה מאוד על אילוץ הסיסמה, אתה תמיד יכול לסבך את הדברים עוד יותר בעזרת תבנית פשוטה לזכירה - כזו שתגרום גם לסיסמה לעבור את המבחן לגבי טפסים שבודקים סיסמאות למורכבות. . לדוגמה, קח את סיסמת הדוגמה מאותו קומיקס XKCD - "correcthorsebatterystaple" - והחל דפוס שבו אתה מצטרף למילים על ידי החלפת סמלים ומספרים כמו "^" ו- "2" ואז השתמש באותיות גדולות בתו השני (או כל דבר אחר) של כל מילה. . בסופו של דבר תהיה לך הסיסמה "cOrrect ^ hOrse2bAttery ^ sTaple" - ארוכה, מסובכת ומכילה מספרים, סמלים ואותיות גדולות. אבל זה עדיין הרבה יותר קל לזכור מאשר סיסמה אקראית.

קשורים: כיצד לבדוק אם סיסמאות חשבונך הודלפו באופן מקוון ולהגן על עצמך מפני דליפות עתידיות

רק זכרו - זה לא הכל על חוזק הסיסמה. לדוגמא, אם אתה משתמש מחדש בסיסמה במספר מיקומים, היא עשויה להיות דולפת ואנשים עשויים להשתמש בסיסמה שהודלפה כדי לגשת לחשבונות האחרים שלך.

חשוב גם להשתמש בסיסמאות ייחודיות לכל אתר או שירות, הימנעות מאתרי דיוג ושמירה על מחשבך מפני תוכנה זדונית שלוכדת סיסמאות. כן, עליכם לבחור בסיסמה חזקה - אך עליכם לעשות יותר מכך. שימוש בסיסמאות חזקות יותר לא ישמור עליך מפני כל האיומים שיש, אבל זה צעד ראשון טוב.

קרדיט תמונה: לולו הולר בפליקר