מדוע מהירות ההורדה שלי נמוכה יותר מהאינטרנט שאני משלם עליו?

ספק האינטרנט שלך מפרסם חיבור של 40 מגה-ביט לשנייה, אבל זה לא נראה כמו מהירות ההורדה שאתה רואה כשאתה תופס קובץ גדול. מה העניין? האם אינך מקבל את כל רוחב הפס שעליו אתה משלם?

How-To Geek יקרים,

עסקת החבילה שיש לי דרך ספק שירותי האינטרנט המקומי שלי היא לחיבור של 40 מגהבייט (זה הנוסח בו הם משתמשים). כשאני מוריד קבצים אני מסתובב בין 4.5-5 (ובהחלט לא 40!) עכשיו ... זה לא נראה עניין גדול, כי אני יכול להוריד את כל מה שאני רוצה די מהר, YouTube לא מגמגם או משהו, אני אף פעם לא עלי להמתין לטעינת הדוא"ל או עמוד האינטרנט שלי וכו '. אבל אם אני משלם עבור חיבור 40Mb מדוע אני לא מקבל חיבור 40Mb?

בכנות,

רוחב הפס מבולבל

זו שאלה מהנה מכיוון שהיא מאפשרת לנו לדון ולנקות תפיסה מוטעית נפוצה וללמוד קצת על היסטוריית המחשבים בדרך.

נתחיל בהעמקה בהיסטוריה של רשתות המחשבים. העברת נתונים דרך רשתות נמדדה תמיד בסיביות . קצת היא יחידת המידה הקטנה והבסיסית ביותר בתחום המחשוב והתקשורת הדיגיטלית. ביטים מיוצגים לרוב במערכת הבינארית, דרך 0 ו- 1. ביט, למעשה, הוא התכווצות של הביטוי הארוך יותר "ספרה בינארית".

קשורים: כיצד למצוא את ספק האינטרנט המהיר ביותר באזורך

מהירות הרשת מסומנת באמצעות סימון קצת לשנייה. במקור, הרשתות היו איטיות כל כך שמהירותן נמדדה רק בסיביות, אך ככל שמהירויות הרשת גדלו התחלנו למדוד מהירות אינטרנט בקילו-ביט לשנייה (זוכרים 56k מודמים? זה אומר 56 קילו-ביט לשנייה), ועכשיו, מגה-ביט לשנייה.

עכשיו, כאן הדברים מבלבלים עבור הג'ו הממוצע הלא חנון. אחסון מחשב אינו נמדד בסיביות, אלא נמדד  בתים . קצת, כפי שקבענו, היא יחידת המדידה הזעירה ביותר בממלכה הדיגיטלית, אותה ראשונית 1 או 0. בתים, לעומת זאת, היא יחידת מידע דיגיטלית ש (במערכות הפעלה רבות כולל Windows) היא שמונה סיביות. ארוך. מונח נוסף, המשמש את מדעני המחשב כדי למנוע בלבול סביב מבני בתים בגודל השונה בעולם, הוא  אוקטטה . במילים אחרות, מערכת הבייט בה משתמשת מערכת ההפעלה שלך היא חבורה של ביטים הנחברים בקבוצות של שמונה.

קשורים: מדוע ככל הנראה אינך מקבל את מהירויות האינטרנט שאתה משלם (ואיך לדעת)

ההבדל הזה הוא איפה שעל פני השטח נראה שהכל מתפרק. אתה מבין, יש לך חיבור פס רחב שמסוגל ל -40  מגה-ביט לשנייה (בתנאים אידיאליים, 40,000,000 סיביות יורדות). אבל מערכת ההפעלה שלך וכל האפליקציות בה (דפדפני אינטרנט, עוזרי הורדות, לקוחות סיקור וכו ') מודדים כולם נתונים במגה בתים , ולא מגה ביט. אז כשאתה רואה שההורדה מסתובבת במהירות של 5MB / s, זה אומר מגה-בייט לשנייה - בניגוד לחבילת האינטרנט שלך עם 40Mb / s, או מגה-ביט לשנייה. (שימו לב לסימון MB לעומת Mb).

אם נחלק את מהירות החיבור שלך (נמדד במגה-ביט) ב- 8, אנו מגיעים למשהו הדומה למהירות ההורדה שאתה רואה במבחני המהירות שלך: 40 מגה-ביט חלקי 8 הופך ל -5 מגה. אז כן - אם אתם רואים קרוב יותר ל -5 מגה לשנייה בתכנית של 40 מגה ביט, אתם אכן מקבלים את מה שאתם משלמים עליו (ואפילו יכולים ללטף את עצמכם על השכם מכיוון שאתם מקבלים מהירויות הורדות באופן עקבי בקצה מה חבילת האינטרנט שלך תומכת).

זכור שלא כל ההורדות יביא למקסימום את החיבור שלך. חלקם עשוי להיות הרבה יותר איטי, לא בגלל שלך באינטרנט הוא איטי, אבל בגלל השרת שאליו אתה מוריד את הקובץ מן עסוק או איטי.

אתה יכול לגבות את זה על ידי כניסה לאתר כמו speedtest.net, שמודד את מהירות האינטרנט שלך במגה-ביט, בדיוק כמו שספק האינטרנט שלך עושה. אם התוצאות של Speedtest תואמות את חבילת האינטרנט שבחשבון שלך, אתה זהוב. אם לא, כנראה שהגיע הזמן ליצור קשר עם ספק האינטרנט שלך ולראות מדוע אינך מקבל את המהירויות שאתה משלם.

יש לך שאלה טכנולוגית דוחקת? שלח לנו דוא"ל בכתובת [email protected] ואנחנו נעשה כמיטב יכולתנו לענות עליו.