כיצד להסתיר את כתובת ה- IP שלך (ומדוע ייתכן שתרצה)

כתובת ה- IP שלך היא כמו תעודת הזהות הציבורית שלך באינטרנט. בכל פעם שאתה עושה משהו באינטרנט, כתובת ה- IP שלך מאפשרת לשרתים לדעת לאן להחזיר מידע שביקשת. אתרים רבים רושמים כתובות אלה, למעשה מרגלים אחריך, בדרך כלל כדי לספק לך מודעות מותאמות אישית יותר כדי לגרום לך להוציא יותר כסף. עבור אנשים מסוימים זה נושא משמעותי וישנן דרכים להסתיר את כתובת ה- IP שלך.

מדוע תצטרך להסתיר את כתובת ה- IP שלך?

אחת הסיבות הגדולות לכך שאנשים מסתירים את כתובות ה- IP שלהם היא כדי שיוכלו להוריד חומר לא חוקי מבלי להיות במעקב. אבל יש עוד הרבה סיבות שאולי תרצה להסתיר את זה.

סיבה אחת היא הגבלות גיאוגרפיות וצנזורה. חלק מהתכנים חסומים על ידי הממשלה באזורים מסוימים, כמו בסין ובמזרח התיכון. אם אתה יכול להסתיר את כתובת ה- IP האמיתית שלך ולגרום לה להיראות כאילו אתה גולש מאזור אחר, תוכל לעקוף את ההגבלות האלה ולראות אתרים חסומים. לעתים קרובות חברות פרטיות נעולות גיאוגרפיות על התוכן שלהן, מה שהופך אותו לא זמין במדינות מסוימות. לדוגמא, זה קורה הרבה ב- YouTube, שם מדינות מסוימות, כמו גרמניה, חוסמות תוכן המוגן בזכויות יוצרים על הסף, במקום להשתמש במודל המונטיזציה של YouTube.

הסיבה הנוספת להסתרת כתובת ה- IP שלך היא פשוט ליתר פרטיות ולמניעת שימוש לרעה במידע האישי שלך. בכל פעם שאתה ניגש לאתר, השרת אליו אתה מתחבר רושם את כתובת ה- IP שלך ומצרף אותה לכל שאר הנתונים שהאתר יכול ללמוד אודותיך: הרגלי הגלישה שלך, על מה אתה לוחץ, כמה זמן אתה משקיע בעמוד מסוים. לאחר מכן הם מוכרים את הנתונים הללו לחברות פרסום המשתמשות בהן כדי להתאים מודעות ישירות אליך. זו הסיבה שמודעות באינטרנט מרגישות לפעמים אישיות באופן מוזר: זה בגלל שהן כן. ניתן להשתמש בכתובת ה- IP שלך למעקב אחר מיקומך, גם כאשר שירותי המיקום שלך כבויים.

כאן ביצעתי בדיקת IP בסיסית, שהחזירה את מיקומי לאזור העיר בה אני גר. כל מי שיש לו את כתובת ה- IP שלך יכול לעשות זאת, ולמרות שהוא לא ימסור את כתובת הבית שלך או את השם בפועל לכולם, כל מי שיש לו גישה לנתוני הלקוחות של ספקי האינטרנט שלך יכול למצוא אותך די בקלות.

גם ריגול ומכירת נתוני משתמשים אינם מוגבלים לאתרים. על פי החוק האמריקני, לספק שירותי האינטרנט שלך (Comcast, Verizon וכו ') הזכות לאסוף מידע אודותיך ללא רשותך, בדיוק כמו שעושה כל בעל אתר. למרות שכולם טוענים שהם לא מוכרים נתוני לקוחות, זה בהחלט שווה הרבה כסף לחברות מודעות, ואין שום דבר שעוצר אותן באופן חוקי. זוהי בעיה מרכזית, מכיוון שמחצית מהאנשים באינטרנט בארה"ב יש רק אפשרות אחת לספק שירותי אינטרנט, ולכן עבור רבים ניתן לרגל על ​​זה או לעבור ללא אינטרנט.

אז איך אני מסתיר את כתובת ה- IP שלי?

שתי הדרכים העיקריות להסתיר את כתובת ה- IP שלך הן באמצעות שרת proxy או באמצעות רשת פרטית וירטואלית (VPN). (יש גם Tor, שהוא מעולה לאנונימיזציה קיצונית, אבל זה איטי מאוד ועבור רוב האנשים אין צורך.)

שרת proxy הוא שרת מתווך דרכו מנותבת התנועה שלך. שרתי האינטרנט שאתה מבקר רואים רק את כתובת ה- IP של שרת ה- proxy ההוא ולא את כתובת ה- IP שלך. כאשר שרתים אלה מחזירים אליך מידע, הוא עובר לשרת ה- proxy, שמנתב אותו אליך. הבעיה בשרתי ה- proxy היא שרבים מהשירותים שם הם די מוצלים, מרגלים אחריך או מכניסים מודעות לדפדפן שלך.

VPN הוא פיתרון הרבה יותר טוב. כשאתה מחבר את המחשב שלך (או מכשיר אחר, כמו טלפון חכם או טאבלט) ל- VPN, המחשב פועל כאילו הוא נמצא באותה רשת מקומית כמו ה- VPN. כל תעבורת הרשת שלך נשלחת דרך חיבור מאובטח ל- VPN. מכיוון שהמחשב שלך מתנהג כאילו הוא נמצא ברשת, זה מאפשר לך לגשת בצורה מאובטחת למשאבי רשת מקומיים גם כשאתה נמצא בצד השני של העולם. תוכל גם להשתמש באינטרנט כאילו נכחת במיקום ה- VPN, שיש לו יתרונות מסוימים אם אתה משתמש ב- Wi-Fi ציבורי או רוצה לגשת לאתרים חסומים גיאוגרפיים.

כשאתה גולש באינטרנט כשהוא מחובר ל- VPN, המחשב שלך יוצר קשר עם האתר באמצעות חיבור ה- VPN המוצפן. ה- VPN מעביר את הבקשה עבורך ומעביר את התגובה מהאתר בחזרה דרך החיבור המאובטח. אם אתה משתמש ב- VPN מבוסס ארה"ב כדי לגשת ל- Netflix, Netflix תראה שהחיבור שלך מגיע מארה"ב.

קשורים: מה זה VPN ולמה שאצטרך אחד כזה?

אוקיי, איך אוכל להשיג VPN?

עכשיו שהחלטת שאתה צריך VPN, הגיע הזמן להבין איך להשיג כזה. יש הרבה אפשרויות, כולל הגדרת VPN משלך, וזה מאוד מסובך, או שאתה יכול אפילו להגדיר VPN ביתי משלך - אם כי זה לא עובד אם אתה באמת בבית.

האפשרות הטובה והקלה ביותר שלך היא פשוט להשיג לעצמך שירות VPN מספק VPN מוצק. אתה יכול למצוא שירותים הנעים במחיר החל בחינם לחלוטין לשימוש מוגבל, כמו Tunnelbear, ועד ללהבות מהירות ועובד על כל המכשירים שלך תמורת תשלום חודשי קטן כמו ExpressVPN. דיברנו בעבר כיצד לבחור את שירות ה- VPN הטוב ביותר לצרכים שלך, ומאמר זה נותן לך מידע רב יותר בנושא.

התקנת VPN פשוטה כמו מעבר לדף ההרשמה, הורדת אפליקציית הלקוח למכשיר שלך - Windows, Mac, Linux, iPhone ו- Android נתמכים כולם על ידי רוב ספקי ה- VPN הטובים ביותר - התקנת האפליקציה ואז התחברות. לחץ על כפתור ההתחברות ואתה מחובר קסם ל- VPN בשרת במקום אחר בעולם.

קשורים: כיצד לבחור את שירות ה- VPN הטוב ביותר לצרכים שלך

נקודות זכות תמונה: איליין 333 / שוטרסטוק