כיצד לגרום למכשיר ה- Android שלך להופיע בסייר הקבצים (אם זה לא)

אתה יכול להשתמש בטלפון אנדרואיד שלך כדי להאזין למנגינות, לצפות בקטעי וידאו ולהצטלם, אך על מנת להפעיל או לכבות את הקבצים האלה במכשיר שלך, לפעמים אתה צריך לחבר אותו למחשב השולחני שלך. כאשר הדברים עובדים כשורה, זה נהדר, אבל זה יכול להיות מתסכל אם המכשיר שלך לא מזוהה.

בדרך כלל, כאשר אתה מחבר את מכשיר ה- Android שלך, Windows יזהה אותו כהתקן MTP (Media Transfer Protocol) ויתקן אותו בשקט.

קשורים: כיצד לנהל קבצים ולהשתמש במערכת הקבצים באנדרואיד

משם תוכלו לעיין באחסון המכשיר ולהוסיף או למחוק קבצים בקלות. כמובן, אתה יכול לעשות זאת מהטלפון או מהטאבלט, אך שימוש במחשב שולחני מסורתי יכול להפוך פעולה פוטנציאלית ארוכה ומייגעת לפעולה קצרה ומאושרת. בנוסף, עליך להיות מסוגל להעתיק קבצים, מה שאומר שהמחשב שלך צריך לראות ולהתייחס למכשיר שלך כאל אחסון צמוד מסורתי.

עם זאת, אם אי פעם ניסית לפתוח את המכשיר שלך כגון התקנת ROM חדש או שורש אותו, יתכן שבשלב זה או אחר התקנת את מנהל ההתקן של Android Debug Bridge (ADB) במחשב שלך. מנהל התקן זה עובד נהדר על היכולת להשתמש במחשב כדי לשלוח פקודות למכשיר שלך, אך הוא עלול לבלגן את מניפולציית הקבצים הקלה שלך.

התחל עם הברור: הפעל מחדש ונסה יציאת USB נוספת

לפני שתנסה משהו אחר, כדאי לעבור על הטיפים הרגילים לפתרון בעיות. הפעל מחדש את טלפון ה- Android שלך ותן לו שוב. נסה גם כבל USB אחר, או יציאת USB אחרת במחשב שלך. חבר אותו ישירות למחשב שלך במקום לרכזת USB. אתה אף פעם לא יודע מתי יש לך חומרה מטפלת, ושום כמות של פתרון בעיות תוכנה לא יכולה לפתור את הבעיה. אז נסה קודם את הדברים הברורים.

האם הטלפון שלך מחובר לאחסון?

אם מכשיר ה- Android שלך לא מופיע בסייר הקבצים כפי שהוא אמור להיות, זה עשוי להיות תוצאה של האופן שבו הטלפון שלך מתחבר למחשב. הטלפון שלך עשוי להתחבר רק במצב טעינה כברירת מחדל, כאשר אתה רוצה שיחובר אותו כהתקן אחסון.

חבר את ההתקן למחשב שלך, משוך את גוון ההודעות כלפי מטה ובחר באפשרות "USB". זה יכול לומר משהו כמו "USB טוען מכשיר זה" או "USB להעברת קבצים." המילה יכולה להשתנות מעט בהתאם לבניית האנדרואיד של המכשיר שלך וליצרן, אך ללא קשר יש לזה  משהו  על USB.

כשתקיש על אפשרות זו, תפריט חדש יופיע עם קומץ אפשרויות. באופן כללי, יהיו לו אפשרויות כמו "טעינת מכשיר זה", "העברת תמונות" ו"העברת קבצים ". שוב, הנוסח עשוי להשתנות מעט, אך האפשרות הרצויה היא "העברת קבצים".

 

לעתים קרובות, פשוט בחירה בכך תעשה את הטריק.

עדכן את מנהל ההתקן MTP שלך

אם הטיפ שלעיל לא עוזר, סביר להניח שיש לך בעיית נהג.

אתה יכול לאשר שהמחשב שלך אכן "רואה" מכשיר MTP אך אינו מזהה אותו על ידי פתיחת לוח הבקרה "מדפסות והתקנים". אם אתה רואה את המכשיר שלך תחת "לא מוגדר", המחשב שלך זקוק להתערבות משתמש מסוימת. ייתכן שהוא מופיע גם תחת שם כללי - במקרה הבדיקה שלנו, הוא מופיע כמכשיר MTP לא מוגדר, אך הוא אכן Nexus 6P.

למרבה המזל, אם אתה משתמש ותיק ב- Windows, תיקון הבעיה אמור להיות נסיעה פשוטה למנהל ההתקנים.

מה שאנחנו צריכים לעשות זה לשנות או לעדכן את מנהל ההתקן בו משתמש Windows כעת בכל פעם שאתה מחבר את מכשיר ה- Android שלך למחשב באמצעות USB. לשם כך, פתח את מנהל ההתקנים על ידי לחיצה על תפריט התחל וחיפוש "מנהל ההתקנים".

חפש מכשיר שמכונה "ADB". בצילום המסך הבא אנו רואים שהוא נמצא תחת "מכשיר ACER". הרחב את הקבוצה על ידי לחיצה על החץ הקטן משמאל, ואז לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על המכשיר ובחר "עדכן תוכנת מנהל התקן" מתפריט ההקשר.

אם אינך רואה שום דבר עם "ADB" בשם, ייתכן שתצטרך לחפש מקום אחר. מצאתי את ה- Nexus 6P תחת "התקנים ניידים", והיה לו סימן הקריאה הצהוב שמציין שיש בעיה בנהג. לא משנה היכן אתה מוצא את המכשיר, הפעולות הנדרשות צריכות להיות זהות.

החלון "עדכן תוכנת מנהל התקן" ישאל אותך אם אתה מחפש או מחפש אחר תוכנת מנהל התקן. אתה רוצה לבחור באפשרות הדפדוף שתקדם אותך לשלב הבא.

במסך הבא בחר "תן לי לבחור מתוך רשימה של מנהלי התקנים במחשב שלי" כדי להתקדם לשלב הבא.

פעולה זו תציג רשימה ארוכה של סוגי חומרה פוטנציאליים - בחר "מכשיר אנדרואיד" או "טלפון אנדרואיד".

לבסוף, במסך האחרון ברצונך לבחור את "התקן ה- MTP USB" ואז "הבא".

מנהל ההתקן יותקן לאחר מכן על הישן, ומכשיר ה- Android שלך יוכר כמכשיר מולטימדיה כפי שנראה כעת במנהל הקבצים.

עכשיו בכל פעם שאתה פותח את סייר הקבצים אתה אמור לראות את מכשיר ה- Android שלך ולהיות מסוגל לפתוח אותו, לגלוש במערכת הקבצים ולהוסיף או להסיר תוכן כרצונך.