מהי שגיאת 500 שרתים פנימיים וכיצד ניתן לתקן אותה?

אם אתה מנסה לבקר באתר ולראות הודעה "שגיאת שרת פנימי 500", המשמעות היא שמשהו השתבש באתר. זו לא בעיה בדפדפן, במחשב או בחיבור האינטרנט שלך. זו בעיה באתר שאתה מנסה לבקר בו.

מה המשמעות של שגיאה זו

קשורים: 6 סוגים של שגיאות דפדפן בזמן טעינת דפי אינטרנט ומה משמעותם

שגיאה זו עשויה להופיע במגוון דרכים שונות, אך כולם מתכוונים לאותו הדבר. תלוי באתר האינטרנט, ייתכן שתראה את ההודעה "שגיאת שרת פנימית 500", "שגיאת 500", "שגיאת HTTP 500", "500. זו שגיאה "," שגיאה זמנית (500) ", או רק קוד השגיאה" 500 ". זו אחת מרבות הודעות השגיאה שאתה עשוי לראות בדפדפן שלך.

עם זאת אתה רואה את זה מוצג, זו שגיאה עם קוד מצב HTTP 500. קוד השגיאה 500 הוא הודעה כללית המופיעה כאשר משהו לא צפוי קרה בשרת האינטרנט והשרת אינו יכול להציע מידע ספציפי יותר. במקום לתת לך דף אינטרנט רגיל, אירעה שגיאה בשרת האינטרנט והשרת נתן לדפדפן שלך דף אינטרנט עם הודעת שגיאה במקום דף אינטרנט רגיל.

איך לתקן את זה

זו בעיה בסוף האתר, כך שלא תוכלו לתקן זאת בעצמכם. מי שמנהל את האתר יצטרך לתקן את זה.

עם זאת, לעיתים קרובות יש דרכים לעקוף במהירות את הבעיה. הודעת שגיאה זו לרוב זמנית והאתר עשוי לתקן את עצמו במהירות. לדוגמא, אנשים רבים עשויים להתחבר לאתר בבת אחת ולגרום לבעיה. ייתכן שתצטרך לחכות כמה דקות - או כמה שניות - לפני שתנסה שוב, והאתר עשוי לעבוד כמו שצריך.

אם אתה נתקל בבעיה זו, נסה לטעון מחדש את דף האינטרנט. לחץ על כפתור "טען מחדש" בסרגל הכלים של הדפדפן שלך או לחץ על F5. הדפדפן שלך יצור קשר עם שרת האינטרנט ויבקש את הדף שוב, וזה עשוי לפתור את הבעיה שלך.

חשוב : אתה לא צריך לנסות לטעון מחדש את הדף אם אתה מגיש תשלום מקוון או יוזם סוג של עסקה כשתראה הודעה זו. זה עלול לגרום לך להגיש את אותו תשלום פעמיים. על רוב אתרי האינטרנט למנוע את התרחשותו, אך בעיה עלולה להתרחש אם האתר חווה בעיה במהלך עסקה.

אם זה לא עובד, יתכן שתצטרך לחכות זמן מה לפני שתחזור לאתר מאוחר יותר. האתר כנראה נתקל בבעיה והאנשים שמנהלים את האתר יצטרכו לתקן את זה. נסה להיכנס לאתר שוב בעתיד והוא עשוי לעבוד כראוי.

אם אתה חושש שהאנשים שמנהלים את האתר אינם מודעים לבעיה, ייתכן שתרצה לפנות אליהם וליידע אותם על הבעיה שאתה חווה. אם האתר מקולקל עבורך, הוא כנראה מקולקל גם עבור אנשים אחרים - ובעל האתר ירצה לתקן אותו.

לדוגמה, אם אתה נתקל בשגיאה באתר של עסק, ייתכן שתרצה לחייג למספר הטלפון של אותו עסק. אם לעסק יש כתובת דוא"ל של שירות לקוחות, ייתכן שתרצה לכתוב דוא"ל לכתובת זו. ניתן גם ליצור קשר עם עסקים רבים ברשתות חברתיות כמו פייסבוק וטוויטר.

כיצד להציג עותק ישן יותר של דף האינטרנט

קשורים: כיצד לגשת לדף אינטרנט כאשר הוא אינו פעיל

אם אתה מחפש דף אינטרנט והוא אינו זמין כרגע - בין אם זה בגלל שגיאת HTTP 500 או כל בעיה אחרת - תוכל להציג תמונת מצב ישנה יותר של דף האינטרנט בכמה דרכים שונות. זה לא יעבוד אם אתה מנסה לגשת לאתר דינמי או לדף אינטרנט עם מידע מתוזמן (כמו חדשות חדשות), אבל זה עובד טוב מאוד לגישה למאמרים ישנים יותר ולעמודים סטטיים אחרים.

לדוגמה, אם אתה משתמש ב- Google, השתמש בגישה לעותק במטמון של דף האינטרנט ב- Google Cache. אתר את דף האינטרנט שברצונך להציג בתוצאות החיפוש של גוגל, לחץ על החץ שמשמאל לכתובת שלו ולחץ על "שמור" כדי להציג את העותק הישן. ייתכן שיהיה עליך ללחוץ על הקישור "גרסת טקסט בלבד" בדף המטמון כדי לגרום לאתר לטעון כראוי.

תוכל גם לטעון אותו בכלי כמו מכונת Wayback כדי לראות גרסאות ישנות יותר של הדף.

אם אתה בעל אתר ואתה נתקל בשגיאה זו בשרת שלך, אין פתרון קל אחד. יש בעיה במשהו וזה יכול להיות הרבה דברים. בעיות נפוצות כוללות שגיאה בקובץ ה- .htaccess של אתר האינטרנט שלך, הרשאות שגויות על קבצים ותיקיות בשרת שלך, חבילת תוכנה שהאתר שלך תלוי בכך שאינה מותקנת, או פסק זמן לחיבור למשאב חיצוני.

יהיה עליך לבחון את קבצי היומן של שרת האינטרנט שלך ולעשות פתרון בעיות נוסף כדי לקבוע את הגורם הספציפי לבעיה ופתרונה.