מהו קובץ MP4 (וכיצד אוכל לפתוח קובץ אחד)?

קובץ עם סיומת הקובץ .mp4 הוא פורמט קובץ וידאו MPEG-4. MP4 הם אחד הפורמטים הנפוצים יותר של קבצי וידיאו המשמשים להורדה ולהזרמת קטעי וידאו מהאינטרנט. זהו פורמט וידאו רב-תכליתי ודחוס שיכול גם לאחסן שמע, כתוביות ותמונות סטילס.

קשורים: מהי סיומת קבצים?

מהו קובץ MP4?

קבצי MP4 נוצרו על פי תקן ISO / IEC 14496-12: 2001 על ידי קבוצת המומחים ISO / IEC ו- Motion Picture (MPEG). מסיבה זו, MP4 הוא תקן בינלאומי לקידוד אורקולי.

MPEG-4 Part 12, שנוצר לראשונה בשנת 2001, התבסס על פורמט הקובץ QuickTime (.MOV). הגרסה הנוכחית - MPEG-4 חלק 14 - שוחררה בשנת 2003. MP4 נחשב לפורמט מיכל מולטימדיה דיגיטלי - למעשה קובץ המכיל חבורה של נתונים שנדחסו, התקן מציין כיצד הנתונים נשמרים בתוך המיכל עצמו, אך לא איך מקודדים את הנתונים האלה.

עם מידת הדחיסה הגבוהה המשמשת בסרטוני MP4, הדבר מאפשר לקבצים להיות קטנים בהרבה מפורמטי וידאו אחרים. גם צמצום גודל הקובץ אינו משפיע באופן מיידי על איכות הקובץ. כמעט כל האיכות המקורית נשמרת. זה הופך את MP4 לפורמט וידאו נייד וידידותי לאינטרנט.

בעוד שקבצי MP4 יכולים להשמיע אודיו, הם לא צריכים להתבלבל עם M4A ו- MP3, מכיוון שמדובר בפורמטים של קבצים  המכילים אודיו בלבד .

קשורים: מהו קובץ MP3 (וכיצד אוכל לפתוח קובץ MP3)?

כיצד אוכל לפתוח קובץ MP4?

מכיוון ש- MP4 הוא פורמט קבצים סטנדרטי לווידאו, כמעט כל נגני הווידאו תומכים ב- MP4. כדי לפתוח קובץ, כל שעליך לעשות הוא ללחוץ לחיצה כפולה על הסרטון שלך, והוא ייפתח עם מציג הווידאו המוגדר כברירת מחדל של מערכת ההפעלה שלך. אנדרואיד ואייפון תומכים באופן מקורי גם בהשמעה של MP4 - פשוט הקש על הקובץ ותצפה בסרטון שלך תוך זמן קצר.

משתמשי Windows ו- MacOS יכולים לנגן קבצי MP4 מבלי להתקין תוכנת צד שלישי כלשהי. Windows משתמש בנגן המדיה של Windows כברירת מחדל; ב- macOS, הם מושמעים באמצעות QuickTime.

אם, לעומת זאת, אתה מעדיף נגן וידאו שונה מאלה, שינוי שיוך הקובץ הוא תהליך פשוט ב- Windows או ב- MacOS. וסביר להניח שלא תצטרכו אפילו לעשות זאת. כאשר אתה מתקין אפליקציה חדשה להפעלת וידאו, הסיכויים הם שהאפליקציה החדשה תביע את הקשר עם קבצי MP4 במהלך ההתקנה, אלא אם כן צוין אחרת.