כיצד להתקין ולהעביר אפליקציות אנדרואיד לכרטיס SD

אם יש לך טלפון או טאבלט אנדרואיד עם כמות אחסון קטנה, סביר להניח שאתה ממשיך להסיר התקנה של אפליקציות כדי לפנות מקום לאפליקציות אחרות. אך יש דרך להרחיב את האחסון של מכשיר אנדרואיד אם יש לו חריץ לכרטיס SD.

כברירת מחדל, אפליקציות Android מותקנות באחסון הפנימי של הטלפון שלך, שיכול להיות קטן למדי. אם יש לך כרטיס SD, אתה יכול להגדיר אותו כמיקום ההתקנה המוגדר כברירת מחדל עבור יישומים מסוימים - וכך לפנות מקום ליותר אפליקציות ממה שהיית מצליח להתקין אחרת. ניתן גם להעביר כמעט כל אפליקציה המותקנת כרגע לכרטיס ה- SD.

קשורים: כיצד לשרש את טלפון האנדרואיד שלך עם SuperSU ו- TWRP

ישנן מספר דרכים שונות לעשות זאת, ובהן אתה משתמש תלוי בגרסת Android שלך ובאילו אפליקציות ברצונך להעביר. Android 6.0 Marshmallow מאפשר לך "לאמץ" את כרטיס ה- SD שלך כאחסון פנימי, ולהתקין אוטומטית אפליקציות מותרות לכרטיס ה- SD. חלק מהתקני טרום מרשמלו עשויים לאפשר לך להעביר אפליקציות באופן ידני, אך רק אם המפתח מאפשר זאת. אם אתה רוצה גמישות רבה יותר ממה שמציעה אחת מהאפשרויות הללו, אתה יכול לשורש את הטלפון שלך ולהשתמש באפליקציה בשם Link2SD כדי לגרום לזה לקרות. נפרט את שלושת השיטות במאמר זה.

לפני שנתחיל, עלינו לשים לב: הפעלת אפליקציה מכרטיס ה- SD שלך תהיה ללא ספק איטית יותר מלהפעיל אותה מהאחסון הפנימי, אז השתמש בה רק אם אתה בהחלט חייב - ואם אתה יכול, נסה להשתמש בה לאפליקציות לא דורשים הרבה מהירות כדי לרוץ טוב.

שיטת Android Marshmallow: אמץ את כרטיס ה- SD שלך כאיחסון פנימי

קשורים: כיצד להגדיר כרטיס SD חדש באנדרואיד לאחסון נוסף

באופן מסורתי, כרטיסי SD במכשירי Android שימשו כאחסון נייד. זה אומר שאתה יכול לאחסן קבצים כמו קטעי וידאו, מוזיקה ותמונות לשימוש במכשיר שלך, ולחבר את כרטיס ה- SD למחשב שלך כדי להעביר קבצים קדימה ואחורה. כאשר משתמשים בו כאחסון נייד, ניתן להסיר כרטיס SD מבלי להשפיע על פונקציונליות המכשיר.

עם זאת, אנדרואיד 6.0 מרשמלו מאפשר כעת לאמץ את כרטיס ה- SD שלך כאחסון פנימי, ובעצם להפוך את כרטיס ה- SD לחלק בלתי נפרד מהאחסון הפנימי במכשיר. אימוץ כרטיס ה- SD כאחסון פנימי יתקין אפליקציות חדשות בכרטיס ה- SD כברירת מחדל אם מפתח האפליקציה יאפשר זאת. תוכל להחזיר את האפליקציה לאחסון פנימי מאוחר יותר אם תרצה בכך.

בנוסף, כאשר אתה מאמץ את כרטיס ה- SD כאחסון פנימי, אינך יכול להסיר את כרטיס ה- SD מהמכשיר מבלי להשפיע על הפונקציונליות של המכשיר שלך וכרטיס ה- SD אינו ניתן לשימוש בכל מכשיר אחר, כולל המחשב האישי שלך. כרטיס ה- SD מעוצב ככונן EXT4 מקומי, מוצפן באמצעות הצפנת AES של 128 סיביות ומותקן כחלק מהמערכת. לאחר שתאמץ כרטיס SD במכשיר מרשמלו, הוא יעבוד רק עם המכשיר הזה. תוכלו לקרוא עוד על ההבדל בין אחסון נייד לפנימי במכשיר אנדרואיד.

הקפידו לגבות את הנתונים בכרטיס ה- SD למחשב לפני שתאמצו את כרטיס ה- SD כאחסון פנימי. תהליך האימוץ ימחק את כל הנתונים בכרטיס ה- SD. אתה יכול להחזיר את הנתונים לכרטיס ה- SD לאחר אימוץ האחסון הפנימי, אך לשם כך עליך לחבר את מכשיר ה- Android עצמו למחשב שלך כדי להעביר את הנתונים. אינך יכול להסיר את כרטיס ה- SD מהמכשיר ולחבר אותו ישירות למחשב האישי שלך כדי להעביר קבצים.

אם השתמשת בכרטיס SD כאחסון נייד והעברת יישומים מסוימים לכרטיס ה- SD, עליך להעביר את היישומים האלה בחזרה לאחסון הפנימי לפני שתאמץ את כרטיס ה- SD שלך כאחסון פנימי. אם לא, יישומים אלה יימחקו ויהיה עליהם להתקין אותם שוב.

קשורים: כיצד לקנות כרטיס SD: הסברים על מחלקות מהירות, גדלים ויכולות

כאשר אתה מאמץ כרטיס SD כאחסון פנימי, תרצה לוודא שאתה משתמש בכרטיס SD מהיר. חפש מחלקה 10 ו- UHS בעת רכישת כרטיס SD חדש. אם כרטיס SD הוא כרטיס SD פחות יקר ואיטי יותר, הוא יאט את היישומים והמכשירים שלך. אם אתה מתכוון להקדיש את כרטיס ה- SD למכשיר על ידי אימוץ האחסון הפנימי, עדיף לבזבז קצת כסף נוסף על כרטיס מהיר יותר. אנדרואיד תבדוק את מהירות כרטיס ה- SD בתהליך האימוץ ותזהיר אותך אם הוא איטי מדי וישפיע לרעה על ביצועי המכשיר שלך.

הכנס את כרטיס ה- SD למכשיר שלך. אתה אמור לראות הודעה שאומרת כי זוהה כרטיס SD חדש. הקש על "הגדר". (אם אינך רואה את ההודעה הזו, פתח את אפליקציית ההגדרות של Android, עבור אל "אחסון ו- USB" ולחץ על כפתור התפריט כדי "עיצוב כפנימי".

מוצג מסך המאפשר לך לבחור אם ברצונך להגדיר את כרטיס ה- SD כאחסון נייד או אחסון פנימי. הקש על "השתמש בתור אחסון פנימי" ואז הקש על "הבא".

מוצגת הודעה המזהירה אותך כי לאחר עיצוב כרטיס ה- SD כאחסון פנימי, הוא יעבוד רק במכשיר זה. מומלץ גם לגבות את הנתונים בכרטיס. ברגע שאתה מוכן להמשיך לאמץ את כרטיס ה- SD כאחסון פנימי, הקש על "מחק ועצב".

אם עדיין קיימות אפליקציות בכרטיס ה- SD ששכחת להחזיר לאחסון הפנימי, המכשיר מציג אזהרה כי האפליקציות יימחקו. כדי לראות אילו אפליקציות עדיין מותקנות בכרטיס ה- SD, הקש על "ראה אפליקציות". אם לא משנה לך שהאפליקציות יימחקו, הקש על "מחק בכל מקרה".

אנדרואיד יפרמט ויצפין את כרטיס ה- SD שלך.

לאחר סיום תהליך העיצוב, תישאל אם ברצונך להעביר נתונים כרגע באחסון הפנימי של המכשיר לכרטיס ה- SD. שלב זה יעביר את התמונות, הקבצים וכמה אפליקציות לכרטיס ה- SD. כדי להעביר את הנתונים לכרטיס ה- SD כעת, הקש על "העבר עכשיו". זה בוחר את כרטיס ה- SD כמיקום האחסון המועדף על כל היישומים, מסדי הנתונים והנתונים. אם אתה עדיין לא רוצה להעביר את הנתונים שלך, הקש על "העבר מאוחר יותר". האחסון הפנימי נשאר האחסון המועדף על כל התוכן.

אם תבחר באפשרות "העבר מאוחר יותר", תוכל להעביר את הנתונים מאוחר יותר על ידי מעבר אל הגדרות> אחסון ו- USB. הקש על כונן כרטיס ה- SD ולאחר מכן הקש על לחצן התפריט ובחר "העבר נתונים".

לאחר סיום התהליך, מוצגת הודעה המספרת כי כרטיס ה- SD שלך פועל. הקש על "בוצע".

לאחר שעוצב כרטיס ה- SD שלך כאחסון פנימי, גם האחסון הפנימי של המכשיר וגם כרטיס ה- SD המאומץ שלך (כונן USB Mass USB בתמונה למטה) מופיעים על מסך אחסון ההתקן כשאתה ניגש להגדרות> אחסון.

הקשה על אחד מהפריטים תחת אחסון התקן על מסך האחסון באפליקציית ההגדרות מאפשרת לך להציג מידע על השימוש באותו מיקום אחסון.

מעתה ואילך, כשתתקין אפליקציה, אנדרואיד תחליט בצורה מושכלת היכן לשים אותה על סמך המלצות המפתח.

באפשרותך להעביר אפליקציות באופן ידני בין אחסון פנימי לכרטיס SD, אך הדבר אינו מומלץ ויכול לגרום לתוצאות לא מכוונות במכשירים מסוימים. אם אתה בהחלט חייב לעשות זאת, עבור אל הגדרות> אחסון ו- USB. בחר באחסון המכיל כעת את האפליקציה שברצונך להעביר - כרטיס פנימי או כרטיס SD - והקש על "אפליקציות". בחר את האפליקציה שברצונך להעביר מהרשימה, והקש על כפתור "שנה".

אינך צריך לציין היכן לאחסן תוכן עבור כל אפליקציה. כברירת מחדל, אפליקציות תמיד ישמרו את התוכן במיקום האחסון המועדף.

אם ברצונך לאחסן תמונות, סרטים ומוזיקה בכרטיס ה- SD שלך בלבד, השימוש בכרטיס SD כאחסון נייד הוא אפשרות טובה יותר עבורך. עם זאת, אם ברשותכם מכשיר שמריץ מרשמלו עם חריץ לכרטיס SD בעל שטח אחסון פנימי מוגבל, זהו פיתרון קל להרחבת קיבולת האחסון הפנימית של המכשיר.

שיטת טרום המרשמלו: העבר אפליקציות מאושרות לכרטיס SD באופן ידני

אם אתה לא משתמש ב- Android 6.0 Marshmallow, אתה עדיין יכול להעביר כמה אפליקציות לכרטיס ה- SD כל עוד המכשיר שלך תומך בכך. בנוסף, אפשרות זו זמינה רק עבור אפליקציות מסוימות - על מפתח האפליקציות להחשיב אותן כמטלטלות על מנת שיעברו אותן. אז תלוי באפליקציות שתרצו להעביר, זה עשוי להיות שימושי במיוחד עבורכם או לא.

הליך זה שונה מעט תלוי אם אתה משתמש במכשיר אנדרואיד מלאי כמו טלפון או טאבלט של Nexus, או מכשיר עם גרסת Android מותאמת אישית עם עור כמו טלפון או טאבלט של סמסונג. השתמשנו בטאבלט Samsung Galaxy Tab A בדוגמה שלנו, אך נתאר כיצד לגשת למנהל היישומים במכשיר אנדרואיד מלאי.

כדי להעביר אפליקציה לכרטיס SD, פתח את הגדרות המכשיר שלך. במכשיר אנדרואיד מלאי, כמו Nexus 7, החלק פעם אחת מטה כדי לגשת לחלונית ההתראות, ושוב כדי לגשת לחלונית 'הגדרות מהירות'. לאחר מכן הקש על סמל "הגדרות" בפינה השמאלית העליונה של חלונית ההגדרות המהירות. בכל מכשיר אנדרואיד, אתה יכול גם לפתוח את מגירת האפליקציות ולהקיש על סמל "הגדרות" שם.

כדי לפתוח את מנהל היישומים במכשיר אנדרואיד מלאי, הקש על "יישומים" בחלק המכשיר במסך ההגדרות. במכשיר סמסונג שלנו, אנו מקישים על "יישומים" ברשימה משמאל ואז מקישים על "מנהל היישומים" בצד ימין.

גלול ברשימת האפליקציות והקש על האפליקציה שברצונך להעביר לכרטיס ה- SD. כפי שמוצג בתמונה למטה, Opera Mini אינו תופס מקום רב באחסון הפנימי שלנו, אך אנו נשתמש בו כדוגמה. אתה יכול לגלול ברשימת היישומים שלך ולבחור להעביר אפליקציה שתופסת מקום משמעותי במכשיר שלך.

אם לא ניתן להעביר את האפליקציה שנבחרה לכרטיס ה- SD, "העבר לכרטיס SD" יופיע באפור וייראה כמו כפתור "כוח עצור" בתמונה למטה. אם לחצן "העבר לכרטיס SD" אינו אפור, עם זאת, תוכל להעביר את האפליקציה לכרטיס SD. הקש על הלחצן כדי להתחיל להזיז אותו.

בזמן שהאפליקציה מועברת, כפתור "העבר לכרטיס SD" הופך לאפור ומציג את ההודעה "נע ...".

לאחר סיום התהליך, כפתור "העבר לכרטיס SD" הופך ל"עבר לאחסון התקנים "ותוכל להשתמש בכפתור זה כדי להחזיר את האפליקציה לאחסון הפנימי, אם תחליט שתרצה בכך.

יש דרך טובה יותר לקבל תצוגה כוללת של אילו יישומים ניתן ולא ניתן להעביר לכרטיס SD. התקן את AppMgr III מחנות Play. יש גם גרסה בתשלום, אך הגרסה החינמית מספיק טובה למטרה זו.

שיטת השורש: מחלק את כרטיס ה- SD שלך והעביר כל אפליקציה שתרצה

למרבה הצער, אנדרואיד יכולה להעביר אפליקציות לכרטיס SD רק אם מפתח האפליקציה מאפשר זאת. אם ברצונך להעביר אפליקציות לא מאושרות, תוכל, אך תצטרך להשריש את הטלפון שלך. אז אם לא עשית זאת, עשה זאת תחילה ואז חזור למדריך זה.

לאחר מכן, עקוב אחר השלבים שלהלן עד האות, וכדי שיהיה לך מקום נוסף בכרטיס ה- SD שלך לאפליקציות.

שלב ראשון: מחלק את כרטיס ה- SD שלך

לפני מחיצה של כרטיס ה- SD שלך, הקפד לגבות את כל הנתונים בכרטיס ה- SD שלך. הליך החלוקה הזה ימחק את הכל בו. כבה את מכשיר ה- Android שלך, הסר את כרטיס ה- SD, הכנס אותו לקורא כרטיסי SD במחשב האישי והעתק את הקבצים למחשב האישי שלך. לאחר גיבוי הנתונים שלך, השאר את כרטיס ה- SD במחשב שלך לתהליך החלוקה.

כדי להתחיל, הורד והתקן את אשף המחיצה MiniTool במחשב האישי שלך ואז הפעל את התוכנית. המסך הבא מוצג. לחץ על "הפעל יישום".

בחלון התוכנית הראשי תבחין במספר דיסקים המפורטים. הכוננים הקשיחים במחשב שלך מופיעים ברשימה הראשונה ואחריהם כרטיס ה- SD, שבמקרה שלנו הוא כונן G. בחר את הדיסק עבור כונן ה- SD שלך. במקרה שלנו, זה "דיסק 2". היזהר מאוד בבחירת דיסק כרטיס ה- SD מכיוון שאינך רוצה למחוק בטעות את אחד הכוננים האחרים שלך.

אנו נמחק את המחיצה הנוכחית בכרטיס ה- SD. זו הנקודה בה כל הנתונים בכרטיס SD יימחקו. לכן, שוב, ודא שגיבית את הנתונים שלך לפני שתמשיך בתהליך זה.

לחץ לחיצה ימנית על מחיצת כרטיס ה- SD (במקרה שלנו, "G:") ובחר "מחק" מהתפריט הקופץ.

כעת, אנו מחלקים את הכונן למכשיר האנדרואיד שלנו. המחיצה הראשונה תשמש לנתונים. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על מה שהיא כעת המחיצה הלא מוקצה בכרטיס ה- SD שלך ובחר "צור" מהתפריט הקופץ.

יצירת מחיצות בכרטיס SD כדי שתוכל להתקין אליו אפליקציות במכשיר אנדרואיד שונה ממחיצת כונן למחשב. כדי שזה יעבוד, עליכם להגדיר את שתי המחיצות בכרטיס ה- SD כ"ראשוניות ". לכן, בתיבת הדו-שיח "צור מחיצה חדשה" בחר "ראשי" מהרשימה הנפתחת "צור בשם".

לאחר מכן, עליך להגדיר את סוג מערכת הקבצים עבור מחיצת הנתונים. בחר "FAT32" מהרשימה הנפתחת "מערכת קבצים".

אינך צריך להקצות "תווית מחיצה" למחיצה, אך החלטנו לתייג את "נתונים" שלנו.

כברירת מחדל, גודל המחיצה הזו הוא הגודל הזמין של כרטיס ה- SD. עלינו לשנות את גודלו כלפי מטה כדי להתאים את המחיצה השנייה שאנו ניצור בהמשך לאפליקציות. מכיוון שזו מחיצת הנתונים, כמעט בוודאות תרצו להפוך אותה לגדולה יותר ממחיצת "האפליקציות" השנייה. אנו משתמשים בכרטיס SD בנפח 128 ג'יגה-בייט, לכן אנו מקצים כ- 100 ג'יגה-בתים לנתונים ואנו את כל השאר נקצה לאפליקציות במחיצה השנייה.

כדי לשנות את גודל המחיצה, העבר את הסמן מעל הקצה הימני של הגבול הצהוב בקטע "גודל ומיקום" עד שהוא מוצג כשורה כפולה עם שני חצים, כמוצג להלן. לחץ והחזק את הגבול הצהוב וגרור אותו שמאלה עד שתקבל את הגודל המשוער שאתה רוצה לנתונים שלך.

לאחר שתסיים להגדיר את מחיצת הנתונים, לחץ על "אישור".

השטח שנותר בכרטיס ה- SD מופיע כמוקצה מתחת למחיצת הנתונים שיצרת זה עתה. כעת עליך להגדיר את המחיצה השנייה לאפליקציות. לחץ לחיצה ימנית על המחיצה השנייה ללא הקצאה ובחר "צור".

תקבל תיבת דו-שיח המזהירה אותך כי המחיצה החדשה לא תפעל ב- Windows (זכור כשאמרנו לך שיצירת מחיצות בכרטיס SD להתקנת יישומים ישירות לכרטיס שונה מחיצת כונן לשימוש במחשב Windows. ?). Windows יכול לזהות רק את המחיצה הראשונה בדיסק נשלף. עם זאת, מכיוון שאיננו משתמשים בכרטיס SD זה במחשב Windows, אנו יכולים להמשיך ליצור את המחיצה השנייה. לחץ על "כן".

כפי שהזכרנו קודם, יש להגדיר את שתי המחיצות כ"ראשוניות ", לכן בחרו" ראשי "מהרשימה הנפתחת" צור בשם ". עבור מחיצת האפליקציות, "מערכת הקבצים" צריכה להיות "Ext2", "Ext3" או "Ext4". אם אתה משתמש ב- ROM מלאי, בחר "Ext2". אחרת, בחר "Ext3" או "Ext4". אם אינך בטוח איזה בחר, התחל עם "Ext3" או "Ext4". אתה יכול לשנות את "מערכת הקבצים" אם הבחירה שלך לא עובדת. חילקנו את כרטיס ה- SD שלנו לשימוש בכרטיסיית A של סמסונג גלקסי ובחרנו בהתחלה ב- Ext3 ואז שינינו אותו ל- Ext4 כשגילינו ש- Ext3 לא עובד כשבדקנו אותו ב- Link2SD.

הזן שם ל"תווית המחיצה "אם תרצה ולחץ על" אישור ". אינך צריך לשנות את גודל המחיצה. החלל שנותר בכרטיס ה- SD משמש אוטומטית למחיצה השנייה.

שתי המחיצות מפורטות תחת כותרת מספר "דיסק" ("דיסק 2" במקרה שלנו).

עם זאת, השינויים עדיין אינם סופיים. לסיום המחיצות, לחץ על "החל" בסרגל הכלים.

תיבת דו-שיח לאישור מוצגת ומוודאת שברצונך להחיל את השינויים. לחץ על "כן" כדי להחיל את השינויים.

תיבת הדו-שיח "החל פעולות בהמתנה" מציגה את התקדמות הפעולות.

כאשר כל השינויים יושמו, תיבת הדו-שיח "מוצלח" תוצג. לחץ על "אישור".

בחר "יציאה" מתפריט "כללי" כדי לסגור את MiniTool.

לפני שתסיר את כרטיס ה- SD מהמחשב שלך, תוכל להעתיק את כל הקבצים בחזרה לכרטיס ה- SD שאתה רוצה שיהיה זמין במכשיר ה- Android שלך. אל תדאג שמערכת Windows תטפל בשתי המחיצות. זה יראה רק את "FAT32", או את מחיצת הנתונים, וזה המקום שבו אתה רוצה לשים את הקבצים שלך בכל מקרה.

שלב שני: הורד והתקן את Link2SD

עכשיו שיש לך כרטיס SD מחולק כראוי, הכנס אותו בחזרה למכשיר ה- Android שלך והפעל את המכשיר. חפש "Link2SD" בחנות Play והתקן אותו. קיימת גרסה בתשלום של האפליקציה, אך הגרסה החינמית תספיק להליך זה. לאחר התקנת האפליקציה, הקש על סמל "Link2SD" שמופיע במסך הבית או הקש על מגירת "יישומים" והפעל אותה משם.

אם השתרשת את המכשיר באמצעות המדריך שלנו, התקנת SuperSU במכשיר שלך ותראה את תיבת הדו-שיח הבאה המבקשת ממך להעניק גישה מלאה ל- Link2SD. הקש על "הענק".

תיבת הדו-שיח הבאה מציגה את הפעם הראשונה שאתה פותח את Link2SD, ומבקשת ממך לבחור את מערכת הקבצים המשמשת במחיצה השנייה של כרטיס ה- SD שלך. אל תבחר ב- FAT32 / FAT16. זו מערכת הקבצים בה השתמשת למחיצה הראשונה, לנתונים. השתמשת ב- "ext2", "ext3" או "ext4", אז בחר את הבחירה המתאימה למחיצה השנייה שלך. השתמשנו ב- ext4 ולכן בחרנו באפשרות זו. הקש על "אישור".

אם הדברים עובדים כראוי, תראה את תיבת הדו-שיח "הפעל מחדש את המכשיר שלך". הקש על "אתחל את המכשיר".

אם אתה מקבל שגיאת סקריפט הרכבה, כנראה שבחרת בסוג מערכת הקבצים "ext" שגוי בעת יצירת המחיצה השנייה. סגור את Link2SD, כבה את המכשיר, הסר את כרטיס ה- SD והחזיר אותו למחשב. פתח שוב את אשף המחיצה של MiniTool, מחק את המחיצה השנייה וצור אותה שוב, הפעם באמצעות ההגדרה האחרת (ככל הנראה "Ext3" או "Ext4") שלא השתמשת בה קודם. עברו על השלבים שוב עד שתגיעו לנקודה זו ועליכם לקבל את תיבת הדו-שיח "הפעל מחדש את המכשיר שלך". אם אינך רואה את תיבת הדו-שיח לעיל לבחירת מערכת הקבצים של המחיצה השנייה של כרטיס ה- SD שלך, באפשרותך להסיר את ההתקנה של Link2SD ולהתקין אותה מחדש. זה אמור לאפס את האפליקציה.

לאחר שהמכשיר שלך אתחל מחדש, פתח את Link2SD שוב. אתה לא אמור לראות שום תיבת דו-שיח. במקום זאת, אתה אמור לראות רשימה של אפליקציות וכמה אפשרויות בחלק העליון של מסך האפליקציה. אם כן, התקנת והגדרת את Link2SD בהצלחה.

שלב שלישי (אופציונלי): שנה את מיקום ההתקנה המוגדר כברירת מחדל עבור האפליקציות שלך

אם ברצונך להתקין אוטומטית אפליקציות חדשות בכרטיס ה- SD ולא באחסון הפנימי, אנו ממליצים לעשות זאת כעת. לשם כך, הקש על לחצן התפריט (שלוש נקודות אנכיות) בפינה השמאלית העליונה של המסך.

הקש על "הגדרות" בתפריט הקופץ.

בקטע "קישור אוטומטי", הקש על תיבת הסימון "קישור אוטומטי" ואז הקש על "הגדרות קישור אוטומטי".

ודא כי שלוש תיבות הסימון הראשונות מסומנות. לא ניתן להפעיל את תיבת הסימון האחרונה, "קישור נתונים פנימיים" בגרסה החינמית של Link2SD. לכן, קבצי נתונים לאפליקציות המותקנות בכרטיס SD עדיין יישמרו באחסון הפנימי.

הערה: אם ברצונך להיות מסוגל לאחסן קבצי נתונים עבור אפליקציות בכרטיס SD, תוכל לרכוש את מקש Link2SD Plus ($ 2.35 בעת פרסום מאמר זה) כדי לבטל את הנעילה של תכונה זו וכן תכונות נוספות ב- Link2SD.

השתמש בחצים האחוריים בחלק העליון של כל מסך ב- Link2SD כדי לחזור למסך הקודם. אתה יכול גם להשתמש בלחצן חזרה במכשיר שלך.

כדי לקבל מידע על האחסון הפנימי וכרטיס ה- SD, בחר באפשרות "מידע על אחסון" מאותו התפריט בו ניגשת בעבר ל"הגדרות ". הפריט "SD חיצוני" ברשימה הוא מחיצת הנתונים של כרטיס ה- SD שלך, שם תוכל לאחסן קובץ מסמך, קבצי מדיה וכו '. כל הקבצים שהעברת מהמחשב שלך לכרטיס ה- SD נמצאים במחיצה זו. "כרטיס ה- SD השני של החלק" הוא מחיצת האפליקציות, שם האפליקציות יותקנו כברירת מחדל.

שלב רביעי: העבר אפליקציות שהותקנו כבר לכרטיס SD

רוב הסיכויים שככל הנראה מותקנים בטלפון שלך כמה אפליקציות שברצונך לעבור לכרטיס SD. כך תוכל לעשות זאת.

נשתמש ב- Word כדוגמה להעברת אפליקציה לכרטיס ה- SD מכיוון שהיא תופסת מקום רב בכרטיסיית ה- Galaxy A 16GB של Samsung. אם ניכנס להגדרות המכשיר וניגש ל"מידע היישום "(דרך" היישום " מנהל ") עבור Word, אנו יכולים לראות שבדרך כלל איננו יכולים להעביר את Word לכרטיס ה- SD. כפתור "העבר לכרטיס SD" אפור. Word גם תופס סך של 202MB שטח באחסון הפנימי.

עם זאת, אנו יכולים לעבור את המגבלה הזו. אנו פותחים את Link2SD ומגללים ברשימת האפליקציות עד שנגיע ל- Word ומקישים עליה.

"מידע על האפליקציה" ב- Link2SD דומה למסך מידע על האפליקציה בהגדרות המכשיר, אך מסך מידע אפליקציה זה מאפשר לנו להעביר את האפליקציה לכרטיס SD. שימו לב לתיבה הלבנה המוזעקת בתמונה למטה. זה מציין כמה שטח משתמש באפליקציה באחסון הפנימי. התיבה הכתומה למטה המציגה את כמות השטח שהאפליקציה משתמשת בכרטיס ה- SD. אנחנו רוצים להעביר כמה שיותר את אותו 202MB לכרטיס ה- SD ככל האפשר. לשם כך, אנו לוחצים על "קישור לכרטיס SD".

מדוע לא לחצנו על "העבר לכרטיס SD"? נראה כי כפתור זה עושה את אותו הדבר כמו כפתור "העבר לכרטיס SD" במסך "מידע אפליקציה" בהגדרות המכשיר ולא עבד עבורנו. נראה שזה פשוט קיים כנוחות לאפליקציות שבדרך כלל ניתן להעביר לכרטיס ה- SD, כך שתוכל להשתמש ב- Link2SD כמנהל אפליקציות כללי.

מוצג מסך אישור שמוודא שאנחנו רוצים להעביר את האפליקציה שנבחרה. הקש על "אישור".

מסך התקדמות מוצג בזמן העברת האפליקציה.

מסך "קישור לכרטיס SD" מוצג ומאפשר לך לציין אילו סוגי קבצי יישומים יועברו ויקושרו למחיצה השנייה (אפליקציות) בכרטיס ה- SD שלך. השאר את שלושת סוגי הקבצים הראשונים שנבחרו. שוב, ניתן להעביר את הנתונים הפנימיים רק אם אתה רוכש את "Link2SD Plus". הקש על "אישור" כדי להמשיך.

מסך התקדמות מוצג בזמן יצירת הקישורים.

המסך הבא מוצג כאשר האפליקציה מקושרת ועברה לכרטיס SD. הקש על "אישור".

אתה מוחזר למסך "מידע אפליקציה". שים לב כי 189.54 מגה בייט של Word נמצא כעת בכרטיס ה- SD. נתוני Word עדיין מאוחסנים באחסון הפנימי.

כדי להמחיש אפליקציה המותקנת ישירות בכרטיס ה- SD, התקנתי אפליקציית Notepad פשוטה מחנות Play והיא הותקנה בכרטיס ה- SD, תוך עקיפת האחסון הפנימי, כמוצג להלן.

אם ברצונך להעביר כל אפליקציה שהתקנת ישירות לכרטיס SD או לעבור מהאחסון הפנימי לכרטיס ה- SD בחזרה לאחסון הפנימי, פשוט פתח את "Link2SD" ופתח את המסך "מידע אפליקציה" עבור אותה אפליקציה והקש על "הסר קישור ”. האפליקציה תועבר לאחסון הפנימי של המכשיר.

לאחר שהתקנתם והעברתם אפליקציות לכרטיס ה- SD, עליכם להשאיר את הכרטיס במכשיר בעת השימוש בו. אם תסיר את המכשיר, יישומים שהעברת לכרטיס SD לא יהיו שמישים ללא כרטיס ה- SD.

זה אולי נראה כמו תהליך מסובך, אבל אם יש לך מכשיר אנדרואיד עם אחסון פנימי מוגבל ויש לך חריץ לכרטיס SD כמונו, זה יכול להיות מציל חיים. קניית כרטיס microSD עם כמות אחסון ראויה היא הרבה יותר זולה מקניית מכשיר חדש.