מהו VPN ומדוע אצטרך VPN?

רשת VPN, או רשת פרטית וירטואלית, מאפשרת ליצור חיבור מאובטח לרשת אחרת דרך האינטרנט. ניתן להשתמש ב- VPN כדי לגשת לאתרים המוגבלים לאזור, להגן על פעילות הגלישה שלך מפני עיניים סקרניות על רשת Wi-Fi ציבורית ועוד.

בימינו רשתות VPN ממש פופולריות, אך לא מהסיבות שהן נוצרו במקור. הם במקור היו רק דרך לחבר רשתות עסקיות יחד בצורה מאובטחת דרך האינטרנט או לאפשר לך לגשת לרשת עסקית מהבית.

רשתות VPN בעצם מעבירות את כל תעבורת הרשת שלך לרשת, ומכאן היתרונות - כמו גישה מרחוק למשאבי הרשת המקומית ועוקפים את הצנזורה באינטרנט. לרוב מערכות ההפעלה תמיכה משולבת ב- VPN.

מה זה VPN ואיך זה עוזר לי?

במילים פשוטות מאוד, VPN מחבר את המחשב האישי, הטלפון החכם או הטאבלט למחשב אחר (הנקרא שרת) איפשהו באינטרנט ומאפשר לך לגלוש באינטרנט באמצעות חיבור האינטרנט של אותו מחשב. כך שאם שרת זה נמצא במדינה אחרת, הוא יראה כאילו אתה מגיע מאותה מדינה, ותוכל לגשת לדברים שלא היית יכול בדרך כלל.

אז איך זה עוזר לך? שאלה טובה! אתה יכול להשתמש ב- VPN כדי:

 • עקוף מגבלות גיאוגרפיות באתרים או הזרמת שמע ווידאו.
 • צפה במדיה זורמת כמו נטפליקס והולו.
 • הגן על עצמך מפני חיטוט במוקדי Wi-Fi לא מהימנים.
 • השג לפחות אנונימיות באינטרנט על ידי הסתרת המיקום האמיתי שלך.
 • הגן על עצמך מלהיות מחובר בזמן סיקור.

אנשים רבים משתמשים בימינו ב- VPN לצורך סיקור או עקיפת מגבלות גיאוגרפיות לצפייה בתכנים במדינה אחרת. הם עדיין שימושיים מאוד להגנה על עצמך בזמן העבודה בבית קפה, אבל זה כבר כמעט לא השימוש היחיד.

כיצד משיגים VPN ואיזה מהם עליכם לבחור?

בהתאם לצרכים שלך, אתה יכול להשתמש ב- VPN ממקום העבודה שלך, ליצור שרת VPN בעצמך, או לפעמים לארח אחד מחוץ לבית שלך - אך באופן מציאותי הרוב המכריע של האנשים פשוט מחפשים משהו שיגן עליהם תוך כדי סיקור או לעזור להם. צפה בכמה מדיה מקוונת שלא נראה שהם יכולים לגשת אליהם מארצם.

הדבר הכי קל לעשות זה פשוט ללכת לאחד האתרים הללו, להירשם ולהוריד את לקוח ה- VPN למחשב Windows, Mac, Android, iPhone או iPad שלך. זה קל כמו זה.

 • ExpressVPN  - שרת VPN זה כולל את השילוב הטוב ביותר של שרתים נוחים לשימוש, ממש מהירים, ותומך בזרמת מדיה ובשטף, הכל במחיר זול.
 • Tunnelbear - VPN זה ממש קל לשימוש, הוא נהדר לשימוש בבית הקפה, ויש לו שכבה חופשית (מוגבלת). זה לא טוב לטורנטים או להזרים מדיה.
 • StrongVPN - לא ממש קל לשימוש כמו האחרים, אבל אתה בהחלט יכול להשתמש בהם לטורנטים ולהזרמת מדיה.

לכולם יש ניסיון בחינם, כך שתוכל להחזיר את כספך בקלות אם תשנה את דעתך.

איך עובד VPN?

כשאתה מחבר את המחשב שלך (או מכשיר אחר, כמו טלפון חכם או טאבלט) ל- VPN, המחשב פועל כאילו הוא נמצא באותה רשת מקומית כמו ה- VPN. כל תעבורת הרשת שלך נשלחת דרך חיבור מאובטח ל- VPN. מכיוון שהמחשב שלך מתנהג כאילו הוא נמצא ברשת, זה מאפשר לך לגשת בצורה מאובטחת למשאבי רשת מקומיים גם כשאתה נמצא בצד השני של העולם. תוכל גם להשתמש באינטרנט כאילו היית נוכח במיקום ה- VPN, שיש לו יתרונות מסוימים אם אתה משתמש ב- Wi-Fi ערווה או שאתה רוצה לגשת לאתרים חסומים גיאוגרפיים.

כשאתה גולש באינטרנט כשהוא מחובר ל- VPN, המחשב שלך יוצר קשר עם האתר באמצעות חיבור ה- VPN המוצפן. ה- VPN מעביר את הבקשה עבורך ומעביר את התגובה מהאתר בחזרה דרך החיבור המאובטח. אם אתה משתמש ב- VPN מבוסס ארה"ב כדי לגשת ל- Netflix, Netflix תראה שהחיבור שלך מגיע מארה"ב.

שימושים אחרים לדוגמא עבור רשתות VPN

רשתות VPN הן כלי פשוט למדי, אך באמצעותן ניתן לעשות מגוון רחב של דברים:

 • גישה לרשת עסקית בזמן נסיעה : VPN משתמשים לעתים קרובות על ידי נוסעים עסקיים כדי לגשת לרשת העסק שלהם, כולל כל משאבי הרשת המקומיים שלה, בזמן שהם בדרכים. המשאבים המקומיים אינם חייבים להיחשף ישירות לאינטרנט, מה שמגביר את האבטחה.
 • גש לרשת הביתית שלך בזמן נסיעה : תוכל גם להגדיר VPN משלך לגישה לרשת שלך בזמן נסיעה. זה יאפשר לך לגשת לשולחן עבודה מרוחק של Windows דרך האינטרנט, להשתמש בשיתופי קבצים מקומיים ולשחק במשחקים באינטרנט כאילו אתה נמצא באותו LAN (רשת מקומית).
 • הסתר את פעילות הגלישה שלך מהרשת המקומית שלך וספק האינטרנט שלך : אם אתה משתמש בחיבור Wi-Fi ציבורי, פעילות הגלישה שלך באתרי אינטרנט שאינם HTTPS גלויה לכל הנרבי, אם הם יודעים כיצד להיראות. אם אתה רוצה להסתיר את פעילות הגלישה שלך כדי לקבל קצת יותר פרטיות, אתה יכול להתחבר ל- VPN. הרשת המקומית תראה חיבור VPN מאובטח בלבד. כל שאר התעבורה תעבור דרך חיבור ה- VPN. אמנם זה יכול לשמש כדי לעקוף את ניטור החיבורים על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך, אך זכור כי ספקי VPN עשויים לבחור לרשום את התעבורה בקצותיהם.
 • גישה לאתרים חסומים גיאוגרפיים : בין אם אתה אמריקאי שמנסה לגשת לחשבון נטפליקס שלך בזמן שאתה נוסע מחוץ למדינה ובין אם אתה רוצה שתוכל להשתמש באתרי מדיה אמריקאים כמו נטפליקס, פנדורה והולו, תוכל לגשת לאזור זה שירותים מוגבלים אם אתה מתחבר ל- VPN הממוקם בארה"ב.
 • עקיפת צנזורה באינטרנט : אנשים סינים רבים משתמשים ברשתות VPN כדי לעקוף את חומת האש הגדולה של סין ולקבל גישה לכל האינטרנט. (עם זאת, כנראה שחומת האש הגדולה החלה להפריע ל- VPN לאחרונה).
 • הורדת קבצים : כן, בואו נהיה כנים - אנשים רבים משתמשים בחיבורי VPN כדי להוריד קבצים באמצעות BitTorrent. זה באמת יכול להיות שימושי גם אם אתה מוריד טורנטים חוקיים לחלוטין - אם ספק האינטרנט שלך מצמצם את BitTorrent והופך אותו לאיטי ביותר, אתה יכול להשתמש ב- BitTorrent ב- VPN כדי לקבל מהירויות מהירות יותר. הדבר נכון גם לגבי סוגים אחרים של תעבורה שספק האינטרנט שלך עלול להפריע לה (אלא אם כן הם מפריעים לתעבורת VPN עצמה).

שימוש ב- VPN ארגוני ב- Windows

החיבור ל- VPN הוא די פשוט. ב- Windows, לחץ על מקש Windows, הקלד VPN ולחץ על אפשרות הגדרת רשת חיבור רשת וירטואלית (VPN) . (אם אתה משתמש ב- Windows 8, יהיה עליך ללחוץ על קטגוריית ההגדרות לאחר החיפוש.) השתמש באשף כדי להזין את הכתובת ואת אישורי הכניסה של שירות ה- VPN שבו ברצונך להשתמש. לאחר מכן תוכל להתחבר ולנתק רשתות VPN באמצעות סמל הרשת במגש המערכת - זהה שבו אתה מנהל את רשתות ה- Wi-Fi שאליהן אתה מחובר.

המלצות ה- VPN שלנו

אם אתה רק מתחיל לעבוד עם רשתות VPN ורוצה VPN בסיסי לשימוש במוקדי Wi-Fi ציבוריים או גישה לאתרים המוגבלים לאזור, יש כמה אפשרויות טובות ופשוטות. אנחנו אוהבים את ExpressVPN כי יש להם מהירויות גבוהות ופונקציונליות הרבה יותר מהממוצע, כולל לקוחות כמעט לכל מכשיר - אתה יכול אפילו להתקין נתב מראש עם לקוח ה- VPN שלהם.

ישנם מוצרים אחרים של VPN בשוק, כמובן - אנחנו אוהבים גם את StrongVPN עבור כל אפשרויות התצורה שהוא מספק - ולשימוש מוגבל, ל- Tunnelbear יש אפשרות בחינם המוגבלת ל -500 מגה-בייט - וזה נהדר אם אתה רק צריך לקוח בקצרה.

קשורים: כיצד לבחור את שירות ה- VPN הטוב ביותר לצרכים שלך

יתכן שגם אתה מעוניין להקים VPN בשרת שלך, שתוכל לעשות עם עגבניות, OpenWRT או ב- Linux. כמובן, זה לא יאפשר לך לגשת לאתרים חסומים גיאוגרפיים - אלא אם כן אתה נוסע מחוץ למדינה וניגש מרחוק לרשת שלך.