כיצד לתקן את שורת המשימות של Windows כאשר הוא מסרב להסתיר באופן נכון

הסתרה אוטומטית של שורת המשימות יכולה להיות דרך נהדרת להוסיף מעט מקום נוסף לשולחן העבודה. אבל מדי פעם, זה יכול לסרב בעקשנות להסתתר כשזה אמור. להלן מספר טיפים שעשויים להסתיר את שורת המשימות שוב.

קשורים: כיצד להסתיר באופן אוטומטי את שורת המשימות של Windows

הערה: אנו משתמשים ב- Windows 10 לאורך המאמר הזה כדוגמה שלנו, אך אותן טכניקות אמורות לעבוד עבור Windows 8, 7 או אפילו Vista. נציין היכן הדברים שונים באופן ניכר.

מה גורם לשורת המשימות לא להסתיר אוטומטית?

כאשר אתה משתמש בתכונת ההסתרה האוטומטית עבור שורת המשימות של Windows, היא תישאר מוסתרת עד שיישום זקוק לתשומת ליבך. עבור אפליקציות רגילות, זה בדרך כלל אומר שכפתור שורת המשימות של האפליקציה מתחיל להבהב אליך. לדוגמא, אפליקציית סקייפ מהבהבת כפתור שורת המשימות שלה כשאתה מקבל שיחה חדשה. במקרה זה, אתה יכול פשוט ללחוץ על כפתור שורת המשימות כדי ליידע את האפליקציה שראית מה היא צריכה שתראה ושורת המשימות תסתיר שוב.

עבור אפליקציות רקע שיש להן סמל במגש המערכת, שתי פעולות נפרדות יכולות לגרום לשורת המשימות להישאר מסביב. הראשון הוא כאשר יש לך תג על הסמל - או שינוי סמל בפועל - המציין שהאפליקציה זקוקה לתשומת לבך. לדוגמה, האפליקציה Slack מציגה נקודה אדומה קטנה על הסמל הרגיל שלה כדי ליידע אותך מתי קיבלת הודעה חדשה.

המקרה השני קורה בעיקר ב- Windows 8 ובגרסאות קודמות כאשר צץ בלון התראות. זה גורם לעיתים קרובות לשורת המשימות להישאר גלויה עד שתבטל את ההודעה. קל מאוד לסגור את אלה גם, או שתוכל להתאים אישית את ההודעות כך שלא יוצגו. תרחיש זה לא באמת קורה ב- Windows 10 מכיוון שההודעות נעלמות מעצמם ותוכלו להציג אותן בהמשך במרכז הפעולות.

קשורים: כיצד להשתמש ולהגדיר את מרכז ההודעות החדש ב- Windows 10

לרוב, נושאים אלה הם לפי תכנון, והם פשוטים לפתרון - או לתת לאפליקציה את תשומת הלב שהיא רוצה, או להגדיר אותה כדי להפסיק לבקש את תשומת ליבך.

במקרים מסוימים, אפליקציה פשוט לא כתובה לגמרי. זה יפעיל התראה ב- Windows כדי לשמור על שורת המשימות פתוחה, אך לא יציג שום דבר גלוי לסגירתך. בעיה זו גרועה עוד יותר בשילוב עם היכולת של Windows להסתיר סמלי מגש המערכת.

בדרך כלל תוכל לתקן את הבעיה על ידי הפעלה מחדש של יישום הבעיה, או לחיצה על הסמל כדי להפעיל את ההתראה המוסתרת. אבל יש לך גם כמה אפשרויות אחרות.

אמת את הגדרות שורת המשימות שלך (והפעל מחדש את סייר)

רק כדי לוודא שאנחנו באותו דף, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על שורת המשימות שלך ובחר "הגדרות" מתפריט ההקשר (או "מאפיינים" אם אתה משתמש ב- Windows 8 או 7). ב- Windows 10, זה מעלה את העמוד "שורת המשימות" של אפליקציית ההגדרות. ודא שהאפשרות "הסתר את שורת המשימות במצב שולחן העבודה" מופעלת. אם אתה משתמש בטאבלט - או במצב טאבלט על צג מסך מגע - אתה יכול גם להחליט אם ברצונך להפעיל גם את אפשרות מצב הטאבלט.

אם אתה משתמש ב- Windows 8, 7 או Vista, תראה במקום זאת את החלון "מאפייני שורת המשימות ותפריט התחל". ודא שהאפשרות "הסתר את שורת המשימות באופן אוטומטי" מופעלת.

לפעמים, אם אתה נתקל בבעיות בהסתרה האוטומטית של שורת המשימות שלך, פשוט כיבוי התכונה והפעלה מחדש תפתור את הבעיה שלך.

קשורים: כיצד להפעיל מחדש את Explorer.exe של Windows (יחד עם שורת המשימות ותפריט התחל)

בזמן שאתה בעניין, הנה עוד דבר אחד לנסות. לפעמים כששורת המשימות שלך מסרבת להסתיר אוטומטית ואינך מוצא את הסיבה, הפעלה מחדש של סייר Windows יכולה לגרום לבעיה להיעלם - לפחות באופן זמני. והפעלה מחדש של Explorer היא הרבה יותר מהירה מלהפעיל מחדש את המחשב האישי שלך.

אם אף אחד מאלה לא מגרש את הבעיה לחלוטין, הגיע הזמן למצוא את האשם.

פתח סמלים מוסתרים ולחץ באמצעות לחצן העכבר הימני עליהם

קשורים: כיצד להתאים אישית ולעצב את סמלי מגש המערכת שלך ב- Windows

במקרים מסוימים, הבעיה של שורת המשימות אינה הסתרה אוטומטית נגרמת על ידי סמלי מגש המערכת שאמנם מציינים מתי אתה זקוק לתשומת ליבם, אך מוסתרים מהעין.

כאן, למשל, אפליקציית Slack רוצה תשומת לב, אך הסמל שלה מוסתר בדף האפליקציות הנוספות שתוכל לראות רק אם תלחץ על החץ הקטן למעלה בצד שמאל של מגש המערכת. כל מה שאתה צריך לעשות במקרה זה הוא לפתוח את הדף ולראות אם אפליקציות זקוקות לתשומת לבך. לחץ עליהם או לחץ עליהם באמצעות לחצן העכבר הימני ושורת המשימות אמורה להסתיר שוב. אתה יכול גם לעזור להקל על הבעיה על ידי גרירת הסמלים לאפליקציות שמדי פעם קוראים לתשומת לב לאזור הראשי של מגש המערכת שבו אתה יכול לראות אותם.

מדי פעם, יהיה לך סמל מגש המערכת שמחזיק את שורת המשימות פתוחה למרות שהוא אינו קורא לתשומת ליבך. אם אינך רואה התראה ברורה מאחת האפליקציות, נסה ללחוץ לחיצה ימנית על כל אחת מהן בתור ולראות אם היא פותרת את הבעיה שלך. אם אתה מוצא כזה שמתנהג כך, ייתכן שתוכל לכבות התראות לאפליקציה או לפחות לגרור אותה לאזור מגש המערכת הראשי שם קל יותר למצוא.

התאם אישית את הגדרות ההודעות

אני מקווה שבשלב זה הבנת איזו אפליקציה גורמת לבעיה. עכשיו יש לך החלטה: תוכל לתת לה להמשיך ולהודיע ​​לך, להעלות את שורת המשימות בכל פעם, או להשבית את ההתראות של האפליקציה. זה חל בין אם האפליקציה תודיע לך על ידי הברקה על כפתור שורת המשימות הרגיל או על סמל מגש המערכת. והיא חלה בין אם ההודעה היא תג בסמל או הודעה על בלון. אם אתה יכול לחיות ללא הודעות מהאפליקציה הזו, ייתכן שתוכל לכבות אותן. החוכמה היא להבין היכן לעשות זאת.

לאפליקציות שמודיעות לך על ידי הברקה על כפתור שורת המשימות, ייתכן שלא תוכל לעשות שום דבר. יש אפליקציות שמבזיקות את הכפתור שלך אליך אם אתה מנסה לסגור מסמך שלא נשמר או אם הם צריכים להתקין תוסף או לעדכן את עצמם. אך עבור אפליקציות מסוימות, כמו אפליקציית Skype שהזכרנו קודם, תוכלו לחקור את הגדרות האפליקציה ולראות אם יש אפשרות לכיבוי התראות.

עבור יישומים המודיעים לך על ידי הצגת תג או סמל על סמל מגש המערכת, יהיה עליך לבחון את הגדרות היישומים כדי לראות אם תוכל לכבות את ההודעות האלה. למרבה הצער, אין אזור מרכזי עבור הגדרות מסוג זה. בדרך כלל תוכל לגשת להגדרות עבור אפליקציות רקע בודדות על ידי לחיצה ימנית על סמל מגש המערכת ובחירה באפשרות "הגדרות", "העדפות" וכדומה.

קשורים: השבת את כל בלוני ההתראות בכל גרסה של Windows

באפליקציות שיוצרות התראות על בלונים או טוסטים, ייתכן שתוכל לבטל התראות בהגדרות האפליקציה. עם זאת, ל- Windows יש גם דרך מובנית לשלוט בחלק מסוגי ההתראות הללו. זה קצת שונה, תלוי באיזו גרסת Windows אתה משתמש, לכן אנו ממליצים לבדוק את המדריכים המלאים שלנו להתאמה אישית ולתאמת סמלי מגש המערכת ושימוש והתצורה של מרכז הפעולות של Windows 10. שוב, הודעות ב- Windows 10 בדרך כלל אינן גורמות לבעיות בהסתרה אוטומטית של שורת המשימות, אך זה בהחלט יכול לקרות בהתראות בגירסאות קודמות. ואם אתה רוצה לעשות הכל, יש לנו גם מדריך להשבית לחלוטין טיפים לבלונים, מה שעובד נהדר באותן גרסאות Windows הקודמות.

קשורים: כיצד להסתיר או להציג תגי אפליקציה בשורת המשימות של Windows 10

כמו כן, החל מעדכון יום השנה של Windows 10, Windows 10 הוסיף תכונה המאפשרת לאפליקציות להציג תגים על כפתורי שורת המשימות. בדרך כלל, אלה מיועדים לאפליקציות כמו דואר ויומן שבו התג יכול להציג מספר פריטים שלא נקראו. תגים אלה בדרך כלל אינם גורמים לשורת המשימות להיראות גלויה אם הגדרת אותה להסתרה אוטומטית, אך אם אתה חושד שהדבר גורם לך לבעיות קל להסתיר את התגים של לחצן שורת המשימות.

אני מקווה שלפחות אחד מהטיפים האלה יעזור לך לפתור את הבעיה שלך - ותחזור לשולחן עבודה נחמד, גדול ונקי.