כיצד לצרוב תקליטור או DVD ב- Windows 10

לפעמים אתה צריך לצרוב תקליטור או DVD כדי לשתף קבצים עם אחרים, לבצע גיבויים או להעביר מידע בין מכונות. למרות שעכשיו אנו מעדיפים להשתמש בכונני אצבע USB והעברות רשת למטרות אלה, Windows 10 עדיין מקל על כתיבת ("צריבה") דיסק CD-R או DVD-R. כך תעשה זאת.

ראשית: היסודות

לפני שנתחיל, נניח שיש לך כונן מדיה אופטי המסוגל לכתוב לסוג הדיסק שתבחר. זה יכול להיות כונן פנימי או כזה שמתחבר למחשב באמצעות USB. אנו גם מניחים שיש התקנת מנהלי התקנים נחוצים. למרבה המזל, Windows 10 עובד עם מרבית כונני CD-R / W ו- DVD-R / W באופן אוטומטי באמצעות Plug and Play, כך שאולי אפילו לא תצטרך להתקין מנהל התקן.

תזדקק גם לתקליטורי CD-R, CD-RW, DVD-R או DVD-RW ריקים שעובדים עם הכונן שלך. ו- DVD של 4.7 ג'יגה-בתים (או תקליטורי DVD עם שכבה כפולה של 8.5 ג'יגה-בתים) מחזיקים באופן משמעותי יותר נתונים מאשר תקליטורים, שבדרך כלל יכולים להכיל רק כ- 700 מגה-בייט. הנה מה ששונה בגרסאות התקשורת הניתנות לכתיבה ולכתיבה מחדש.

  • CD-R, DVD-R: סוגי דיסקים אלה מאפשרים לכתוב נתונים לדיסק בלבד. לא ניתן למחוק אותם פיזית, אם כי Windows יכול להתעלם מקבצים "שנמחקו" בתקליטור אם תבחר במערכת קבצים חיה (ראה "כיצד לצרוב תקליטור או DVD עם מערכת קבצים חיה" להלן).
  • CD-RW, DVD-RW: סוגי דיסקים אלה מאפשרים לכתוב נתונים ולמחוק אותם מהתקליטור, אם כי ניתן למחוק אותם רק מספר מסוים של פעמים (בדרך כלל כ -1,000), המשתנה בהתאם למותג המדיה.

בעת בחירת מדיה, שים לב לתאימות הכונן: רוב כונני ה- DVD הניתנים לצריכה יכולים גם לכתוב דיסקי CD-R, אך כונני CD-R אינם יכולים לכתוב דיסקי DVD-R. כמו כן, אינך יכול לקרוא תקליטורי DVD בכונן תקליטורים.

בחירה כיצד Windows כותב את הדיסק

בוא נתחיל. היכנס למחשב Windows והכנס תקליטור ריק או DVD ריק לכונן האופטי שלך. ברגע שתכניס אותו, יופיע חלון שכותרתו "צריבת דיסק". תיבת דו-שיח זו שואלת אותך כיצד ברצונך ש- Windows יטפל בכתיבת הדיסק. להלן האפשרויות ומשמעותן.

  • כמו כונן הבזק מסוג USB: הדבר מאפשר לך לכתוב ולמחוק קבצים לדיסק תוך כדי שימוש באמצעות מערכת קבצים חיה מבלי שתצטרך לסיים את הדיסק או "לשלוט בו". אם אתה משתמש בתקליטור CD-R או DVD-R לכתוב בלבד ואתה מוחק קובץ, הקובץ לא יופיע עוד ב- Windows, אך הדיסק עדיין ייקח מקום. אך אם אתה משתמש בדיסק שניתן לכתוב מחדש, תוכל למחוק קבצים תוך כדי תנועה מבלי לנגב את כל הדיסק בבת אחת. חסרון הוא שדיסקים שנוצרו בדרך כלל אינם תואמים למכונות ישנות יותר מ- Windows XP.
  • עם נגן CD / DVD: זוהי שיטה מסורתית יותר של "מאסטרינג" דיסקים. כשאתה מעתיק קבצים לכונן, הם מועתקים זמנית לאזור הזמנת הדיסק הקשיח שלך, ואז הם נכתבים לדיסק בבת אחת כשתבחר "צריבה" בסייר הקבצים. בצד החיובי, דיסקים שנוצרו כך תואמים יותר לגירסאות ישנות יותר של Windows.

לאחר שהחלטת על שיטת הכתיבה, בחר בה. לאחר מכן הזן כותרת דיסק ולחץ על "הבא".

מה שקורה בהמשך תלוי באופציה שבחרת. אנו מטפלים בכל אחד מהם בנפרד למטה.

כיצד לצרוב תקליטור או DVD עם מערכת קבצים חיה ("כמו כונן הבזק מסוג USB")

אם בחרת להשתמש בדיסק שלך "כמו כונן הבזק מסוג USB" בתפריט האחרון, אז כתיבה לתקליטור או למדיה שלך DVD אינה דורשת צעדים נוספים. חלון סייר הקבצים בכונן הדיסק האופטי שלך ייפתח, ולכתוב אליו כל שעליך לעשות הוא להעתיק קבצים ישירות לכונן בסייר הקבצים. אתה יכול לגרור ולשחרר קבצים לחלון או להעתיק ולהדביק אותם שם.

כאמור לעיל, אתה יכול למחוק קבצים בשיטה זו, אך אם אתה משתמש בתקליטור CD-R או DVD-R, אתה מוחק אותם באופן הגיוני בלבד. הנתונים "שנמחקו" עדיין נצרבים פיזית בדיסק, אך הם הופכים לנגישים. אז, למשל, נניח שיש לך 700 מגה פנוי ואתה מעתיק לדיסק 10 מגהבייט נתונים. עכשיו יש לך 690 מגה בייט בחינם. אם אתה מוחק את 10 מגהבייט הנתונים, עדיין יש לך 690 מגהבייט פנויים בלבד.

מצד שני, אם אתה משתמש בפורמט דיסק שניתן לכתוב מחדש, Windows תטפל במחיקת הקבצים באופן מיידי ותוכל לשחזר שטח אחסון בדיסק ממחיקת קבצים.

ברגע שתרצה להוציא את הדיסק, Windows תבצע סיום סופי לפני שהכונן יורק את הדיסק. לאחר מכן, אתה רשאי להכניס אותו מחדש ולכתוב אליו שוב או לקרוא אותו במכונה אחרת.

קשורים: כיצד להעתיק או להעביר קבצים ותיקיות ב- Windows 10

כיצד לצרוב תקליטור או DVD מאסטר ("עם נגן CD / DVD")

אם בחרת להשתמש בדיסק שלך "עם נגן CD / DVD" בתפריט האחרון, כונן הדיסק האופטי שלך ייפתח בחלון סייר הקבצים. בחלון תראה כותרת שכותרתה "קבצים מוכנים להיכתב בדיסק".

תוך כדי גרירה ושחרור (או העתקה והדבקה) של קבצים לחלון זה, הם יופיעו בחלון זה, שהוא למעשה אזור הזמנת דיסק מושלם אחרון. הקבצים לא ייכתבו פיזית לדיסק בפועל עד שתבחר לצרוב את הדיסק בסייר הקבצים.

לאחר שתסיים להעתיק את כל מה שאתה רוצה לכתוב לדיסק, בחר "כלי כונן" בתפריט סרגל הכלים של חלון סייר הקבצים, ואז בחר "סיים צריבה".

(ניתן גם ללחוץ לחיצה ימנית על סמל הכונן האופטי בסייר הקבצים ולבחור באפשרות "צריבה לדיסק".)

אשף "צריבה לדיסק" יופיע. הזן כותרת לדיסק, ואז בחר מהירות הקלטה. בדרך כלל בטוח לבחור את המהירות הגבוהה ביותר האפשרית. לאחר מכן לחץ על "הבא".

לאחר מכן תראה סרגל התקדמות ומשך זמן משוער לסיום כאשר הקבצים נכתבים לדיסק.

לאחר סיום התהליך, הדיסק ייפלט אוטומטית מכונן המדיה האופטי שלך, והאשף ישאל אותך אם ברצונך לצרוב את אותם קבצים לתקליטור אחר. אם כן, סמן את התיבה לצד "כן, צרוב קבצים אלה לתקליטור אחר", ואז לחץ על "הבא". תעבור את אותו התהליך שוב.

אם סיימת לצרוב דיסקים לעת עתה, פשוט לחץ על "סיום".

לאחר מכן, התקליטור או ה- DVD שזה עתה נשרף מוכנים לשימוש.

זכור כי המדע הראה שתקליטורי CD ו- DVD הניתנים להקלטה אינם אמצעי ארכיוני, כלומר קיים סיכון גבוה שמדיה אופטית באיכות נמוכה עלולה לאבד את הנתונים שלך רק על ידי ישיבה על מדף במשך מספר שנים. כתוצאה מכך, איננו ממליצים להשתמש בהם לצורך גיבוי לטווח ארוך - שקול במקום זאת כונן קשיח חיצוני או שירות ענן. אבל דיסקים אופטיים הם יכולים להיות טובים בקמצוץ כל עוד אתה מבין את הסיכונים.

קשורים: התקליטורים ששרפת משתבשים: הנה מה שאתה צריך לעשות