מה ההבדל בין מודם לנתב?

אם היית באינטרנט תקופה מסוימת, ללא ספק שמעת את המונחים "מודם" ו"נתב "נזרקים, אך אולי לא הקדישו את הזמן להבין מה הם. אנחנו כאן לעזור.

בקיצור, הנתב שלך יוצר רשת בין המחשבים בביתך, בעוד שהמודם שלך מחבר את אותה רשת - ובכך את המחשבים שבה - לאינטרנט. כשאתה מתחבר ל- Wi-Fi, אתה באמת מתחבר לנתב שלך, שמעביר תנועה בין האינטרנט למחשב שלך. ספקי אינטרנט רבים מציעים יחידת מודם / נתב משולבת המבצעת את שתי הפונקציות הללו במכשיר אחד.

אז למה לטרוח להבין את ההבדל? מכיוון שההבנה הזו יכולה להוביל להחלטות טובות יותר, כמו לקנות מודם משלך כדי שתוכל להפסיק לשלם 8 $ -15 $ לחודש כדי לשכור אחת אצל ספק האינטרנט שלך.

קשורים: האם עליך לקנות נתב אם ספק האינטרנט שלך מעניק לך נתב / מודם משולב?

מה עושה נתב

קשורים: מה ההבדל בין רשתות פרטיות וציבוריות ב- Windows?

נתב מחבר מספר רשתות ומנתב תנועת רשת ביניהן. זה באמת כל כך פשוט. במקרה של הרשת הביתית שלך, לנתב שלך יש חיבור אחד לאינטרנט וחיבור אחד לרשת המקומית הפרטית שלך. בנוסף, רוב הנתבים מכילים גם מתגים מובנים המאפשרים לחבר התקנים קוויים מרובים. רבים מכילים גם מכשירי רדיו אלחוטיים המאפשרים לך לחבר התקני Wi-Fi.

הדרך הפשוטה לחשוב על נתבים - במיוחד ברשת הביתית שלך - היא כזו. הנתב יושב בין חיבור האינטרנט שלך לרשת המקומית שלך. זה מאפשר לך לחבר מספר התקנים לאינטרנט דרך חיבור אינטרנט פיזי אחד וגם מאפשר להתקנים אלה לתקשר זה עם זה דרך הרשת המקומית. בנוסף, הנתב מציע הגנה מסוימת למכשירים שלך מפני חשיפה ישירה לאינטרנט. באינטרנט כל התנועה שמגיעה מהבית שלך נראית כאילו היא מגיעה ממכשיר יחיד. הנתב עוקב אחר התנועה המועברת לאיזה מכשיר בפועל ברשת שלך.

אך אינך יכול להתחבר ישירות לאינטרנט באמצעות נתב בלבד. במקום זאת, על הנתב שלך להיות מחובר למכשיר שיכול להעביר את התעבורה הדיגיטלית שלך בכל סוג של חיבור אינטרנט שיש לך. והמכשיר הזה הוא מודם.

מה עושה מודם

המודם שלך משמש כגשר בין הרשת המקומית שלך לאינטרנט. מבחינה היסטורית, המונח "מודם" הוא קיצור של אפנן-מאפנן. מודמים שימשו לווסת את האותות בקווי טלפון כך שניתן יהיה לקודד ולהעביר עליהם מידע דיגיטלי ואז לפתח אותם - ולפענח אותם - בצד השני. אף על פי שחיבורי פס רחב מודרניים יותר - כמו כבלים ולוויין - לא באמת עובדים באותה צורה, המשכנו להשתמש במונח "מודם" מכיוון שמדובר במכשיר שאנשים כבר הכירו והיו קשורים לחיבור לאינטרנט.

אופן חיבור המודם לרשת תלוי בסוג החיבור שיש לך. המודם מתחבר לכל סוג התשתית שיש לך - כבלים, טלפון, לווין או סיבים - ומעניק לך פלט כבל אתרנט רגיל שתוכל לחבר לכל נתב (או למחשב בודד) ולקבל חיבור לאינטרנט.

מכיוון שהמודם מתקשר עם ספק שירותי האינטרנט שלך, תזדקק לסוג המודם הנכון שיעבוד עם תשתית ספק האינטרנט שלך.

נתבים ומודמים משולבים

חלק מספקי האינטרנט מציעים מודם ונתב בהתקן יחיד. במכשיר זה יש את האלקטרוניקה והתוכנה המספקים את שתי הפונקציות, מתנהגים כמודם שמתקשר עם ספק שירותי האינטרנט ומתפקד כנתב ליצירת רשת ביתית. ספקי אינטרנט מסוימים גם מקבצים ממשק טלפון לאותה תיבה, כך שתוכלו להשתמש בהצעות ה- VOIP שלהם.

בעוד שליחידה משולבת יש את האטרקציות שלה - רק מכשיר אחד שמבוסס על המשרד שלך הוא אחד - ישנם גם חסרונות. השימוש במכשירים נפרדים מציע גמישות רבה יותר במה שאתה יכול לעשות עם הרשת שלך ומאפשר לך לוודא שאתה משתמש במכשירים האיכותיים ביותר שאתה יכול. ושימוש במכשירים שלך במקום במכשירי האינטרנט שלך יכול לחסוך לך קצת כסף.

קנה מודם משלך

קשורים: קנה את מודם הכבלים שלך במקום להשכיר אותו כדי לחסוך 120 $ לשנה

רכישת מודם משלך היא דרך קלה לחסוך כסף בחשבון האינטרנט שלך. בדוק את החשבון החודשי שלך וכנראה תראה דמי "השכרת ציוד" או "השכרת מודם" שעולים לך בין 8 ל -15 דולר לחודש. במקום לשכור את המודם שלך מספק שירותי האינטרנט שלך, אתה יכול לקנות משלך ולחבר אותו. לאחר מכן תוכל להחזיר את המודם המקורי לספק שירותי האינטרנט שלך ולהסיר את העמלה מהחשבון החודשי שלך. כן, זה יעלה לך קצת כסף מראש. אבל זה בדרך כלל מסתכם באיזשהו מקום בין 6 לעשרה חודשים של דמי השכרת מכשירים חודשיים. שמור על המכשירים ארוכים מזה ואתה חוסך כסף כל חודש.

קשורים: שדרג את הנתב האלחוטי שלך כדי לקבל מהירויות מהירות יותר ואינטרנט אלחוטי אמין יותר

כמובן שאם יש לך יחידת מודם / נתב משולבת, תצטרך גם לקנות נתב ביתי. אלה לא בהכרח חדשות רעות. ייתכן שהנתב שספק שירותי האינטרנט שלך לא כולל את הטכנולוגיות העדכניות ביותר כמו 802.11ac ו- 5 GHz Wi-Fi, כך שאולי עדיף לך לקנות נתב משלך בכל מקרה.

בדוק אם אתה באמת שוכר את המודם שלך וכמה אתה מוציא מדי חודש, ואז מצא את המודם הטוב ביותר עבור ספק שירותי האינטרנט שלך. מוטורולה SURFboard SB6141 הוא הימור טוב עבור רוב האנשים בסביבות 70 $. אם אתה מוציא 10 דולר לחודש על השכרת מודם, תוכל לשבור איזון ולהתחיל לחסוך כסף לאחר שבעה חודשים בלבד. זה מאות דולרים שנחסכו לאורך חיי המודם שלך.

אתה יכול להשתמש בכל נתב אלחוטי שתרצה, אך המודם שתרכוש צריך להיות מאושר על ידי ספק שירותי האינטרנט שלך כדי לתפקד עם הרשת שלהם. במובן מסוים, אתה יכול לחשוב על הנתב שלך כמכשיר שהוא חלק מהרשת הביתית שלך ועל המודם כמכשיר שהוא חלק מהרשת של ספק שירותי האינטרנט שלך.

קרדיט תמונה: קלייב דארה בפליקר, פול בוקסלי בפליקר, שון מקנטיי בפליקר