כיצד להשתמש ב- DOSBox להפעלת משחקי DOS ואפליקציות ישנות

גרסאות חדשות של Windows אינן תומכות לחלוטין במשחקי DOS קלאסיים וביישומים ישנים אחרים - כאן נכנס DOSBox. הוא מספק סביבת DOS מלאה המפעילה אפליקציות DOS עתיקות במערכות הפעלה מודרניות.

בעבר כתבנו על השימוש בממשק הקצה D-Fend Reloaded עבור DOSBox, אבל מה אם אתה רק רוצה להשתמש ב- DOSBox עצמו? אנו נראה לך כיצד להתקין ספריות, להשתמש בפקודות הפנימיות של DOSBox, לבצע תוכניות ולהשתמש במקשי הקיצור של DOSBox כמו מקצוען.

מתחילים

DOSBox זמין להורדה בחינם מאתר DOSBox. זה לא רק עבור Windows - מתקינים זמינים עבור Mac OS X, Linux ומערכות דומות UNIX אחרות. אם אתה משתמש באובונטו, תמצא את DOSBox זמין במרכז התוכנה של אובונטו.

תזדקק גם למשחק או ליישום שברצונך להריץ. אם יש לך תקליטון ישן, הגיע הזמן לשלוף אותו. אם המשחק היה זמין כתוכנה משותפת, יש לך מזל - אתה אמור להיות מסוגל למצוא אותו באופן מקוון. רוב משחקי ה- DOS תואמים לחלוטין, אך דף הבית של DOSBox מארח רשימת תאימות כדי שתוכל לבדוק את התאימות של המשחק המועדף עליך.

ספריות הרכבה

לאחר התקנתו, תוכל להפעיל את DOSBox משולחן העבודה או מתפריט התחל. תקבל שני חלונות - חלון סטטוס וחלון DOSBox הראשי. אתה יכול להתעלם מחלון הסטטוס.

(כפי שציינו הקוראים, ניתן גם להריץ תוכנית על ידי גרירה ושחרור של קובץ ה- EXE שלה לסמל היישום של DOSBox, לכן אל תהסס לנסות זאת.)

לפני שתפעיל משחק, תצטרך לעלות בספריה שלו. הסביבה של DOSBox נפרדת ממערכת הקבצים של המחשב שלך. במילים אחרות, כונן C: ב- DOSBox נפרד לחלוטין מכונן C: במחשב שלך.

הנה דוגמה לפקודת הרכבה:

הר cc: \ משחקים \

פקודה זו מרכיבה את ספריית C: \ Games במחשב שלך ככונן C: ב- DOSBox. החלף את c: \ games במיקום ספריית המשחקים במחשב שלך.

הוסף את מתג cdrom אם אתה מתקין תקליטור. לדוגמה, הפקודה הבאה לוקחת את כונן התקליטורים ב- D: במחשב שלך ומרכיבה אותו ככונן C: ב- DOSBox:

הר c D: \ -t cdrom

ניווט סביב והפעלת יישומים

לאחר שתקין את קבצי המשחק שלך, תוכל להקליד C: ולחץ על Enter כדי לעבור לכונן C: של DOSBox.

השתמש בפקודה dir כדי לרשום את תוכן הספריה הנוכחית ואת הפקודה cd , ואחריו שם הספרייה, כדי לשנות לספרייה. השתמש בפקודה cd .. כדי לעלות לספריה.

הקלד את שמו של קובץ EXE בתיקיה הנוכחית כדי להפעיל את התוכנית. יתכן שתצטרך להריץ תוכנית התקנה לפני שתשחק במשחק שלך או תריץ את היישום שלך.

אם כן, התקן את המשחק כמו במערכת DOS רגילה.

לאחר התקנתו, תוכלו לנווט לקובץ ה- EXE של המשחק ולהריצו על ידי הקלדת שמו.

בשלב זה אתה מוכן לשחק. יהיה עליך לחזור על תהליך ההרכבה בכל הפעלה מחדש של DOSBox, אם כי יהיה עליך להתקין ולהגדיר את המשחק פעם אחת בלבד.

קיצורי דרך במקלדת

ל- DOSBox יש מגוון קיצורי מקשים. להלן החשובים ביותר:

Alt-Enter עובר בין מצבים במסך מלא לחלונות.

אם משחק פועל מהר מדי, אתה יכול להאט אותו על ידי לחיצה על Ctrl-F11 . כמו כן, תוכלו להאיץ משחקים איטיים על ידי לחיצה על Ctrl-F12 . מהירות המעבד המדומה של DOSBox, המוצגת בשורת הכותרת שלה, תשתנה בכל פעם שתלחץ על מקשים אלה.

הקלד את הפקודה המיוחדת למבוא כדי לראות רשימה מלאה של מקשי הקיצור של DOSBox.

DOSBox יכול גם להריץ תוכניות DOS שאינן משחקים - כולל מערכת ההפעלה Windows 3.1 עצמה - אך משחקים הם מקרה השימוש העיקרי שלה. תוכניות ה- DOS שעליהן אנשים הסתמכו בעבר הוחלפו, אך לעולם לא ניתן להחליף משחקים קלאסיים.