כיצד לבחור את שרת ה- DNS האלטרנטיבי הטוב ביותר (והמהיר ביותר)

ספק שירותי האינטרנט שלך מציע שרתי DNS משלו, המסייעים לך להפוך אתרי אינטרנט כמו www.howtogeek.com לכתובות ה- IP שלהם. המכשירים שלך משתמשים בהם כברירת מחדל, אך באפשרותך להגדיר שרתי DNS מועדפים משלך במהירות משופרת.

קשורים: מה זה DNS, והאם עלי להשתמש בשרת DNS אחר?

שרתי DNS רבים יחסמו גם תוכנות זדוניות, פורנוגרפיה וסוגים אחרים של אתרים, אם תרצו בכך. נדבר על כל האפשרויות שלך במאמר זה.

אם אתה מחפש מהירות, הפעל אמת מידה

אם אתה מחפש משהו מהיר יותר משרתי ה- DNS של ספק שירותי האינטרנט שלך, אנו ממליצים לך להפעיל מדד DNS כדי למצוא מה הכי מתאים לחיבור שלך. שרת ה- DNS המהיר ביותר יהיה תלוי במיקום הגיאוגרפי שלך ובספק שירותי האינטרנט שלך, כך שאנחנו באמת לא יכולים להמליץ ​​על ספק DNS מהיר אחד לכולם.

ספקי DNS רבים מתמקדים במהירות, וזו נקודת המכירה הגדולה שלהם. אך רק הפעלת אמת מידה תגיד לך מה הכי מהיר עבורך.

קשורים: המדריך האולטימטיבי לשינוי שרת ה- DNS שלך

אנו ממליצים להפעיל את כלי ה- Benchmark של DNS בחינם של Gibson Research אם אתה מחפש את שרת ה- DNS המהיר ביותר ב- Windows או Linux. (משתמשי מקינטוש היו יכולים להשתמש פעם ב- Namebench, אך פרויקט זה ננטש ושמענו שהוא אינו פועל כראוי בגירסאות האחרונות של MacOS.)

פשוט הורד מדד DNS, הפעל אותו (אין צורך בהתקנה), בחר בכרטיסייה "שרתי שמות" ולחץ על "הפעל מידוד". זה ישוות את מידת 72 שרתי ה- DNS המובילים. לאחר שתסיים, היא אפילו תציע לשווץ כמעט 5000 שרתי DNS זמינים לציבור בעולם ולמצוא את 50 הטובים ביותר לחיבור שלך. זה ייקח יותר זמן, כמובן. לקבלת התוצאות המדויקות ביותר האפשריות, ודא שכלי ה- Benchmark של DNS הוא הדבר היחיד שמשתמש בחיבור האינטרנט שלך במהלך הבדיקות (לכן כבה את הזרמת Netflix, משחקים מקוונים או הורדות אחרות שעשויות להשתמש באינטרנט).

לדוגמא, במבחן המידה שניהלנו חיבור אחד, ראינו ששרתי ה- DNS של צד שלישי המהירים ביותר הם OpenDNS, ואחריהם UltraDNS, ואחריהם ה- DNS הציבורי של גוגל.

יש בעיה אחת בכלי זה. יש סיכוי טוב ששרתי ה- DNS של ספק שירותי האינטרנט שלך יהיו המהירים ביותר עבור החיבור שלך, מכיוון שהם נמצאים פיזית בקרבתך. עם זאת, מדד ה- DNS אינו בודק את שרתי ה- DNS של ספק שירותי האינטרנט שלך.

בצילום המסך שלמעלה, למשל, למעשה כתוב הנתב שלנו - זהו "שומר השמות ברשת המקומית" הוא שרת ה- DNS המהיר ביותר. הסיבה לכך היא שהיא קיימת פיזית ברשת המקומית שלנו ויכולה להחזיר מיד תוצאות במטמון שהיא זוכרת. עם זאת, הנתב שלך ישתמש בשרתי ה- DNS של ספק שירותי האינטרנט שלך כברירת מחדל, כך שבדיקה זו לא ממש התוותה את מידת ההשוואה בין שרתי ה- DNS של ספק שירותי האינטרנט שלך לשרתי DNS של צד שלישי.

כדי לבדוק זאת, עליך להיכנס לממשק האינטרנט של הנתב שלך ולאתר את כתובות שרתי ה- DNS של ספק שירותי האינטרנט שלך. כל נתב שונה מעט, אך מצאנו זאת תחת "סטטוס אינטרנט" בנתב ASUS שלנו.

במדד ה- DNS, לאחר מכן תוכל ללחוץ על הכרטיסייה שרתי שמות, ללחוץ על כפתור "הוספה / הסרה". הקלד את כתובת ה- IP של שרת ה- DNS הראשון ולחץ על "הוסף" כדי להוסיף אותה לרשימה. לאחר מכן תוכל להקליד את כתובת שרת ה- DNS השני וללחוץ גם על "הוסף".

ברגע שיש לך, לחץ על "הפעל מידוד" כדי להריץ את המדד עם שרתי ה- DNS של ספק שירותי האינטרנט שלך. מצאנו כי השרתים של Comcast הם המהירים ביותר עבור חיבור Comcast שלנו, וזה לא מפתיע.

גם אם שרתי ספק האינטרנט שלך הם המהירים ביותר, עם זאת, ייתכן שתרצה לעבור לשרת DNS אחר המספק סינון תוכנות זדוניות, בקרת הורים ותכונות אחרות. זה עוזר לדעת כמה אפשרויות אחרות הן מהירות יחסית.

אם אתה מחפש שרת DNS מהיר

שרתי DNS מסוימים אינם מציעים הרבה תכונות, ופשוט מתמקדים במתן תוצאות מהירות, מהירות ומדויקות.

ה- DNS הציבורי של גוגל נוצר על ידי גוגל כדי לספק שרת DNS חלופי ומהיר ומאובטח. הוא מספק תוצאות גולמיות ובלתי מסוננות. גוגל מבטיחה שהיא לא תתאם נתוני שימוש למידע אישי שמסרת לשירותי Google אחרים.

ניתן להגדיר את OpenDNS Home. לכן, למרות ש- OpenDNS מציע הגנה מפני תוכנות זדוניות ותכונות אחרות לסינון אתרים, אתה יכול ליצור חשבון בחינם ולהתאים אישית את הסינון המדויק שיתרחש עבור החיבור שלך. אם OpenDNS מהיר עבורך, תוכל להשתמש בו עם או בלי הסינון. OpenDNS מבטיח שלא לשתף את המידע שלך עם גורמים חיצוניים.

יש גם DNS ברמה 3, המנוהל על ידי רמה 3, המספק חיבורי עמוד שדרה המקשרים בין ספקי שירותי אינטרנט ברחבי העולם. ספקי שירותי אינטרנט רבים מסתמכים על DNS ברמה 3. רמה 3 אינה מפרסמת בפומבי את שירות ה- DNS שלה, אך כל אחד יכול לכוון את המערכות שלהם לשרתי ה- DNS של רמה 3 ולהשתמש בהם. שירות ה- DNS של רמה 3 עשוי להיות מהיר מאוד עבור חיבורים מסוימים.

Verisign מספקת גם שרת DNS ציבורי משלה. זה גם לא חוסם שום דבר, ומבטיח שהוא לא ימכור את נתוני ה- DNS שלך לצדדים שלישיים.

ה- DNS של NeuStar, שנקרא בעבר UltraDNS, מספק גם תוצאות גולמיות אם תרצו בכך. עם זאת, אם זה מהיר בחיבור האינטרנט שלך - וזה היה אחד המהירים ביותר אצלנו - זה יכול להיות הימור טוב בכל מקרה. אך NeuStar לא מבטיחה ברורה שלא למכור את נתוני הצד השלישי שלך, ותנאי השירות של DNS מצביעים רק על מדיניות הפרטיות של האתר שלה.

אם אתם מחפשים בקרת הורים או הגנה מפני תוכנות זדוניות

קשורים: כיצד להגדיר בקרת הורים שלמה עם OpenDNS

אם אתה מחפש שרת DNS המספק בקרת הורים הניתנת להגדרה, אנו ממליצים על OpenDNS Home. אתה יכול ליצור חשבון בחינם ולהגדיר בדיוק איך זה עובד על החיבור שלך, להגדיר חסימת תוכנות זדוניות, בקרת הורים עם הגדרות מפורטות יותר ממה שתמצא בשירותים אחרים. אתה יכול לבחור אילו סוגי אתרים ברצונך לחסום ואף להגדיר רשימה מותאמת אישית של דומיינים באינטרנט שיש לחסום או לאפשר. כפי שהזכרנו לעיל, OpenDNS מבטיח שלא לשתף את המידע שלך עם גורמים חיצוניים. עיין במדריך שלנו להגדרת תצורה של OpenDNS לקבלת מידע נוסף.

Neustar DNS, שנקרא בעבר UltraDNS, מציע גם שרתי DNS שונים שבהם תוכלו להשתמש כדי לחסום סוגים שונים של תוכנות זדוניות או אתרים לא הולמים. אם שרתי UltraDNS / NeuStar מהירים עבורך, זו יכולה להיות אפשרות טובה. עם זאת, הם לא מבטיחים בבירור שלא למכור את נתוני השימוש שלך, כפי שעושים השירותים האחרים שאנו ממליצים עליהם.

אם אתה רק רוצה הגנה מפני תוכנות זדוניות, ייתכן שתרצה להסתכל על Norton ConnectSafe. שרתים אלה מנוהלים על ידי Symantec, המייצרת גם את Norton Antivirus. הם יחסמו אתרים זדוניים וסוגים אחרים של אתרים בלתי הולמים, תלוי בשרת שתבחר. בהודעת הפרטיות של סימנטק נכתב כי השירות משתמש בנתונים רק כדי לספק לך שירות DNS ולמדוד שימוש מצטבר בשירות, כך שהוא לא מוכר את הנתונים שלך.

אמנם ישנם כמה שרתי DNS שצריכים להיות מהירים עבור כמעט כולם, כמו DNS ציבורי של Google, OpenDNS ו- DNS ברמה 3, אך שרתי DNS אחרים עשויים לעלות קדימה בכמה חיבורים. אך לפני שתבחר שרת DNS אחר שנראה מהר במבחני הביצועים שלך, ייתכן שתרצה לבדוק את מדיניות הפרטיות שלו ולבדוק שהוא לא מוכר את הנתונים שלך או עושה שום דבר אחר שלא נוח לך.

קרדיט תמונה: עפיף עבד. Halim / Shutterstock.com