מהו hiberfil.sys וכיצד אוכל למחוק אותו?

סביר להניח שאתה קורא את זה מכיוון ששמת לב לקובץ ענק של hiberfil.sys שיושב על כונן המערכת שלך ואתה תוהה אם תוכל להיפטר ממנו כדי לפנות מקום. הנה מהו אותו קובץ וכיצד ניתן למחוק אותו אם תרצה בכך.

מהו הקובץ hiberfil.sys?

בהתאם לגירסת Windows שבה אתה משתמש, יש לך מספר אפשרויות לחסוך בכוח כאשר אינך משתמש במחשב האישי שלך. ברור שאתה יכול פשוט לסגור את זה. אבל, אתה יכול גם לשלוח אותו למצב שינה או למצב שינה, שם הוא משתמש בכוח פחות דרמטי אך עדיין זמין במהירות כשתזדקק לו. שינה משתמשת בכוח מספיק בכדי לשמור על המידע בזיכרון המחשב האישי. תרדמת שינה שומרת עוד יותר על ידי כתיבת המידע בזיכרון לכונן הקשיח ובעצם כיבוי - היתרון בכך שהחזרת המחשב האישי שלך מהירה בהרבה מלהעלות אותו ממצב כבוי לחלוטין. שם נכנס קובץ hiberfil.sys - Windows כותב את המידע בזיכרון לקובץ זה.

קשורים: מה ההבדל בין שינה למצב שינה ב- Windows?

למרות שאנו ממליצים להשתמש בשינה או במצב שינה במקום בכיבוי המחשב ברוב המקרים, אנו מבינים כי אנשים רבים מעדיפים פשוט לכבות. במקרה כזה, השבתת מצב שינה במחשב שלך תאפשר לך למחוק את הקובץ ולזכות מחדש שטח דיסק יקר. והקובץ יכול לנצל לא מעט מקום. כמה תלוי בכמות הזיכרון המותקנת במחשב האישי שלך. בדוגמה שלנו, הקובץ hiberfil.sys משתמש בשטח דיסק אדיר של 13 GB.

השבת את מצב שינה במצב חלונות 10, 8, 7 או Vista

הטכניקה להשבתת מצב שינה היא כמעט זהה ב- Windows 10, 8, 7 ו- Vista. יהיה עליך להשתמש בשורת הפקודה במצב ניהול כדי לבצע זאת, אך זו רק פקודה אחת פשוטה. השבתת מצב שינה מחיקה אוטומטית את הקובץ hiberfil.sys.

פתח את שורת הפקודה על ידי לחיצה ראשונה על התחל והקלדת "שורת פקודה". כשתראה את אפליקציית שורת הפקודה קופצת, לחץ עליה באמצעות לחצן העכבר הימני ואז בחר "הפעל כמנהל".

בהנחיה, הקלד את הפקודה הבאה ולחץ על Enter:

powercfg -h כבוי

פקודה זו תשבית באופן מיידי את מצב שינה, כך שתבחין בכך שהיא כבר לא אפשרות מתפריט הכיבוי שלך. ואם תבקר שוב בסייר הקבצים, תראה שהקובץ hiberfil.sys נמחק וכל שטח הדיסק שלך הוא שלך שוב.

אם תשנה את דעתך ותרצה להפעיל שוב את מצב שינה, פשוט היכנס שוב לשורת הפקודה והשתמש בפקודה זו:

powercfg -h על

הפקודה Hibernate צריכה להיות זמינה עבורך שוב ו- Windows ישחזר את הקובץ hiberfil.sys.

השבת את מצב שינה במצב Windows XP

השבתת מצב שינה ב- Windows XP שונה במקצת מאשר בגירסאות מאוחרות יותר של Windows. ראשית, עבור אל לוח הבקרה> אפשרויות צריכת חשמל. בחלון מאפייני אפשרויות צריכת החשמל, עבור לכרטיסייה "שינה" והשבית את האפשרות "אפשר מצב שינה".

לאחר השבתת מצב שינה, הפעל מחדש את מחשבך ואז יהיה עליך למחוק ידנית את הקובץ hiberfil.sys.