כיצד להשתמש בבקר PS3 עם מחשב Windows שלך

תמיכה בבקר מוגבלת במחשבי Windows. בעוד שהדור האחרון של בקרי הקונסולה יעבוד מהקופסה עם Windows, אפילו משחקי משחק מהדור האחרון כמו DualShock 3 של פלייסטיישן 3 דורשים מנהלי התקנים מותאמים אישית.

גרסה קודמת של מאמר זה פירטה את השימוש ב- MotioninJoy לשימוש בבקרת ה- PS3 של סוני שלך כג'ויסטיק במחשב Windows שלך. למרבה הצער, MotioninJoy הייתה תוכנה קניינית שהפכה במהלך השנים לתוכנה זדונית. למרבה המזל, אינך צריך להדביק את המחשב שלך, מכיוון שקיימת חלופת קוד פתוח ב- ScpToolkit. אל תשתמש ב- MotioninJoy.

כיצד להתקין את ScpToolkit

ScpToolkit צריך לשנות כמה מנהלי התקנים כדי לגרום לבקר לעבוד, כך שזה לא תהליך ההתקנה הבטוח ביותר. המשך בזהירות, פעל לפי ההוראות שלנו ואל תלחץ על שום דבר שאתה לא מבין.

הורד את המהדורה האחרונה של ScpToolkit מדף Github של הפרויקט, פתח את תוכנית ההתקנה והסכים לתנאים ולהגבלות - אם אתה קורא אותם, כמובן. תוצג תיבת דו-שיח עם רשימת אפשרויות ההתקנה:

אתה כנראה לא צריך את Gamepad Analyzer ו- Debug Collector Info, אבל אתה צריך להתקין את כל השאר.

תהליך ההתקנה יימשך מספר דקות. אתה צריך לקחת את הזמן הזה כדי למצוא את בקר ה- PS3 שלך ולחבר אותו באמצעות כבל USB. לאחר סיום כלי השירות בהתקנת ערכת הכלים, הוא יבקש ממך להפעיל את מתקין מנהל ההתקן. לחץ על "הפעל", ותוצג בפניך רשימה שתכלול כעת את הבקר שלך.

לחץ על כפתור "אתחל את כל ההתקנים המחוברים" (אל תדלג באמצעות הלחצן הבא), תן לו להתקין  ואז לחץ על "הבא". זה יגדיר את הבקר שיזוהה כבקר PS3, ויתקין מנהלי התקנים מסוימים.

המסך הבא מיועד לתמיכה ב- Bluetooth, שייתכן שלא תרצו מכיוון שהוא דורש "להקריב" דונגל Bluetooth ייעודי. בצדק, יש תווית ענקית "אזהרה" על גבי המסך הזה, מכיוון שהתקנתו לפלאג העכבר האלחוטי בתאונה תגרום לכם להיות זמן רע מאוד.

אם אתה באמת רוצה תמיכה אלחוטית, יהיה עליך לחבר את הפלאג הקורבן,  לוודא שמדובר בהתקן היחיד ברשימה , ואז ללחוץ על "אתחל את כל ההתקנים המחוברים."

אחרת, אל תהסס ללחוץ על "הבא" ולדלג על תהליך זה.

השלב הבא הוא התקנת מנהל התקן וירטואלי של Xbox 360, אשר יטעה את Windows לחשוב שבקר ה- PS3 שלך הוא בקר Xbox 360. זה יגרום לזה לעבוד למשחקים נוספים.

כדי להתקין את מנהל ההתקן, לחץ על "התקן מנהל התקן וירטואלי של Xbox 360" ולחץ על "הבא".

לאחר מכן, ScpToolkit ירצה להתקין שירות Windows כדי לטפל בתקשורת עם הבקר.

לחץ על "התקן את שירות Windows" ולחץ על "הבא". סיימת עכשיו, ואתה אמור להיות מסוגל להשתמש בבקר ה- PS3 שלך בכל משחק שתומך בבקרי Xbox 360. זה כמעט כל משחק שתומך בבקר, אז קדימה. ניתן גם למפות מחדש את כפתורי הבקר בכדי לגרום לו לעבוד במשחקים אחרים.

קשורים: כיצד להמיר כל בקר למפתחות מקלדת ב- Windows ו- MacOS