הכלים החינמיים הטובים ביותר ליצירת כונן USB מסוג Windows או Linux ניתן לאתחול

אם אתה צריך להתקין Windows או Linux ואין לך גישה לכונן CD / DVD, כונן USB הניתן לאתחול הוא הפיתרון. אתה יכול לאתחל לכונן ה- USB ולהשתמש בו להפעלת תוכנית הגדרת מערכת ההפעלה, ממש כמו תקליטור או DVD.

אספנו כמה קישורים לתוכניות חינמיות המאפשרים לך להתקין כונן USB בקלות להתקנת Windows או Linux במחשב.

הערה: אם יש לך בעיות בהשגת ה- BIOS במחשב שלך כדי לאתחל מכונן USB, עיין במאמר שלנו בנושא אתחול מכונן USB גם אם ה- BIOS שלך לא יאפשר לך.

כלי להורדת USB / DVD של Windows

הערת העורך:  אם ברצונכם ליצור USB להתקנת Windows הניתן לאתחול, זהו הכלי שעליכם לבחור.

כלי ההורדה של USB / DVD של Windows הוא כלי רשמי וחינמי של מיקרוסופט המאפשר לך להתקין את Windows 7 ו- Windows 8 ו- Windows 10 מבלי שתצטרך להריץ תחילה מערכת הפעלה קיימת במחשב שלך. באפשרותך לשנות את סדר האתחול של הכוננים ב- BIOS של המחשב שלך, כך שהתקנת Windows בכונן ה- USB שלך תפעל אוטומטית כאשר תפעיל את המחשב. אנא עיין בתיעוד למחשב שלך למידע על אופן הגישה ל- BIOS ושינוי סדר האתחול של הכוננים.

רופוס

קשורים: כיצד ליצור כונן פלאש USB לינוקס אתחול, הדרך הקלה

Rufus היא תוכנית קטנה וניידת המאפשרת ליצור כונני USB ניתנים לאתחול עבור Windows ו- Linux. זה גם מאפשר לבדוק אם התקני ה- USB חסומים רעים, באמצעות עד ארבעה מעברים. Rufus פועל גם בגירסאות 32 סיביות וגם 64 סיביות של Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ו- Windows 8. ניתן ליצור כונני USB ניתנים לאתחול עבור הגרסאות הרשומות של Windows, כמו גם כמעט כל הפצות לינוקס פופולריות, כגון אובונטו, קובונטו, פדורה ו- OpenSUSE. זו הדרך המועדפת הנוכחית שלנו ליצור תקליטורי CD Live וכונני USB.

קל מאוד להשתמש ב- Rufus והתוכנית נראית כמו חלון הפורמט המוגדר כברירת מחדל ב- Windows כאשר אתה מעצב מחיצת דיסק קשיח, כונן USB או כונן חיצוני אחר.

בנוסף למערכות Windows ו- Linux, אתה יכול גם להשתמש ב- Rufus כדי לשים כלי עזר בכונני USB, כגון Parted Magic, Ultimate Boot CD ו- BartPE.

UNetbootin

UNetbootin היא תוכנית חינמית עבור Windows, Linux ו- Mac OS X המאפשרת לך ליצור כונני USB Live הניתנים לאתחול להפצות אובונטו, פדורה ושאר לינוקס במקום צריבת CD. הוא פועל גם ב- Windows וגם ב- Linux. השתמש ב- UNetbootin כדי להוריד אחת מהפצות הלינוקס הרבות שהיא תומכת בה, או ספק את המיקום של קובץ ה- ISO שלך ב- Linux.

הערה: כונן ה- USB שנוצר ניתן לאתחול רק במחשבים אישיים, ולא במחשבי מקינטוש. בנוסף, UNetbootin אינו מהימן כפי שהיה פעם - אנו ממליצים כעת על אחד הכלים האחרים שהוזכרו כאן, כמו Rufus.

יוצר דיסק ההפעלה של אובונטו

בורא דיסק האתחול של אובונטו מאפשר לך להמיר כונן הבזק מסוג USB או כרטיס SD לכונן שממנו תוכל להפעיל את מערכת אובונטו שלך. אתה לא צריך להקדיש את כל הכונן למערכת אובונטו. אתה יכול לאחסן קבצים אחרים במרחב שנותר.

התוכנית מאפשרת לך גם ליצור כונן עבור דביאן, או כל מערכת הפעלה אחרת מבוססת דביאן שעבורה יש לך תקליטור או תמונת .iso.

מתקין USB אוניברסלי

Installer USB אוניברסלי היא תוכנית המאפשרת לבחור בין מספר הפצות לינוקס להתקנה על כונן הבזק מסוג USB. בחר את הפצת לינוקס, ספק מיקום לקובץ ה- ISO המתאים, בחר בכונן הבזק מסוג ה- USB שלך ולחץ על צור.

הערה: יש לעצב את כונן הבזק ה- USB ככונן Fat16, Fat32 או NTFS.

WiNToBootic

WiNToBootic הוא כלי חינמי נוסף המאפשר ליצור כונן הבזק מסוג USB אתחול להתקנת Windows 7 או Windows 8. הוא תומך בקובץ ISO, DVD או תיקיה כמקור דיסק האתחול. זהו כלי עצמאי שאינו דורש התקנה והוא פועל מהר מאוד.

הערה: נראה  כי כלי זה אינו מפותח יותר.

יוצר Windows Bootable Image (WBI)

עדכון:  נראה שכלי זה כבר לא קיים.

WBI Creator היא תוכנית חינמית המאפשרת ליצור תמונת ISO הניתנת לאתחול מקבצי ההתקנה של Windows XP, Vista ו- Windows 7. זה כלי נייד שקל להשתמש בו. כל שעליך לעשות הוא לומר לכלי היכן קבצי ההתקנה של Windows ובחר תיקיית יעד לקובץ ה- ISO החדש שייווצר. לאחר מכן, באפשרותך להשתמש באחד מהכלים האחרים המוזכרים במאמר זה כדי להתקין כונן הבזק מסוג USB או CD / DVD אתחול לשימוש בהגדרת מערכת Windows.

WinToFlash

עדכון:  לקוראים שלנו נאמר לנו כי ליישום זה יש תוכנות פרסום רבות ולכן אנו מסירים את הקישור.

WinToFlash הוא כלי נייד וחינמי המאפשר ליצור כונן הבזק מסוג USB הניתן לאתחול מתקליטור התקנה או תקליטור DVD של Windows XP, Vista, Windows 7, Server 2003 או Server 2008. זה גם יעביר סביבות התקנה מראש של Windows (WinPE), שימושיות לפתרון בעיות ותיקונים, לכונן הבזק מסוג USB. אתה יכול אפילו להשתמש ב- WinToFlash כדי ליצור כונן USB אתחול של MSDOS.

XBoot

עדכון:  הכלי הזה לא עודכן הרבה מאוד זמן.

XBoot הוא כלי חינמי ליצירת כונני הבזק מסוג USB עם מספר רב של קבצים או קבצי ISO. זה מאפשר לך לשלב מספר קבצי ISO (לינוקס, כלי עזר ותקליטורי הצלה של אנטי-וירוס) בכונן USB אחד או בקובץ ISO, ומאפשר לך ליצור כונן שירות שימושי. פשוט גרור ושחרר את קבצי ה- ISO לחלון XBoot ולחץ על צור ISO או צור USB.

הערה: XBoot דורש ש- NET Framework 4.0 (מתקין עצמאי או מתקין אינטרנט) יותקן במערכת שלך להפעלה.

אם ישנם כלים חינמיים אחרים שמצאתם שימושיים ליצירת כונני הבזק מסוג USB הניתנים לאתחול, ספרו לנו.