כיצד להפעיל שרת Minecraft משלך למשחקים מרובי משתתפים

אם שיחקת ב- Minecraft, קל לראות כמה כיף זה יכול להיות. הפעלת שרת משלך מאפשרת לך להכניס את כל החברים שלך לאותו משחק ותוכל לשחק עם כללים שאתה יכול להכין או להפר. זה האולטימטיבי במשחק שכבר ממכר!

כבר הראינו לך כיצד להתחיל עם Minecraft, משחק חנון של גיקים. מה יותר טוב משחקן יחיד? מרובי משתתפים, כמובן! אתה יכול להצטרף לאחד ממאות השרתים ב- minecraftservers.net כדי להתחיל, או לחפש אחר בלעדיות יותר, אך בסופו של דבר אתה מחויב לכללים ולשיקול הדעת שלהם. הפעלת שרת משלך מאפשרת לך ולחבריך לשחק יחד עם מערכת החוקים שלך, וזה ממש קל לעשות זאת.

הורד והפעל ראשון

עבור לדף ההורדות של Minecraft וירד לחלק "תוכנת שרת בטא מרובה טבלאות". משתמשי Windows יכולים פשוט להוריד את קובץ ה- .exe ולהפעיל אותו. משתמשי OS X ו- Linux צריכים להוריד את קובץ ה- .jar ולהפעיל את השרת באמצעות הפקודה הבאה במסוף:

java -Xmx1024M -Xms1024M -jar minecraft_server.jar nogui

אם אתה רוצה להקדיש יותר (או פחות) RAM לשרת שלך, שנה את ה- 1024M למשהו אחר, כמו 2048M. המספר הראשון הוא הסכום המקסימלי שהוא יכול להשתמש בו, והמספר השני הוא המינימום. מכיוון שהכל נמצא בג'אווה, אתה אמור להחזיק לפחות זיכרון RAM פנוי להקדיש ל- Minecraft. הדברים יכולים להיות פרועים עם כמות הגונה של אנשים שמשחקים, במיוחד כשאתה מתחיל לעשות דברים מטורפים כמו לפוצץ מערות ענק עם כמויות אדירות של TNT.

בחלון השרת תראה את השימוש בזיכרון ובחוט המעבד משמאל, את רשימת הנגנים המחוברים בפינה השמאלית התחתונה ואת חלון היומן והצ'אט בצד ימין. בפעם הראשונה שתפעיל את השרת, תקבל שגיאות בהתחלה. זה נורמלי, אז אל תיבהלו!

השרת לא מצא את קבצי התצורה הדרושים לו, ולכן הוא יפיק אותם. תראה כמה קבצים חדשים עולים באותה תיקייה שבה השרת שלך.

יש את התיקיה "עולם", המכילה בין היתר את אזור המפה שנוצר, רשימת ops וקובץ server.properties.

לאחר שהעולם ייגמר, תקבל הודעה קטנה על קובץ העזרה. סגור את השרת, או אם אתה מפעיל אותו בטרמינל, פשוט הקלד "עצור" (ללא הצעות מחיר). אנחנו הולכים לצבוט ולא נוכל לעשות זאת בזמן שהשרת פועל.

שיפור תכונות השרת

פתח את קובץ server.properties בפנקס הרשימות. תראה משהו כזה:

תראה כמה אפשרויות חשובות.

  • level-name: זהו שמו של עולם המיינקראפט שלך. אם תשנה שם זה, השרת יחפש תיקיה עם שם תואם, ואם לא תימצא שם, היא תיצור רמה חדשה בשם זה.
  • מפלצות שרצים: אם מוגדר כלא נכון, מפלצות כגון זומבים, שלדים וזחלים לא ישרצו. לעתים קרובות מכובה עבור שרתים "אופ" או "יצירתיים", שבהם כולם בונים והישרדות אינה מוקד המשחק.
  • בעלי חיים שרצים: אם מוגדר כלא נכון, בעלי חיים כמו זאבים, פרות, כבשים ותרנגולות לא ישרצו.
  • pvp: אם מוגדר כ- false, השחקנים לא יוכלו לפגוע אחד בשני, אם כי אתה עדיין יכול לגרום נזק על ידי דחיקת שחקנים אחרים מהמדפים.
  • רשימה לבנה: אם היא מוגדרת כ- true, השרת יאפשר רק לשמות המשתמש בקובץ "white-list.txt" להתחבר ולהפעיל בהצלחה.

לתיאור מלא של כל האפשרויות, עיין בדף ה- Minecraft Wiki בשרת. לאחר שתסיים לשנות את הדברים למה שאתה רוצה, שמור את הקובץ.

מכיוון שמדובר בשרת שלך, הקפד להוסיף את שם המשתמש שלך ב- Minecraft בקובץ "ops.txt". בדרך זו, אתה תהיה "מפעיל" עם זכויות מנהל מלאות. אתה יכול ליצור כל פריט שאתה רוצה, לאסור שחקנים, לעשות שחקנים אחרים אופ ולשנות את זמן המשחק.

על מנת שחבריך יתחברו לשרת שלך תצטרך להגדיר העברת יציאות בנתב שלך. יציאת ברירת המחדל היא 25565, אך ניתן לשנות זאת בקובץ server.properties. החברים שלך יצטרכו את כתובת ה- IP שלך (או כינוי DNS / הפניה מחדש) ומספר יציאה זה כדי שיוכלו להתחבר.

כשתהיה מוכן, הפעל מחדש את השרת.

משחק בשרת

כאשר אתה מפעיל את Minecraft, ניתנת לך אפשרות להתחבר לשרת מרובה משתתפים. לחיצה עליו תאפשר לכם להזין את פרטי הכתובת שלו.

אם אתה משחק באותו מחשב כמו השרת שלך, אתה יכול פשוט להקליד "localhost" (ללא הצעות מחיר). אחרת, חבר את כתובת ה- IP או שם התחום של השרת שלך. לחץ על התחבר, ותצטרף לשרת.

לחץ על T כדי להעלות את קונסולת הצ'אט.

תראה את כל ההודעות הציבוריות על ידי משתמשים, הודעות מערכת ופקודות שביצעת. שימו לב להנחיה הקטנה (>) בפינה השמאלית התחתונה. הקלדת משהו ולחיצה על Enter תשלח הודעה לכל שאר השחקנים בצ'אט קבוצתי. אתה יכול לבצע פקודות גם כאן, והן תמיד מתחילות עם קו נטוי קדימה (/).

בתור אופציה, אתה אמור להיות מסוגל להקליד "/ list" ולחץ על Enter כדי לרשום את כל הנגנים המחוברים. תוכלו גם לתת פריטים לכל שחקן (כולל לעצמכם), לאסור ולסלוח למשתמשים ספציפיים ולשנות את זמן המערכת. אם אינך בטוח בדרישת פקודה ספציפית, תוכל להקליד "/ help" לקבלת מידע נוסף. לרשימה המלאה של פקודות השרת, עיין בדף פקודות השרת של Minecraft Wiki.

עכשיו לך ותגיד לכל החברים שלך להצטרף! אין שום דבר שפוגע בבניית מבנים מסיביים, בחקר הנוף העצום ובכרייה אל שדות, למעט לעשות זאת עם 8 מחבריך הטובים ביותר.