כיצד לתקן פצפוצים או פופ קול במחשב Windows

בעיות קול, פצפוץ, ועוד בעיות קוליות יכולות להתרחש מסיבות שונות. ייתכן שתוכל לפתור את הבעיה על ידי התאמת הגדרות התקן השמע שלך, עדכון מנהל התקן הקול שלך או הצמדת התקן חומרה אחר שמפריע. הנה כמה דברים לנסות.

לפני שתתחיל להתעסק עם הגדרות, כדאי לבדוק את החומרה עצמה. אם חיבור כבל רופף, זה עלול לגרום לבעיות קול. ודא שכל כבלי השמע שלך מחוברים היטב. אם הבעיה נמשכת, להלן מספר פתרונות פוטנציאליים.

שנה את פורמט האודיו שלך

שינוי איכות השמע במכשיר הפלט יכול לפתור כמה בעיות. כדי לבדוק את איכות השמע שלך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על סמל הרמקול באזור ההודעות שליד השעון ובחר "התקני השמעה".

לחץ פעמיים על מכשיר ההפעלה המוגדר כברירת מחדל, ובו סמל ביקורת ירוק.

לחץ על הכרטיסייה "מתקדם" והשתמש בתיבה עיצוב ברירת מחדל לבחירת רמת איכות הצליל שלך. נסה להגדיר את איכות השמע שלך ל" 16 ביט, 44100 הרץ (איכות תקליטור) ". לחץ על "אישור" לאחר מכן ובדוק אם הפיצוחים או בעיות שמע אחרות נמשכות. שינוי זה יכול לפתור כמה בעיות שמע.

אם זה מוגדר לאיכות תקליטור ואתה נתקל בבעיות, נסה לשנות לרמת פורמט שמע אחרת ולראות מה קורה.

השבת שיפורי שמע

מנהלי התקנים מסוימים משתמשים ב"שיפורי "תוכנה בניסיון לשפר את איכות הצליל שלך. אם אלה לא עובדים כמו שצריך - או אם המיסוי שלך מחויב במס בכבד מדי - אלה עלולים לגרום לבעיות קול.

כדי להשבית את שיפורי הקול, השתמש באותו חלון מאפיינים. לחץ כאן על הכרטיסייה "שיפורים" - אם אתה רואה כזה - וסמן את תיבת הסימון "השבת את כל השיפורים". לחץ על "אישור" כדי לשמור את השינויים ואז בדוק אם הבעיות נמשכות.

לא כל מנהלי ההתוכנה מבצעים פונקציה זו, כך שלא תמיד תראה את הכרטיסייה "שיפורים" בכל המערכות. יכול להיות שיש כאן כרטיסייה דומה - כמו אחת בשם "Sound Blaster" - בה תוכלו למצוא אפקטים דומים להשבית. יתכן שלא תהיה אפשרות להשבית שיפורים בכלל. זה תלוי בחומרת הקול ובמנהלי ההתקנים שלך.

השבת מצב בלעדי

נראה כי לחלק ממנהלי ההתקנים יש בעיה עם האפשרות "מצב בלעדי" המאפשרת ליישומים לקחת שליטה בלעדית בכרטיס הקול שלך. בדרך כלל זו לא אמורה להיות בעיה: האשימו את מנהלי הצלילים הרעים אם זה גורם לבעיות במערכת שלכם.

הגדרה זו תמצא באותו חלון שבו נמצאת האפשרות "תבנית ברירת מחדל". השבת את האפשרות "אפשר ליישומים לקחת שליטה בלעדית במכשיר זה" תחת "מצב בלעדי". לחץ על "אישור" ובדוק אם זה פתר את הבעיה שלך.

אפשרות זו בדרך כלל אינה מהווה בעיה, לכן כנראה שתפעיל אותה מחדש אם השבתה אינה פותרת את הבעיה.

עדכן את מנהלי הקול שלך

ייתכן שיש בעיות שתוקנו במנהלי התקני צליל חדשים יותר. אם אתה משתמש במנהלי התקני קול ישנים יותר, ייתכן שיהיה עליך לעדכן אותם כדי לתקן באגים שונים. Windows 10 מנסה באופן אוטומטי לעדכן את מנהלי ההתקן שלך, אך גם אז זה לא תמיד מציע את מנהלי ההתקנים העדכניים ביותר.

כדי להשיג מנהלי התקנים קוליים חדשים יותר, בקר באתר יצרן המחשבים שלך, מצא את דף הורדת מנהל ההתקן עבור דגם המחשב האישי שלך והורד את מנהלי ההתקנים העדכניים ביותר שקיימים. אם בנית מחשב משלך, בדוק את דף הורדת מנהל ההתקן עבור יצרן לוח האם שלך - או יצרן כרטיסי הקול שלך, אם אתה משתמש בכרטיס קול נפרד במקום בצליל המשולב של לוח האם שלך.

בדוק את האיחור שלך ב- DPC

בעיה זו עלולה להיגרם גם על ידי חביון DPC. DPC מייצג "קריאת נוהל דחוי". זהו החלק של Windows המטפל במנהלי התקן של חומרה. אם לנהג לוקח יותר מדי זמן לעשות משהו, זה יכול למנוע מנהגים אחרים - כמו מנהל התקן הסאונד שלך - לבצע את העבודה שהם צריכים לעשות בזמן. זה יכול להוביל לבעיות שמע כמו קליקים, פיצוצים, נשירה ונושאים אחרים.

כדי לבדוק את חביון ה- DPC שלך, הורד והפעל את LatencyMon. לחץ על כפתור "התחל" ותן לו לרוץ ברקע לזמן מה. זה יפקח על מנהלי ההתקן של המערכת שלך ויספק המלצות ויידע אותך איזה מנהל חומרה נראה כבעיה. אם מנהל התקן מסוים של חומרה גורם לבעיות, אתה יכול לנסות לעדכן את מנהל ההתקן של המכשיר, להשבית את ההתקן, להסיר אותו מהמערכת שלך או להחליף אותו.

גם אם אתה רואה כאן כמה בעיות חביון, הם לא בהכרח מהווים בעיה במחשב רגיל שבו אתה רק צריך להאזין למוזיקה, לצפות בקטעי וידאו ולשחק במשחקי וידאו. אם הכלי מזהיר אותך מבעיה אך אינך יכול לשמוע כזו, אינך צריך להשבית חומרה כלשהי. זה חשוב יותר למקרי שימוש מקצועיים שבהם אתה באמת זקוק לאודיו בזמן אמת. אבל אם אתה שומע בעיה, הכלי עשוי להצביע על מנהל התקן של החומרה.