מהי גרסת ה- LTS האחרונה של אובונטו?

גרסת ה- LTS האחרונה של אובונטו היא Ubuntu 20.04 LTS "Focal Fossa", אשר שוחרר ב- 23 באפריל 2020. Canonical משחררת גרסאות יציבות חדשות של אובונטו אחת לחצי שנה, וגרסאות תמיכה ארוכות טווח אחת לשנתיים.

הגרסה האחרונה שאינה LTS של אובונטו היא אובונטו 20.10 "גרובי גורילה".

גרסת ה- LTS האחרונה היא אובונטו 20.10 LTS "Focal Fossa"

המהדורה החדשה ביותר לטווח ארוך לתמיכה של הפצת לינוקס זו היא אובונטו 20.04, הנקראת קוד "Focal Fossa". היא משתמשת בגרסה 5.4 של ליבת לינוקס. שחרורי אובונטו נקראים תמיד על שם בעלי חיים, ושחרור זה נקרא על שם הפוסה, חיה דמוית חתול שנמצאת באי מדגסקר.

מדובר במהדורת תמיכה לטווח ארוך, או "LTS", שמשמעותה שהיא תתמוך בעדכוני אבטחה ותחזוקה בחינם למשך חמש שנים מיום שחרורו. עם שחרור אובונטו 20.04 ב- 23 באפריל 2020, Canonical תתמוך בה בעדכונים עד אפריל 2025.

אובונטו 20.04 "Focal Fossa" כולל מגוון שיפורים מתחת למכסה המנוע, שולחן עבודה של GNOME Shell מודרני יותר, ועיצוב שולחן עבודה חדש עם הרבה סגול.

קשורים: מה חדש באובונטו 20.04 LTS "Focal Fossa"

כיצד לבדוק אם יש לך את הגרסה האחרונה

אתה יכול לבדוק איזו גרסה של אובונטו התקנת מחלון ההגדרות של שולחן העבודה שלך או על ידי הפעלת פקודה בחלון המסוף.

אם אתה משתמש בגרסה הסטנדרטית של אובונטו עם שולחן העבודה החדש יותר של GNOME או שולחן העבודה הישן של Unity, לחץ על הסמל בפינה השמאלית העליונה של שולחן העבודה שלך ולחץ על סמל ההגדרות או על האפשרות "הגדרות מערכת" בתפריט. לחץ על האפשרות "פרטים" בסרגל הצד השמאלי או לחץ על הסמל "פרטים" תחת מערכת אם אתה רואה חלון עם מגוון סמלים.

תראה כאן את גרסת אובונטו בה אתה משתמש. אתה יכול גם להפעיל את lsb_release -aהפקודה " " בחלון מסוף כדי למצוא מידע זה בכל מהדורה של אובונטו.

קשורים: כיצד לבדוק איזו גרסה של אובונטו התקנת

כיצד לשדרג לגרסה האחרונה

תמיד תוכלו לשדרג ממהדורה אחת של אובונטו למשנה הבאה. לדוגמה, כעת תוכל לשדרג ישירות מאובונטו 19.10 לאובונטו 20.04 LTS. ניתן לשדרג גם מאובונטו 16.04 LTS.

אם אתה מריץ גרסת LTS של אובונטו ורוצה לשדרג לגרסה שאינה LTS - למשל, אם אתה רוצה לשדרג מאובונטו 20.04 LTS לאובונטו 20.10 - תצטרך לומר לאובונטו שאתה רוצה לראות "כל גרסה חדשה, "לא רק" גרסאות תמיכה ארוכות טווח. " אפשרות זו זמינה ב תוכנה ועדכונים> עדכונים> הודע לי על גרסת אובונטו חדשה.

כדי לשדרג לגירסה העדכנית ביותר של אובונטו, לחץ על Alt + F2, הקלד את הפקודה הבאה ולחץ על Enter:

מנהל עדכונים -ג

אם אינך רואה הודעה המודיעה לך שהגרסה החדשה זמינה, לחץ על Alt + F2, הקלד את הפקודה הבאה ולאחר מכן הקש Enter:

/ usr / lib / ubuntu-release-upgrade / check-new-release-gtk

תראה הודעה המודיעה לך שגרסה חדשה זמינה כעת אם קיימת. לחץ על "כן, שדרג עכשיו" כדי להתקין אותו במערכת שלך

ניתן גם לשדרג מהטרמינל על ידי הפעלת sudo do-release-upgradeהפקודה. ייתכן שיהיה עליך להפעיל את sudo apt install update-manager-coreהפקודה תחילה כדי להתקין אותה. ערוך את  /etc/update-manager/release-upgradesהקובץ כדי לבחור אילו גרסאות של אובונטו הכלי מתקין.