כיצד לבצע אתחול למצב בטוח ב- Windows 10 או 8 (הדרך הקלה)

אחד הצעדים הנפוצים ביותר בעת פתרון בעיות במחשב הוא אתחול למצב בטוח. במשך זמן רב זה הושג על ידי לחיצה על מקש F8, כל זה משתנה עם Windows 10 ומצב התיקון האוטומטי שלו. אבל מה אם אנחנו רוצים מצב בטוח?

אם תמעך את מקש F8 בדיוק בזמן הנכון (או שיהיה לך מזל לדלג על המפתח במהלך האתחול), Windows עשוי עדיין לקחת אותך למסך המאפשר לך להיכנס לסביבת ההתאוששות. משם, אתה יכול לאתחל למצב בטוח (ואנחנו נדבר על הסביבה הזו קצת מאוחר יותר. הבעיה היא שחלק מיצרני המחשבים מבטלים אפשרות זו. ואפילו במחשבים אישיים שעדיין תומכים בה, הפעלת Windows (ובמיוחד המסירה בין תהליך האתחול הרגיל וההפעלה של Windows) מתרחשים כל כך הרבה יותר מהר עכשיו, בקושי יש לך זמן ללחוץ על המקש.

החדשות הטובות הן שניתן למצב בטוח. התהליך פשוט מוסתר יותר עכשיו.

קשורים: כיצד להשתמש במצב בטוח לתיקון מחשב Windows שלך (ומתי כדאי)

הערה : מאמר זה נכתב באמצעות צילומי מסך מ- Windows 10, אך הטכניקות פועלות כמעט באותה צורה ב- Windows 8. נציין את ההבדלים היכן שהם מתרחשים.

שלב ראשון: עבור אל הכלים המתקדמים לפתרון בעיות בסביבת השחזור

רוב הדרכים בהן אתה ניגש למצב בטוח כרוכות בהתחלה בסביבת ההתאוששות של Windows. סביבת השחזור כוללת מספר אפשרויות לפתרון בעיות, ומצב בטוח הוא אחת מהן. אופן ההגעה תלוי אם המחשב יכול להפעיל את Windows כרגיל או לא.

אם המחשב שלך יכול להפעיל את Windows בדרך כלל

אם המחשב האישי שלך יכול להגיע בהצלחה למסך הכניסה של Windows כאשר אתה מפעיל אותו (או שאתה באמת יכול להיכנס ל- Windows), הדרך הקלה ביותר להגיע לסביבת ההתאוששות היא להחזיק את מקש Shift לחוץ תוך כדי לחיצה על הפעל מחדש (או ממש על מסך כניסה או מתפריט התחל).

תוכל גם להגיע לסביבת ההתאוששות דרך אפליקציית ההגדרות שלך. לחץ על Windows + I כדי לפתוח את ההגדרות ואז לחץ על האפשרות "עדכן ואבטחה".

בחלונית השמאלית, עבור לכרטיסייה "התאוששות". בחלונית הימנית, גלול מעט למטה ואז לחץ על כפתור "הפעל מחדש כעת" במקטע "הפעלה מתקדמת".

שימוש באחת משיטות אלה (Shift + הפעלה מחדש או אפליקציית ההגדרות) מעביר אותך לסביבת ההתאוששות, עליה נדון מעט מאוחר יותר בסעיף שלנו על השלב השני של תהליך זה.

אם המחשב שלך לא יכול להפעיל את Windows בדרך כלל

אם המחשב האישי שלך לא יפעיל את Windows בדרך כלל פעמיים ברציפות, הוא אמור להציג בפניך באופן אוטומטי אפשרות "שחזור" המאפשרת לך לראות אפשרויות תיקון מתקדמות.

הערה: אנחנו מדברים כאן באופן ספציפי על אם המחשב שלך מסוגל להפעיל ולהפעיל בהצלחה אתחול החומרה שלו, אך אז לא ניתן לטעון את Windows בהצלחה. אם המחשב האישי שלך מתקשה אפילו להגיע לשלב שבו Windows נטען, עיין במדריך שלנו מה לעשות כאשר Windows לא יתחיל לקבלת עזרה נוספת.

קשורים: כיצד ליצור כונן שחזור או דיסק תיקון מערכת ולהשתמש בו ב- Windows 8 או 10

אם המחשב האישי שלך אינו מציג בפניך מסך זה, תוכל לנסות להפעיל את המחשב מכונן שחזור USB. זה הכי טוב אם הכנת אחד מבעוד מועד, אבל בקמצוץ, אתה יכול ליצור אחד ממחשב אחר שמריץ אותה גרסה של Windows.

ייתכן גם שתמעך את מקש F8 במהלך האתחול (אך לפני ש- Windows מתחיל לנסות לטעון) כדי לגשת למסכים אלה. חלק מיצרני המחשבים השבתים פעולה זו, ובחלק ממחשבי המחשב ההפעלה מהירה מספיק עד שקשה להכות על המקש בזמן הנכון. אבל, אין שום נזק בניסיון.

בכל דרך שתגיע לסביבת ההתאוששות, תהיה לך גישה לכלים המתקדמים לפתרון בעיות שנועדו לעזור לך לשחזר מחשב שלא יפעל כרגיל. מצב בטוח כלול בכלים אלה.

שלב שני: השתמש בכלי לפתרון בעיות מתקדמים להפעלת מצב בטוח

כשתגיע לכלים המתקדמים לפתרון בעיות (בין אם זה באמצעות טריק Shift + הפעלה מחדש, ריסוק מקש F8 או שימוש בכונן התאוששות), תגיע למסך המאפשר לך לגשת לכלי פתרון הבעיות. לחץ על הלחצן "פתרון בעיות" כדי להמשיך.

במסך "פתרון בעיות", לחץ על כפתור "אפשרויות מתקדמות".

בדף "אפשרויות מתקדמות", לחץ על האפשרות הגדרות הפעלה. ב- Windows 8, אפשרות זו מסומנת במקום זאת "הגדרות הפעלה של Windows".

ולבסוף, עכשיו כשאתה רואה למה התכוונו ב"סתר ", לחץ על כפתור" הפעל מחדש ".

תראה גרסה של תפריט אפשרויות האתחול המתקדמות המוכר. לחץ על המספר המתאים לאפשרות ההפעלה בה ברצונך להשתמש (כלומר לחץ על מקש 4 למצב בטוח רגיל).

שים לב שאם אתה משתמש ב- Windows 8, המחשב שלך יופעל מחדש תחילה, ואז תראה אותו מסך "אפשרויות אתחול מתקדמות" שהיית רגיל אליו מגרסאות ישנות יותר של Windows. השתמש במקשי החצים כדי לבחור באפשרות המתאימה למצב בטוח, ואז הקש Enter כדי לאתחל למצב בטוח.

כן, זו דרך מפותלת להגיע למצב בטוח, והאפשרויות האלה מוסתרות הרבה יותר מבעבר. אבל, לפחות הם עדיין זמינים.

אפשרות חלופית: אילוץ את Windows להתחיל במצב בטוח עד שתגיד לו שלא

לפעמים תפתור בעיה שתחייב אותך לאתחל למצב בטוח מספר פעמים. עוברים את כל ההליך שפירטנו זה עתה יהיה כאב אמיתי אם תצטרכו לעשות זאת בכל פעם שתפעילו מחדש את המחשב האישי. למרבה המזל, יש דרך טובה יותר.

כלי תצורת המערכת המובנה בתוך Windows מעניק לך את האפשרות להפעיל אפשרות "אתחול בטוח". זה למעשה מאלץ את Windows לבצע אתחול למצב בטוח בכל פעם מחדש. כדי להפעיל את Windows שוב כרגיל, עליך לחזור לכלי תצורת המערכת ולהשבית את האפשרות.

אתה יכול אפילו לבחור את סוג המצב הבטוח שאליו אתה רוצה ש- Windows יתחיל:

  • מינימלי:  מצב בטוח רגיל
  • מעטפת חלופית:  מצב בטוח באמצעות שורת הפקודה בלבד
  • תיקון Active Directory: משמש רק לתיקון שרת Active Directory
  • רשת: מצב בטוח עם תמיכה ברשת

קשורים: כפה על חלונות 7, 8 או 10 לבצע אתחול למצב בטוח מבלי להשתמש במקש F8

שיטה אלטרנטיבית זו מספקת דרך נהדרת לאתחל למצב בטוח שוב ושוב כשתצטרך, אך ייתכן שתמצא אותה מהר יותר מאשר אתחול למצב בטוח באמצעות אחת השיטות המקובלות יותר שדנו בהן - גם אם אתה רק צריך לבקר ב- Safe. מצב פעם אחת. הקפד לבדוק את המדריך המלא שלנו כיצד להכריח את Windows לבצע אתחול למצב בטוח למידע נוסף.