כיצד לאפשר שיחות Wi-Fi בטלפון אנדרואיד

אם אתה בספק שתומך בזה, שיחות Wi-Fi הן תכונה נהדרת שיש. זה יאפשר לסמארטפון שלך להשתמש בחיבור הכי טוב בבית שלך כדי לבצע ולקבל שיחות והודעות טקסט. זה גם מאפשר שמע באיכות גבוהה יותר, וזה מושלם אם אתה לא מקבל אות טוב בבית שלך.

  1. משוך כלפי מטה את גוון ההודעות ולחץ לחיצה ארוכה על סמל ה- Wi-Fi כדי להזין הגדרות Wi-Fi.
  2. גלול לתחתית ובחר "העדפות Wi-Fi".
  3. הקש על "מתקדם".
  4. בחר שיחות Wi-Fi והעביר את המתג למצב "פועל".

אמנם זו כבר תכונה שנמצאה ב- Android במשך שנים רבות, אבל זה עדיין מזעזע כמה אנשים לא יודעים שהיא קיימת. זה בין השאר בגלל אימוץ מוביל איטי, אבל גם רק חוסר כיסוי כללי לתכונה ולתועלת שלה. T-Mobile היא ככל הנראה התומכת הגדולה ביותר של שיחות Wi-Fi בשלב זה, אם כי ארבעת הספקים הגדולים - ספרינט, T-Mobile, AT&T ו- Verizon - כולם תומכים בתכונה. למרבה הצער, אם אתה חוסך כסף באמצעות MVNO, סביר להניח שלא תהיה לך את זה כאופציה. איזה באסה.

רוב מכשירי האנדרואיד המודרניים צריכים לתמוך בשיחות Wi-Fi, אך זה יכול להיפגע ולהחמיץ. לדוגמה, בעוד שבדרך כלל ה- Galaxy S7 מציע תמיכה בשיחות Wi-Fi, הגרסה הבינלאומית שלי לטלפון אינה מציעה את התכונה. בעיקרון, זה צריך להיות נתמך על ידי הטלפון וגם הספק.

ארגו, אם אתה הולך לחפור ולנסות למצוא את ההגדרה שנדבר עליה למטה והיא לא שם, או שהספק שלך לא מציע אותה, או שהיא לא זמינה בטלפון הספציפי שלך.

כיצד להפעיל שיחות Wi-Fi מקוריות של אנדרואיד

גם אם אתה משתמש בשילוב טלפון ומוביל שתומכים בשיחות Wi-Fi, זה כנראה לא מופעל כברירת מחדל. כדי להפעיל אותו, יהיה עליך לקפוץ לתפריט ההגדרות. אני משתמש ב- Google Pixel שמריץ Android 8.0 (Oreo) כאן, כך שהתהליך עשוי להשתנות  מעט בטלפון שלך.

בזמן שאתה יכול לעבור את כל השלבים כדי להקיש את דרכך לתפריט שיחות Wi-Fi (שתמצא הוראות עבורו בתיבה "רק השלבים" מימין), הדבר הכי קל לעשות זה פשוט לחפש אותו. . משוך את גוון ההודעות והקש על סמל גלגל השיניים כדי להתחיל.

משם הקש על הזכוכית המגדלת והקלד "שיחת wifi". אם הוא זמין במצבך, הוא אמור להופיע כאן.

בתרחיש שלי, אנדרואיד לא השליכה אותי ישירות לתפריט שיחות Wi-FI, אלא אל החלק המתקדם של הגדרות ה- Wi-Fi, שם נמצא שיחות Wi-Fi. קדימה והקש על אפשרות שיחות ה- Wi-Fi כדי לקפוץ לחלק שלה בתפריט.

בום, הנה לך - החלק את המתג כדי להפוך אותו. תוכל גם לבחור אם ברצונך שהטלפון יעדיף רשתות WI-Fi או רשתות סלולריות לשיחות. בכל פעם שיש לו את שניהם, הוא ישתמש באפשרות המועדפת עליך, ואז יעבור בצורה חלקה לאחר כאשר אחד מהם לא יהיה זמין.

אין שיחות Wi-Fi מקומיות? אין בעיה - פשוט השתמש באפליקציה

רק בגלל שהספק שלך ו / או הטלפון שלך לא תומכים טכנית בשיחות Wi-Fi באופן טבעי, זה לא אומר שאתה לא יכול להשתמש בצורה אחרת של התכונה אם תרצה בכך. יש שם הרבה אפליקציות שיאפשרו לך להתקשר, הנה כמה מהפופולריות ביותר:

  • מסנג'ר של פייסבוק
  • Google Hangouts (תזדקק לאפליקציית חייגן Hangouts)
  • גוגל קול
  • Google Duo
  • סקייפ (הערה: עולה כסף)

משמאל: מסנג'ר פייסבוק; מימין: סקייפ (שימו לב לעלות לשיחה)

בעיקרון, כל אחת מהאפליקציות האלה תאפשר לך להתקשר באמצעות Wi-Fi, אך הן לא ישתמשו במספר הטלפון שלך בפועל, והן לא יקראו לטלפון מסורתי ברוב המקרים. במקום זאת, אתה באמת מבצע שיחות מחשבון לחשבון; לדוגמא, אם אתה משתמש ב- Facebook Messenger, אתה פשוט "מתקשר" לאדם בחשבון הפייסבוק שלו במקום להכניס מספר טלפון. כנ"ל לגבי חשבונות Skype בחינם, אם כי אתה יכול לשלם כסף כדי להתקשר למספרי טלפון רגילים.

Hangouts ו- Voice של Google הם יוצאים מן הכלל אחרים - למעשה הם עובדים יחד לביצוע שיחות. תזדקק למספר של Google Voice וכן לחייג החיוג לביצוע שיחות, ובמקרה זה אתה  אמור להיות מסוגל להתקשר לכל מספר טלפון מסורתי. הבעיה תופיע כשתרצו לקבל שיחות באמצעות כלים אלה - תצטרכו לעשות לא מעט הגדרות נוספות לשם כך.

האמת, המסנג'ר של פייסבוק הוא כנראה הדרך הטובה ביותר ללכת, בהנחה שהאדם שאתה מנסה לשוחח נמצא גם בפייסבוק (וברשימת החברים שלך). זה קל מאוד לשימוש ומציע איכות שיחה טובה.

ראוי גם לציין ששירותים אלה יעבדו גם עם נתונים ניידים, כך שלא  תצטרך להיות ב- Wi-Fi כדי להשתמש בהם. זה מגניב.

שיחות Wi-FI הוא שירות מגניב מאוד, וזה בהחלט משהו שאתה צריך לאפשר אם הספק והטלפון שלך תומכים בו. תקבל שיחות באיכות גבוהה יותר ובעצם אין "אזורים מתים" שבהם השיחות ייפלו או יושתקו.