מה עושה מצב טיסה והאם זה באמת הכרחי?

מצב טיסה משבית את הרדיו הסלולרי של המכשיר, ה- Wi-Fi וה- Bluetooth - כל פונקציות השידור האלחוטי. אך מטוסים רבים מציעים כעת אינטרנט אלחוטי בטיסה, וגישה סלולרית עשויה להגיע בקרוב למטוסים - אז היכן זה עוזב את מצב הטיסה?

גם אם אתה אף פעם לא טס, מצב טיסה מציע דרך מהירה להשבית רבים מהרדיו שמפנים סוללות. זה יכול להאריך את חיי הסוללה של המכשיר שלך כל עוד אינך זקוק לאף אחד מהרדיו האלחוטי.

מה עושה מצב טיסה?

לא משנה באיזה מכשיר אתה משתמש - טלפון אנדרואיד, אייפון, אייפד, טאבלט של Windows או כל דבר אחר - מצב טיסה מבטל את אותן פונקציות חומרה. אלו כוללים:

  • סלולרי : המכשיר שלך יפסיק לתקשר עם מגדלי הסלולר . לא תוכל לשלוח או לקבל שום דבר שתלוי בנתונים הסלולריים, החל משיחות קוליות ועד הודעות SMS לנתונים ניידים.
  • Wi-Fi : הטלפון שלך יפסיק לסרוק רשתות Wi-Fi סמוכות וניסיון להצטרף אליהן. אם אתה כבר מחובר לרשת Wi-Fi, אתה תנותק.
  • Bluetooth : מצב טיסה משבית את Bluetooth, טכנולוגיית תקשורת אלחוטית שרוב האנשים מקשרים עם אוזניות אלחוטיות. אך ניתן להשתמש ב- Bluetooth לדברים רבים אחרים, כולל מקלדות ועכברים.
  • GPS : מצב טיסה משבית גם פונקציות לקבלת GPS, אך רק במכשירים מסוימים. זה קצת מבלבל ולא עקבי. בתיאוריה, GPS אינו דומה לשאר הטכנולוגיות כאן - מכשיר עם GPS מופעל מאזין רק לאותות GPS שהוא מקבל ולא מעביר שום אות. עם זאת, תקנות מטוסים מסוימות אינן מאפשרות להשתמש בפונקציות לקבלת GPS מכל סיבה שהיא.

קשורים: יותר מדיבוריות: 5 דברים שאתה יכול לעשות עם Bluetooth

קשורים: כן, אתה יכול להשתמש באלקטרוניקה במהלך ההמראה והנחיתה: מה שאתה צריך לדעת

כאשר מצב טיסה מופעל, לעתים קרובות תראה סמל מטוס בסרגל ההתראות של המכשיר שלך, המופיע בסרגל העליון במכשירי Android, מכשירי iPhone ו- iPad. אתה עדיין יכול להשתמש במכשירים במטוס - גם במהלך ההמראה והנחיתה - כל עוד מצב טיסה מופעל. אתה לא צריך לכבות אותם.

מדוע מצב טיסה הכרחי?

תקנות במדינות רבות אוסרות על שימוש במכשירים המשדרים אותות על מטוסים מסחריים. טאבלט אופייני לטלפון נייד או לטאבלט מתקשר עם מספר מגדלי סלולר ומנסה לשמור על קשר בכל עת. אם המגדלים רחוקים, על הטלפון או הטאבלט להגביר את האות כדי שיוכל לתקשר עם המגדלים. תקשורת מסוג זה עלולה להפריע לחיישני המטוס ועלולה לגרום לבעיות בציוד ניווט רגיש. בכל מקרה זה הדאגה שהביאה את החוקים הללו. במציאות, ציוד מודרני הוא חזק. גם אם השידורים הללו אכן גורמים לבעיות, המטוס שלך לא ייפול מהשמיים מכיוון שכמה אנשים שכחו להפעיל את מצב הטיסה!

דאגה מופגנת יותר היא שכשאתה נוסע מהר מאוד, כל הטלפונים במטוס יועברו כל הזמן ממגדל התא למגדל התא. זה יפריע לאותות הסלולר שאנשים בשטח מקבלים. בכל מקרה לא היית רוצה שהטלפון שלך יבצע את העבודה הקשה הזו - הוא היה מרוקן את הסוללה שלו ובכל מקרה לא יוכל לשמור על אות כראוי.

השתמש במצב טיסה כדי לחסוך בסוללה

קשורים: מיתוסים על חיי הסוללה עבור מכשירי טלפון ניידים, טאבלטים ומחשבים ניידים

מצב טיסה שימושי גם כשאתה על הקרקע, ומציע דרך מצוינת לחסוך בחשמל בסוללה במכשיר שלך. מכשירי הרדיו במכשיר משתמשים בכמות גדולה של כוח, מתקשרים עם מגדלי סלולר, סורקים ומחברים לרשתות Wi-Fi סמוכות, ממתינים לחיבורי Bluetooth נכנסים ובודקים מדי פעם את מיקומכם באמצעות GPS.

הפעל את מצב המטוס כדי להשבית את כל מכשירי הרדיו האלה. זכור כי הדבר יחסום שיחות טלפון נכנסות והודעות SMS בטלפון, אך זה יכול להיות טיפ מצוין לחיסכון בסוללה אם אתה באמת צריך את המיץ האחרון הזה. זה שימושי במיוחד בטאבלט כשאתה ממילא רק משתמש בטאבלט כ- e-Reader לא מקוון.

אתה יכול להפעיל Wi-Fi ו- Bluetooth במצב טיסה

אינטרנט אלחוטי מותר בכמה מטוסים. למעשה, מטוסים רבים מציעים כעת אינטרנט אלחוטי בטיסה. הפעלת מצב טיסה תמיד מבטלת את ה- Wi-Fi. עם זאת, ברוב המכשירים תוכלו להפעיל מחדש את ה- Wi-Fi לאחר הפעלת מצב טיסה. אותות רדיו אחרים עדיין חסומים, אך לפחות תוכל להתחבר לרשתות Wi-Fi.

מכשירים מסוימים מאפשרים לך גם להפעיל Bluetooth כאשר מצב טיסה מופעל. אם זה מותר תלוי בחברת התעופה שלך ובסוכנות הרגולטורית האחראית.

אותות סלולריים עשויים להיות מוצעים במטוסים בקרוב

אותות סלולריים עשויים להגיע בקרוב גם למטוסים. ה- FCC האמריקני בוחן שינוי כללים כדי לאפשר איתותים סלולריים במטוסים שטסים מעל 10,000 מטר. זה מוסבר בדרך כלל בתקשורת כ"מאפשר שיחות טלפון סלולרי במטוסים ", אבל זה יותר מזה. הפסיקה תאפשר גם הודעות טקסט וכל שירות המשתמש בנתונים סלולריים. למעשה, ה- DOT האמריקני שוקל לאסור שיחות טלפון סלולריות במטוסים. התוצאה הסופית היא שתוכלו לשלוח טקסט ולהשתמש בנתונים סלולריים במישור, אך לא לבצע שיחות טלפון קוליות. בכנות, זה יהיה בסופו של דבר די מגעיל לאנשים סביבך, בכל מקרה.

בדרך כלל לא תוכלו להתחבר למגדלי תאים על הקרקע, אך מטוס שמאפשר מכשירי רדיו סלולריים היה מצויד ב"פיקוצלים ". מדובר בתחנות בסיס סלולריות קטנות אליהן הטלפונים במטוס היו מתחברים בדיוק כמו בכל מגדל סלולרי אחר. לאחר מכן מקרין הפיקוצל את אותם ללוויין תקשורת, שבתורו מקרין את האות חזרה לתחנת בסיס על הקרקע שם הוא יכול להתחבר לרשתות הסלולר של כדור הארץ.

מכיוון שהמשדר במטוס קרוב כל כך לטלפונים שבמטוס, המכשירים יכולים לתקשר ברמת עוצמת השידור הנמוכה ביותר שלהם. טלפונים במטוס לא יגבירו את האות שלהם וינסו ליצור קשר עם מגדלי תאים בשטח, ולכן זה "מבטל את פוטנציאל ההפרעה", לדברי יו"ר ה- FCC, טום ווילר.

גם אם היו מותרים אותות סלולריים במטוסים, ואפילו אם כל מטוס על כדור הארץ היה מצויד בתאי פיקוס, עדיין יהיה צורך במצב טיסה. מטוסים שמאפשרים WI-Fi עושים זאת רק מעל 10,000 רגל, והתקנות המוצעות של ה- FCC האמריקני יאפשרו גם אותות סלולריים מעל 10,000 רגל. מצב טיסה עדיין יהיה הכרחי במהלך ההמראה והנחיתה - או סתם אם תרצו לעצור עין ולחסוך את חיי הסוללה היקרים של הטלפון.

קרדיט תמונה: יויצ'י קוסיו בפליקר