כיצד לשרש את טלפון האנדרואיד שלך באמצעות SuperSU ו- TWRP

אם אתה באמת רוצה לחפור במערכת אנדרואיד, ייתכן שתגלה שאפליקציות מסוימות דורשות גישה שורשית. השתרשות הפכה פחות נחוצה עם השנים, אך היא עדיין שימושית אם ברצונך להפעיל סוגים מסוימים של אפליקציות. הנה השיטה הנתמכת ביותר עבור השתרשות המכשיר שלך ומדוע כדאי לך.

פוסט זה פורסם במקור בשנת 2012. מאז עודכן להתמקד בשיטת ההשרשה הנתמכת ביותר במקום באוסף של אפליקציות בלחיצה אחת.

קשורים: שבעה דברים שאתה לא צריך לעשות שורש אנדרואיד לעשות יותר

מה זה שורש, בכל מקרה?

אנדרואיד מבוסס על לינוקס. ב- Linux ובמערכות הפעלה אחרות הדומות ל- UNIX, משתמש השורש שווה ערך למשתמש Administrator ב- Windows. למשתמש השורש יש גישה לכל מערכת ההפעלה, והוא יכול לעשות הכל. כברירת מחדל, אין לך גישת שורש למכשיר אנדרואיד משלך, ויישומים מסוימים לא יפעלו ללא גישת שורש. כמו מערכות הפעלה מודרניות אחרות, אנדרואיד מגבילה אפליקציות לארגזי חול אבטחה מגבילים למטרות אבטחה.

חשבון המשתמש הבסיסי קיים תמיד באנדרואיד; פשוט אין דרך מובנית לגשת אליו. "השתרשות" היא פעולה של קבלת גישה לחשבון משתמש שורש זה. לעיתים קרובות משווים זאת לשבירת כלואים לאייפון או לאייפד, אך השתרשות ושבירת כלואים שונים למדי.

חוץ מהיבטים טכניים, גישה לשורש מאפשרת לך לעשות הרבה דברים שימושיים. באמצעות root, אתה יכול להסיר תוכנות נפח שהגיעו לטלפון שלך, להפעיל חומת אש, לאפשר קשירת קשר גם אם הספק שלך חוסם אותה, לגבות ידנית את המערכת שלך ולהשתמש במגוון שינויים אחרים הדורשים גישה למערכת ברמה נמוכה.

לא קשה למצוא אפליקציות שדורשות שורש - הן זמינות ב- Google Play, אך הן לא יעבדו עד שתקבל גישה לשורש. בחלק מהאפליקציות יש תכונות שעובדות רק במכשיר מושרש.

עליך לשרש את הטלפון שלך רק אם ברצונך להפעיל אפליקציה ספציפית הדורשת גישה לשורש. אם אינך מתכנן לעשות דבר בפועל עם גישה זו לשורש, אל תטרח. אתה תמיד יכול לשרש את זה אחר כך אם אתה צריך.

אזהרות

מכשירי אנדרואיד אינם מושרשים מסיבה. למעשה, חלק מיצרני המכשירים יוצאים מגדרם כדי למנוע ממך שורשים. הנה למה:

  • אבטחה : השתרשות פורצת את אפליקציות מחוץ לארגז החול הרגיל של Android. אפליקציות עשויות לנצל לרעה הרשאות שורש שהענקת ולחטט באפליקציות אחרות, דבר שבדרך כלל אינו אפשרי. למעשה, גוגל מונעת ממך להשתמש ב- Android Pay במכשירים שורשיים מסיבה זו.
  • אחריות : חלק מהיצרנים טוענים כי השתרשות מבטלת את אחריות המכשיר שלך. עם זאת, השתרשות לא תפגע בפועל בחומרה שלך. במקרים רבים, תוכלו "לבטל" את המכשיר שלכם ויצרנים לא יוכלו לדעת אם הוא מושרש.
  • לבנים : כרגיל, אתה עושה זאת על אחריותך בלבד. השתרשות צריכה להיות בדרך כלל תהליך מאוד בטוח, אבל אתה לבד כאן. אם אתה משבש משהו, אתה לא יכול רק לצפות ששירות האחריות בחינם יתקן אותו. אם אתה מודאג, עיין תחילה במחקר ובדוק אם אנשים אחרים מדווחים על הצלחה בהשרשת המכשיר שלך בעזרת הכלי שאתה מתכנן להשתמש בו.

בנוסף, השתרשות עשויה לבטל את האחריות שלך, לפחות לגבי סוגים מסוימים של תיקונים. עיין במסביר שלנו בנושא למידע נוסף.

קשורים: המקרה כנגד שורש: מדוע מכשירי אנדרואיד לא מגיעים לשורשים

הדרכים הרבות לשרש טלפון אנדרואיד

ישנן דרכים רבות להשריש טלפון אנדרואיד, ובאיזו מהן עליך להשתמש תלוי בטלפון שלך. באופן כללי, השתרשות תכלול אחד מהתהליכים הבאים:

  • בטל את נעילת Bootloader : גוגל ויצרני המכשירים אינם תומכים רשמית בהשרשה, אך הם מספקים דרך רשמית להשיג גישה ברמה נמוכה למכשירים מסוימים, מה שמאפשר לך לשורש. לדוגמה, מכשירי Nexus מיועדים למפתחים, ותוכלו לפתוח את נעילת האתחול בקלות באמצעות פקודה אחת. לאחר מכן תוכל לשרש את המכשיר שלך על ידי הבזק של קובץ zip המכיל את ה- su bin ממסך השחזור. כלים כמו ערכת הכלים של Nexus Root למכשירי Nexus מבצעים אוטומציה של התהליך הזה. יצרנים אחרים מציעים גם דרכים לפתוח את נעילת האתחול, אך רק עבור מכשירים מסוימים.
  • נצל פגיעות אבטחה : מכשירים אחרים נעולים. היצרנים שלהם אינם מספקים דרך רשמית לפתוח את נעילת האתחול שלהם ולהתעסק בתוכנה שלהם. התקנים אלה עדיין יכולים להיות מושרשים, אך רק על ידי גילוי פגיעות אבטחה בהתקן וניצולו כדי להתקין בינארית su על מחיצת המערכת שלהם. עדכון OTA עשוי לתקן את פגיעות האבטחה וכן לבטל את שורש המכשיר. לדוגמא, היה סכום של 18,000 דולר עבור האדם הראשון שיכול היה להשריש Samsung Galaxy S5 שפועל ב- Verizon או AT&T. נמצאה פגיעות, אך עדכונים עתידיים יכולים למנוע את הפגיעות לפעול ולהסיר את היכולת להשריש את ה- Galaxy S5.
  • פלאש CyanogenMod או ROM מותאם אישית אחר : טכנית, זו הרחבה של אחת מהשיטות לעיל. ביטול נעילת מטען האתחול וניצול פגיעות אבטחה יכולים לאפשר לכל אחד מהם להבהב ROM מותאם אישית כמו CyanogenMod, שלעתים קרובות מגיעים מושרשים מראש. CyanogenMod כולל החלפה פשוטה במסך ההגדרות שלו המאפשרת להפעיל או להשבית גישה לשורש. שדרוג לגירסה חדשה של CyanogenMod או ROM מותאם אישית שלך לא יבטל את שורש המכשיר שלך אם ה- ROM מגיע עם דרך משולבת להפעלת שורש.

במאמר זה נדון בעיקר במשתמשים הנופלים למחנה הראשון, שיש להם מטען אתחול הניתן לפתיחה. אם הטלפון שלך דורש ניצול, לא נוכל לעזור לך מכיוון שהתהליך שונה כמעט לכל טלפון. יהיה עליך לחפש בפורום כמו מפתחי XDA לקבלת מידע נוסף על אופן השורש של המכשיר הספציפי שלך. במדריך זה הוצגו בעבר אפליקציות שורש בלחיצה אחת Kingo Root ו- Towelroot, ואלה עשויים עדיין לתמוך גם בכמה טלפונים ישנים יותר.

אם במכשיר שלך יש טעינת אתחול הניתנת לפתיחה, עם זאת, המשך לקרוא. אנו בדרך כלל ממליצים על שיטת TWRP על פני תוכניות שורש בלחיצה אחת מכיוון שאתה לומד בדיוק איך הכל עובד, מה שיעזור לך לפתור בעיות אם משהו ישתבש בעתיד - תוכניות שורש בלחיצה אחת אינן שקופות כל כך. לפני שתתחיל בתהליך זה, יהיה עליך לפתוח את מטען האתחול בדרך הרשמית ולאחר מכן להתקין את סביבת התאוששות TWRP באמצעות הוראות אלה. לאחר מכן נשתמש ב- TWRP כדי להשריש את הטלפון שלך.

קשורים: כיצד לפתוח את נעילת האתחול של טלפון ה- Android שלך, הדרך הרשמית

כיצד להבהב את SuperSU לטלפון שלך ולקבל גישה לשורש

בסדר, אז ביטלת את נעילת מטען האתחול והתקנת את TWRP. גדול! אתה בעצם כמעט שם. כדי להשיג גישה לשורש, אנו נשתמש בתוכנית בשם SuperSU, המאפשרת לך להעניק גישה לשורש לאפליקציות אחרות.

SuperSU זמין בחנות Google Play, אך הגרסה הזו לא ממש מעניקה לך גישה לשורש - למעשה, אתה זקוק לגישת שורש כדי להשתמש בה מלכתחילה! מדברים על תפיסה -22. למרבה המזל, SuperSU זמין גם כקובץ zip שנוכל "להבהב" עם TWRP. פעולה זו תעניק לך גישה לשורש יחד עם תכונות הניהול של אפליקציית Android של SuperSU.

אז כדי להתחיל, היכנסו לקישור זה, שייקח אתכם לגרסה האחרונה של SuperSU הזמינה להורדה. הורד את קובץ ה- zip למחשב שלך, חבר את הטלפון באמצעות כבל USB וגרור את ה- zip של SuperSU לאחסון הפנימי של הטלפון או לכרטיס SD.

לאחר מכן, אתחל את הטלפון שלך לשחזור TWRP. פעולה זו שונה במקצת בכל טלפון - לדוגמא, ייתכן שתצטרך להחזיק את לחצני ההפעלה והגברת עוצמת הקול בו זמנית, ואז להשתמש במקשי עוצמת הקול כדי לאתחל את "מצב שחזור". הוראות Google עבור המודל הספציפי שלך כדי לראות כיצד זה נעשה.

לאחר שתעשה זאת, תתקבל במסך הבית המוכר TWRP. לחץ על כפתור ההתקנה.

הערה: ככל הנראה עליך לבצע גיבוי ב- TWRP לפני שתמשיך בתהליך זה.

המסך הבא יופיע. גלול מטה ונווט אל קובץ ה- SuperSU ZIP שהעברת קודם לכן.

הקש על ה- zip של SuperSU ותראה מסך זה. החלק כדי לאשר את ההבזק.

זה צריך לקחת רק רגע להבהב את חבילת SuperSU. בסיום, הקש על הלחצן "מחק מטמון / דלוויק" שמופיע והחלק כדי לאשר.

כאשר זה מסתיים, הקש על כפתור "אתחל את המערכת" כדי לאתחל שוב ל- Android.

אם TWRP שואל אם ברצונך להתקין את SuperSU כעת, בחר "אל תתקין". לפעמים, TWRP לא יכול לזהות שכבר יש לך SuperSU, אז הוא יבקש להבהב את הגרסה המובנית שלו. אבל כמעט תמיד עדיף להבהיר את הגרסה האחרונה של SuperSU בעצמך, מה שעשינו זה עתה.

ניהול הרשאות שורש באמצעות אפליקציית SuperSU

כאשר אתה מאתחל מחדש את הטלפון שלך, אתה אמור לראות את סמל SuperSU החדש במגירת היישומים שלך. SuperSU שולט באילו יישומים אחרים בטלפון שלך מקבלים הרשאות שורש. בכל פעם שאפליקציה רוצה לבקש הרשאות שורש, עליה לשאול את אפליקציית SuperSU שלך, שתראה בקשת בקשה.

כדי לוודא שורש פועל כראוי, אתה יכול להוריד את אפליקציית בודק השורשים ולאמת את מצב השורשים שלך. לחלופין, הורד אפליקציה שורשית בלבד שרצית לנסות, ובדוק אם היא מבקשת ממך הרשאות של משתמש-על.

לדוגמה, אם נפתח וננסה להוסיף אפליקציה ל- Greenify - אפליקציה שימושית לחיסכון בסוללה לטלפונים מושרשים - נראה את הקופץ הזה ונבקש גישה לשורש. אם תלחץ על Grant ותקבל הודעת הצלחה, הצלחת להשיג שורש בטלפון שלך.

כדי לנהל הרשאות שורש, פתח את מגירת היישומים שלך והקש על סמל SuperSU. תראה רשימה של אפליקציות שקיבלו או לא ניתן להם גישה למשתמש. אתה יכול להקיש על אפליקציה כדי לשנות את ההרשאות שלה.

קשורים: 10 שינויים אנדרואיד שעדיין דורשים שורש

אם אי פעם תרצה לבטל את השורש, פתח את אפליקציית SuperSU, עבור למסך ההגדרות שלה והקש על האפשרות "ביטול שורש מלא". זה ינסה לבטל את השורש מהמכשיר שלך. אם זה עובד בשבילך, זו בהחלט הדרך הקלה ביותר לבטל את שורש הטלפון שלך.

אבל לעת עתה, העולם הוא הצדפה הידידותית לשורשים שלך. אתה יכול לבדוק את רשימת אפליקציות השורש המעולות שלנו לרעיונות, או להתקין את מסגרת ה- Xposed לכמה שינויים מגניבים. בהצלחה!

אשראי תמונה: נורבבו