כיצד לנקות מטמון ועוגיות ב- Chrome

אם אתה מנסה לתקן בעיות טעינה או עיצוב כדי לשפר את חוויית הגלישה שלך ב- Google Chrome, ניקוי המטמון והעוגיות הוא מקום מצוין להתחיל בו. הנה כיצד ומה קורה כשמוחקים אותם.

מה קורה כאשר מטמון ועוגיות נמחקים?

כשאתה מבקר באתר, לפעמים הוא ישמור (או יזכור) מידע מסוים. קובצי Cookie שומרים את נתוני הגלישה של המשתמש (בהסכמתם) והמטמון עוזר לדפי אינטרנט להיטען מהר יותר על ידי זיכרון תמונות, סרטונים וחלקים אחרים בדף האינטרנט מהביקור האחרון במקום צורך לעבד הכל מחדש בכל ביקור.

קשורים: ניקוי העוגיות שלך כל הזמן הופך את האינטרנט למעצבן יותר

כאשר אתה מנקה את המטמון ואת קובצי ה- cookie, כל המידע הזה נמחק. פירוש הדבר כי כל הסיסמאות שהזנת באתר יצטרכו להזין מחדש וזמן הטעינה של אתרים בהם ביקרת בעבר יגדל מכיוון שהוא צריך לטעון שוב את תוכן דף האינטרנט.

ולמרות זאת, לפעמים יש צורך בהתחלה חדשה, במיוחד בעת פתרון בעיות בדפדפן.

כיצד לנקות את המטמון והעוגיות של Chrome

כדי לנקות את המטמון והעוגיות ב- Chrome, יהיה עליך לגשת לתפריט ההגדרות של הדפדפן. ישנן שלוש דרכים שונות בהן תוכלו להגיע לכאן.

הדרך הראשונה היא ללחוץ על סמל הנקודות האנכיות בפינה השמאלית העליונה של המסך, לרחף מעל "כלים נוספים" ואז לבחור באפשרות "נקה נתוני גלישה".

אולי שמת לב מהתמונה שלעיל שיש מקש קיצור שאתה יכול להשתמש בו. כדי לעבור ישירות לדף כדי לנקות את המטמון והעוגיות שלך, לחץ בו זמנית על מקשי Ctrl + Shift + Delete.

לחלופין, תוכלו להיכנס chrome://settings/clearBrowserDataבשורת הכתובת.

לא משנה באיזו שיטת ניווט תבחר, אתה אמור להיות כעת בחלון "נקה נתוני גלישה".

הדבר הראשון שתעשה כאן הוא לבחור את טווח הזמן למחיקת העוגיות והמטמון. לחץ על החץ בתיבה לצד "טווח זמן" כדי להרחיב את התפריט ואז בחר את טווח הזמן הרצוי. זה מוגדר כ"כל הזמן "כברירת מחדל.

לאחר מכן סמן את התיבות לצד "עוגיות ונתוני אתרים אחרים" ו"תמונות וקבצים במטמון ". תוכל גם לנקות את היסטוריית הגלישה שלך כאן.

לאחר סימון התיבות, בחר בלחצן "נקה נתונים".

לאחר מספר רגעים המטמון והעוגיות שלך יימחקו.