כיצד לאחות את הכונן הקשיח ב- Windows 10

לאורך זמן, כונן קשיח יכול להתחיל לפעול ביעילות פחותה בגלל פיצול במערכת הקבצים. כדי להאיץ את הכונן שלך, אתה יכול לאחות ולבצע אופטימיזציה שלו ב- Windows 10 באמצעות כלי מובנה. כך.

מהי איחוי?

עם הזמן, גושי הנתונים (שברים) המרכיבים קבצים יכולים להתפזר במספר מיקומים סביב פני הדיסק הקשיח. זה נקרא פיצול. איחוי מניע את כל אותם בלוקים כך שהם ממוקמים קרוב זה לזה במרחב הפיזי, מה שעלול להאיץ את זמני הקריאה בעת גישה לנתונים בדיסק. עם זאת, במחשבים מודרניים, איחוי הוא לא הכרח שהיה פעם. Windows מאחה אוטומטית כוננים מכניים, ואין צורך באיחוי בכונני מצב מוצק.

ובכל זאת, לא כואב להשאיר את הכוננים שלך בצורה היעילה ביותר האפשרית. ייתכן שיהיה עליך לאחות גם כונני דיסק קשיח חיצוני המחובר באמצעות USB, מכיוון שאולי הם לא מחוברים לחשמל כאשר Windows מריץ את האיחוי האוטומטי שלו.

קשורים: האם אני באמת צריך לאחות את המחשב שלי?

כיצד לאחות את הדיסק הקשיח ב- Windows 10

ראשית, לחץ על מקש Windows או לחץ על תיבת החיפוש בשורת המשימות והקלד "איחוי". לחץ על קיצור הדרך "איחוי ואופטימיזציה של כונניך" בתפריט התחל.

חלון האופטימיזציה של כוננים יופיע, והוא יפרט את כל הכוננים במערכת שלך הזכאים לאופטימיזציה ואיחוי. אם אחד מהכוננים שלך לא מופיע, ייתכן כי Windows 10 יכול לבצע אופטימיזציה של כוננים שמעוצבים רק במערכת הקבצים NTFS. כוננים המעוצבים כ- exFAT לא יופיעו ברשימה.

קשורים: מה ההבדל בין FAT32, exFAT ו- NTFS?

בחר את הכונן שברצונך לאחות ברשימה ולחץ על "אופטימיזציה".

בכונן הדיסק הקשיח, זה מפעיל שגרת איחוי. בכונני SSD הוא מריץ פקודת TRIM, שעלולה להאיץ את פעולת הכונן שלך, אך זה לא ממש הכרחי מכיוון ש- Windows עושה זאת ברקע עם כוננים מודרניים.

אם הדיסק צריך לבצע אופטימיזציה ואיחוי, התהליך יתחיל. תראה מחוון התקדמות מלא בעמודה סטטוס נוכחי.

לאחר סיום התהליך, הזמן בעמודה הריצה האחרונה יתעדכן, והסטטוס הנוכחי יקרא משהו הדומה ל"אישור (מקוטע 0%). "

מזל טוב, הכונן שלך אוחד בהצלחה. אם תרצה, תוכל לתזמן הפעלות איחוי קבועות בחלון מיטוב הכוננים על ידי לחיצה על כפתור "הפעל" בקטע "אופטימיזציה מתוזמנת". בדרך זו, לא תצטרך לזכור לעשות זאת באופן ידני בעתיד.

אל תהסס לסגור את חלון האופטימיזציה של כוננים ולהשתמש במחשב כרגיל - ואל תתפלא אם אתה מרגיש קצת קפיץ נוסף בצעד המחשב שלך.