מה ההבדל בין HDMI ל- DVI? איזה יותר טוב?

האם אתה מבולבל ממטח כבלי הווידאו הקיים כיום? בואו נסתכל על כבלי הווידאו החשובים ביותר כיום, HDMI ו- DVI, ונראה מה ההבדלים בין השניים.

קשורים: האם אתה באמת צריך לקנות כבלים יקרים?

לפני עשור היה הרבה יותר קל להבין כיצד לחבר את הטלוויזיה למכשירים שלך, במיוחד מכיוון שלרוב האנשים היה רק ​​מכשיר וידאו. המסכים שלנו היו קטנים יותר, האיכות הייתה גרועה יותר, אבל העולם היה פשוט יותר. היום אתה בקושי יכול ללכת בחנות אלקטרוניקה מבלי להילחץ לקנות כבל HDMI של כמה מאות דולר רק כדי לחבר את המכשירים לטלוויזיה שלך. אם אי פעם היה זמן מבלבל לבחור כבלים ומחברים, זה עכשיו. אנו ננסה לעזור לך לשוטט בבלגן הזה ולראות מה באמת חשוב בשני כבלי הווידאו הדיגיטליים הנפוצים ביותר כיום: HDMI ו- DVI.

תמונות אשראי ויקימדיה (קישור וקישור)

למה כבלים בכל מקרה?

חוטים וכבלים מ- JACK TWO ב- Flickr

כולנו נשמח אם רק תוכלו לרכוס את הווידאו והשמע שלכם דרך האוויר מהמכשירים שלכם למסכים שלכם. אמנם חלה התקדמות בתחום זה, אבל בכנות זה לא פיתרון בר-קיימא לרובנו. לעת עתה, אנו תקועים בהזרמת המדיה שלנו דרך חוטים. באופן כללי, כולם עובדים אותו דבר: המחבר מכיל פינים הנכנסים ליציאות במכשיר פלט הווידאו שלך המעבירים וידאו, שמע ועוד על החוטים באמצע. אם אתה רוצה להוריד את הבידור מהקבצים והדיסקים שלך ועל המסך שלך, כבלים הם רע הכרחי לעת עתה.

מדוע לא VGA או כבל וידאו מרוכב?

רכיב DIY למתאם VGA באמצעות Balazs H ב- Flickr

כבלי הווידאו המסורתיים, כולל VGA ווידאו מרוכב, משדרים אותות וידאו אנלוגיים בלבד. אמנם זה עובד מצוין עבור מסכי CRT, אך לא עדיף על מסכי LCD חדשים יותר. בעוד שטלוויזיות LCD רבות וצגי מחשב עדיין מקבלים קלט VGA, הם בדרך כלל עובדים בצורה הטובה ביותר עם DVI או HDMI.

חלק מכרטיסי המסך ומכשירי הפעלת הווידיאו, כולל Apple TV החדש, אינם כוללים אפילו יציאות VGA או מרוכבים, וזו תהיה מגמה הולכת וגוברת במבט קדימה. גם אם המחשב והצג הנוכחיים שלך עובדים בסדר עם כבלים מסוג VGA, עדיין תרצה לדעת איזה כבל דיגיטלי מתאים ביותר לרכישת ציוד וידאו בעתיד.

מה ההבדל בין כבלים דיגיטליים?

שני המחברים הדיגיטליים העיקריים המשמשים כיום במחשבים ובמערכות בידור הם HDMI ו- DVI. DisplayPort הוא עוד מחבר חדש יותר הנכלל בכמה מחשבים חדשים יותר, ויש גם כמה מיני ומיני גרסאות משלושתם. מבולבלים עדיין? כך תוכל לדעת מה הוא:

DVI

תמונה באמצעות ויקימדיה

DVI הוא אחד מכבלי הווידאו הדיגיטליים הנפוצים ביותר שתראו כיום בשולחנות העבודה ובצגי ה- LCD. זה הכי דומה למחברי VGA, עם עד 24 פינים ותמיכה בווידאו אנלוגי כמו גם בווידאו דיגיטלי. DVI יכול להזרים עד 1920 × 1200 HD וידאו, או באמצעות מחברי DVI עם קישור כפול תוכלו לתמוך בעד 2560 × 1600 פיקסלים. כמה כבלים או יציאות DVI עשויים לכלול פחות פינים אם הם מיועדים למכשירים ברזולוציה נמוכה יותר, כך שתצטרך לחפש זאת. אם היציאה שלך מכילה את כל הפינים, עם זאת, היא יכולה לתמוך ברזולוציה המקסימלית ללא בעיה. הבעיה הגדולה ביותר עם DVI היא שהיא אינה תומכת בהצפנת HDCP כברירת מחדל, כך שאם החומרה שלך כוללת רק יציאות DVI, ייתכן שלא תוכל להשמיע קרני Blu-HD מלאות ותוכן HD אחר.

תמונת ממיר DVI ל- HDMI דרך ויקיפדיה

ניתן לחבר DVI ליציאת HDMI בצג חדש יותר עם ממיר דיגיטלי קטן. עם זאת, מכיוון ש- DVI אינו תומך באודיו, יהיה עליכם להשתמש בכבל נפרד לשמע בעת חיבור ליציאת HDMI. זה הופך את ה- DVI לאחד המחברים החדשים המגוונים יותר. זה תואם לאחור וגם קדימה, אם כי באובדן נוחות מסוימת. אתה יכול גם לחבר צג ישן יותר שכולל רק יציאת VGA עם יציאת DVI בקלות באמצעות ממיר DVI ל- VGA דומה אם פלט הווידאו שלך תומך בווידאו אנלוגי.

HDMI

תמונה באמצעות ויקימדיה

HDMI הוא כבל ברירת המחדל בטלוויזיות HDTV חדשות יותר, נגני Blu-ray, Apple TV, מחשבים וכרטיסי מסך חדשים רבים, וכן שלל מכשירי וידאו אחרים. כבלים ויציאות HDMI קלים מאוד לשימוש, והם קלים לחיבור כמעט כמו התקני USB. לא עוד סיכות מכופפות; פשוט לדחוף ולשחק. כבלי HDMI יכולים להזרים וידאו ושמע דיגיטלי בו זמנית על אותו כבל. כבלים HDMI תומכים עד 1920 × 1200 HD וידאו ואודיו 8 ערוצים. הם גם תומכים בהצפנת HDCP עבור תוכן ה- HD החדש ביותר. כמעט לכל המטרות, כבל HDMI יחיד הוא כל מה שתצטרכו כדי לחבר את המחשב או מכשיר הווידאו לצג או לטלוויזיה, וזה כמעט הכבל הדיגיטלי הסטנדרטי המוחלט.

DisplayPort

תמונה באמצעות ויקיפדיה

DisplayPort הוא מחבר וידאו חדש נוסף הנכלל בציוד חדש יותר, במיוחד מחשבים ניידים. זה תוכנן כיורש ל- DVI ו- VGA במחשבים, אך לא ראה אימוץ כמו DVI או HDMI. עם זאת, הוא נכלל בכל מחשבי Mac חדשים יותר ובמחשבים רבים של Dell, HP ו- Lenovo. זה למעשה דומה מאוד ל- HDMI, ולכן הוא מזרים גם וידאו HD וגם שמע על אותו כבל, ויכול להפיק רזולוציה של עד 1920 × 1080 ו- 8 ערוצי שמע בכבל אחד.

מהצד הטוב, DisplayPort תומך ב- HDCP, כך שתוכלו להשתמש בו להפעלת תוכן HD מוגן מ- Blu-rays ועוד. אתה יכול גם לחבר אותו ליציאת HDMI או DVI עם ממיר, מכיוון שהאות הדיגיטלי תואם. הבעיה היא, כמה צגים וטלוויזיות כוללים יציאות DisplayPort, כך אתה כמעט צריך להיות ממיר אם אתה רוצה לחבר את המחשב הנייד בעל מסך גדול יותר.

האם אני זקוק לכבלים יקרים?

HDMI אינפוגרפיק מ Mint.com

כבלים הם לעתים קרובות אחד ההפסקות הגדולות ביותר בחנויות אלקטרוניקה כיום. סביר להניח ששמת לב לכבלי HDMI בחנויות שהיו גבוהות יותר מהטלוויזיות שהן תלויות לידן. אז האם אתה צריך להשיג כבל מהודר לחוויית HD הטובה ביותר?

לא. בימי קלטות ה- VHS והטלוויזיה האנלוגית, כבל איכותי יותר עשוי בהחלט להיות ההבדל בין תמונה ברורה לתמונה מטושטשת. אבל עם וידאו ושמע דיגיטלי, כבל הוא כבל. הכבל שלך פשוט יעביר ביטים כמו אתרנט או כבלים למחשב אחר, וכבל HDMI זול מאמזון ישמש אותך כמו גם כבל מפלצת. כבלים HDMI סטנדרטיים כיום יכולים להיות באורך של עד 49 'ללא אובדן אות, אז פשוט חפש את הכבל הזול ביותר, חבר את הציוד שלך ותהנה.

אז איזה כבל דיגיטלי הכי טוב?

לדעתנו, HDMI הוא הכבל והמחבר שניתן להיצמד אליו. זהו מחבר ברירת המחדל ברוב המכשירים והמסכים, התואם לתוכן HD כולל Blu-ray מוגן HDCP, ויכול לשאת וידאו, שמע ועוד - בכבל אחד. כבל אחד וסיימת. לעת עתה זהו הכבל והמחבר שאנו ממליצים לך לתקנן.

עכשיו, אם כבר יש לך ציוד המשתמש ב- DVI, VGA או כבלים אחרים וזה עובד בסדר עבורך, אל תרגיש שאתה צריך למהר החוצה ולשנות אותו, כי אין לך. ייתכן שתקבל איכות טובה יותר משימוש בכבלים דיגיטליים אם המכשירים שלך תומכים בכך, אך אלא אם כן יש לך צג גדול או טלוויזיה גדול זה יכול להיות קשה להבדיל. חברות טכנולוגיה משגשגות בכך שגורמים לאנשים להרגיש שהם כל הזמן צריכים לשדרג, אך לעתים קרובות אם זה לא נשבר, אל תתקנו זו מדיניות טובה לנהוג.

הדבר הטוב הוא שכעת אם תקנה טלוויזיה חדשה, צג מחשב, כרטיס מסך או מכשיר וידאו אחר, תדע מה אתה מחפש. וודא שהמכשירים החדשים שלך תומכים ב- HDMI, ועליך להיות מסוגל להשתמש בהם עם מגוון רחב של ציוד וידאו לשנים הבאות. ואל תיפול טרף לטקטיקות המכירה בלחץ גבוה שמנסות לגרום לך לקנות כבל HDMI של 2,200 דולר; זול של אמזון יהיה בדרך כלל כל מה שאתה צריך, כך שתוכל לחסוך את המזומנים שלך יותר תוכן HD לשאוב דרך הכבל המבריק הזה.

שאלות? הערות? צעקה בתגובות למטה!