כיצד להשתמש ב- Adobe Flash במכשיר ה- iPhone או ה- iPad שלך

כשגדלים יתכן שנתקלתם בפלאש בזמן שאתם משחקים במשחק או משתמשים באתר אינטראקטיבי. אבל Adobe Flash מעולם לא הגיע רשמית למכשירי iOS. הנה הדרך היחידה לגשת לאתרי Adobe Flash במכשירי iPhone ו- iPad שלך.

מה זה Adobe Flash?

פעם, Adobe Flash היה הסטנדרט בפועל למסירת וידאו, שמע, אנימציה ואלמנטים אינטראקטיביים ברחבי האינטרנט. אבל אז, למרבה המזל, הגיעו סטנדרטים פתוחים כמו HTML 5, CSS ו- JavaScript. אדובי פלאש היה קנייני, איטי וצרך הרבה סוללה. זה פשוט לא עבד טוב במכשירים ניידים.

בשנת 2011, אדובי כבר סיימה את פיתוח המובייל של פלאש.

מאז, האינטרנט הסלולרי שגשג. Adobe אמורה להפסיק רשמית את מוצר Adobe Flash בשנת 2020. דפדפני שולחן העבודה העיקריים מפסיקים כעת את התמיכה ב- Adobe Flash, אם כי ניתן להפעיל מחדש ידנית את Flash ב- Google Chrome.

מדוע פלאש אינו נתמך במכשירי iOS ו- iPadOS

מכשירי אפל כמו iPhone ו- iPad מעולם לא תמכו רשמית ב- Adobe Flash. בשנת 2010 כתב סטיב ג'ובס מכתב פתוח בשם מחשבות על פלאש (מה שעושה עדיין קריאה טובה). בה הוא תיאר את הסיבות לאי מימוש אדובי פלאש במכשירי אפל.

לג'וב היו כמה ויכוחים: אדובי פלאש לא הייתה פלטפורמה פתוחה; פורמט הווידאו הפתוח H.264 היה הרבה יותר טוב בהעברת וידאו מאשר פלאש; וכשמדובר במשחקים, היה ה- App Store. הוא גם ציין את הבעיות בנושא אבטחה, אמינות וביצועים.

הסיבה הגדולה ביותר, עם זאת, הייתה שפלאש פשוט לא עבד טוב עם מסכי מגע.

קשורים: כיצד להתקין ולעדכן את Flash ב- Mac שלך

כיצד להשתמש ב- Adobe Flash במכשירי iPhone ו- iPad

אם אתה צריך לגשת לאתר Adobe Flash ב- iPhone או ב- iPad שלך, יש לך כמה אפשרויות של צד שלישי. דפדפנים כגון דפדפן האינטרנט Puffin מגיעים עם תמיכה מחוץ לקופסה ב- Adobe Flash. דפדפנים אחרים כמו פוטון מציעים גם את התכונה הזו, אך אנו ממליצים על פפין מכיוון שהוא מדורג בחינם.

מבחינה טכנית, במקום להפעיל פלאש ב- iPad או ב- iPhone שלך, Puffin מריץ אתרים המשתמשים בפלאש בשרת מרוחק ומזרם לך את הווידאו. מהסוף שלך נראה שאתה משתמש באתר מבוסס Flash כרגיל. אבל כל ההרמה הכבדה מתרחשת מרחוק.

כדי להתחיל, פתח את חנות האפליקציות, חפש את "דפדפן האינטרנט Puffin" והקש על כפתור "קבל" כדי להוריד את הדפדפן החינמי.

לאחר ההורדה, פתח את הדפדפן והקש על סרגל כתובת האתר.

כאן, הזן את כתובת האינטרנט של אתר ה- Flash שאליו ברצונך לבקר. הקש על כפתור "עבור" כדי לפתוח את האתר.

כעת ייפתח אתר הפלאש על כל מרכיביו. אתה יכול להקיש על החלק של נגן הפלאש ואז לבחור "מסך מלא" כדי לפתוח את המשחק או את השחקן בתצוגת המסך המלא.

אם אתה משתמש באייפון, עליך לעבור לתצוגת הנוף שכן נגן פלאש עובד בדרך כלל בפורמט מסך רחב לרוחב.

לאחר שתיכנס לתצוגת המסך המלא, תראה שני כפתורים משני צידי הנגן. משמאל כפתור לגישה למקלדת. מימין מופיע כפתור התפריט.

התפריט כולל אפשרויות לשינוי איכות הפלאש ולהפעלת העכבר שעל המסך ואת רשימת המשחק.

כדי לצאת מתצוגת המסך המלא, הקש על כפתור "תפריט" ובחר "יציאה".