אתחול כפול הסביר: כיצד ניתן להתקין מספר מערכות הפעלה במחשב שלך

רוב המחשבים נשלחים עם מערכת הפעלה אחת, אך ניתן להתקין מספר מערכות הפעלה במחשב יחיד. התקנת שתי מערכות הפעלה - ובחירה ביניהן בזמן האתחול - מכונה "אתחול כפול".

גוגל ומיקרוסופט סיימו את התוכניות של אינטל למחשבי Windows ו- Android עם אתחול כפול, אך ניתן להתקין את Windows 8.1 לצד Windows 7, להכין גם לינוקס וגם חלונות באותו מחשב, או להתקין חלונות או לינוקס לצד Mac OS X.

איך עובד אתחול כפול

מערכת ההפעלה של המחשב שלך מותקנת בדרך כלל בכונן הקשיח הפנימי שלה. בעת אתחול המחשב, ה- BIOS טוען את מטעין האתחול מהכונן הקשיח ומטען האתחול מאתחל את מערכת ההפעלה המותקנת.

אין הגבלה על מספר מערכות ההפעלה שהוא התקין - אתה לא מוגבל רק למערכת יחידה. אתה יכול להכניס כונן קשיח שני למחשב ולהתקין לו מערכת הפעלה, לבחור איזה כונן קשיח לאתחול ב- BIOS או בתפריט האתחול. באפשרותך גם לאתחל מערכת הפעלה - כמו מערכת לינוקס חיה או כונן USB To Windows - ממדי אחסון חיצוניים.

קשורים: חנון מתחיל: הסבירו מחיצות דיסק קשיח

גם אם יש לך רק כונן קשיח יחיד, אתה יכול להיות בעל מערכות הפעלה מרובות בכונן הקשיח הזה. על ידי חלוקת הכונן למספר מחיצות שונות, תוכל לקבל מחיצה אחת למערכת הפעלה אחת ומחיצה אחרת למערכת הפעלה אחרת, תוך פיצול הכונן ביניהן. (במציאות, מערכות הפעלה רבות משתמשות במחיצות מרובות. העניין הוא שאתה מקדיש חלק מהכונן למערכת הפעלה אחת וחלק מהכונן לאחר.)

בעת התקנת הפצה של לינוקס, היא בדרך כלל מתקין את מטעין האתחול של Grub. Grub נטען במקום מטעין האתחול של Windows בזמן האתחול אם Windows כבר היה מותקן, ומאפשר לך לבחור את מערכת ההפעלה שברצונך לאתחל. ל- Windows יש גם מטעין אתחול משלו, שניתן להשתמש בו לבחירה בין גרסאות שונות של Windows אם התקנתם יותר מאחת.

מדוע להתמודד עם אתחול כפול?

למערכות הפעלה שונות שימושים ויתרונות שונים. התקנת יותר ממערכת הפעלה אחת מאפשרת לך לעבור במהירות בין שתיים ולהשתמש בכלי הטוב ביותר לעבודה. זה גם מקל על התעסקות והתנסות במערכות הפעלה שונות.

לדוגמה, אתה יכול להתקין גם את לינוקס וגם את Windows, להשתמש בלינוקס לצורך עבודות פיתוח ואתחול ל- Windows כאשר אתה צריך להשתמש בתוכנת Windows בלבד או לשחק במשחק מחשב. אם אתה אוהב את Windows 7 אבל אתה רוצה לנסות את Windows 8.1, אתה יכול להתקין את Windows 8.1 לצד Windows 7 ולבחור בין השניים בזמן האתחול, בידיעה שתמיד תוכל לחזור ל- Windows 7. אם אתה משתמש ב- Mac, אתה יכול להתקין את Windows לצד Mac OS X ולהתחיל אליו כשאתה צריך להריץ תוכנה Windows בלבד.

אתה יכול להשתמש בתוכנת מכונות וירטואליות במקום להגדיר מערכת אתחול כפול, אך מערכת אתחול כפול מאפשרת להשתמש בפועל בשתי מערכות ההפעלה בחומרה שלך במהירות מקורית מלאה. אתה לא צריך להתמודד עם התקורה של מכונה וירטואלית, וזה רע במיוחד כשמדובר בגרפיקה תלת ממדית. החיסרון הוא שאתה יכול להשתמש רק באחת ממערכות ההפעלה המותקנות שלך בכל פעם.

קשורים: 5 דרכים לנסות ולהתקין את אובונטו במחשב שלך

מעבר בין מערכות הפעלה

אם כל מערכת הפעלה מותקנת בכונן נפרד, אתה יכול למעשה לעבור בין שניהם על ידי בחירת כונן אחר כמכשיר האתחול שלך בכל פעם שאתה מאתחל. זה לא נוח וכנראה שיהיו לך שתי מערכות הפעלה מותקנות באותו הכונן, אז שם נכנס מנהל האתחול.

עבור בין מערכות ההפעלה המותקנות שלך על ידי אתחול מחדש של המחשב ובחירת מערכת ההפעלה המותקנת שבה ברצונך להשתמש. אם מותקנות במספר מערכות הפעלה, אתה אמור לראות תפריט בעת הפעלת המחשב. תפריט זה מוגדר בדרך כלל כאשר אתה מתקין מערכת הפעלה נוספת במחשב שלך, כך שלא תראה אם ​​התקנת רק Windows או פשוט מותקן ב- Linux.

הגדרת מערכת אתחול כפול

הגדרת מערכת אתחול כפול היא די קלה. הנה סקירה מהירה למה לצפות:

  • אתחול כפול של Windows ו- Linux : התקן את Windows תחילה אם לא מותקנת מערכת הפעלה במחשב האישי שלך. צור מדיה להתקנת לינוקס, אתחל למתקין לינוקס ובחר באפשרות להתקין את לינוקס לצד חלונות. קרא עוד על הגדרת מערכת לינוקס כפולה אתחול.
  • Windows Boot Boot ו- Windows אחר : כווץ את מחיצת Windows הנוכחית שלך מתוך Windows וצור מחיצה חדשה עבור הגרסה האחרת של Windows. אתחל למתקין Windows השני ובחר במחיצה שיצרת. קרא עוד על אתחול כפול של שתי גרסאות של Windows.
  • Dual Boot Linux ו- Linux אחר : אתה אמור להיות מסוגל לאתחל שתי הפצות לינוקס על ידי התקנת אחת ראשונה ואז התקנת השנייה. בחר להתקין את מערכת הלינוקס החדשה לצד מערכת הלינוקס הישנה שלך. שנה את גודל מחיצות הלינוקס הישנות שלך במתקין וצור חדשים כדי לפנות מקום אם המתקין לא יעשה זאת באופן אוטומטי.
  • אתחול כפול של Mac OS X ו- Windows : כלי השירות Boot Camp הכלול ב- Mac OS X מאפשר לך להגדיר בקלות מערכת אתחול כפול של Windows ב- Mac שלך.
  • אתחול כפול Mac OS X ו- Linux : Boot Camp אינו מאפשר לך להקים מערכת לינוקס כפולה, כך שתצטרך לעשות כאן קצת יותר עבודת רגליים. עקוב אחר המדריך שלנו להתקנת לינוקס ב- Mac לפרטים נוספים.

קשורים: כיצד להתקין את Windows ב- Mac עם Boot Camp

אינך מוגבל לשתי מערכות הפעלה בלבד במחשב יחיד. אם תרצה, תוכל להתקין במחשב שלך שלוש מערכות הפעלה או יותר - יכול להיות ש- Windows, Mac OS X ו- Linux כולם נמצאים באותו מחשב. אתה מוגבל רק על ידי שטח האחסון הזמין במחשב שלך והזמן שאתה רוצה להשקיע בהגדרת זה.

קרדיט תמונה: foskarulla ב- Flickr