כיצד להתאים אישית את שורת המשימות ב- Windows 10

שורת המשימות של Windows 10 פועלת ממש כמו גרסאות קודמות של Windows, ומציעה קיצורי דרך וסמלים לכל אפליקציה פועלת. Windows 10 מציע כל מיני דרכים להתאים אישית את שורת המשימות לטעמך, ואנחנו כאן כדי להדריך אותך במה שאתה יכול לעשות.

בדקנו התאמה אישית של תפריט התחל ומרכז הפעולות ב- Windows 10. עכשיו הגיע הזמן להתמודד עם שורת המשימות. עם קצת עבודה, אתה יכול לשנות את שורת המשימות כדי להפעיל אותו בדיוק כמו שאתה אוהב.

הצמד אפליקציות לשורת המשימות

הדרך הפשוטה ביותר להתאים אישית את שורת המשימות שלך היא על ידי הצמדת אפליקציות וקיצורי דרך שונים אליו, כך שתוכל לגשת אליהם מהר יותר בעתיד. ישנן שתי דרכים לעשות זאת. הראשון הוא לפתוח את התוכנית, מתפריט התחל או מקיצור דרך קיים. כאשר סמל היישום מופיע בשורת המשימות כדי לציין שהוא פועל, לחץ לחיצה ימנית על הסמל ובחר באפשרות "הצמד לשורת המשימות" מתפריט ההקשר.

הדרך השנייה להצמיד אפליקציה לשורת המשימות אינה דורשת שהאפליקציה תפעל תחילה. מצא את האפליקציה בתפריט התחל, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על האפליקציה, הצבע על "עוד", ואז בחר באפשרות "הצמד לשורת המשימות" שתמצא שם. תוכל גם לגרור את סמל האפליקציה לשורת המשימות אם אתה מעדיף לעשות זאת כך.

זה יוסיף מיד קיצור דרך לאפליקציה לשורת המשימות. כדי להסיר אפליקציה משורת המשימות, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על היישום המוצמד ובחר באפשרות "בטל הצמדה משורת המשימות".

הצמד קובץ או תיקיה לרשימות קפיצה בשורת המשימות

Windows מספק גם דרך קלה לקבל גישה לתיקיות - ולקבצים בודדים - בשורת המשימות שלך. רשימות קפיצה הן תפריטי הקשר שימושיים המשויכים לכל אפליקציה מוצמדת המציגים פעולות מסוימות שתוכל לבצע עם האפליקציה, ובאפליקציות היכן שזה רלוונטי, גם מציגות רשימה של קבצים ותיקיות אחרונים שאליהם ניגשת. תוכל להציג את רשימת הקפיצות של אפליקציה על ידי לחיצה ימנית על סמל. לדוגמה, רשימת הקפיצות של סמל סייר הקבצים מאפשרת לך לפתוח חלון סייר קבצים חדש ולהציג תיקיות אחרונות שראית ותיקיות שהצמדת. פשוט הפנה את העכבר לעבר פריט אחרון בכדי לחשוף סמל כפתור מצד ימין. לחץ על סיכה כדי להצמיד את הפריט לרשימת הקפיצות.

אגב, אם ברצונך להציג את תפריט ההקשר המקובל עבור סמל בשורת המשימות, החזק את מקש Shift תוך לחיצה ימנית על הסמל. זה שימושי במיוחד לתצורה של כל קיצורי הדרך לתיקייה שהצמדת שם. וזה רק אחד מקיצורי המקשים השימושיים הרבים שבהם אתה יכול להשתמש בשורת המשימות.

כאשר הצמדת פריטים לרשימת קפיצות, פריטים אלה מופיעים בנפרד מהפריטים האחרונים. כל שעליך לעשות הוא ללחוץ על אחד מהם כדי לפתוח את התיקיה. וכמובן, בדיוק מה שאתה רואה ברשימת קפיצות תלוי באפליקציה. אפליקציות כמו Notepad או Microsoft Word מציגות קבצים שנפתחו לאחרונה. רשימת קפיצות עבור הדפדפן עשויה להציג אתרים מועדפים ולספק פעולות לפתיחת כרטיסיות או חלונות חדשים.

כברירת מחדל, Windows 10 מציג כ -12 פריטים אחרונים ברשימות קפיצה. בגירסאות קודמות של Windows, תוכל להגדיל או להקטין את המספר הזה בקלות באמצעות מאפייני שורת המשימות. ל- Windows 10, משום מה, אין תכונה זו נגישה בקלות. אתה יכול, עם זאת, לשנות את מספר הפריטים המוצגים ברשימות הקפיצה באמצעות פריצת רישום מהירה.

הגדר או הסר את Cortana ואת תיבת החיפוש

סמל Cortana ותיבת החיפוש תופסים מקום רב בשורת המשימות, ואינך צריך לבצע את החיפוש שלך. גם בלעדיהם, אם תלחץ על מקש Windows ותתחיל להקליד, תקבל את אותה חווית חיפוש. אם ברצונך לבצע חיפוש קולי - בדרך כלל ניתן לגשת אליו על ידי לחיצה על סמל המיקרופון בתיבת החיפוש - אתה רק צריך ללחוץ על Windows + C במקלדת במקום זאת.

אתה יכול להסיר את תיבת החיפוש ולהשאיר רק את הסמל, או להסיר את שניהם לחלוטין. לחץ לחיצה ימנית על שורת המשימות ובחר "Cortana> Show Cortana icon" מהתפריט הנפתח.

בחר באפשרות "מוסתר" כדי להסיר את תיבת החיפוש ואת הסמל, או בחר "הצג סמל Cortana" כדי שיהיה רק ​​את הסמל בשורת המשימות.

הסר את לחצן תצוגת המשימות

כפתור "תצוגת המשימות" מספק גישה לתצוגת תמונות ממוזערות של כל היישומים והחלונות הפתוחים שלך. זה גם מאפשר לך לעבוד עם שולחנות עבודה וירטואליים ומראה לך את ציר הזמן שלך אם הפעלת את זה.

אבל אתה לא צריך כפתור כדי לעשות זאת. פשוט לחץ על Windows + Tab כדי לגשת לאותו ממשק. כדי לחסוך מקום קטן בשורת המשימות ולהיפטר מהלחצן, לחץ לחיצה ימנית על שורת המשימות וכבה את האפשרות "הצג לחצן תצוגת משימות".

הסתר סמלי מערכת באזור ההודעות

אזור ההודעות (המכונה לפעמים "מגש המערכת") מכיל סמלי מערכת - כמו מרכז הפעולה והשעון שלך - וסמלים עבור אפליקציות שונות הפועלות ברקע. אתה יכול בקלות לשנות את סמלי המערכת המופיעים באזור ההודעות. לחץ לחיצה ימנית על אזור פתוח בשורת המשימות ואז לחץ על "הגדרות שורת המשימות". בדף הגדרות שורת המשימות, גלול מעט למטה לקטע "אזור ההודעות" ולחץ על הקישור "הפעל או כבה את סמלי המערכת".

תראה רשימה של סמלי מערכת. רץ דרכם והפעל או כבה כל אחד מהם בהתאם לצרכים שלך.

הסתר סמלי יישומים באזור ההודעות

רבות מהאפליקציות שאתה מתקין ב- Windows נועדו לפעול ברקע. הם לא דברים שאתה צריך לתקשר איתם באופן קבוע, אז במקום להופיע ישירות בשורת המשימות שלך, הסמלים שלהם מועברים לאזור ההודעות. זה מאפשר לך לדעת שהם פועלים ונותן לך גישה מהירה כשאתה צריך את זה. כמה מהם מופיעים ממש באזור ההודעות שמשמאל לשעון. אחרים מוסתרים, אך אתה יכול לראות אותם על ידי לחיצה על החץ למעלה שמאלה.

תוכל להתאים אישית במהירות את מיקומם של סמלים אלה על ידי גרירתם בין שני המיקומים הללו. לדוגמה, ייתכן שתעדיף שסמל ה- OneDrive שלך ​​תמיד יהיה גלוי, ובמקרה זה תגרור אותו לאזור ההודעות הראשי. ניתן גם להסתיר סמלים פחות חשובים על ידי גרירתם לאזור הנסתר.

ניתן גם לעבוד עם סמלים אלה דרך ממשק ההגדרות. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כל אזור פתוח בשורת המשימות ובחר באפשרות "הגדרות". גלול מטה ולחץ על הקישור "בחר אילו סמלים יופיעו בשורת המשימות".

אם ברצונך להסיר את האזור הנסתר ולראות את כל הסמלים כל הזמן, הפעל את האפשרות "הראה תמיד את כל הסמלים באזור ההודעות". אם תשאיר את ההגדרה הזו, תוכל גם לרוץ ברשימה ולהפעיל או לכבות אפליקציות בודדות. רק שים לב שכיבוי אפליקציה כאן אינו מסיר אותה מאזור ההודעות לחלוטין. כאשר אפליקציה מכובה, היא מופיעה באזור הנסתר. כאשר הוא פועל, הוא מופיע באזור ההודעות הראשי.

העבר את שורת המשימות לקצה אחר של המסך

הקצה התחתון של המסך הוא מיקום ברירת המחדל של שורת המשימות ב- Windows 10, אך אתה יכול להזיז אותו. אם יש לך תצוגה רחבה במיוחד - או מספר תצוגות - אתה עשוי למצוא את זה נחמד יותר בשורת המשימות בקצה הימני או השמאלי של התצוגה. או אולי אתה מעדיף את זה בראש. ניתן להזיז את שורת המשימות באחת משתי דרכים. הראשון הוא פשוט לגרור אותו. לחץ לחיצה ימנית על שורת המשימות וכבה את האפשרות "נעל את שורת המשימות".

לאחר מכן, תוכל לתפוס את שורת המשימות באזור ריק ולגרור אותו לכל קצה של התצוגה שלך.

הדרך השנייה לשנות את מיקום שורת המשימות היא באמצעות ממשק ההגדרות. לחץ לחיצה ימנית על אזור ריק בשורת המשימות ובחר "הגדרות שורת המשימות". בחלון הגדרות שורת המשימות, גלול מטה ומצא את התפריט הנפתח "מיקום שורת המשימות על המסך". תוכלו לבחור אחד מארבעת הצדדים של התצוגה מתפריט זה.

שנה את גודל שורת המשימות

ניתן גם לשנות את גודל שורת המשימות כדי לקבל מעט מקום נוסף. זה יכול להיות שימושי במיוחד אם העברת אותו לקצה הימני או השמאלי של המסך, אבל זה טוב גם אם אתה רק רוצה מקום להמון סמלים. לחץ לחיצה ימנית על שורת המשימות וכבה את האפשרות "נעל את שורת המשימות". לאחר מכן מקם את העכבר בקצה העליון של שורת המשימות וגרור כדי לשנות את גודלו בדיוק כמו שהיית עושה עם חלון. ניתן להגדיל את גודל שורת המשימות עד כמחצית מגודל המסך.

השתמש בסמלים קטנים כדי להתאים יותר בשורת המשימות

אם אתה רוצה עוד כמה סמלים בשורת המשימות שלך, אבל לא מעוניין לשנות את גודל זה, אתה יכול להגדיר את Windows 10 כך שיציג סמלים קטנים בשורת המשימות. לחץ לחיצה ימנית על אזור ריק בשורת המשימות ולחץ על "הגדרות שורת המשימות". בחלון ההגדרות, הפעל את האפשרות "השתמש בסמלים קטנים בשורת המשימות".

כפי שאתה יכול לראות, כמעט הכל זהה למעט שהסמלים קטנים יותר ותוכל לדחוס עוד כמה לחלל. הבדל אחד שעליך לשים לב הוא שכאשר אתה משתמש בסמלים הקטנים יותר, שורת המשימות עצמה מתכווצת מעט אנכית. כתוצאה מכך מוצג רק השעון ולא גם התאריך. אבל אתה תמיד יכול להעביר את העכבר מעל השעון או ללחוץ עליו כדי לבדוק את התאריך.

הצג תוויות עבור סמלי שורת המשימות

כברירת מחדל, שורת המשימות מקבצת סמלים עבור חלונות של אותה אפליקציה ולא מציגה תוויות עבור סמלים אלה. זה חוסך מקום רב בשורת המשימות אך יכול להקשות על משתמשים חדשים יותר בזיהוי סמלים. אתה יכול להציג חלונות תוויות טקסט, אך החיסרון הוא שאתה מאבד גם את קיבוץ הסמלים הקשורים. לשם כך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על אזור ריק בשורת המשימות ולחץ על "הגדרות שורת המשימות". בחלון ההגדרות, חפש את התפריט הנפתח "שילוב כפתורי שורת המשימות".

התפריט נותן לך שלוש אפשרויות:

  • תמיד, הסתר תוויות . זו הגדרת ברירת המחדל של Windows. כאשר היא נבחרת, כל חלונות האפליקציה מקובצים בשורת המשימות ולא מוצגות תוויות.
  • כששורת המשימות מלאה . זו הגדרה לטווח בינוני. כאשר נבחר, חלונות אינם מקובצים ותוויות מוצגות אלא אם כן שורת המשימות מתמלאת. כאשר הוא מתמלא, הוא חוזר לפונקציונליות "הסתר תמיד תוויות".
  • אף פעם לא . כאשר נבחר, חלונות לעולם אינם מקובצים ותוויות תמיד מוצגות. תוכל לראות הגדרה זו בפעולה למטה. שים לב שבמקום סמל סייר קבצים יחיד וסמל Chrome יחיד, כעת יש לי שניים מכל אחד מהם וכותרות החלונות מוצגות כתוויות.

שנה את הצבע והשקיפות של שורת המשימות

ב- Windows 10, צבע ברירת המחדל של שורת המשימות הוא שחור. כדי לשנות את הצבע, לחץ על Windows + I כדי לפתוח את ממשק ההגדרות. בחלון ההגדרות הראשי, לחץ על "התאמה אישית".

בחלון ההתאמה האישית, עבור לכרטיסייה "צבעים". בצד ימין, גלול מטה לקטע "אפשרויות נוספות".

תראה שתי אפשרויות שליטה בשורת המשימות - יחד עם מרכז הפעולות ותפריט התחל. השתמש במתג "אפקטים של שקיפות" כדי לבחור אם פריטים אלה צריכים להיות שקופים או אטומים. כאשר האפשרות "התחל, שורת המשימות ומרכז הפעולות" אינה פעילה, פריטים אלה משתמשים בצבע שחור המוגדר כברירת מחדל. כשאתה מפעיל אפשרות זו, פריטים אלה משתמשים בצבע שבחרת בבוחר הצבעים בחלק העליון או, אם האפשרות "בחר צבע מבטא אוטומטי מהרקע שלי" מופעלת, הצבע ש- Windows בחר.

קשורים: כיצד להפוך את שורת המשימות של Windows 10 לשקופה יותר

אגב, Windows אינו מציע פקדים כלשהם להתאמת השקיפות של שורת המשימות, תפריט התחלה ומרכז הפעולות. אם לא אכפת לך לבצע פריצה מהירה של הרישום, אתה יכול לעשות את הפריטים האלה קצת יותר שקופים מברירת המחדל.

אפשר את תכונת ההצצה

תכונת ההצצה הוצגה חזרה עם Windows 7 כדי לאפשר למשתמשים להציץ במהירות בכל היישומים הפתוחים כדי להציג את שולחן העבודה. בגרסאות קודמות הוא הופעל כברירת מחדל. ב- Windows 10, עליך להפעיל אותו. לחץ לחיצה ימנית על אזור ריק בשורת המשימות ולחץ על "הגדרות". בחלון ההגדרות, הפעל את השם המסורבל "השתמש בהצצה כדי להציג תצוגה מקדימה של שולחן העבודה כאשר אתה מעביר את העכבר ללחצן הצג שולחן עבודה בסוף שורת המשימות".

כשהאפשרות Peek מופעלת, תוכל להעביר את העכבר אל רסיס החלל הזעיר בקצה הימני ביותר של שורת המשימות כדי להסתיר את כל החלונות שלך ולהראות לך את שולחן העבודה שלך. כשאתה מרחיק את העכבר, החלונות שלך חוזרים למצבם הקודם. אתה יכול גם ללחוץ על אזור זה כדי למזער באופן אוטומטי את כל החלונות שלך, כך שתוכל לעשות דברים על שולחן העבודה. לחץ שוב על האזור כדי לשחזר את חלונותיך. אתה יכול גם להשתמש בקיצור המקשים של Windows + D כדי לעשות את אותו הדבר כמו לחיצה על אזור הצצה.

הוסף סרגל כלים לסרגל המשימות

Windows מאפשר גם להוסיף סרגלי כלים לשורת המשימות. סרגל כלים הוא למעשה קיצור דרך לתיקייה במערכת שלך, אך קיצור הדרך מוצג כאותו סוג סרגל כלים שתראה בדפדפן או באפליקציה אחרת. תוכל לגשת לסרגלי כלים על ידי לחיצה ימנית על שורת המשימות ואז הצבעה על תפריט המשנה "סרגלי כלים".

ישנם שלושה סרגלי כלים מובנים:

  • כתובת . סרגל הכלים לכתובת מוסיף תיבת כתובות פשוטה לשורת המשימות שלך. הקלד כתובת בה בדיוק כמו שהיית עושה בדפדפן שלך והדף שנוצר ייפתח בדפדפן ברירת המחדל שלך.
  • קישורים . סרגל הכלים קישורים מוסיף פריטים שנמצאו ברשימת המועדפים שלך ב- Internet Explorer.
  • שולחן עבודה . סרגל הכלים של שולחן העבודה מספק גישה לפריטים השמורים על שולחן העבודה שלך.

למטה תוכל לראות כיצד נראים סרגלי הכלים כתובת ושולחן עבודה כשהם מופעלים. במקום להרחיב את סרגל הכלים של שולחן העבודה כדי להציג סמלים כלשהם, הקטנתי את גודלו והשתמשתי בחץ הכפול כדי לפתוח תפריט קופץ עם כל הפריטים.

תוכל גם להוסיף סרגל כלים מותאם אישית שמפנה לכל תיקיה במערכת שלך. זו יכולה להיות דרך נהדרת להוסיף גישה מהירה בשורת המשימות לפריטים שאתה זקוק להם באופן קבוע. כדי ליצור סרגל כלים, כל שעליך לעשות הוא לבחור באפשרות "סרגל כלים חדש" מתפריט המשנה של סרגלי הכלים ולהפנות אותו לתיקיה.

הגדר את שורת המשימות לתצוגות מרובות

אם אתה משתמש במספר תצוגות, תשמח לדעת ש- Windows 10 כולל פקדי התאמה אישית ראויים לשימוש בשורת המשימות שלך במספר צגים. ניתן להציג שורת משימות בתצוגה אחת בלבד, שורת משימות אחת נמתחת על פני כל התצוגות ואפילו שורת משימות נפרדת לכל תצוגה המציגה רק את האפליקציות הפתוחות בתצוגה זו. כדי לתקן את כל זה, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כל אזור פתוח בשורת המשימות ובחר "הגדרות שורת המשימות". בחלון ההגדרות, גלול כל הדרך לתחתית כדי למצוא את הפקדים למסכים מרובים.

אם תשאיר את האפשרות "הצג את שורת המשימות על כל התצוגות" כבויה - שהיא הגדרת ברירת המחדל - תראה שורת משימות אחת בצג הראשי שלך בלבד. כל החלונות הפתוחים לאפליקציות מוצגים בשורת המשימות, ללא קשר לתצוגה שבה החלונות פתוחים. הפעל את האפשרות הזו כדי שיופיע שורת המשימות בכל התצוגות שלך ופתח גם את האפשרויות האחרות שלמטה.

התפריט הנפתח "הצג לחצני שורת המשימות מופעל" מכיל שלוש אפשרויות:

  • כל שורות המשימות . כאשר אתה בוחר בהגדרה זו, שורת המשימות תהיה זהה בכל תצוגה. בשורת המשימות של כל תצוגה יוצגו כל החלונות הפתוחים, לא משנה באיזו תצוגה הם פתוחים.
  • שורת המשימות הראשית ושורת המשימות שבהם החלון פתוח . כאשר אתה בוחר בהגדרה זו, שורת המשימות בתצוגה הראשית שלך תמיד תציג את כל החלונות הפתוחים מכל התצוגות. בשורת המשימות של כל תצוגה נוספת יופיעו רק חלונות פתוחים בתצוגה זו.
  • שורת המשימות שבה החלון פתוח . כאשר אתה בוחר בהגדרה זו, כל צג - כולל התצוגה הראשית שלך - מקבל שורת משימות עצמאית משלו. חלונות פתוחים מוצגים רק בשורת המשימות בתצוגה שעליה החלון פתוח.

האפשרות "שילוב כפתורים בשורות משימות אחרות" עובדת כמו אותה אפשרות שכיסינו קודם לכן כשדיברנו על הוספת תוויות לסמלי שורת המשימות. הסיבה שאופציה זו נמצאת כאן היא כדי שתוכל להגדיר אפשרות אחת לתצוגה הראשית שלך ולהגדיר אפשרות אחרת לתצוגות האחרות שלך. לדוגמה, נניח שהיו לך שלושה צגים. האחד הוא תצוגה גדולה והשניים האחרים קטנים יותר. ייתכן שתרצה שהלחצנים של שורת המשימות לא ישולבו בתצוגה הראשית שלך - במקום שיש לך הרבה מקום - אלא בשילוב בצגים הקטנים יותר.

אני מקווה שעצות אלה צריכות לקרב אותך הרבה יותר להפוך את שורת המשימות למשהו העונה על צרכיך האישיים.