מה ההבדל בין 127.0.0.1 ל- 0.0.0.0?

רובנו שמענו על '127.0.0.1 ו- 0.0.0.0' אך כנראה לא הקדשנו להם מחשבה רבה, אך אם נראה ששניהם אכן מצביעים על אותו מיקום, אז מה ההבדל בפועל בין השניים? פוסט התשובות והתשובות של SuperUser של היום עוזר לנקות דברים לקורא מבולבל.

מושב השאלות והתשובות של היום מגיע אלינו באדיבות SuperUser - חלוקה משנה של Stack Exchange, קיבוץ מונחה קהילה של אתרי שאלות ותשובות.

תמונה באדיבות קייט גרדינר (פליקר).

השאלה

קורא SuperUser Sagnik Sarkar רוצה לדעת מה ההבדל בין 127.0.0.1 ל- 0.0.0.0:

אני מבין ש- 127.0.0.1 מצביע על localhost וש- 0.0.0.0 גם עושה (תקן אותי אם אני טועה). אז מה ההבדל בין 127.0.0.1 ל- 0.0.0.0?

מה ההבדל בין 127.0.0.1 ל- 0.0.0.0?

התשובה

לתורם SuperUser DavidPostill יש את התשובה בשבילנו:

מה ההבדל בין 127.0.0.1 ל- 0.0.0.0?

  • 127.0.0.1 היא כתובת loopback (המכונה גם localhost).
  • 0.0.0.0 היא כתובת מטא שאינה ניתנת לניתוב המשמשת לייעוד יעד לא חוקי, לא ידוע או לא ישים (בעל מקום 'אין כתובת מסוימת').

בהקשר של ערך מסלול, זה בדרך כלל פירושו מסלול ברירת המחדל.

בהקשר לשרתים, 0.0.0.0 פירושו כל כתובות IPv4 במחשב המקומי . אם למארח יש שתי כתובות IP, 192.168.1.1 ו- 10.1.2.1, ושרת הפועל במארח מקשיב בתאריך 0.0.0.0, ניתן יהיה להגיע אליו בשתי אותן כתובות IP.

מהי כתובת ה- IP 127.0.0.1?

127.0.0.1 היא כתובת פרוטוקול האינטרנט (IP) באמצעות loopback המכונה גם localhost . הכתובת משמשת ליצירת חיבור IP לאותה מכונה או מחשב המשמש את משתמש הקצה.

אותה מוסכמה מוגדרת עבור מחשבים התומכים בכתובת IPv6 באמצעות הקונוטציה של :: 1. יצירת חיבור באמצעות הכתובת 127.0.0.1 היא הנוהג הנפוץ ביותר; עם זאת, שימוש בכל כתובת IP בטווח של 127 ... * יתפקד באופן זהה או דומה. מבנה ה- loopback נותן למחשב או למכשיר המסוגל לרשת את היכולת לאמת או לבסס את מחסנית ה- IP במכונה.

מקור: 127.0.0.1 - מהם השימושים ולמה זה חשוב?

כתובות מיוחדות

למחלקה מספר רשת 127 מוקצה פונקציית loopback , כלומר דאטאגרמה שנשלחת על ידי פרוטוקול ברמה גבוהה יותר לכתובת רשת 127 צריכה לולאה חזרה בתוך המארח. שום גרסת נתונים שנשלחת לכתובת רשת 127 לעולם לא תופיע בשום רשת בכל מקום.

מקור: מספרי רשת

אם מדובר בכיתה A שלמה, מה הטעם בערכים שרירותיים אחרים לשלושת האוקטאות האחרונות?

מטרת טווח ה- loopback היא בדיקת יישום פרוטוקול TCP / IP במארח. מכיוון שהשכבות התחתונות קצרות מעגל, שליחה לכתובת loopback מאפשרת לבדוק בצורה יעילה את השכבות הגבוהות יותר (IP ומעלה) ללא סיכוי לבעיות בשכבות התחתונות להתבטא. 127.0.0.1 היא הכתובת הנפוצה ביותר לצורכי בדיקה.

מקור: כתובות IP, Loopback וכתובות פרטיות

למידע נוסף עיין בשאלת אובונטו : מהו מכשיר ה- Loopback וכיצד אוכל להשתמש בו?

מהי כתובת ה- IP 0.0.0.0?

0.0.0.0 הוא תחביר כתובת חוקי. לכן יש לנתח אותה כקובעת בכל מקום שצפויה כתובת IP בסימון מנוקד-עשרוני מסורתי. לאחר הניתוח והומר לצורה מספרית הניתנת לביצוע, אז הערך שלה קובע מה יקרה אחר כך.

לערך הכל אפס יש משמעות מיוחדת. אז זה תקף , אבל יש לו משמעות שאולי לא מתאימה (וכך מתייחסים אליו כאל לא תקפה) לנסיבות מסוימות. זה בעצם מציין המיקום 'אין כתובת מסוימת'. בדברים כמו קישור כתובות של חיבורי רשת, התוצאה יכולה להיות להקצות כתובת ממשק מתאימה לחיבור. אם אתה משתמש בו לקביעת תצורה של ממשק, הוא יכול במקום זאת להסיר כתובת מהממשק. זה תלוי בהקשר השימוש כדי לקבוע מה 'אין כתובת מסוימת' באמת עושה.

בהקשר של ערך מסלול, זה בדרך כלל פירושו מסלול ברירת המחדל. זה קורה כתוצאה יותר ממסיכת הכתובת, שבוחרת את הסיביות להשוואה. מסכה של 0.0.0.0 לא בוחרת שום ביטים, כך שההשוואה תמיד תצליח. לכן כאשר מוגדר מסלול כזה, תמיד יש מקום לחבילות ללכת (אם מוגדר עם יעד חוקי).

במקרים מסוימים, רק '0' יעבוד וישפיע באותה השפעה. אבל זה לא מובטח. הטופס 0.0.0.0 הוא הדרך הסטנדרטית לומר 'אין כתובת מסוימת' (ב- IPv6 כלומר :: 0 או סתם : :).

מקור: מה המשמעות של כתובת ה- IP 0.0.0.0?

בפרוטוקול האינטרנט בגירסה 4, הכתובת 0.0.0.0 היא כתובת מטא שאינה ניתנת לניתוב המשמשת לייעוד יעד לא חוקי, לא ידוע או שאינו ישים. מתן משמעות מיוחדת לפיסת נתונים אחרת שאינה חוקית היא יישום של איתות ברצועה.

בהקשר לשרתים, 0.0.0.0 פירושו כל כתובות IPv4 במחשב המקומי . אם למארח יש שתי כתובות IP, 192.168.1.1 ו- 10.1.2.1, ושרת המופעל על המארח מקשיב ב- 0.0.0.0, ניתן יהיה להגיע אליו בשתי אותן כתובות ה- IP ( הערה: טקסט מסוים זה חוזר מלמעלה כחלק של התשובה הכוללת ).

בהקשר של ניתוב, 0.0.0.0 פירושו בדרך כלל מסלול ברירת המחדל, כלומר המסלול המוביל ל'שאר האינטרנט 'במקום למקום כלשהו ברשת המקומית.

השימושים כוללים:

  • הכתובת שמארח טוען כשלה כאשר טרם הוקצתה לה כתובת. כגון בעת ​​שליחת חבילת DHCPDISCOVER הראשונית בעת שימוש ב- DHCP.
  • הכתובת שמארח מקצה לעצמו כאשר בקשת כתובת באמצעות DHCP נכשלה, בתנאי שמחסנית ה- IP של המארח תומכת בכך. שימוש זה הוחלף במנגנון APIPA במערכות הפעלה מודרניות.
  • דרך לציין כל מארח IPv4 בכלל . משתמשים בו בדרך זו בעת ציון מסלול ברירת מחדל.
  • דרך לציין במפורש שהיעד אינו זמין. מקור:  127.0.0.1 - מהם השימושים ולמה זה חשוב?
  • דרך לציין בכלל כתובת IPv4 . משתמשים בו בצורה זו בעת קביעת תצורה של שרתים (כלומר בעת כריכת שקעי האזנה). זה ידוע למתכנתים של TCP בשם INADDR_ANY. [ bind (2) נקשר לכתובות, ולא לממשקים. ]

ב- IPv6 כתובת כל האפסים נכתבת כ ::

מקור: 0.0.0.0 [Wikipedia]

גילוי / בקשה DHCP

כאשר לקוח מאתחל בפעם הראשונה, נאמר שהוא נמצא במצב אתחול , ומשדר הודעת DHCPDISCOVER ברשת המשנה הפיזית המקומית שלו דרך יציאת 67 UTP (User Datagram Protocol) (שרת BootP). מכיוון שללקוח אין שום דרך להכיר את רשת המשנה אליה הוא שייך, ה- DHCPDISCOVER הוא שידור כל רשתות המשנה (כתובת IP יעד של 255.255.255.255), עם כתובת IP מקורית של 0.0.0.0. כתובת ה- IP המקורית היא 0.0.0.0 מכיוון שללקוח אין כתובת IP מוגדרת.

אם קיים שרת DHCP ברשת משנה מקומית זו ומוגדר ופועל כהלכה, שרת ה- DHCP ישמע את השידור ויגיב בהודעת DHCPOFFER. אם שרת DHCP לא קיים ברשת המשנה המקומית, חייב להיות סוכן ממסר DHCP / BootP ברשת משנה מקומית זו כדי להעביר את הודעת DHCPDISCOVER לרשת משנה המכילה שרת DHCP.

סוכן ממסר זה יכול להיות מארח ייעודי (Microsoft Windows Server, למשל) או נתב (נתב של סיסקו מוגדר עם הצהרות עוזר IP ברמת הממשק, למשל).

...

לאחר שהלקוח מקבל DHCPOFFER, הוא מגיב בהודעת DHCPREQUEST, המציין את כוונתו לקבל את הפרמטרים ב- DHCPOFFER ועובר למצב המבקש . הלקוח עשוי לקבל מספר הודעות DHCPOFFER, אחת מכל שרת DHCP שקיבל את הודעת DHCPDISCOVER המקורית. הלקוח בוחר DHCPOFFER אחד ומגיב לאותו שרת DHCP בלבד, ודוחה באופן מרומז את כל שאר ההודעות DHCPOFFER. הלקוח מזהה את השרת שנבחר על ידי אכלוס שדה האפשרות מזהה שרת בכתובת ה- IP של שרת DHCP.

DHCPREQUEST הוא גם שידור, כך שכל שרתי DHCP ששלחו DHCPOFFER יראו את DHCPREQUEST, וכל אחד מהם יידע אם ה- DHCPOFFER שלו התקבל או נדחה. כל אפשרויות תצורה נוספות שהלקוח דורש ייכללו בשדה האפשרויות של הודעת DHCPREQUEST. למרות שללקוח הוצעה כתובת IP, הוא ישלח את הודעת DHCPREQUEST עם כתובת IP מקורית של 0.0.0.0. בשלב זה הלקוח טרם קיבל אימות שברור להשתמש בכתובת ה- IP.

...

שיחת שרת לקוח עבור לקוח שמקבל כתובת DHCP בה הלקוח ושרת DHCP שוכנים באותה רשת משנה:

מקור: הבנה ופתרון בעיות DHCP במתג Catalyst או ברשתות ארגוניות

מסלול ברירת מחדל

מסמך זה מסביר כיצד להגדיר נתיב ברירת מחדל או שער כמוצא אחרון. נעשה שימוש בפקודות IP אלה:

  • שער ברירת המחדל של ip
  • ip רשת ברירת מחדל
  • מסלול ip 0.0.0.0 0.0.0.0

מסלול IP 0.0.0.0 0.0.0.0

יצירת מסלול סטטי לרשת 0.0.0.0 0.0.0.0 היא דרך נוספת להגדיר את שער המוצא האחרון בנתב. כמו בפקודת ברירת המחדל של ip , השימוש במסלול הסטטי ל- 0.0.0.0 אינו תלוי בפרוטוקולי ניתוב כלשהם. עם זאת, יש לאפשר ניתוב IP בנתב.

הערה: IGRP לא מבין מסלול ל- 0.0.0.0. לכן היא לא יכולה להפיץ נתיבי ברירת מחדל שנוצרו באמצעות הפקודה ip route 0.0.0.0 0.0.0.0 . השתמש בפקודת ip ברירת המחדל של הרשת כדי שה- IGRP יפיץ נתיב ברירת מחדל.

מקור: קביעת תצורת שער אחרון באמצעות פקודות IP

יש לך מה להוסיף להסבר? נשמע בתגובות. רוצה לקרוא תשובות נוספות ממשתמשים אחרים של Stack Exchange המתמצאים בטכנולוגיה? עיין כאן בשרשור הדיון המלא.